Skocz do zawartości

Dom blisko linii energetycznej


Recommended Posts

  • 6 lata temu...
Gość brak tynku wstyd!
A na tynk już nie starczyło???? Ale wykusz i balkon musi być. Wstyd mieszkać w nieotynkowanym domu, przecież to szpeci to okolicę - za to powinny być kary!
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
masakra , ja wybudowałem dom 160 m2 w 2016 i musiałbym być debiem żeby wydac na pompe ciepła 90 000 zł jak przyłacze gazu mnie kosztowało 2500 zł , znajomy kupił butle i sam łąduje gaz i ma cenę prawie jak gaz ziemny , mnie ogrzewanie gazem plus ciepła woda koszytuje MAX 3000 na rok a za prąd 2500 zł rocznie , czyli za wydatki na pompe mam 30 lat grzania za darmo , tutaj jest więcej idiotycznych wydatków , poza tym pamiętajcie że jak przyjdzie czas sprzedaży to w polu znaleźć nabywcę łątwo nie będzie szczególnie jak ma dzieci i do szkoły i do przedszkola i na reszte zajęc i do kolegów trzeba ich wozić , ludzie mają pusto w głowach ,taka chałupa za 550 tys w 2009 roku , spdałem z krzesła jak gościa naciągali , podobnie jak moją znajomą , ale tak jest jak człowiek nie myśli głową tylko czym innym ,
Link do komentarza
Gość doświadczony
Słabością gruntowej pompy ciepła jest fakt, że po kilku latach wyziębia grunt i nie ma skąd brać ciepła. I wtedy trzeba się dogrzewać dodatkową grzałką. W efekcie koszty eksploatacji są porównywalne z ogrzewaniem gazowym, a nakład inwestycyjny dużo wyższy. Miałem, sprawdziłem i nikt mnie nie przekona do pompy ciepła, bo na dodatek hałasuje sprężarka.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość doświadczony napisał:

po kilku latach wyziębia grunt

Po ilu latach doświadczyłeś tego wyziębienia gruntu?

Ile lat temu taką pompę instalowałeś?

 

Oczywiście nie liczę na odpowiedź doświadczonego gościa...

Pojawił się i pewnie już tu nie zajrzy...

Link do komentarza
22 godziny temu, Gość doświadczony napisał:

Słabością gruntowej pompy ciepła jest fakt, że po kilku latach wyziębia grunt i nie ma skąd brać ciepła. I wtedy trzeba się dogrzewać dodatkową grzałką.

Może zmieniły się warunki gruntowe, wód podziemnych - jeśli płytko był ruraż pompy. Albo był zbyt krótki.

Na zdrowy rozum nawet na 10, 20 m glębokie te pionowe studnie  nie mogą oziębić masy gruntu grzanego od wnętrz ziemi. A przecież zwykle sięgają kilkadziesiąt metrów wgłąb ziemi. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Mam w okolicy taką linię wysokiego napięcia i ilekroć przejeżdżam pod nią na rowerze to skwierczy niemiłosiernie. Słychać to już z odległości 50m. W czasie burzy idealnie ściąga pioruny. Ciekawe jak im w domu odbiera radio FM i jak z zasięgiem GSM.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...