Skocz do zawartości

Szybka budowa


Recommended Posts

Fundamenty zrobiłem w 2010 roku, w marcu 2011 zacząłem stawiać mury z cegły ceramicznej 24cm, planuję skończyć dom przed zimą i wprowadzić się, w związku z tym mam pytanie czy lepiej ocieplić dom z zewnątrz czy też przełknąć wyższe koszty ogrzewania zimą ale nie ocieplać i pozwolić murom "oddychać" ??
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ja bym poczekał aż do wiosny,a nawet do lata z tym ocieplaniem. Tylko co z odbiorem domu? Jeżeli wprowadzisz się nie mając odbioru to jest traktowane jako samowola budowlana. A żeby mieć odbiór to bankowo musisz ocieplić. Tak mni więcej to wygląda. icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Ja bym poczekał aż do wiosny,a nawet do lata z tym ocieplaniem. Tylko co z odbiorem domu? Jeżeli wprowadzisz się nie mając odbioru to jest traktowane jako samowola budowlana. A żeby mieć odbiór to bankowo musisz ocieplić. Tak mni więcej to wygląda. icon_confused.gif



nie przesadzaj z tą samowolą, to jest nielegalne, kara za mieszkanie bez odbioru to 5tys. Wszystko zależy jakich masz sasiadów....
Link do komentarza
Cytat

nie przesadzaj z tą samowolą, to jest nielegalne, kara za mieszkanie bez odbioru to 5tys. Wszystko zależy jakich masz sasiadów....




Niedaleko budowy mam mieszkanie, zawsze mogę powiedzieć, że wykańczam dom i od czasu do czasu sypiam tam z rodzina icon_smile.gif. Z drugiej strony to dziwne, że muszę mieć ocieplony dom aby w nim zamieszkać, nie mogę być zwolennikiem nie ocieplonego domu i w takim mieszkać ??
Link do komentarza
Gość adiqq
do odbioru musisz mieć świadectwo energetyczne, które potwierdzi że twój dom ma ścianyo U<0,3. Jak masz ściany z cegły o grubości 24cm, to na pewno nie masz tego 0,3cm. Do tej wartości granicznej potrzebujesz około 10cm styropianu (osobiście dałbym więcej) Bez świadectwa energetycznego nie odbierzesz budynku.
Możesz mieć dom nieocieplony, ściana 1W, ale musi mieć U<0,3 (np z BK36, Porotherm44 lub 50 itd)
Link do komentarza
Cytat

Przepisy mówią miedzy innymi jaką przenikalność cieplna muszą mieć ściany zewnętrzne w domu oddanym do użytku.
Jak ściana nie spełnia tych wymogów... nie może być odbioru.




Rozumiem, to teraz muszę pomyśleć czy mieszkać bez odbioru czy ocieplić i narażać się na problemy związane z nie przewietrzeniem domu itp, nie wiem co gorsze.
Link do komentarza
Cytat

Fundamenty zrobiłem w 2010 roku, w marcu 2011 zacząłem stawiać mury z cegły ceramicznej 24cm, planuję skończyć dom przed zimą i wprowadzić się, w związku z tym mam pytanie czy lepiej ocieplić dom z zewnątrz czy też przełknąć wyższe koszty ogrzewania zimą ale nie ocieplać i pozwolić murom "oddychać" ??



Jeżeli zaczniesz ogrzewać to mieszkanie bez izolacji cieplnej przez zimę jeszcze bardziej zgnoisz ściany wilgocią .
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za rade, a możesz to jakoś uzasadnić bo jestem ciekaw.



Punkt rosy wystąpi ścianie w dodatku ściana mokra bardziej przewodzi ,w miejscach gdzie będzie sam beton woda będzie się lała po ścianach .Nie będę pisał że będziesz miejscami musiał malować szpachlować ściany od nowa w dodatku w miejscach najbardziej zawilgoconych pojawi się grzyb po 2 miesiącach ogrzewania .

Widziałem takie rzeczy na własne oczy u ludzi który z braku środków musieli tak mieszkać .

Taniej wyjdzie jak wstawisz osuszacze przemysłowe w pomieszczeniach niż jak wydasz 2x więcej kasy na ogrzanie takiego nieizolowanego budynku.




Link do komentarza
Cytat

Punkt rosy wystąpi ścianie w dodatku ściana mokra bardziej przewodzi ,w miejscach gdzie będzie sam beton woda będzie się lała po ścianach .Nie będę pisał że będziesz miejscami musiał malować szpachlować ściany od nowa w dodatku w miejscach najbardziej zawilgoconych pojawi się grzyb po 2 miesiącach ogrzewania .

Widziałem takie rzeczy na własne oczy u ludzi który z braku środków musieli tak mieszkać .

Taniej wyjdzie jak wstawisz osuszacze przemysłowe w pomieszczeniach niż jak wydasz 2x więcej kasy na ogrzanie takiego nieizolowanego budynku.




Dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Punkt rosy wystąpi ścianie w dodatku ściana mokra bardziej przewodzi ,w miejscach gdzie będzie sam beton woda będzie się lała po ścianach .Nie będę pisał że będziesz miejscami musiał malować szpachlować ściany od nowa w dodatku w miejscach najbardziej zawilgoconych pojawi się grzyb po 2 miesiącach ogrzewania .

Widziałem takie rzeczy na własne oczy u ludzi który z braku środków musieli tak mieszkać .

Taniej wyjdzie jak wstawisz osuszacze przemysłowe w pomieszczeniach niż jak wydasz 2x więcej kasy na ogrzanie takiego nieizolowanego budynku.


To może przy braku wentylacji. Jest dokładnie odwrotnie Im grubsza izolacja termiczna tym więcej wilgoci w przegrodzie ( przy braku paroizolacji od środka. Praktyka i teoria mówią co innego. W gierkowskich domach z betonu nikt grzyba czy wilgoci na ścianie nie widział. Chyba, że dopiero po termorenowacji.
Przy dużych stratach ciepła przez ścianę jej zewnętrzny tynk ma temperaturę dodatnią i to często wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego. Problem wilgoci zaczyna się po ociepleniu - im grubsze tym zimniejszy tynk zewnętrzny a co za tym idzie i "głębiej" jest punkt rosy.
Link do komentarza
Cytat

To może przy braku wentylacji. Jest dokładnie odwrotnie Im grubsza izolacja termiczna tym więcej wilgoci w przegrodzie ( przy braku paroizolacji od środka. Praktyka i teoria mówią co innego. W gierkowskich domach z betonu nikt grzyba czy wilgoci na ścianie nie widział. Chyba, że dopiero po termorenowacji.
Przy dużych stratach ciepła przez ścianę jej zewnętrzny tynk ma temperaturę dodatnią i to często wyższą od punktu rosy powietrza wewnętrznego. Problem wilgoci zaczyna się po ociepleniu - im grubsze tym zimniejszy tynk zewnętrzny a co za tym idzie i "głębiej" jest punkt rosy.



Może nie do końca bzdury ale niestety nie na temat .Pan T B nie czyta po prostu całego tematu .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
nie bardzo mi tu pasuje określenie "inwektywy"
te mają na celu raczej obrażenie interlokutora
ja odniosłem się do treści napisanej

rozumiem, że tęsknisz bo odgrzałeś tego kotleta
poniekąd Cię rozumiem, ba, nawet współczuję z tego powodu
ja wiem, ten 11 wrzesień, trauma itepe
trzym się, myśli samobójcze odsuwaj jak najdalej od siebie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

rozumiem, że tęsknisz bo odgrzałeś tego kotleta
poniekąd Cię rozumiem, ba, nawet współczuję z tego powodu
ja wiem, ten 11 wrzesień, trauma itepe
trzym się, myśli samobójcze odsuwaj jak najdalej od siebie



Co do słowa "inwektywa" masz 100% racji. Niewłaściwie go użyłem. Ale dalej...
Rozumiem, że jesteś dumny z powyższego tekstu. Również cię rozumiem. Przynajmniej staram się. Ale dyskusji w tej konwencji nie zamierzam toczyć. EOT
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...