Skocz do zawartości

Wydzielenie dzialki + projekt+ wszystkie podlonczenia


Recommended Posts

dzieki za odpowiedz icon_smile.gif

czy projekt przyłącza mediów robi architekt adaptujacy projekt?
sprawdzilem teczki(4 egzemplarze) i nie ma

czy teraz (-za jakis czas) bede musial zrobic cztery projekty przylaczy(gaz,woda,kanalizacja,prad)
u tego samego architekta,?

czy byly one wliczone w cene,lub zakres jego obowiazkow z tego tytulu? Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dzieki za odpowiedz icon_smile.gif

czy projekt przyłącza mediów robi architekt adaptujacy projekt?
sprawdzilem teczki(4 egzemplarze) i nie ma

czy teraz (-za jakis czas) bede musial zrobic cztery projekty przylaczy(gaz,woda,kanalizacja,prad)
u tego samego architekta,?

czy byly one wliczone w cene,lub zakres jego obowiazkow z tego tytulu?




z tego co mi wiadomo , projekt przyłącza mediów robi architekt który adaptuje projekt ... a czy za dodatkowa dopłatą - tego nie wiem ... ja nic swojemu extra za nic nie dopłacałam nawet jesli był potrzebny ten projekt przyłacza - a nie wiem czy był - nie pamiętam...
byłam umówiona z nim na konkretną kwotę - i w ramach tego załatwił za to całą papierologie od uzyskania pozwolenia do odbioru ... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

dzieki za odpowiedz icon_smile.gif

czy projekt przyłącza mediów robi architekt adaptujacy projekt?
sprawdzilem teczki(4 egzemplarze) i nie ma

czy teraz (-za jakis czas) bede musial zrobic cztery projekty przylaczy(gaz,woda,kanalizacja,prad)
u tego samego architekta,?

czy byly one wliczone w cene,lub zakres jego obowiazkow z tego tytulu?



U mnie wyglądało to następująco:
- miałem WT potrzebne do PNB i załątwiałem PNB
- równolegle zleciłem energetyce i wodociągom zrobienie projektu przyłącza. Za projekt prądu chyba nie płaciłem, chyba tylko ryczałtem za zamówioną moc, nie pamiętam. Projekt przyłącza wody kosztował mnie około 500zł. Z gazu zrezygnowałęm - za wysokie koszta w WT. Projektu kanalizacji nie musiałem robić, bo studzienkę miałem na działce (co prawda na etapie PNB nie była jeszcze oddana do użytku(dlatego w projekcie mam szambo), skończyli inwestycję kilka miesięcy przed przeprowadzką). W związku z tym, że kanalizacja była świeżo zrobiona, wszystkie podłączenia były w trybie uproszczonym, bez projektu.
Link do komentarza
Cytat

czy projekt przyłącza mediów robi architekt adaptujacy projekt?
sprawdzilem teczki(4 egzemplarze) i nie ma



Prawo Budowlane:
Cytat

Art. 34.
3. Projekt budowlany powinien zawierać:
1) projekt zagospodarowania działki lub terenu, sporządzony na aktualnej mapie,
obejmujący: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy
istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu,
sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i
układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów,
rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i
projektowanej zabudowy terenów sąsiednich;
3) stosownie do potrzeb:
a) oświadczenia właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw
energii, wody, ciepła i gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach
przyłączenia obiektu do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych,
gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych oraz dróg
lądowych,
b) oświadczenie właściwego zarządcy drogi o możliwości połączenia działki
z drogą publiczną zgodnie z przepisami o drogach publicznych;



Projekt zagospodarowania działki powinien mieć „przebieg” sieci wewnętrznych – co częściowo dotyczy też przyłączy.

Przyłącza, można wykonać na podstawie PnB, jeśli w projekcie jest kompletna dokumentacja, lub na zgłoszenie jeśli jej brak.
I ważne projekt przyłączy robi osoba z odpowiednimi uprawnieniami – nie każdy projektant takowe (wszystkie) posiada.
Bardzo często jest tak, ze wykonawca przyłącza „załatwia” wymaganą papierkologię.
Link do komentarza
U nas nie był konieczny projekt przyłączy, ale jako człowiek doświadczony wolałam to zrobić na początku papierologii, bo potem to tylko dodatkowe koszty.

Mój architekt zrobił w ramach umówionej kwoty projekt wody i kanalizacji oraz zalicznikowy projekt prądu i gazu (od skrzynki w ogrodzeniu do domu). Projekt rozbudowy sieci obu mediów miały wykonać PGE i gazownia. Gazownia się wywiązała i szybko wykonała, natomiast PGE dała mi termin 12 miesięczny, więc za 300 zł projekt zrobił ich pracownik i jeszcze dopilnował abym za 3 miesiące miała prąd w domu.

Nie byłam natomiast pewna jak będę robiła przyłącze wody i kanalizacji, więc architekt nie dawał tego na pozwolenie na budowę tylko na zgłoszenie i mogłam wtedy bez problemów zmienić trochę przebieg rur z wodą. Geodeta tylko naniósł zmiany przy inwentaryzacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...