Skocz do zawartości

wysokość ogrodzenia


Recommended Posts

Jak liczona jest wysokość ogrodzenia ?.

Sytuacja ma się tak, długość mojej działki od strony ulicy bo o tej wysokości mowa wynosi 30 m do powiedzmy 20 metrów moja działka jest równa z pasem zieleni ( ode mnie do ulicy są 4m ), ale w pozostałych 10m pas zieleni schodzi w dół i na końcu różnica poziomów wynosi 70 cm, wysokość ogrodzenia w planie to 1,8m. Chciałbym mieć docelowo 1,5m wszędzie ale jak to zrobić ? . Zapis w planie 1,8m daje mi możliwość manewru o 30cm na końcu działki ale raz, że to za mało to do tego jeszcze musiałbym tam mieć wysoki murek a co za tym idzie mniej siatki niż na początku działki. Ma ktoś pomysł ?
Link do komentarza
Cytat

Nie bardzo rozumiem.
Skoro stawiasz ogrodzenie na swojej działce (równej), to co ma do wysokości ogrodzenia poziom terenu za Twoją działką ?




Właśnie ma bo ogrodzenie będzie od strony drogi ijak zrobie u siebie 1,5 to przy drodze czy tez pasie zieleni bedzie mialo 2,2 a nie moge przekroczyc 1,8 jak w planie zagospodarowania
Link do komentarza
Punktem odniesienia dla pomiaru wysokości, jest miejsce posadowienia ogrodzenia (budynku, itp.), a nie jakaś wysokość (poziom) poza terenem na którym stoi.
Gdyby było inaczej, to w przypadku większej różnicy , musiałbyś zejść z ogrodzeniem pod ziemię, a ogrodzenie byłoby, ni przypil ni przyłatał, w kształcie trójkąta.

I dla zastanowienia – wysokość budynku liczono od czego ?
Od Żuław, Giewontu, czy od poziomu terenu na którym stoi ?
Wszak jego maksymalna wysokość też w MPZP jest określona.
Link do komentarza
Cytat

Punktem odniesienia dla pomiaru wysokości, jest miejsce posadowienia ogrodzenia (budynku, itp.), a nie jakaś wysokość (poziom) poza terenem na którym stoi.
Gdyby było inaczej, to w przypadku większej różnicy , musiałbyś zejść z ogrodzeniem pod ziemię, a ogrodzenie byłoby, ni przypil ni przyłatał, w kształcie trójkąta.

I dla zastanowienia – wysokość budynku liczono od czego ?
Od Żuław, Giewontu, czy od poziomu terenu na którym stoi ?
Wszak jego maksymalna wysokość też w MPZP jest określona.




Bierzesz po uwagę to, że ktoś przede mną tj poprzedni właściciel mógł wyrównać mój teren a ulica została jak została ??
Link do komentarza
Jako przykład.

Cytat

Właśnie ma bo ogrodzenie będzie od strony drogi ijak zrobie u siebie 1,5 to przy drodze czy tez pasie zieleni bedzie mialo 2,2 a nie moge przekroczyc 1,8 jak w planie zagospodarowania




Zakładam, że masz wzrost (wysokość) 180cm.
I teraz jak staniesz na jednym rogu działki to masz te 180cm, ale czy na drugim rogu (tam gdzie różnica jest 70cm) masz już 250cm wzrostu (wysokości) ?
Link do komentarza
Cytat

Jako przykład.




Zakładam, że masz wzrost (wysokość) 180cm.
I teraz jak staniesz na jednym rogu działki to masz te 180cm, ale czy na drugim rogu (tam gdzie różnica jest 70cm) masz już 250cm wzrostu (wysokości) ?




Jeżeli stoje na swoim terenie to mam wszędzie 1,8 ale jak zejdę za teren to będę miał właśnie 1,8 i 2,5.
Ja mam nadziej, że masz rację ale dociekliwy jestem bo w starostwie powiedziano mi że muszę liczyć wysokość od terenu za moją posesją a nie na moim terenie, nie rozumem tego dlatego pytam
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli stoje na swoim terenie to mam wszędzie 1,8 ale jak zejdę za teren to będę miał właśnie 1,8 i 2,5.



icon_eek.gif

Czy kij o wysokości 1m na Giewoncie, jest wyższy od tego samego kija na Żuławach?
Twoja wysokość jest liczona zawsze od poziomu na którym stoisz. Zawsze będziesz miał 180cm wysokości – zarówno na Giewoncie jak i na Żuławach, a także na własnej dzialce.

Natomiast odległość twojego czubka głowy od poziomu morza wyniesie od 0 do 1895m.

MPZP określił wysokość ogrodzenia, a nie odległość w pionie, najwyższego punktu ogrodzenia, w stosunku do poziomu drogi.

Gdyby było inaczej, to zapis w MPZP określiłby poziom odniesienia – w tym przypadku do drogi, ale jak znam życie nie ma takiego zapisu.
A jak nie ma punktu (poziomu) odniesienia określonego, to wysokość liczona jest od posadowienia.


Cytat

w starostwie powiedziano mi że muszę liczyć wysokość od terenu za moją posesją a nie na moim terenie,



Trochę złośliwie.
Zapytaj tego orła ze starostwa, co z wysokością domu, bo skoro tak liczy, to Twój dom jest o prawie 1m za wysoki. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif

Czy kij o wysokości 1m na Giewoncie, jest wyższy od tego samego kija na Żuławach?
Twoja wysokość jest liczona zawsze od poziomu na którym stoisz. Zawsze będziesz miał 180cm wysokości – zarówno na Giewoncie jak i na Żuławach, a także na własnej dzialce.

Natomiast odległość twojego czubka głowy od poziomu morza wyniesie od 0 do 1895m.

MPZP określił wysokość ogrodzenia, a nie odległość w pionie, najwyższego punktu ogrodzenia, w stosunku do poziomu drogi.

Gdyby było inaczej, to zapis w MPZP określiłby poziom odniesienia – w tym przypadku do drogi, ale jak znam życie nie ma takiego zapisu.
A jak nie ma punktu (poziomu) odniesienia określonego, to wysokość liczona jest od posadowienia.




Trochę złośliwie.
Zapytaj tego orła ze starostwa, co z wysokością domu, bo skoro tak liczy, to Twój dom jest o prawie 1m za wysoki. icon_biggrin.gif




Ja rozumiem, i to ci piszesz jest logiczne zmyliło mnie tylko to co usłyszałem w urzędzie.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
mam pytanie uzupełniające do wątku, bo jestem w podobnej sytuacji. Płot jest na moim gruncie, ale z racji, że poziom jednej z uliczek, do których przylega moja działka, jest niższy od terenów sąsiednich, to i ogrodzenie robi się wysokie. no ale z racji tego różnic tego poziomu właśnie, murek jest tu wyższy, bo inaczej by się grunt obsuwał. czy takiego podwyższonego murku nadzór nie zinterpretuje jako murka oporowego wymagającego pozwolenia na budowę?
od strony ulicy wygląda z tym murkiem, jakby ogrodzenie było budowane od poziomu ulicy, a nie od poziomu mojej działki, właśnie przez ten podwyższony (czy tez raczej opuszczony w dół) murek. no ale inaczej ogrodzenie nie miałoby racji bytu, zwaliłoby się wraz z gruntem opadającym na niższy poziom ulicy. więc jak tu pogodzić grawitację z przepisami?
czy spotkał się ktoś z Forumowiczów z taką sytuacją?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...