Skocz do zawartości

Wanna - pomóżcie wybrać


Recommended Posts

Część elementów wyposażenia łazienki już mamy - m.in. baterie i umywalki.
Możecie się zdziwić, ale potrzebujemy teraz wanny...
Wydawało nam się, że może zostać stara, ale jednak nie.
Znalazłem fajną i tania wannę:
http://www.e-inclusive.pl/Wanny-%C5%82azie...70-x-75-cm.html
Czy przy jej użytkowaniu mogą pojawić się problemy? Proszę o ewentualne inne propozycje w tym budżecie.
Link do komentarza
Cytat

Część elementów wyposażenia łazienki już mamy - m.in. baterie i umywalki.
Możecie się zdziwić, ale potrzebujemy teraz wanny...
Wydawało nam się, że może zostać stara, ale jednak nie.
Znalazłem fajną i tania wannę:
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.e-inclusive.pl/Wanny-%C5%82azie...70-x-75-cm.html
Czy przy jej użytkowaniu mogą pojawić się problemy? Proszę o ewentualne inne propozycje w tym budżecie.



Wanna wporzo.......ale może kolidować korek spustowy pod tyłkiem .
Link do komentarza
Cytat

Część elementów wyposażenia łazienki już mamy - m.in. baterie i umywalki.
Możecie się zdziwić, ale potrzebujemy teraz wanny...
Wydawało nam się, że może zostać stara, ale jednak nie.
Znalazłem fajną i tania wannę:
http://www.e-inclusive.pl/Wanny-%C5%82azie...70-x-75-cm.html
Czy przy jej użytkowaniu mogą pojawić się problemy? Proszę o ewentualne inne propozycje w tym budżecie.



Proponuje dołożyć i kupić wannę bez odpływu pośrodku np. taką Virgo 170x75
http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod...l=3&lang=pl
Link do komentarza
grubość będzie jakoś oznaczona czy trzeba sprzedawcy o parametry pytać?


a czy ktoś z was ma doświadczenia z taką gotową obudową do wanny? bardzo podoba mi się wanna koło model agat ale mnie straszą, że te gotowe obudowy lubią pękać i wyskakiwać z zatrzasków i żeby zabudowywać klasycznie.
nie chcę mieć zbyt wielu płytek w łazience, nie do końca podobają mi się mozaiki i wolałabym taką gładką obudowę. z drugiej strony jeśli to faktycznie taka porażka to z bólem ale zrezygnuję żeby później nie żałować.
będę wdzięczna za opinie
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli to akrylowa wanna to koniecznie zwróć uwagę na grubść - ja u siebie dałem 0,3 albo 3mm - i pęka już w miejscu posadowienia nóg - powinna być minimum 0,5 albo 5mm - (sorki ale nie pamietam jaka to była dokładnie grubość wiem że między 3 a 5 icon_smile.gif)




Cersanit ma wanny z porządnego akrylu.Zawsze można zapytać sprzedawcę a jeśli on nie wie to zapytać eksperta
Link do komentarza
może się źle wyraziłam ale chodziło o odpękiwanie obudowy od wanny, że obudowa odskakiwać potrafi jak się usiądzie na brzegu wanny. opinia 2 osób więc nie wiem na ile prawdziwa oraz na jakiej firmie oparta
to jak - ma ktoś wannę z obudową akrylową i użytkuje ją dłużej niż kilka dni? ;)
Link do komentarza
Cytat

może się źle wyraziłam ale chodziło o odpękiwanie obudowy od wanny, że obudowa odskakiwać potrafi jak się usiądzie na brzegu wanny. opinia 2 osób więc nie wiem na ile prawdziwa oraz na jakiej firmie oparta
to jak - ma ktoś wannę z obudową akrylową i użytkuje ją dłużej niż kilka dni? ;)



Ponieważ akryl jest sam w sobie dosyć wiotki zazwyczaj robi się obudowy z płyt ABS pokrytej akrylem aby nadać jej sztywności.Dobrze zamontowana obudowa nie powinna ani pękać ani wyskakiwać z zatrzasków. Wniosek nasuwa mi się taki,że może wanna jest nie dokładnie wypoziomowana lub podłoga jest krzywa co sprzyja naprężeniom i pękaniu obudowy.
Link do komentarza
Eurolazienki a jak to jest z tymi obudowami? zerknij na moje wcześniejsze wpisy (nr 7 i 10)
nie dysponujemy zbyt dużą kasą, ok 1tys zł już wanna i obudowa, ja chcę koło agat komplet, mąż nalega na wanne obudowywaną mozaiką dla bezpieczeństwa że nic nie wyskoczy z haczyków i lepsze wytłumienie i.e. nie będzie słychać huku nalewanej wody
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dzisiaj w sklepie pan powiedział, że do ceramiki roca to wanny ani koło ani cersanit się nie nadają, zaproponował nam POOLSPA, nigdy o tej firmie nic nie słyszałam. Warto rozważać tę opcję czy może coś innego jeszcze polecicie?


Dlaczego? Mam umywalkę z roci, wannę z koła. Co tu się może nadawać, albo nie nadawać?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Chodzi o inny odcień bieli. Umywalka nablatowa będzie blisko wanny i ponoć ich "białość" się może gryźć


Nie ma jakieś tragedii, żeby to było bardzo widoczne. No nie jest identyczne, (poza tym umywalka jest ceramiczna a wanna akrylowa). U mnie od umywalki do wanny jest kawałek, więc wogóle nie ma kłopotu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli wanny to tylko Kaldewei. Marka może nie za tania, ale przecież wannę kupujemy na lata. Ostatnio mój pies upodobał sobie wskakiwanie do niej. Gdybyśmy z żoną zdecydowali się na tańszą akrylową - z pewnością byłaby już porysowana.



Taniej by było nauczyć psa nie wskakiwania do wanny. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

niekoniecznie, użytkuje więc znam ją dobrze, zresztą klientom którym robiłem mieszkanie też chwalą




Cersanit charakteryzuje się doskonałą jakością i specyficznym kolorem bieli.Instrukcje montażu są bardzo czytelne nawet dla laika.Ceny przystępne,niewygórowane sztucznie przez markę.Same zalety.Coś więcej trzeba jeszcze?
Link do komentarza
Cytat

Cersanit charakteryzuje się doskonałą jakością i specyficznym kolorem bieli.Instrukcje montażu są bardzo czytelne nawet dla laika.Ceny przystępne,niewygórowane sztucznie przez markę.Same zalety.Coś więcej trzeba jeszcze?



no właśnie ten specyficzny odcień bieli nie do końca wszystkim odpowiada, trochę taki wybielaczowy mi się wydaje.
Link do komentarza
Drodzy Forumowicze.
Proszę o poradę lub sugestię.

Znalazłem tanią wannę pasującą do mojej łazienki.
Nie miałem jednak nigdy do czynienia ani z tym sklepem ani z producentem wanny.

Co o wannie myślicie?
Może coś innego w podobnej cenie?

Opis:
wanna emaliowana 1200 bez otworów, bez stelaża OLKUSZ 222,43 zł

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
w jaki sposób macie montowane baterie przy wannach narożnych? Chodzi mi o to czy zdecydowaliście się na nawannowe czy normalne ze ściany. Czytałam, że te nawannowe czasami przeciekają po wężu a jedyny ich plus to brak węża prysznicowego w wannie. Poza tym pojawiło się info o utracie gwarancji. Nie bardzo mamy miejsce na dorobienie dodatkowej półki więc tylko wiercenie otworów by w grę wchodziło (bateria deante cubic - może ktoś ma??)


ps. chyba jednak będzie koło, różnica na komplecie agat a poolspa to bagatela 800zł :/
Link do komentarza
znalazłem taką fotkę

Brak obrazka

taki mały problem wyszedł podczas montażu, mało miejsca było pod spodem na zamontowanie głowicy mieszającej i jest na środku, chyba byłoby ładniej gdyby na środku była wylewka (a "wajcha" tu gdzie teraz wylewka) ale jak ktoś nie wie, to nie zauważy.
Z otworami poradziłem sobie bardzo łatwo, zleciłem hydraulikowi icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

mnie poinformowano, że wiercenie w wannie pod baterie nie ma wpływu na gwarancję wanny.
jeśli by wanna była reklamowana, to podobno przyjeżdża "oglądacz" i ogląda wadę i czy otwory mogły mieć na wadę jakiś wpływ. Tak mnie poinformowany jak wannę kupowałem


To Cię dobrze poinformowali. Tak samo jest jeśli chodzi o same płytki.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam. Odświeżę terochę temat. Zastanawiam się nad kupnem wanny POLIMAT FRIDA, ma może ją ktoś z was u siebie, jak się sprawuje, jaka jest w utrzymaniu, użytkowaniu. Ewentualnie jkich producentów wanien brać piod uwagę.
I jeszzce jedno czy są jakieś syfony, do wanny, które można czyścić od góry przez odpływ wody z wanny. Potrzebuję taki gdyż nie mam jak zrobić drzwiczek rewizyjnych pod wanną.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Odświeżę terochę temat. Zastanawiam się nad kupnem wanny POLIMAT FRIDA, ma może ją ktoś z was u siebie, jak się sprawuje, jaka jest w utrzymaniu, użytkowaniu. Ewentualnie jkich producentów wanien brać piod uwagę.
I jeszzce jedno czy są jakieś syfony, do wanny, które można czyścić od góry przez odpływ wody z wanny. Potrzebuję taki gdyż nie mam jak zrobić drzwiczek rewizyjnych pod wanną.
Pozdrawiam




zawsze możesz kupić wannę z obudową akrylową
wybraliśmy wannę KOŁO
Link do komentarza
Witam. Ta którą planujemy kupić polimatu też jest akrylowa, najpierw wybraliśmy cersanit ale siedzisko w naszym wypadku było w złą stronę, siedząc w waniie patrzyło by się na ścianę zamiast na łazienkę i to zdecydowało. Przy wannie zastanawiamy się jeszcze nad jej wymiarami czy 140 x 80 czy może 150 x 90.
Natomiast wc pod zabudowę kupujemy cersanitu wydaje się że jest dobrze wykonane i cena jaką znaleźliśmy w jednym ze sklepów w miarę atrakcyjna.
Pozdrawiam
Link do komentarza
sprawdź dokładnie wymiary wewnętrzne, niektóre gabarytami zewn większe w rzeczywistości są jednak mniejsze wewnątrz (tak było w przypadku koła)

z cersanitem wg mnie jest jeden problem - odcień bieli, jak dla mnie jest taki wręcz "wybielaczowy" i porównaj wtedy czy odcień bieli ceramiki nie różni się zbytnio z wanną, no chyba że są sporo od siebie oddalone to wtedy po problemie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...