Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy ja aby jestem psychicznie zdrowy?

Recommended Posts

A jak taki tekst zostałby napisany w XVIII, XIX czy początkach 20 wieku?

Ścieki przez cmentarz

Mieszkańcy Raby Wyżnej uznali, że straż gminna poza przyznawaniem kolejnych mandatów za zdjęcia z fotoradaru, nic pożytecznego nie robi i postanowili zaapelować do radnych, by ją zlikwidowali.

Jak informuje krakowska ''Gazeta Wyborcza'' mieszkańcy przygotowali petycję dotyczącą likwidacji straży, a radni rozpatrzyli sprawę i wyliczyli, że na podstawie zdjęć z fotoradaru strażnicy wystawili w 2008 r. 434 mandaty za ponad 82 tys. zł, w 2009 - 1063 mandaty za 163 tys. zł, a w 2010 - 734 blankiety karne za 125 tys. zł.

Czytaj też: Nie dla straży gminnej w Łagowie

Po zebraniu wszytskich opinii pod koniec października rada gminy zdecydowała, że straż zostanie jednak zlikwidowana. Za było dziewięciu radnych, przeciw czterech, a jeden wstrzymał się od głosu.

Uznano po prostu, że gminy nie stać na taką formację - donosi ''Gazeta Wyborcza''. Teraz przewodniczący gminy musi wystąpić do komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, by wydała opinię w tej sprawie, a później przygotować projekt uchwały likwidującej straż.

Czyżby za mało zarabiali na siebie??
Na podstawie dzisiejszych wiadomości
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,1...ie_pomoze_.html

Już piątą noc spędzili w Stobiernej k. Rzeszowa dwaj Rumuni, którzy w piątek wjechali ciężarówką do rowu. Urzędnicy wojewody podkarpackiego twierdzą, że problem powinien rozwiązać przewoźnik.

W kontekście tej informacji...
Straż graniczna , straż miejska, żandarmeria wojskowa, i do kompletu policja i Inspekcja Transportu Drogowego

Czyli tak - jak jedziesz to dostaniesz strzały od 6 różnych instytucji
A jak zjedziesz to se sam dźwigaj bo my nie od tego.

Podobno dzięki Euro 2012 Ukraina zbliży się do UE...
a mi się wydaje, że to Polska zbliża się do standardów bliższych pobratymcom zza Bugu...
Draagon - jak wpadniesz do rowu rowerem, to liczysz na przyjazd pomocy drogowej za darmo? Jeżeli złamiesz rękę to każdy szpital udzieli Ci pomocy bez pytania o ubezpieczenie, ale jeżeli chcesz zrobić badania to pokaż skierowanie albo zapłać. Tu jest podobnie. Koledzy z Rumunii strzelili sobie postój na boku w rowie i chcą, aby ktoś ich za darmo wyciągnął. Pomoc medyczną mieli zapewnioną, ale jej odmówili. Reszta leży w gestii właściciela ciężarówki.
Ja nie mówię, że za darmo.
Ale wyciągnąć i przyholować na parking a koszty niech pokryje ubezpieczyciel/ właściciel, tak to powinno wyglądać
w normalnym kraju... ciekawe czy gdyby Boeing z kpt. Wroną wyrżnął poza pas to też by leżał do czasu aż się właściciel o niego upomni...

Inaczej dojdzie u nas do sytuacji, że wraki aut będą leżeć na poboczach, bo koszty podniesienia będą droższe od tych "Kamazów"

Tak ogólnie wkurzyło Mnie to, że z suszarką w krzakach może stanąć 6 różnych miśków, ale jak trzeba już coś dźwignąć to nie ma komu bo to nie ich kompetencje..
Tu jest jeszcze jeden aspekt sprawy – brak zgody właściciela (dysponenta), a reszta jest mniej istotna i raczej jest dorabianiem ideologii do stanu faktycznego.
Wszystkie wymienione „siły”, maja obowiązek interwencji bez zgody właściciela i bez względu na skutki tej interwencji, tylko w przypadku zagrożenia ………...
W przypadku braku zagrożenia, każda interwencja „przymusowa” może rodzić za sobą skutki prawne, łącznie z odszkodowaniem za …………, dla właściciela.
Teoretycznie jest to sytuacja patowa, bo to właściciel decyduje kiedy i jak – w zasadzie nie ma środków przymusu prawnego.

Teoretycznie i w zasadzie, bo urząd ma możliwość pośredniego nacisku na właściciela – można to podciągnąć pod bezprawne zajęcie pasa drogowego, a to kosztuje stawka za 1m2 „zajętej” powierzchni x 10 – co w tym przypadku daje kwotę grubo ponad 2.000zł za 1 dzień tego „postoju”.

Taki „straszak” zapewne podziałałby na właściciela i sprawa byłaby dawno załatwiona.

No ale trzeba myśleć i chcieć, a to nie jest już „obowiązkiem” naszych urzędników.
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

1321624008_by_maniek1988.jpg

icon_eek.gif

Cytat

To wyginięcie dziewic strasznie mnie zmartwiło...

http://deser.pl/deser/1,111857,10772915,Ar...rawo_jazdy.html

Niedługo zamkną je w piwniczce, żeby nikt ich nie oglądał. To nie kobiety kuszą wzrokiem tylko tym idiotom sperma na mózg bije i nie wiedzą co już wymyślać, zasłaniać oczy, a może wypalać, oblać kwasem i tylko dziurkę zostawić żeby sobie czasem użyć - palanty paskudne... Chodzi mi oczywiście o tych Abdul coś tam... icon_evil.gif
"Jestem kobietą szczęśliwą. Rano wstaję razem z moim mężem
i gdy on goli się w łazience, przygotowuję mu pożywne kanapki do pracy.
Potem, gdy całuje mnie w czoło i wychodzi, budzę naszą
piątkę dzieciaczków, jedno po drugim, robię im zdrowe śniadanie i
głaszcząc po główkach żegnam w progu, gdy idą do szkoły.
Zaczynam sprzątanie. Odkurzam, podlewam kwiatki, nucąc wesołe piosenki.
Piorę skarpetki i gatki mojego męża w najlepszym proszku, na który
stać nas dzięki pracy mojego męża, i rozwieszam je na sznurku na balkonie.
W międzyczasie dzwoni często mamusia mojego męża i pyta o zdrowie
swojego dziubdziusia. Teściowa jest kobietą pobożną i katoliczką,
znalazłyśmy wiec wspólny punkt widzenia. Po miłej rozmowie,
jeśli już skończyłam pranie i sprzątanie, które dają mi tyle radości i
poczucie spełnienia się w obowiązkach, idę do kuchni i przygotowuję
smaczny obiad dla naszego pracującego męża i ojca, który jest
podporą naszej rodziny i dla naszych pięciu pociech. Kiedy już
garnki wesoło pyrkoczą na gazie, a mieszkanie jest czyste, pozwalam
sobie na chwilę relaksu przy płycie z Ojcem Świętym i robię na
drutach sweterki i śpioszki dla naszej szóstej pociechy, która jest
już w drodze, a którą Pan Bóg pobłogosławił nas mimo
przestrzeganego kalendarzyka, co jest jawnym znakiem Jego woli.
Nie włączam telewizji, ponieważ płynący z niej jad i bezeceństwo
mogłyby zatruć wspaniałą atmosferę naszej katolickiej rodziny..
Czasami haftuję tak, jak nauczyłam się z kolorowego pisma dla
katolickich pań domu, albowiem kobieta nie umiejąca haftować nie
może się w pełni spełnić życiowo. Kiedy moje dzieci wracają ze szkoły
radośnie świergocząc, wysłuchuję z uśmiechem, czego dziś nauczyły się w kole.
Opowiadają mi o lekcjach przygotowania do życia w rodzinie, których
udziela im bardzo miła pani z przykościelnego kółka różańcowego.
Córeczki proszą, abym nauczyła je szyć, ponieważ chcą być
prawdziwymi kobietami, nie zaś wynaturzonymi grzesznicami z okładek
magazynów, chłopcy natomiast szepczą na ucho, że na pewno nigdy nie
popełnią tego strasznego grzechu, który polega na dotykaniu samych
siebie, ani nie będą oglądać zdjęć podsuniętych przez samego
Szatana. Karcę ich lekko za wspominanie o rzeczach obrzydliwych,
lecz jestem szczęśliwa, że wczesne ostrzeżenie uchroni moich
dzielnych chłopców przed zboczeniem i abominacją. Mój maż wraca z
pracy po południu. Witamy go wszyscy w progu, poczym myje on ręce i
zasiada do posiłku, a ja podsuwam mu najlepsze kąski, aby zachował
siłę do pracy. Potem mój mąż włącza telewizor i zasiada przed nim w
poszukiwaniu relaksu, a ja zmywam talerze i garnki i zabieram
jego skarpetki do cerowania, słuchając z uśmiechem odgłosów
meczu sportowego w telewizji. Wieczorem kąpię nasze pociechy i kładę je spać.
Kiedy wykąpiemy się wszyscy, mój mąż szybko spełnia swój obowiązek
małżeński, ja zaś przeczekuję to w milczeniu, ze spokojem i
godnością prawdziwej katoliczki, modląc się w myśli o zbawienie
tych nieszczęsnych istot, które urodziły się kobietami, ale którym
lubieżność Szatana rzuciła się na mózgi, które w obowiązku szukają
wstrętnych i grzesznych przyjemności. Zasypiam po długiej modlitwie
i tak mija kolejny szczęśliwy dzień mojego życia. "

A teraz pytanie za 100 punktów - co to k.... jest ?

Odpowiedź:
FRAGMENT KSIĄŻKI "Przygotowanie do życia w rodzinie" -
autor Maria Ryś - podręcznik dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej o
miłości, małżeństwie i rodzinie - zaaprobowany przez MEN i opłacony z Twoich podatków.
Cena detaliczna 20 zł
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Klasyfikator wódki w świecie Informatyki:

0.1l - demo version
0.25l - trial version
0.5l - personal edition
0.7l - professional edition
1.0l - network edition
1.75l - enterprise edition
3l - small business edition
5l - corporate edition
wiadro - home edition

Polmos - Software House
Monopolowy - Authorised Distributor
Pub - System Integrator
Popijawa - System Installation
Popitka - Support Pack
Klin - Service Pack
Rosół - Recovery tool
Zakąska - plugin
alkohol metylowy - virus, adaware
palec w gardle - trojan
kac moralniak - postimplementation analysis
piwo - kompilator
bigos - debugger
bimber - open source license
poprawiny - upgrade
toast - end user license
Izba Wytrzeźwień - Crash Analysis Toolpack
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Uległam wypadkowi komunikacyjnemu ,gdyż jadąc autbusem przez 2pasmową ulice kierowca autobusu zaproponował mi wyjsćie w miejcu niedozwolonym ,a ja będac niepelnoletnia i głupia poszlam,i w tym czasie potrąciły mnie 2 motory .
doznałam wiele obrazen wewnetrznych i złamań otwrtych.
Czy wina jest moja czy kierowcy ? kto powinien płacic odszkodowanie za zniszczone motory motocyklistów??????/

Cytat

Przed wczoraj zona zauważyła ze zamrażalka sama sie rozmnażać, dlatego "kabel z sieci" rozmroziła cie do konca. Po ponownym właczeniu nic nie działa (z tylu nic nie słychac). Prosiłbym o jakieś wskazówki co może być przyczyną.

• 1 miesiąc temu...
Sąd w Grodzisku Wielkopolskim ukarał w środę sześć osób, u których na działkach policja znalazła niskomorfinowe maki.

Cytat

- Zarzut był taki, że osoby te wbrew przepisom ustawy, bez posiadanego zezwolenia uprawiały mak niskomorfinowy na powierzchni od 0,01 metra kwadratowego do 1 metra kwadratowego - powiedziała rzecznik.

Jedna z ukaranych, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rakoniewicach Teresa Franecka powiedziała, że działkowcy nie będą odwoływać się od decyzji sądu.
- Zostawimy tę sprawę tak, jak jest. Finansowej kary jako takiej nie ponosimy, naganę z pokorą przyjmę. U mnie znaleziono dwa pokaźne krzaczki maku - powiedziała.

Kurna, ale plantacja! 0,01 metra kwadratowego!
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry OPIS PROBLEMU: Chciałem się poradzić w sprawie wentylacji mojego domku letniskowego (kończę budowę). Sprawa wentylacji w takim obiekcie wydaje mi się być szczególnie istotna, ponieważ jak wiadomo zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym obiekt nie będzie zbyt często użytkowany, a więc i ogrzewany. Tym samym jest ryzyko, że temperatura na zewnątrz budynku będzie bardzo zbliżona do temperatury wewnątrz budynku. Wydaje się więc, że ruchu powietrza nie będzie lub będzie on niewystarczający, aby można było mówić o sprawnie działającej wentylacji. Jak wiadomo stąd już o krok do grzybów i pleśni. OPIS BUDYNKU Piszę tutaj o budynku parterowym z poddaszem (dach dwuspadowy pod kątem 45 stopni). Dolna część obiektu ma kubaturę około 68 [m3], szerokość x długość x wysokość (4,5 x 6,0 x 2,5), z kolei góra ma kubaturę około 30 [m3], szerokość x długość x wysokość w najwyższym punkcie (4,5 x 6,0 x 2,5). Parter oprócz łazienki stanowi jedną przestrzeń, przestrzeń ta łączy się z górą schodami - nie ma po drodze drzwi. Całość w konstrukcji szkieletowej. Budynek jest ocieplony na zewnątrz i wewnątrz wełną. MOJA KONCEPCJA Pomysł mam taki, aby na dole zainstalować na parterze dwa nawiewniki. Oba w okolicy podłogi. Jeden blisko części kuchennej, a drugi w okolicy mającego się kiedyś pojawić kominka. Z łazienki myślałem, aby poprowadzić kanały wentylacyjne na dach które zwieńczyłbym obrotową nasadą kominową. Tak samo myślałem, aby postąpić w części kuchennej/dziennej - koniec przewodu wentylacyjnego zwieńczyć obrotową nasadą kominową. Naturalnie mam tym samym nadzieję, że wspomogę wyciągane powietrze z budynku. Aby jednak wytworzyć jakąś sensowną różnicę temperatur i tym samym pobudzić wentylację do działania myślę nad dwoma rozwiązaniami. Mógłbym mianowicie pod oba nawiewy podłączyć albo powietrzy kolektory słoneczny lub ewentualnie mógłbym zastosować gruntowy przepływ powietrza - dzięki temu zyskałbym chłodne powietrze w lecie i ciepłe w zimie. Ułożyłbym pod ziemią rury, całość przysypał ziemią - coś takiego jak na końcu tego artykułu: https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/7528-wentylacja-dom-pelen powietrza Bardzo Was proszę o poradę czy to opisałem ma sens. Ewentualnie proszę o informacje co zrobić powinienem, aby było to wykonane należycie. Co mam kupić? Czy byliby Państwo uprzejmi i mi cos doradzili? Pozdrawiam Dziękuję Adam adGUNS@wp.pl
    • Gość joozef
      aradio, możesz coś więcej powiedzieć o pompie, którą masz? czytałem, że ta firma cieszy się zaufaniem klientów.
    • Gość kalamikoff
      marekk, a długo już tę pompe u siebie posiadasz? możesz powiedziec coś więcej?
    • Buduję dom podpiwniczony z poddaszem chwilowo nieużytkowym. Powierzchnia parteru to ok 120 m2, piwnica tyle samo, poddasze ok 70 m2. Piwnicy tymczasowo nie chciałbym ogrzewać chociaż znajduje się tam kotłownia więc siłą rzeczy będzie coś grzało i tak. Jak w takim przypadku dobrać piec na ekogroszek/pellet oraz komin systemowy? Czy uwzględniać wszystkie pomieszczenia i wybrać większy piec? Dodam że za kilka lat chciałbym przejść na gaz i ekogroszek/pellet zlikwidować lub zostawić w razie "W" czyli np. wzrostu cen gazu.   Czy są teraz jakieś piece w których można jeszcze palić np papiery czy gałęzie na ruszcie ? Mam dużo drzew w ogrodzie, co roku masę gałęzi więc  szkoda by było to wyrzucać. Na podgrzanie wody latem by się przydało
    • Gość zły
      po ki h...j komentarze, których nie można rozwinać
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...