Skocz do zawartości

Tak więc 0.15W/m2 xK ? to iluzja


Recommended Posts

Cytat

Fundament nie izolowany? Beton wlany a "klocki" będzie odprowadzał część ciepła do fundamentu i gruntu, "odcinając" zewnętrzny styropian. Tak więc 0.15W/m2 xK ? to iluzja . Choć dziś brakiem wyobraźni jest U>0.1W/m2xK.



Albo to na siłę zakamuflowana reklama technologii na którą zbyt się pomału kończy,albo obdzieranie inwestora z kasy wciskając mu przestarzałą technologię budowy domu .

Na tych fundamentach to możesz teraz postawić jedynie kanadyjczyka .

Cytat

A dokładnie którędy i w jakiej ilości to ciepło będzie odprowadzane do gruntu?

Po za tym co mu wspólnego współczynnik przenikania ciepła ściany z ławą fundamentową?



Stropy i ława opierają się na rdzeniu .
Link do komentarza
Cytat

ale co ma wspólnego wartość współczynnika określonego dla ściany i "straty" przez fundament?

i czemu tylko kanadyjczyk?



No może jeszcze dom skandynawiak i parę innych .

Wiem że wiecie tylko przekornie pytacie .

Stropy i ława opierają się na rdzeniu pod stropem panuje najwyższa temperatura w pomieszczeniu rdzeń jest izolowany z 2 stron więc przez przewodnictwo utrzymuje wyższą temperaturę aż do fundamentu .Izolacja wewnętrzna jest mniej skuteczna od izolacji zewnętrznej

Wartość współczynnika określonego dla ściany jest liczona bez straty przewodnictwa stropu na rdzeń .

Usunięte obraźliwe sformułowanie
dodałem:
"Taki baran"
To nie było obraźliwe sformowanie tylko stwierdzenie jak inni postrzegają zaznaczam wszystkie wypowiedzi Pana TB bo z większością się nie zgadzam ale tutaj jest inaczej .
Link do komentarza
ja nie rozumiem, tym bardziej o tym kanadyjczyku
U dla tej ściany jest znane, nic nie kumam

Usunięte obraźliwe sformułowanie to powstaje pytanie czym różni się strumień ciepła przenikający przez przegrodę przy izolacji z zewnątrz i przy izolacji od wewnątrz, moim zdaniem jest ten sam, więc straty są TAKIE same
Link do komentarza
W przypadku stropu może występować mostek cieplny w stosunku do powierzchni ściany zewnętrznej,
ale rdzeń oparty na stopie, zaizolowany obustronnie będzie transportował do gruntu pomijalnie małe ilości ciepła ze względu na powierzchnię styku ze stopą jak i kierunku przewodzenia ciepła.
Druga sprawa to przy ogrzewaniu podłogowym rozkład temperatur w pomieszczeniu nie wskazuje że pod stropem jest najwyższa temperatura.

PS.
Parasol ochronny zadziałał
Link do komentarza
Cytat

ja nie rozumiem, tym bardziej o tym kanadyjczyku
U dla tej ściany jest znane, nic nie kumam

Usunięte obraźliwe sformułowanie to powstaje pytanie czym różni się strumień ciepła przenikający przez przegrodę przy izolacji z zewnątrz i przy izolacji od wewnątrz, moim zdaniem jest ten sam, więc straty są TAKIE same


Obliczony współczynnik przenikania ciepła U jest liczony ze względów marketingowych dla ściany trój warstwowej "Tutaj mam U=0,15" (styr/rdzeń /styr).

W praktyce ta ściana miejscami musi być traktowana jak 2 warstwowa ( syr/strop) z powodu braku izolacji wewnątrz oraz strat przez przewodność stropu + ławy .


Żeby zbliżyć się do "Tutaj mam U=0,15" musiał by ten Pan wylać płytę tak jak planował oraz zastosować stropy drewniane .

Widzę że ktoś wychlastał cześć postów icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

A dokładnie którędy i w jakiej ilości to ciepło będzie odprowadzane do gruntu?

Po za tym co mu wspólnego współczynnik przenikania ciepła ściany z ławą fundamentową?


Tutaj akurat TB (mam nadzieję, że Redakcja nie potraktuje tego skrótu jako obraźliwego ;) ) ma rację. W systemie Izodom2000 KingBlock od zewnątrz jest 15cm styropianu, rdzeń betonowy 15cm i od wewnątrz 5cm styropianu.
Przy postawieniu takiej ściany na betonowej ławie w dolnej strefie rdzeń będzie miał temperaturę gruntu, im wyżej tym będzie cieplejszy (kosztem ciepła przenikającego przez 5cm styropianu).
Oczywiście taki układ z czasem spowoduje podwyższenie temperatury gruntu o kilka stopni, ale ciepło do gruntu będzie transportowane cały czas.
Rozwiązaniem byłoby zastosowanie bloczków cokołowych np. Isomur.
Link do komentarza
Cytat

Tutaj akurat TB (mam nadzieję, że Redakcja nie potraktuje tego skrótu jako obraźliwego ;) ) ma rację. W systemie Izodom2000 KingBlock od zewnątrz jest 15cm styropianu, rdzeń betonowy 15cm i od wewnątrz 5cm styropianu.
Przy postawieniu takiej ściany na betonowej ławie w dolnej strefie rdzeń będzie miał temperaturę gruntu, im wyżej tym będzie cieplejszy (kosztem ciepła przenikającego przez 5cm styropianu).
Oczywiście taki układ z czasem spowoduje podwyższenie temperatury gruntu o kilka stopni, ale ciepło do gruntu będzie transportowane cały czas.
Rozwiązaniem byłoby zastosowanie bloczków cokołowych np. Isomur.



Nie chciałem być sam w obronie Pana TB dobrze że HenoK się włączył ale niestety musiałem napisać . icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Żeby zbliżyć się do "Tutaj mam U=0,15" musiał by ten Pan wylać płytę tak jak planował oraz zastosować stropy drewniane .

Niekoniecznie stropy drewniane. W miejscu stropów powstaje mostek cieplny, ale ze względu na 15cm styropianu od zewnątrz jest on niewielki.
Typowej płyty fundamentowej nie da się już tu zrealizować, ale można wykonać fundament podobny do opisanego tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...l=1#post4803246
Na ławach należałoby wtedy dać styrodur, np. 10cm .
Link do komentarza
Cytat

Niekoniecznie stropy drewniane. W miejscu stropów powstaje mostek cieplny, ale ze względu na 15cm styropianu od zewnątrz jest on niewielki.
Typowej płyty fundamentowej nie da się już tu zrealizować, ale można wykonać fundament podobny do opisanego tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...l=1#post4803246
Na ławach należałoby wtedy dać styrodur, np. 10cm .



Mostek cieplny w miejscu stropu powstaje w dwóch kierunkach w duł ściana i w górę np. ściana kolankowa jeżeli jest nie zamknięta bo jest murłata i kotwy metalowe wyłażą na zewnątrz to ucieczka jest większa .
Link do komentarza
Cytat

A te bloczki stosuje się żeby odzielić ławę od ściany fundamentowej pod powierzchnią gruntu?

Nie wiem co tam wymyślił kierownik budowy, ale prawdopodobnie ściana izodom2000 rozpoczyna się od ław fundamentowych.
Zresztą nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Można dać wiersz tych bloczków na ścianie fundamentowej.
Link do komentarza
Cytat

Mostek cieplny w miejscu stropu powstaje w dwóch kierunkach w duł ściana i w górę np. ściana kolankowa jeżeli jest nie zamknięta bo jest murłata i kotwy metalowe wyłażą na zewnątrz to ucieczka jest większa .



...mostka przy stropie nie będzie ponieważ strop będzie zrobiony również z elementów Izodom. Jest to przemyślane rozwiązanie zapobiegające właśnie tym mostkom termicznym.

Ucieczka ciepła od wewnątrz do ściany jest znikoma, ponieważ na tą wewnętrzną warstwę 5 cm daje się tynk. W moim przypadku chyba dam płytę GK co jest dodatkowym izolatorem.
Link do komentarza
Cytat

...mostka przy stropie nie będzie ponieważ strop będzie zrobiony również z elementów Izodom. Jest to przemyślane rozwiązanie zapobiegające właśnie tym mostkom termicznym.

Ucieczka ciepła od wewnątrz do ściany jest znikoma, ponieważ na tą wewnętrzną warstwę 5 cm daje się tynk. W moim przypadku chyba dam płytę GK co jest dodatkowym izolatorem.



Nie jest to prawda "...mostka przy stropie nie będzie" może będzie trochę mniejszy bo same żebra i nadbeton będą stykać się z rdzeniem a reszta to pustak styropianowy .

Tynk oraz płyta GKto żadna izolacja cieplna zwłaszcza że wewnątrz są problemy z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności.

Link do komentarza
Cytat

...mostka przy stropie nie będzie ponieważ strop będzie zrobiony również z elementów Izodom. Jest to przemyślane rozwiązanie zapobiegające właśnie tym mostkom termicznym.

Ucieczka ciepła od wewnątrz do ściany jest znikoma, ponieważ na tą wewnętrzną warstwę 5 cm daje się tynk. W moim przypadku chyba dam płytę GK co jest dodatkowym izolatorem.


Skoro przy 5 cm "ucieczka" ciepła jest znikoma, to po co tyyyyle styropianu za rdzeniem!? Tak układa się izolację (gruby styropian na zewnątrz ) w krajach gdzie głównie chodzi klima... Proszę neopor zobaczyć na youtbe. Kolejna kwestia to wilgoć... czy jest paroizolacja ? Czy podają jaka jest chłonność wody neoporu ( styropian zwykły ma 1.5%/24h)
Czy podali Panu powód dlaczego nie układają grubszym styropianem przed rdzeniem? Zdecydowanie większa byłaby skuteczność takiej izolacji w strefie klimatycznej gdzie głównie chodzi ogrzewanie nie klima.
Link do komentarza
Cytat

Skoro przy 5 cm "ucieczka" ciepła jest znikoma, to po co tyyyyle styropianu za rdzeniem!? Tak układa się izolację (gruby styropian na zewnątrz ) w krajach gdzie głównie chodzi klima... Proszę neopor zobaczyć na youtbe. Kolejna kwestia to wilgoć... czy jest paroizolacja ? Czy podają jaka jest chłonność wody neoporu ( styropian zwykły ma 1.5%/24h)
Czy podali Panu powód dlaczego nie układają grubszym styropianem przed rdzeniem? Zdecydowanie większa byłaby skuteczność takiej izolacji w strefie klimatycznej gdzie głównie chodzi ogrzewanie nie klima.

Tak jak wcześniej napisałem "Wolnoć Tomku w swoim domku".
Może Pan taki w ten sposób zbudować swój dom, przebadać go i pochwalić się wynikami.
Dla Pana jest to jedyna wiarygodna metoda, można chyba powiedzieć, że jest Pan "niewiernym Tomaszem".
Jednak fizyka budowli, której Pan tak nie lubi, pozwala na przeanalizowanie z dosyć dużą dokładnością różnych wariantów jeszcze przed ich wybudowaniem.

W przypadku umieszczenia warstwy konstrukcyjnej bliżej strony zewnętrznej ściany będzie ona w sezonie grzewczym chłodniejsza. Ponieważ warstwa konstrukcyjna zazwyczaj łączy się z wewnętrznymi ścianami nośnymi i stropami, na połączeniach tych powstają spore mostki termiczne.
Dodatkową wadą są większe rozpiętości konstrukcyjne stropów (tym samym takie stropy są droższe) oraz trudności z mocowaniem czegokolwiek do ściany od strony wewnętrznej.

Ale oczywiście w pewnych specyficznych zastosowaniach takie rozwiązanie może być korzystniejsze.
Np. pomieszczenie biurowe wykorzystywane przez 8h w dni robocze, wybudowane w takiej technologii + strop drewniany + posadzka dobrze izolowana z cienką wylewką lub nawet w układzie "suchego jastrychu". Jeżeli będzie to nieduży budynek, to nie musi być w nim wewnętrznych ścian konstrukcyjnych, wystarczą lekkie działowe.
Jeśli do tego dodamy proponowane przez Pana niecentralne i zadaniowe ogrzewanie elektryczne, to oszczędności na ogrzewaniu mogą być spore. Gorzej może być z komfortem cieplnym w okresach przejściowych oraz latem. Zapewne przydałby się wtedy klimatyzator. Zresztą można w ogóle zastosować pompę ciepła powietrze-powietrze + ew. wspomagające ją grzejniki elektryczne, co zapewni komfortowe warunki przez cały rok, przy umiarkowanych kosztach eksploatacji.
Link do komentarza
Cytat

Tak jak wcześniej napisałem "Wolnoć Tomku w swoim domku".
Może Pan taki w ten sposób zbudować swój dom, przebadać go i pochwalić się wynikami.
Dla Pana jest to jedyna wiarygodna metoda, można chyba powiedzieć, że jest Pan "niewiernym Tomaszem".
Jednak fizyka budowli, której Pan tak nie lubi, pozwala na przeanalizowanie z dosyć dużą dokładnością różnych wariantów jeszcze przed ich wybudowaniem.

W przypadku umieszczenia warstwy konstrukcyjnej bliżej strony zewnętrznej ściany będzie ona w sezonie grzewczym chłodniejsza. Ponieważ warstwa konstrukcyjna zazwyczaj łączy się z wewnętrznymi ścianami nośnymi i stropami, na połączeniach tych powstają spore mostki termiczne.
Dodatkową wadą są większe rozpiętości konstrukcyjne stropów (tym samym takie stropy są droższe) oraz trudności z mocowaniem czegokolwiek do ściany od strony wewnętrznej.

Ale oczywiście w pewnych specyficznych zastosowaniach takie rozwiązanie może być korzystniejsze.
Np. pomieszczenie biurowe wykorzystywane przez 8h w dni robocze, wybudowane w takiej technologii + strop drewniany + posadzka dobrze izolowana z cienką wylewką lub nawet w układzie "suchego jastrychu". Jeżeli będzie to nieduży budynek, to nie musi być w nim wewnętrznych ścian konstrukcyjnych, wystarczą lekkie działowe.
Jeśli do tego dodamy proponowane przez Pana niecentralne i zadaniowe ogrzewanie elektryczne, to oszczędności na ogrzewaniu mogą być spore. Gorzej może być z komfortem cieplnym w okresach przejściowych oraz latem. Zapewne przydałby się wtedy klimatyzator. Zresztą można w ogóle zastosować pompę ciepła powietrze-powietrze + ew. wspomagające ją grzejniki elektryczne, co zapewni komfortowe warunki przez cały rok, przy umiarkowanych kosztach eksploatacji.


Widać, że nie rozumie Pan fizyki budowli. Mostki termiczne ze stropami... to niedopuszczalne, tak się nie robi Panie Henryku. W Skandynawii też są mrozy.
Może wreszcie Pan pokaże na wykresie z fizyki budowli - ścianę konstrukcyjną ocieploną 10-cio 20-to i 30 cm styropianem.
Pan pokaże, że im grubsza izolacja tym więcej kondensatu w styropianie, Pan pokaże jak zachodzą na siebie strefa ujemnych temperatur i zawilgocenia.
Co do komfortu... tu jest Pan wyłącznie teoretykiem ... Nie ma Pan żadnego doświadczenia z domami izolowanymi, nie spotkał Pan takich projektów i nie robił instalacji.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Widać, że nie rozumie Pan fizyki budowli. Mostki termiczne ze stropami... to niedopuszczalne, tak się nie robi Panie Henryku. W Skandynawii też są mrozy.
Może wreszcie Pan pokaże na wykresie z fizyki budowli - ścianę konstrukcyjną ocieploną 10-cio 20-to i 30 cm styropianem.
Pan pokaże, że im grubsza izolacja tym więcej kondensatu w styropianie, Pan pokaże jak zachodzą na siebie strefa ujemnych temperatur i zawilgocenia.
Co do komfortu... tu jest Pan wyłącznie teoretykiem ... Nie ma Pan żadnego doświadczenia z domami izolowanymi, nie spotkał Pan takich projektów i nie robił instalacji.



bla.gif
ban.gif
Link do komentarza
Cytat

Może wreszcie Pan pokaże na wykresie z fizyki budowli

Nawet gdybym pokazał taki wykres, to Pan niestety nie byłby w stanie go zrozumieć.
Pamiętam jak cytował artykuły p. Zambrowskiego odnoszącego się do niewentylowanego stropodachu i próbował zastosować wnioski z tego artykułu do ściany zewnętrznej.
Na ten temat możemy porozmawiać, gdy pochwali się Pan dyplomem ukończenia kursu fizyki budowli.
Zdaje się, że BDB prowadzi takie wykłady przez internet.

Cytat

bla.gif




Cytat

dokładnie,
bla.gif




Cytat

bla.gif




Cytat

bla.gif
ban.gif


Nie wiem, czy wiecie, ale to TB was zabanował ;).
Link do komentarza
Jasne - w/g Pan dyplom = wiedza. Wiedziałem, że Pan tych wykresów nie pokaże! I nie chodziło o mnie a o Pan i tych architektów co izolują domy. Wiem, że już i Murator się zainteresował i chce zainwestować w realizację takiego ze styropianem od wewnątrz. Różnice w komforcie i zużyciu energii oraz w inwestycji są zbyt duże, by się Panu udało zatrzymać budownictwo energooszczędne.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Jasne - w/g Pan dyplom = wiedza. Wiedziałem, że Pan tych wykresów nie pokaże! I nie chodziło o mnie a o Pan i tych architektów co izolują domy. Wiem, że już i Murator się zainteresował i chce zainwestować w realizację takiego ze styropianem od wewnątrz. Różnice w komforcie i zużyciu energii oraz w inwestycji są zbyt duże, by się Panu udało zatrzymać budownictwo energooszczędne.



a wg pana: TB=nieomylność
murator...hmmm...a to ciekawe..a mam takie pytanie, odbanowali panu konto na FM? skoro tak się zainteresowali pana poglądami? powinien pan być ich wielkim ekspertem...szczena.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Nie robię takich wykresów, mogę kogoś poprosić. Pobierałem próbki styropianu z elewacji - i 100cm3 ważyło 3-4 a nawet 7g,



Zadzwonię do Zenka albo Rysia, niech mi pobiorą próbki i zważą....albo nie, najlepiej do Miecia, ten ma dokładniejszą wagę...potem i to ładnie namalują i będzie cacy wykres na forum
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich,
Znalazłem się tu poszukując info o zastosowaniu folii kubełkowej. Mimo powszechnej krytyki uwagi p. T. Brzeczkowskiego dot. stosowania tej folii uważam za rozsądne i logiczne o ile dobrze się przeczyta to co pisze. Większość dyskutantów - takie mam wrażenie - czyta zanadto wybiórczo to co im pasuje i stąd borą się bezsensowne dyskusje.
Link do komentarza
Drogi Kolego
bardzo Ci dziękuję za słowa krytyki, są bardzo przydatne
rzeczywiście, masz rację, TB pisze bez sensu i stąd biorą się bezsensowne dyskusje

jest tylko mały niuansik
gdzie tu qr... cze dyskusja o folii jajecznej w tym temacie, he icon_rolleyes.gif

może te swoje wylewne spostrzeżenia dotyczące wybiórczości itepe zmaterializujesz w miejscu właściwym dla poruszanego zagadnienia?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich,
Znalazłem się tu poszukując info o zastosowaniu folii kubełkowej. Mimo powszechnej krytyki uwagi p. T. Brzeczkowskiego dot. stosowania tej folii uważam za rozsądne i logiczne o ile dobrze się przeczyta to co pisze. Większość dyskutantów - takie mam wrażenie - czyta zanadto wybiórczo to co im pasuje i stąd borą się bezsensowne dyskusje.



Ciekawe, czy to naprawdę ktoś zatroskany obyczajami na forum, czy nowe wcielenie T.B.
Ja też miewam czasami wrażenie, że to co pisze T.B. jest odrzucane tylko dlatego, że to on napisał.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Tu wszystko jest odrzucane bo pisze to ktoś z kim się większość nie zgadza.



przedwe wszystkim powodem jest pisanie bzdur i bardzo niemiłe zachowanie, obrażanie wszystkich którzy mają odmienny punkt widzenia - brzmi znajomo?
Link do komentarza
Cytat

przedwe wszystkim powodem jest pisanie bzdur i bardzo niemiłe zachowanie, obrażanie wszystkich którzy mają odmienny punkt widzenia - brzmi znajomo?




No ale odmienny punkt widzenia powinien opierać się na faktach a nie na widzi mi się.
Nie bronię faceta ale odpadł z gry bo miał inny punkt widzenia ale przynajmniej starał się rzeczowo tłumaczyć sprawy.
Tylko nie cytuj tu jakiś przekleństw itp wyrwanych z kontekstu.
A jak brak argumentów, nerwy nie pozwalaja na ignorowanie tzw.trola to należy kablować adminowi i walić bana. Żałosne.

To wyglądało niej więcej tak. T.B- izolacja od wewnątrz bo odbiornik ciepła za izolacją..... itp. VS
reszta(nie wszyscy)- izolacja na zewnątrz bo tak wszyscy robią.
Link do komentarza
nie, to nie tak...wszyscy co mieli inne zdanie niż to byli niedouczeni, nie znali fizyki, a potem to już leciały z gruber rury - o wsadzaniu architekta do więzienia bo dom normowy zaprojektował..itd.
Link do komentarza
Cytat

nie, to nie tak...wszyscy co mieli inne zdanie niż to byli niedouczeni, nie znali fizyki, a potem to już leciały z gruber rury - o wsadzaniu architekta do więzienia bo dom normowy zaprojektował..itd.



tak było .... były też inwektywy, ostre słowa i obelżywe wierszyki ... a, i przy okazji natrętna reklama swojej firmy i osoby wszędzie gdzie popadnie swoją radosną twórczością...

Cytat

A jak brak argumentów, nerwy nie pozwalaja na ignorowanie tzw.trola to należy kablować adminowi i walić bana. Żałosne.



Admin sam widział i wiedział co się dzieje i zadecydował , nie trzeba nic kablować - to jest Jego decyzja , nie nasza ...

natomiast uważam, ze takie wrzody na tyłku jak Ty powinno się banować .... nic nie wnosisz , bruździsz , psujesz atmosferę i ubliżasz....



Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

natomiast uważam, ze takie wrzody na tyłku jak Ty powinno się banować .... nic nie wnosisz , bruździsz , psujesz atmosferę i ubliżasz....


T.B,nawet jeśli komuś sie to nie podoba,wnosił sporo dobrego i miał sporo racji.
Przykładem jest ogrzewanie ,rekuperacja i inne,a że miał inny pogląd na ocieplanie niż większość to jest inna sprawa,poniekąd cały czas był prowokowany do "dziwnego" zachowania.
Nie on jeden tutaj na forum zachowuje się obraźliwie... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

T.B,nawet jeśli komuś sie to nie podoba,wnosił sporo dobrego i miał sporo racji.
Przykładem jest ogrzewanie ,rekuperacja i inne,a że miał inny pogląd na ocieplanie niż większość to jest inna sprawa,



wiesz dobrze , ze nie dostał bana za poglądy ....

Cytat

poniekąd cały czas był prowokowany do "dziwnego" zachowania.



a jak pamiętamy - nie żałował sobie ....

Cytat

Nie on jeden tutaj na forum zachowuje się obraźliwie...



pewnie, że nie .... ale wszystko ma swoje granice...

edit: literki... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przykładem jest ogrzewanie ,rekuperacja i inne,a że miał inny pogląd na ocieplanie niż większość to jest inna sprawa,poniekąd cały czas był prowokowany do "dziwnego" zachowania.



Wcale nie miał innego poglądu – tylko dla swoich potrzeb manipulował, faktami, dokumentami, publikacjami (zwłaszcza obcojęzycznymi).
Nie o poglądy chodziło, tylko o argumenty.
W sytuacji, kiedy został rzeczowo „wypunktowany” atakował i obrażał i za to dostał banana – i raczej nie na wniosek obrażanych.
Link do komentarza
Cytat

nie, to nie tak...wszyscy co mieli inne zdanie niż to byli niedouczeni, nie znali fizyki, a potem to już leciały z gruber rury - o wsadzaniu architekta do więzienia bo dom normowy zaprojektował..itd.




No to są ostre słowa ale po ich przeanalizowaniu przyjmując że jego technologia ocieplania od wewnątrz działa są to słowa niezbędne przewidujące przyszłość, żeby dać ludziom impuls do oszczędzania-wzrost cen energii itp.
Na razie ludzie się tym szczególnie na śląsku nie przejmują bo jest 6 ton deputatu i dobre 4200 w kieszeni ale to się wreszcie skończy. 0.3 na ścianach to wiecie dobrze tragedia i ta norma przez normalnego architekta nie powinna być brana nigdy pod uwagę a tymczasem 44 poro leci w takich ilościach że szok.

Nie jestem za tym aby państwo miało narzucać normę dla jakiegokolwiek domu ale oszczędność powinna wynikać z nas samych. Durny socjalizm się wreszcie skończy i wtedy ...może być za zimno.
Link do komentarza
Tak zupełnie na marginesie, to T.B. miał na liczniku "pomógł" kilkaset kliknięć. "Politycznie" był niepoprawny, kontrowersyjny i prowokujący, ale czy znajdzie się osoba, której wyrządził szkodę?
Mi osobiście pomógł w kilku kwestiach, może wymagały one doprecyzowania i wyjaśnienia, które otrzymałem od innych ostój forum, ale jednak.
Przyznać się też muszę, że od czasu jego zbanowania zrobiło się bardzo spokojnie w wątkach i dzięki temu przyjemniej się je czyta i można szybciej odnaleźć cenne wskazówki/odpowiedzi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...