Skocz do zawartości

INSTALACJA C.O NA PALIWO STAŁE


Recommended Posts

Witam
Mam kilka pytań odnośnie instalacji c.o na paliwo stałe:
zamierzam zainstalowac instalacje c.o i c.w.o w domku jednorodzinnym. Szczegóły: Jest to domek jednorodzinny jednopietrowy bez piwnicy ze strychem bez ocieplenia z zewnatrz ale są wymienione wszystkie okna na plastikowe. Piec Zębiec 16KW znajduje się na parterze dom nie ma piwnicy. Na parterze jest stara instalacja na starych stalowych rurach i grzejnikach. Ja chce zamontować c.o na piętrze od pieca zasilanie na stalowych rurach pózniej od rozdzielaczy juz na rurach PEX/AL/PEX. Bojler znajduje sie na parterze wraz ze starą instalacja przesyłam schemat jaki mi zaproponował instalator (fachowiec). Bradzo prosze o rade czy takie zamontowanie na pietrze jest możliwe jeśli trzeba bedzie wprowadze poprawki wedle Waszych uwag i sugesti. Bardzo Dziękuje Za POMOC

DSC01446.jpg

Link do komentarza
1) Niby masz zaprojektowaną instalacje na rozdzielaczu, a jednak masz po kilka grzejników na sekcji. Zdecyduj się na jakiś typ instalacji(radzę rozdzielacz).

2) Po co Ci 2 grzejniki w łazience?

3)Ja bym dał bojler przed rozdzielaczem i zaworem czterodrożnym na oddzielnej pompie.

4)Skoro ten schemat robił fachowiec to wątpię w jego fachowość.
Link do komentarza
Cytat

1) Niby masz zaprojektowaną instalacje na rozdzielaczu, a jednak masz po kilka grzejników na sekcji. Zdecyduj się na jakiś typ instalacji(radzę rozdzielacz).

2) Po co Ci 2 grzejniki w łazience?

3)Ja bym dał bojler przed rozdzielaczem i zaworem czterodrożnym na oddzielnej pompie.

4)Skoro ten schemat robił fachowiec to wątpię w jego fachowość.


"Fachowiec" czyli gościu który robił instalacje w starych systemach (wszystko w stali) i widocznie sie nie zna za bardzo na nowszych dlatego chce sie tez osobiscie troche poradzic?
Ad.2 a to w łazience sama drabinka by wystrczyła? jesli tak to jakiej mocy łazienka ma okolo 9m2

i jeszcze pytanie na jakich rurach puścic od pieca do rozdzielaczy (stal czy miedz) i od rozdzielaczy na jakich pex-ach do grzejników czy fi16 wystarczy
Poprawiłem schemat zerknij i zamierzam zainstalowc sterownik do pompy i w przyszłości dmuchawe i sterownik do pieca czy bez pompy do zbiornika c.u.w moze byc ? tak jak na schemacie dzieki

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Szczegóły: Jest to domek jednorodzinny jednopietrowy bez piwnicy ze strychem bez ocieplenia z zewnatrz ale są wymienione wszystkie okna na plastikowe.


Czy to znaczy że dach na poddaszu też nie jest ocieplony icon_question.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Cytat

Ad.2 a to w łazience sama drabinka by wystrczyła? jesli tak to jakiej mocy łazienka ma okolo 9m2


Drabinki tak jak każdy grzejnik są różnej mocy.

Co do potrzebnej Ci mocy musisz powiedzieć coś więcej o ścianach, suficie, oknach w łazience.

Cytat

i jeszcze pytanie na jakich rurach puścic od pieca do rozdzielaczy (stal czy miedz) i od rozdzielaczy na jakich pex-ach do grzejników czy fi16 wystarczy


Ja w starej instalacji (główne rury stalowe, podejścia miedziane) mam puszczone na miedzianych.

Cytat

od rozdzielaczy na jakich pex-ach do grzejników czy fi16 wystarczy


Tak

Cytat

zamierzam zainstalowc sterownik do pompy i w przyszłości dmuchawe i sterownik do pieca czy bez pompy do zbiornika c.u.w moze byc ?


Chcesz to puścić grawitacyjnie? Raczej powinna być pompa.

Co to jest za rodzaj pieca? Nie ma sterowania?



Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że dach na poddaszu też nie jest ocieplony icon_question.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif


Drabinki tak jak każdy grzejnik są różnej mocy.

Co do potrzebnej Ci mocy musisz powiedzieć coś więcej o ścianach, suficie, oknach w łazience.


Ja w starej instalacji (główne rury stalowe, podejścia miedziane) mam puszczone na miedzianych.


Tak


Chcesz to puścić grawitacyjnie? Raczej powinna być pompa.

Co to jest za rodzaj pieca? Nie ma sterowania?



dach jest ocieplony prymitywnie trocinami wiecej ocieplenia nie ma

jeżeli chodzi o łazienke to sufit jest ocieplony tak jak mowilem trocinami okna nowe plastikowe a ściany ocieplone od środka supremą

tak do zasobnika c.w.u nie chce dawać pompy a jezeli juz bedzie ona konieczna to jaka ? ?

piec Zębiec 16KW zasypowy, bez sterownika w przyszłości chce zamontować dmuchawe i sterownik
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...