Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
retrofood

Czy ja aby jestem psychicznie zdrowy?

Recommended Posts

Zaczynam mieć wątpliwości, gdy czytam takie cuś...

Cytat

Metro wykopało głaz i ma teraz problem... polityczny. PiS: Oni to ukryli przed nami...

Pojawił się pomysł "dyskretnego podrzucenia głazu do większej grupy kamieni, zlokalizowanej przy ul. Puławskiej na wysokości Dolnej". To pozwoliłoby uniknąć skomplikowanej procedury. Idea jednak padła. Na ten ślad w segregatorze mógłby przecież wpaść opozycyjny PiS.

Oto .... problem!!!:

Brak obrazka

Cytat

Segregator z dokumentacją głazu od miesięcy krąży między biurami ratusza. W korespondencji autorstwa spółki Metro Warszawskie obok wymiarów reliktu (150/100/80 cm, obwód: 350 cm) jest też prośba o zgodę na przewiezienie kamienia spod centrum informacyjnego II linii metra do chętnego, który zaoferował gotowość opieki nad znaleziskiem. Głazem zainteresowana jest ponoć jedna z partii politycznych. Ale darowizna nie jest przesądzona. W urzędzie miasta po analizach powstała bowiem wątpliwość: czy kamienia z epoki lodowcowej nie chroni prawo.

- Wprawdzie nie jest zbyt okazały, ale może posiadać cechy, które nadają mu unikalną wartość. Sami tego nie przesądzimy, potrzebni są specjaliści i geologiczne ekspertyzy - mówi jeden z samorządowców.

Całość tutaj: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862...przetargu_.html

Stasiu
ten problem jest na miarę naszych czasów,
tym głazem pokazujemy, że damy se radę ze wszystkim, czyli i temu głazowi

a co do zdrowotności psychicznej, to wszystko zależy od układu odniesienia

Instrukcja korzystania z WC.

Cytat

1. Ubikacja powinna być zawsze utrzymywana w czystości zgodnie z systemem jakości HACCP.
2. Korzystać z ubikacji mogą tylko osoby, które ukończyły instruktaż stanowiskowy przeprowadzony przez bezpośredniego przełożonego i zdały praktyczny egzamin.
3. Do muszli klozetowej i pisuaru nie wolno wrzucać śmieci, szmat, niedopałków, papierów, środków higieny osobistej, zapałek, resztek jedzenia oraz zużytych dokumentów urzędowych.
4. Muszla klozetowa nie służy do mycia głowy, połowu ryb, ani do uprawiania seksu.
5. Na muszlę klozetową nie należy wchodzić nogami lecz siadać w sposób ergonomiczny jak na krześle całym ciężarem ciała tak, aby pośladki całkowicie i dokładnie przylegały do deski klozetowej. Tułów powinien być wyprostowany, przy czym punkt ciężkości należy przenieść ze stóp na pośladki kładąc ręce wzdłuż odpowiednich kolan. Siedzieć na desce klozetowej tak aby kał wpadał centrycznie z niewielką prędkością do muszli, a nie na deskę. Jednocześnie należy starać się nie zamoczyć deski moczem – w tym celu należy przytrzymać ręką narząd moczowy, skierowując go do muszli.
6. Przy korzystaniu z pisuaru należy podejść do niego jak najbliżej nawet dotykając go kolanami, pochylając się do przodu, wyjąć całkowicie narząd moczowy, lekko nachylać go w dół i oddać mocz aż do ostatniej kropli. Zaleca się przytrzymanie ręką lub pęsetą i kierowanie narządem moczowym w taki sposób, aby nie rozbryzgiwać moczu po ścianach . W ten sposób podłoga wokół pisuaru będzie sucha, co zmniejszy ryzyko upadku lub poślizgnięcia.
7. Przed oddawaniem moczu należy sprawdzić czy narząd moczowy nie jest chroniony przez męskie środki ochrony indywidualnej.
8. W razie wystąpienia integracyjnego syndromu GAZ – MOCZ - KAŁ, nie należy wpadać w panikę lecz spokojnie opuścić ubikację, poinformować innych pracowników i udać się w kierunku wyjścia ewakuacyjnego w celu zmiany odzieży.
9. W razie zaistnienia wypadku, np. upadek, potknięcia, zakleszczenie narządu moczowego w zamku błyskawicznym, itp. należy zadzwonić pod nr alarmowy 112 lub 999

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Cytat

przytrzymanie ręką lub pęsetą

no to jest rewelacja....powinni dodać, że właśnie od pęsety może być na ścianach icon_biggrin.gif

Cytat

To trza trzymać spokojnie a nie ruszać icon_lol.gif

Tia... jeden facet skarżył się, że na kacu tak mu się ręce trzęsą, że zanim odda mocz, to zdąży dwa razy szczytować...

Cytat

Tia... jeden facet skarżył się, że na kacu tak mu się ręce trzęsą, że zanim odda mocz, to zdąży dwa razy szczytować...

:takaemotka:

Cytat

a jak by trzymał pęsetą, to nie byłoby mowy o szczytowaniu icon_biggrin.gif

Cytat

icon_lol.gif
To co się musi dziać jak bierze prysznic i szybko się myje. icon_biggrin.gif

Cytat

icon_lol.gif
To co się musi dziać jak bierze prysznic i szybko się myje. icon_biggrin.gif

Normalnie - to nic.
Ale The Day After...

Pociąg wjechał w budynek stacji PKP. Dwie osoby nie żyją

..., to u nas nawet szyn już nie potrzeba????

Cytat

Na stacji kolejowej Strzelce Krajeńskie-Wschód w Lubuskiem z nieznanych dotychczas przyczyn wagony kolejowe wjechały w budynek PKP, w którym znajdowały się mieszkania. Dwie osoby nie żyją, kolejna jest w stanie krytycznym.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._osoba_nie.html Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Cytat

- Mój chłopak jest chory, ma guza mózgu, bierze leki. Nie otwiera mi drzwi, ale wiem, że jest w mieszkaniu. Boję się, że coś mu się stało - takie dramatyczne wezwanie odebrały ostatnio opolskie służby ratownicze. Sytuacja na pozór normalna, chwilę potem zaczęła przybierać całkiem inny obrót.

Cytat

Na policję zadzwoniła dziewczyna chłopaka po tym, jak nie mogła się dostać do jednego z mieszkań przy ul. Sienkiewicza w Opolu. Zaczęto standardowe procedury: policja pojechała na miejsce w asyście straży pożarnej i pogotowia. Pod oknem rozłożono skokochron. Ustawiono się pod drzwiami mieszkania, żeby spróbować wejść do środka. - Gdy strażacy zabrali się do otwierania drzwi mieszkania, z wewnątrz usłyszeli głos mężczyzny, który prosił by nie wyważać drzwi. Stwierdził, że sam je otworzy - relacjonuje bryg. Adam Janiuk rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu. - Po wejściu do mieszkania okazało się, że w środku była inna kobieta, prawdopodobnie dlatego mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi swojej dziewczynie - dodaje nadkom. Maciej Milewski rzecznik KWP w Opolu. - Z tego co zauważyliśmy, dziewczyna wymyśliła sobie historię z chorobą. Pewnie wiedziała co się święci i chciała w jakiś sposób ukarać mężczyznę, który dopuścił się zdrady - mówi jeden ze strażaków.

Kurna, co za świat...

Cytat

Instrukcja korzystania z WC.

Cytat

1. Ubikacja powinna być zawsze utrzymywana w czystości zgodnie z systemem jakości HACCP.
2. Korzystać z ubikacji mogą tylko osoby, które ukończyły instruktaż stanowiskowy przeprowadzony przez bezpośredniego przełożonego i zdały praktyczny egzamin.
3. Do muszli klozetowej i pisuaru nie wolno wrzucać śmieci, szmat, niedopałków, papierów, środków higieny osobistej, zapałek, resztek jedzenia oraz zużytych dokumentów urzędowych.
4. Muszla klozetowa nie służy do mycia głowy, połowu ryb, ani do uprawiania seksu.
5. Na muszlę klozetową nie należy wchodzić nogami lecz siadać w sposób ergonomiczny jak na krześle całym ciężarem ciała tak, aby pośladki całkowicie i dokładnie przylegały do deski klozetowej. Tułów powinien być wyprostowany, przy czym punkt ciężkości należy przenieść ze stóp na pośladki kładąc ręce wzdłuż odpowiednich kolan. Siedzieć na desce klozetowej tak aby kał wpadał centrycznie z niewielką prędkością do muszli, a nie na deskę. Jednocześnie należy starać się nie zamoczyć deski moczem – w tym celu należy przytrzymać ręką narząd moczowy, skierowując go do muszli.
6. Przy korzystaniu z pisuaru należy podejść do niego jak najbliżej nawet dotykając go kolanami, pochylając się do przodu, wyjąć całkowicie narząd moczowy, lekko nachylać go w dół i oddać mocz aż do ostatniej kropli. Zaleca się przytrzymanie ręką lub pęsetą i kierowanie narządem moczowym w taki sposób, aby nie rozbryzgiwać moczu po ścianach . W ten sposób podłoga wokół pisuaru będzie sucha, co zmniejszy ryzyko upadku lub poślizgnięcia.
7. Przed oddawaniem moczu należy sprawdzić czy narząd moczowy nie jest chroniony przez męskie środki ochrony indywidualnej.
8. W razie wystąpienia integracyjnego syndromu GAZ – MOCZ - KAŁ, nie należy wpadać w panikę lecz spokojnie opuścić ubikację, poinformować innych pracowników i udać się w kierunku wyjścia ewakuacyjnego w celu zmiany odzieży.
9. W razie zaistnienia wypadku, np. upadek, potknięcia, zakleszczenie narządu moczowego w zamku błyskawicznym, itp. należy zadzwonić pod nr alarmowy 112 lub 999

Cytat

Instrukcja dla przeciętnego Amerykanina... no może po za §.2.
Ten zalatuje rodzimym podejściem :hahaha2:

... a teraz zadaj sobie Jani_63 pytanie zawarte w tytule icon_lol.gif
... rozumiem, że jesteś "wybitnym ekspertem wszelakich amerykańskich instrukcji obsługi" (zapewne nie tylko amerykańskich ... są jeszcze przecież dla rusków, żydków, czarnuchów, cyklistów, masonów i wiele innych) ... czy wiąże się to z jakimiś kompleksami ? ... czy tylko tak pierdolnąłeś ? ... może chcesz o tym z kimś porozmawiać ?

Cytat

... rozumiem, że jesteś "wybitnym ekspertem wszelakich amerykańskich instrukcji obsługi"

a Ty czego Szef się poczułes urażony?????
Przecież Ty Paweł jesteś - a nie "przeciętny amerykański"

Jani o indianerach pisał - i to nie wszystkich ale tylko o tych co gwałcili
I to nie o tych co gwałcili kobiety - ale wszystkich....
A że Indianer był postacią zbiorową bo:
1. Przyprowadził po raz pierwszy Ryśka na próbę Dżemu (Michał Giercuszkiewicz, pierwszy perkusista w kapeli)
2. Poczęstował go po raz pierwszy narkotykami (Słoniu)
3. Indianer umarł, Danek i Partyzant mają się dobrze (tu mógł to być Ryszard "Skiba" Skibiński z Kasy Chorych)

I wychodzi - że mamy consensus - pokojowy icon_smile.gif prawda?
PRAWDA????????
No -icon_smile.gif

Cytat

bobiczek powinieneś dostać nobla w dziedzinie "łagodzenie wszelakich sporów" icon_biggrin.gif

dzięŢski Ewiq-icon_smile.gif
starałem się - oby efektywnie icon_smile.gif

Dziękuje wszystkim mediatorom, którzy pod postacią Bobiczka przemówili icon_biggrin.gif

Cytat

... rozumiem, że jesteś "wybitnym ekspertem wszelakich amerykańskich instrukcji obsługi" (zapewne nie tylko amerykańskich ... są jeszcze przecież dla rusków, żydków, czarnuchów, cyklistów, masonów i wiele innych) ... czy wiąże się to z jakimiś kompleksami ? ... czy tylko tak pierdolnąłeś ? ... może chcesz o tym z kimś porozmawiać ?

Ty z tym rasizmem tak na poważnie?
Szefie spuść parę icon_lol.gif
Nie jestem żadnym ekspertem i kompletnie nie mam zamiaru nim być... w tej dziedzinie.
Po prostu kiedyś przeczytałem:
Cytat

2003 roku to Mr. Grazinski, który to po ustawieniu tempomatem prędkości w trakcie jazdy swoją furgonetką wyszedł do tylnej części samochodu zrobić sobie kawę - przed sądem przysięgał, że czytając instrukcję zrozumiał, iż tempomat to automatyczny pilot. Samochód uderzył w drzewo, zaś inteligentny właściciel uzyskał ponad 1,5 miliona dolarów.

Wysnuć można z tego wniosek że instrukcja nie precyzowała dokładnie jak należy postępować (albo czego nie należy robić) podczas prowadzenia samochodu , inaczej sąd nie dałby wiary tak absurdalnym tłumaczenia.

Później przeczytałem:
Cytat

We wrześniu 1993 r. opublikowane zostały wyniki badań Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych zatytułowane "Umiejętność czytania i pisania w USA". Były to najobszerniejsze studia, jakie kiedykolwiek przeprowadzono nad Amerykanami: trwały 4 lata i objęły 26 tys. osób.
(...)
Wyniki zaszokowały amerykańską opinię publiczną okazało się, że w USA żyje 27 min analfabetów i 45 min tzw. analfabetów funkcjonalnych. Prawie połowa ze 191 milionów dorosłych Amerykanów nie jest w stanie wykonać tak prostej czynności jak wypełnienie przekazu bankowego. Tylko 4 proc. potrafi przy użyciu elektronicznego kalkulatora obliczyć koszt wykładziny, mając podaną cenę metra kwadratowego i rozmiary pokoju.
Naukowcy przeprowadzający badania zmuszeni byli zastosować nową definicję analfabetyzmu. W tradycyjnym pojęciu analfabetą był osobnik podpisujący się krzyżykiem. Testy Departamentu Edukacji dowiodły, że wiele osób umie czytać w technicznym tego słowa znaczeniu, tzn. są w stanie rozszyfrować słowa, ale brak im umiejętności koniecznych do korzystania z tej informacji (są to owi analfabeci funkcjonalni, których liczbę szacuje się na 45 min). Co ciekawe, połowa osób, które osiągnęły najgorsze wyniki, to absolwenci High School. Niektórzy z dyplomami tych uczelni nie umieli w ogóle ani czytać, ani pisać.
Poziom nauczania w USA jest o wiele niższy niż w Europie Zachodniej, np. 40 proc. uczniów europejskich szkół średnich jest w stanie rozwiązać zadania matematyczne, których 90 proc. amerykańskich uczniów na tym samym poziomie nie umie rozwiązać.

Cytat

Analfabetyzm made in USA
2007-03-24

Według badań Agencji Edukacji (State Education Agency) związanej z federalnym Departamentem Edukacji, 36% mieszkańców Waszyngtonu nie potrafi przeczytać i zrozumieć rozkładu jazdy autobusów, wypełnić aplikacji o pracę czy posługiwać się mapą miasta - czytamy na Bibula.com. Waszyngtoński poziom analfabetyzmu przewyższa amerykańską średnią krajową, wynoszącą 25%.

Praktyczny analfabetyzm panuje w Stanach Zjednoczonych pomimo ogromnych sum przeznaczanych na edukację.

http://ien.pl/index.php/archives/261
i zacząłem się poważnie zastanawiać jak społeczeństwo o takim rozwoju technologicznym, mające najlepsze uczelnie na świecie może cierpieć na takie przypadłości.

Pierwsza 20 przedstawia się następująco:

1. Harvard University
2. Yale University
3. University of Cambridge
4. University of Oxford
5. California Institute of Technology (Caltech)
6. Imperial College London
7. University College London
8. University of Chicago
9. Massachusetts Institute of Technology (MIT)
10. Columbia University
11. University of Pennsylvania
12. Princeton University
13. Duke University
14. Johns Hopkins University
15. Cornell University
16. Australian National University
17. Stanford University
18. University of Michigan
19. University of Tokyo
20. McGill University (Canada)

Choć są opracowania mówiące że pierwsze miejsce należy się jednak Angolom icon_biggrin.gif
http://www.usnews.com/education/worlds-bes...sities-top-400-

Z polskich uczelni w/g tej samej listy 304 miejsce zajmuje Uniwersytet Jagielloński,
a Uniwersytet Warszawski jest notowany na 364 miejscu.

Z drugiej strony
Cytat

Oto kilka konkretnych przykładów z uniwersytetów USA, charakterystycznych dla tego typu instytucji:

- relatywizm, który zakłada, że "ja mam swoją prawdę i pan profesor ma swoją", doprowadza do tego, że profesor nie ma prawa oceniać wypowiedzi studentów, ponieważ wszystkie poglądy są równouprawnione;
- ów relatywizm powoduje, że powstają dysertacje o tym, że "Jądro ciemności" Josepha Conrada jest dziełem rasistowskim, że "Ulisses" Jamesa Joyce'a jest powieścią o kolonializmie i alienacji w kapitalizmie, że dramaty Szekspira stanowią manifestację brytyjskiego imperializmu, patriarchatu, europejskiego rasizmu, logocentryzmu etc. Powstają też takie prace doktorskie, jak np.: "Czytanie Batmana w świetle jego stosunku do Robina. Czy Batman był homoseksualistą?".

:hahaha2:
A żeby nie był tak różowo, w kraju Twoich przodków, a moim ojczystym... źle się dzieje panie Dziejku icon_biggrin.gif
Brak obrazka

http://archiwum.polityka.pl/art/kraina-ana...tow,379396.html

A, żeby wszystko było jasne... nie mam żadnych fobii antyamerykańskich.
Boże chroń Amerykę... bo jak padnie tam się nam kury przestana nieś. icon_lol.gif

A czy ja aby jestem psychicznie zdrowy?... nie wiem... w sumie mnie to tito icon_biggrin.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)

akcja powoduje - kontrakcję
wiedziałem

PS:
a bez technologa i psychologa - u mnie zawsze było tak
jak ktoś mi rękę wykręcał - To ja mu zawsze w ryja......i z baniaka

Cytat

bobiczek powinieneś dostać nobla w dziedzinie "łagodzenie wszelakich sporów" icon_biggrin.gif

jak sama widzisz - łagodzenie mają "w dupie" -icon_smile.gif
nie moja
nie moja
nie moja - wina

Cytat

a Ty czego Szef się poczułes urażony?????
Przecież Ty Paweł jesteś - a nie "przeciętny amerykański"

...

... no coś Ty, ... Prezes ... "przecietni amerykańscy" to tylko moi Klienci ... a i ja nie uważam siebie za "ponad przeciętnego"

Cytat

...
Ty z tym rasizmem tak na poważnie?
Szefie spuść parę icon_lol.gif
Nie jestem żadnym ekspertem i kompletnie nie mam zamiaru nim być... w tej dziedzinie.
...
A, żeby wszystko było jasne... nie mam żadnych fobii antyamerykańskich.
...

... Nieeeee no skąd niepoważnie ... drażnią mnie tylko trochę "poglądy" moich światłych, ponadprzeciętnych (powiedział bym nawet "wybitnych") Rodaków, zapierdalających na chicagowskich i nowojorskich budowach ... jacy to ci Amerykanie debile ... zapominając przy okazji, że to oni zapierdalają dla debili a nie dlebile dla nich ... echhhh
... no i żeby "wszystko było jasne" ... cieszy mnie niezmiernie żeś fobii jakichkolwiek pozbawion.
Poważnie.

Cytat

...
Po prostu kiedyś przeczytałem:
...
Z drugiej strony

:hahaha2:
A żeby nie był tak różowo, w kraju Twoich przodków, a moim ojczystym... źle się dzieje panie Dziejku icon_biggrin.gif
...

... dziś przeczytałem http://www.tvn24.pl/12690,1712079,0,1,17_l...,wiadomosc.html ... i zastanawia mnie: jak to możliwe, że przeniesiono tak daleko "krainę prawdziwych cowboy's" ?

... i na koniec:
Cytat

Eee, nie będzie chyba tak źle... czuję się obiektywnie wygładzony icon_biggrin.gif

... jak wyżej icon_lol.gif

Dwie godziny - tyle wystarczyło mieszkańcom podwarszawskiego Jadwisina oraz kierowcom przejeżdżającym przez tę miejscowość na zebranie 13 ton gwoździ. Ładunek wypadł z tira po stłuczce. Policja odzyskała 1500 kg towaru.

Niech się Litwin uczy partnestwa od Polaków icon_smile.gif

Cytat

... dziś przeczytałem http://www.tvn24.pl/12690,1712079,0,1,17_l...,wiadomosc.html ... i zastanawia mnie: jak to możliwe, że przeniesiono tak daleko "krainę prawdziwych cowboy's" ?

ja piernicze ..... icon_eek.gif

wskażcie mi jeden naród który jest bez wad ... icon_biggrin.gif

Cytat

Dwie godziny - tyle wystarczyło mieszkańcom podwarszawskiego Jadwisina oraz kierowcom przejeżdżającym przez tę miejscowość na zebranie 13 ton gwoździ. Ładunek wypadł z tira po stłuczce. Policja odzyskała 1500 kg towaru.

Niech się Litwin uczy partnestwa od Polaków icon_smile.gif

słuchałam w radio ... ponoć większość udało się odzyskać - znaleźli w okolicznych domostwach icon_biggrin.gif

A już się wszyscy w okolicy szykowali do stawiania "szkieletowców" icon_lol.gif

Cytat

A ja do tej pory myślałem że do tego nadaje się tylko koza... koozaa... koozuuniaaa icon_lol.gif

Trza zweryfikować wiedzę o społeczeństwie icon_biggrin.gif

Cytat

Dwa zastępy straży pożarnej na sygnałach pędziły do pożaru w jednym z bloków w Sanoku. Ale żadnego pożaru nie było. Straż pojechała na sygnale zalać płonącego... kurczaka.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,1...__kurczaka.html Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Odnośnie cenzury niby nieobecnej w naszym życiu w Polsce.
Kto z Was wiedział że:
28.07.2011 (IAR) - Drobni przedsiębiorcy zaprotestowali przed Sejmem przeciwko bezprawnym - jak mówią - działaniom ZUSu. Chcą umorzenia składek, o które upomina się Zakład Ubezpieczeń Społecznych po zmianie przepisów w 2009 roku.

Jeszcze trzy lata temu osoby prowadzące działalność gospodarczą i dorabiające na przykład na umowę zlecenie mogły odprowadzać składki od pracy dodatkowej - dużo mniejsze niż składki od własnej działalności. Teraz ZUS uznał to za bezprawne i żąda zwrotu zaległych składek w raz z odsetkami. Jak mówi pani Barbara prowadząca małą firmę ubezpieczeniową, ZUS niszczy małych przedsiębiorców, stosując prawo wstecz i wyszukując pozorne zaległości w płaceniu składek z ostatnich dziesięciu lat. Wojciech Zatorski, organizator manifestacji dodaje, że przedsiębiorcy muszą płacić - w zależności od tego, jak długo pracowali chałupniczo - po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przedsiębiorcy odwołują się do sądów, ale w 99 proc. przegrywają sprawy z ZUSem. Problem dotyczy 500 tys. drobnych przedsiębiorców.

Ja pierdziu pół miliona osób i cicho sza.. ale jaką kieckę Joanna krupa założyła to każdy portal pisze...

Cytat

Odnośnie cenzury niby nieobecnej w naszym życiu w Polsce.
Kto z Was wiedział że:
28.07.2011 (IAR) - Drobni przedsiębiorcy zaprotestowali przed Sejmem przeciwko bezprawnym - jak mówią - działaniom ZUSu. Chcą umorzenia składek, o które upomina się Zakład Ubezpieczeń Społecznych po zmianie przepisów w 2009 roku.

Jeszcze trzy lata temu osoby prowadzące działalność gospodarczą i dorabiające na przykład na umowę zlecenie mogły odprowadzać składki od pracy dodatkowej - dużo mniejsze niż składki od własnej działalności. Teraz ZUS uznał to za bezprawne i żąda zwrotu zaległych składek w raz z odsetkami. Jak mówi pani Barbara prowadząca małą firmę ubezpieczeniową, ZUS niszczy małych przedsiębiorców, stosując prawo wstecz i wyszukując pozorne zaległości w płaceniu składek z ostatnich dziesięciu lat. Wojciech Zatorski, organizator manifestacji dodaje, że przedsiębiorcy muszą płacić - w zależności od tego, jak długo pracowali chałupniczo - po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przedsiębiorcy odwołują się do sądów, ale w 99 proc. przegrywają sprawy z ZUSem. Problem dotyczy 500 tys. drobnych przedsiębiorców.

Ja pierdziu pół miliona osób i cicho sza.. ale jaką kieckę Joanna krupa założyła to każdy portal pisze...

akurat jestem w temacie ..... i to jest na fakcie co napisałeś ....
państwo w państwie ... nagle sie okazuje , że prawo działa wstecz i takie tam ....
to samo się tyczy osób które zawiesiły działalność kilka lat wstecz , matek na macierzyńskich ....itp...
masz działalność , postępujesz wedle litery prawa bo byłeś w ZUS i pytałeś czy można - powiedzieli a nawet napisali, że można , w międzyczasie dostałeś zaświadczenie o niezaleganiu bo kredyt brałeś .... żyjesz w błogiej świadomości , że wsjo ok ... a tu nagle jeb: ZUS sie dopomina o sporą kasę , bo zmienili sobie interpretację.... i to jest ogromna kasa plus odsetki za te wszystkie lata .... czy osoba która prowadziła kiosk i miała dla siebie na czysto 1200zł może w tej chwili wyłożyć 30.000zł tytułem zaległych składek których nie płaciła, bo wtedy mogła , a dziś już nie?
paranoja .... mówię Wam .... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)

Tak się składa że kilka lat temu zwinąłem swoją firmę i właśnie mogłem zawiesić. Ale właśnie Pani w okienku ZUS powiedziała że wszyscy zawieszają.. poprosiłem o przepisy - no takowych nie było -więc zamknąłem firmę. Tak to bym dzisiaj bulił za nieopłacone składki..
Ale ja bardziej o tym chciałem napisać - że info o proteście szukałem dobrych kilka minut. Na żadnym portalu o tym nie napisali.
No bo kogo to obchodzi że pół miliona polaków dostaje ostro po d..ie, ale napewno obchodzą arcywązne wiadomości z pudelka a nawet z biznes onet - top 1 artykuł..http://biznes.onet.pl/po-tamtej-stronie-gw...5,1,prasa-detal Tak to mnie faktycznie najbardziej interesuje :[

tak jest , Przemku że ludzie często odsuwają się od problemów innych ludzi ....
niestety ....
a problem niewątpliwie jest - przepisy w państwie są nieprzyjazne szaremu obywatelowi który każdy grosz liczy ...
nie tylko w tym przypadku .... jest wiele innych dookoła ....
z bezsilności po prostu nic się nie chce .... najchętniej człowiek by zapomniał lub nie chciał wiedzieć żeby nie musieć o tym myśleć ....
każdy ma swoje problemy , każdy inne .... stąd ogólna znieczulica...
a media? czego tu żądać od nich , skoro wszyscy nabrali wody w usta ? sędziowie orzekają wyroki z góry wiadome , a politycy którzy dużo obiecywali próbują dobić orzekając abolicję tylko odsetek ...
nikt nie chce sobie zaszkodzić babrając się w tych sprawach ...
ech ... szkoda gadać.... państwo musi być górą nawet za cenę krzywdy tych ludzi ...

Poszedłeś sikać. Zapłać. Ale po co ci paragon?

150 zł kary wlepili kelnerce inspektorzy skarbowi z Rzeszowa. Bo nie wystawiła im paragonu za... skorzystanie z toalety w kawiarni.

W miniony piątek dwóch kontrolerów Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie przyszło do kawiarni Diabeł Łańcucki przy hotelu Alfred Palace w centrum Łańcuta. - Od razu zwróciliśmy na nich uwagę, bo to nie nasza klientela. Głównie nas odwiedzają obcokrajowcy, biznesmeni. Ci panowie przyszli z reklamówką, nie byli w garniturach - relacjonuje Stanisław Drabicki, właściciel Alfred Palace.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,1...i_paragon_.html Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Piana żeby zadziałać potrzebuje wilgoci z zewnątrz... znaczy się pierwsza faza zabawy była OK icon_lol.gif

Co nie zmienia faktu że to Debil icon_evil.gif

Cytat

a gdyby to było w "rodzinie" żołnierskiej i laska, nudząc się, rzekła "rozerwijmy się"?

myślisz , że miałby granat w szafce nocnej? icon_biggrin.gif

Cytat

Jak się bardzo nudzisz, rozerwij się troszeczkę,
wsadź se granat między nogi... wyciągnij zawleczkę icon_lol.gif

W I PR jest słuchowisko (protoplasta "Samych swoich"), w którym szwagier chciał zlikwidować przyszłego szwagra i sądząc, ze kandydat na szwagra znajduje się właśnie w przybytku, wyjął zawleczkę i wrzucił granat do starego wychodka.
Najgorsze, że nie zdążył daleko odbiegnąć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się