Skocz do zawartości

Okna pcv Ryven Thermal z firmy Plastimet Ełk


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Skąd zdanie, że są gorsze?


Nie wiem czy są gorsze czy dobre,ale fakt jak piszesz,że na ich stronie nie ma podstawowych danych to co tu kupować,nie warte Twojej ani mojej uwagi.Jeżeli producent nie zabiega o klienta to niby klient ma zabiegać o producenta? Sory ale tak było za komuny.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Nie wiem czy są gorsze czy dobre,ale fakt jak piszesz,że na ich stronie nie ma podstawowych danych to co tu kupować,nie warte Twojej ani mojej uwagi.Jeżeli producent nie zabiega o klienta to niby klient ma zabiegać o producenta? Sory ale tak było za komuny.



podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Skoro producent nie podaje podstawowych danych, to jest mało wiarygodny dla mnie...

jeśli chodzi o okna i drzwi, to jest tak duża konkurencja, że bez problemu znajdziesz coś innego...
zacznij od rozesłania zapytań ofertowych do okolicznych firm...
Link do komentarza
Słusznie prawicie koledzy, ale nie bez kozery pytałem o tę firmę i o te okna. Mam (za sprawą bliskiej mi osoby) od nich bardzo korzystną wycenę, a do tego wiem kto i w jaki sposób będzie montował te okna. Wiele wypowiedzi osób na formach wskazywało, że nawet najlepsze okna źle osadzone są niewarte swojej ceny. Tu jestem w rozterce - system Ryven Thermal jest "średnio znany", ale mam gwarancję solidnego i prawidłowego montażu.
Link do komentarza
Plastimet w branży uchodzi za firmę solidną, ale spoza czołówki. To taka moja subiektywna opinia. Mają stałych odbiorców, którzy od lat zajmują się sprzedażą ich wyrobów.
Szkoda tylko że nie są na bieżąco z trendami - czyli nie zarzucają sieci badaniami swoich okien. Generalnie powiedziałbym bardziej tak, niż nie.

Link do komentarza
Otrzymałem dziś mailem informację z Plastimetu dot. parametrów cieplnych okien i tak:
Przenikalność cieplna okna 1230 x 1480 ( jednoskrzydłowe) wynosi 1,4 [W/m2*K], U szyby wg EN 673
wynosi 1,1 [W/m2K], natomiast wg EN 674 1,0 [W/m2K]. Uf ramy wynosi 1,5.

Jakieś komentarze do cyferek powyżej?
Moje zadowolenie powinno wzrosnąć, ponieważ w wykazie stolarki okiennej mam kilka dużych fixów.
Link do komentarza
Cytat

hm szyba 1.1? Myślałem ze już takich nie sprzedają.


Autorush - myślałem, że napiszesz coś mądrzejszego.

Rozumiem aluzje Jani_63, ale tak szczerze to http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/koncept - okna o tych samych parametrach, więc chyba oferta Plastimetu nie jest to takie późne roko-koko? Standardowe okna tak? Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
ja też jestem zaskoczony...2 lata temu kupowałem okna o U szyby 0,6 i U całości 1,0
też jestem zaskoczony że jeszcze takie okna się sprzedają...naprawdę
no ale ja jestem zwichrowany na punkcie energooszczędności icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam witam icon_smile.gif oj widzę tu sporo znajomych nicków - w sumie żałuję że jakoś nie trafiłem tu wcześniej.
Wracając do 5 komorowego Plastimetu z U 1,4 to taki standard dla przyzwoitych okien dominujących na rynku. Wyniki podobne jak np. dla 5komorowej Veki, z tym, że w tym popularnym profilu akcentuje się inne aspekty nie mające technicznego znaczenia dla produktu, więc nie podaje się cyfr a mówi - "uznana marka", albo "wyjątkowy kształt skrzydła", "niepowtarzalny kolor" itp.
Z tym że 1,4 nie jest to cyfra do chwalenia się - energooszczędni od kilku lat kupują okna poniżej U 1,1 i takie okna są promowane, wyniki takich okien publikuje się sieci:)


Link do komentarza
Faktycznie U=1,4 nie powala na kolana.
Dla fanów energooszczędności (do których również się zaliczam) polecam lekturę Studium energooszczędności domu Kornelia firmy BDB, w którym to studium wykazano, że zmniejszenie U okien z 1,4 do 1,0 oraz drzwi wejściowych z 2,4 do 1,8 zmniejszenie zapotrzebowania domu na energię o 5,1% dla EP oraz o 5,7% dla EK. Dalsze zmniejszanie do U=0,9 oraz drzwi wejściowych do 1,6 tylko w małym stopniu wpływa na polepszenie właściwości energetycznych domu - wszystko przedstawiono na wykresach.
For me to prosta matematyka - dopłata do cieplejszych okien a czas zwrotu poniesionych nakładów. Przy okresie zwrotu powyżej 20 lat uważam, że nie ma sensu dopłacać, ale z ostatecznym werdyktem poczekam do czasu otrzymania wszystkich wycen.
Link do komentarza
Czekając na ostatnią wycenę z M&S podzielę się spostrzeżeniami z otrzymanych już wycen. Rozpiętości na oknach standardowych wynoszą od 1,5 do 6 tys. zł za okna w kolorze obustronnym brązowe o całkowitej powierzchni 42 m2 liczone razem z drzwiami tarasowymi - w sumie 15 pozycji. Okna Elite Jezierskiego rozpoczynają się różnicą ponad 10 tys. zł przy zmianie jedynie okien od strony północnej (2xfix + 2 RU).
Ponieważ, jak już wcześniej pisałem, jestem fanem energooszczędności we własnym domu szukałem innych rozwiązań w rozsądnej cenie i tu pojawiła się opcja następująca:
Ryven Thermal z pakietem 3-szybowym ( 4T/10/4/10/4T U=0,8) oraz najcieplejsze jakie w swojej ofercie Plastimet posiada to Gealan - szklenie U=0,6.
Proszę jeszcze raz o Wasze opinie, czy te profile (pomijamy sposób montażu) z ww. pakietami szyb są już satysfakcjonujące w kontekście budynku energooszczędnego?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Jeżeli ktoś posiada wiedzę o oknach pcv Ryven Thermal z Plastimetu (Ełk), proszę o opinię. Na stornie producenta nie ma nawet informacji o parametrach okien (np. współczynnik przenikania ciepła). Czy są warte uwagi?


Witam
U rodziców w domu były montowane okna z Plastimetu (pierwsze jeszcze w 98r.) Jakość okien oceniam na 10 w skali do 10, stosunek ceny do jakości 10na10. Mimo naprawdę kiepskiej strony internetowej polecam tego producenta jako godnego zaufania. Sam jestem obecnie na etapie wyboru okien i rozważam sprowadzenie tych okien mimo braku oddziału handlowego w okolicy...
Pozdrawiam
Wojtek
Link do komentarza
Plastimet Ełk wprowadza właśnie do sprzedaży nowy profil 6-komorowy. Brak jest informacji na internecie, ale wiem z zaprzyjaźnionego źródła. Czekam na szczegóły, wtedy będę mógł coś więcej napisać. Mój wybór okien zatrzymał się na porównaniu ofert Plastimetu i Abakusa - obie z mego regionu i obie mają atrakcyjne cenowo i ciekawe jakościowo oferty.
Link do komentarza
Cytat

Plastimet Ełk wprowadza właśnie do sprzedaży nowy profil 6-komorowy. Brak jest informacji na internecie, ale wiem z zaprzyjaźnionego źródła. Czekam na szczegóły, wtedy będę mógł coś więcej napisać. Mój wybór okien zatrzymał się na porównaniu ofert Plastimetu i Abakusa - obie z mego regionu i obie mają atrakcyjne cenowo i ciekawe jakościowo oferty.


okno z Plastimetu (podobnie jak z 12innych firm) trafiło ostatnio pod lupę ITB. Były badane parametry. Co nieco więcej na ten temat jest tu: http://montaze.info.pl/2011/11/05/aktualno...wiatowa-jakosc/
Link do komentarza
Cytat

okno z Plastimetu (podobnie jak z 12innych firm) trafiło ostatnio pod lupę ITB. Były badane parametry. Co nieco więcej na ten temat jest tu: http://montaze.info.pl/2011/11/05/aktualno...wiatowa-jakosc/


Bardzo ciekawe wyniki badań.
Szkoda tylko, że badaniu poddano systemy 3-szybowe za wyjątkiem właśnie interesujących mnie okien z Plastimetu. Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...