Skocz do zawartości

Dom ze styropianu


Recommended Posts

Cytat

Zdecydowałem się na wylewkę anhydrytową.

Teraz nie bardzo wiem czy najpierw postawić ścianki z Rigipsu i dopiero wylać podłogówkę czy wylać podłogówkę i na niej postawić ścianki działowe. Ma może ktoś z was jakieś doświadczenie w tej kwestii?



niestety ja jestem tylko obserwatorem może ktoś inny odpowie
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowałem się na wylewkę anhydrytową.

Teraz nie bardzo wiem czy najpierw postawić ścianki z Rigipsu i dopiero wylać podłogówkę czy wylać podłogówkę i na niej postawić ścianki działowe. Ma może ktoś z was jakieś doświadczenie w tej kwestii?



skoro chcesz robić działówki z Rigipsu, to chyba lepiej wpierw wylewki zrobić z podłogówką
jak najpierw działówki zrobisz, to wchłoną mase wilgoci z wylewek i może je pokrzywić
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowałem się na wylewkę anhydrytową.

Teraz nie bardzo wiem czy najpierw postawić ścianki z Rigipsu i dopiero wylać podłogówkę czy wylać podłogówkę i na niej postawić ścianki działowe. Ma może ktoś z was jakieś doświadczenie w tej kwestii?



Wylewki anhydrytowe nie są zbyt grube a profile kotwi się na kołki do wylewki , do tego trzeba by zostawić wolne miejsca bez rur lub potem wyszukać żeby nie przebić ich kołkami . Wylewając w całości będziemy ogrzewać powierzchnie pod ściankami działowymi za to można ścianki łatwo przesuwać w trakcie modernizacji pomieszczeń.


Montując ścianki przed wylewkami kołkujemy je do stropu i skręcamy same profile.Nie montujemy płyt gipsowo-kartonowych z obawy na wilgoć ,za to mamy zarys pomieszczeń jak ułożyć wężownicę i wylewki są rozdzielone nie ogrzewamy powierzchni pod ściankami .Od dołu trzeba użyć dodatkowego profila na wysokości wylewki .Przesuwanie takiej ścianki wiąże się z wypełnieniem przestrzeni po niej .

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...