Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

zaczynam budowę, mam pytania odnośnie ścian wewnętrznych z betonu komórkowego- -chcę je maksymalnie wyciszyć:
-jak najlepiej wyciszyć?
-czy zamiast ściany nośnej z bet. kom.24 mogę zrobić 12+wełna min.5 (lub cieńsza)+12cm bet.kom.
-czy zamiast ściany działowej z bet.kom.12 mogę zrobić 12+wełna+6cm bet.kom.
-płyt karton-gips nie chcę używać
pomocy
dzięki za porady
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na parterze sciany są murowane na fundamencie, a na pietrze można wykombinować pomieszczenia których sciany działowe bedą stały na ścianach z parteru,co nieobciąża stropu. ą jeżeli nie Silka to pokombinować z kratówką.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze należy pamiętać, że dwie ściany 12tki to nie to samo co 24ka (przekroje są bardziej smukłe, przez co łatwiej dwie ściany się wybaczają niż jedna), no ale w małym budynku nie ma to (istotnego) znaczenia.

Wełna wewnątrz na pewno dobrze będzie chronić przed dźwiękami uderzeniowymi (choć istnieją na rynku styropiany (miękkie) które izolują podobnie, a są magą być cieńsze (2-3 cm wystarczy). Lecz aby dźwięk nie był przenoszony przez sztywne elementy należy zwrócić uwagę, że będzie on przenoszony górą, tj. wieńcem nad i pod izolowaną ścianą - rozwiązaniem jest również odgrodzenie tej części, niemniej w takim wypadku nie jest to już możliwe, więc dźwięk będzie przenoszony tak czy siak.
Dźwięki powietrzne natomiast zależą już raczej od grubosci ściany (a prawa fizyki mówią, że czym ściana ma mniejszą masę, tym lepiej chłonie dźwięk).
Jak już pragniemy się tak bardzo odizolować, to może warto pomyśleć o położeniu jako pierwszej warstwy na stropie wspomnianego styropianu (twardego, a wyższe warstwy nie mogą się stykać bezpośrednio ze ścianą, najlepiej przy ścianach rónież poprowadzić listwę ze styropianu), będzie nas to chronić przed dźwiękami uderzeniowymi na podłodze, które nie będą się rozchodzić dalej, na sąsiednie pomieszczenia.


Pozatym witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, jestem studentem budownictwa, myślę, że od czasu do czasu będe na waszym forum konfrontował moją wiedzę teoretyczną z waszą praktyką ^_^
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...