Skocz do zawartości

Czyszczenie plytek klinkierowych


Recommended Posts

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo , myje to wodą ale efektu nie ma.Jesli to mozliwe to bardzo prosze o informacje jakim preparatem chemicznym to zmyc.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo , myje to wodą ale efektu nie ma.Jesli to mozliwe to bardzo prosze o informacje jakim preparatem chemicznym to zmyć.



Możesz uzyc preparatów specjalistycznych zawierających kwasy organiczne. Klinkierowi nie zaszkodzi a reszta powinna zejść - nie koniecznie za pierwszym razem. Oto przykład - Knauf środek do usuwania pozostałości cementowych
Alternatywa - Sopro ZEA 703
Alternatywa 2 - HG PREPARAT DO CZYSZCZENIA KLINKIERU I ELEWACJI 1.0l
Alternatywa 3 - PERFEKT PREPARAT DO CZYSZCZENIA

I na deser.

Cytat ze strony CRH Klinkier
"Wykwity na płytkach klinkierowych

Jak usunąć wykwity solne bądź wapienne z fug pomiędzy płytkami klinkierowymi?

Płytki zostały przyklejone klejem wysokoelastycznym i spoinowane fuga szeroką. Po kilku deszczowych dniach, tam gdzie woda stykała się z płytkami, pojawiły się wykwity. Próbowałem czyścić te miejsca wodą i myjką wysokociśnieniową, ale po wyschnięciu nie widać żadnego efektu. Czy istnieją jakieś metody lub środki, które pozwolą trwale usunąć te wykwity, a także nie pozwolą na ich ponowne występowanie? Wykwity są spowodowane przez składniki zaprawy klejowej w połączeniu z nadmiarem wilgoci, dlatego też najlepszymi zaprawami są mieszanki z dodatkiem trasu - wiąże sole i ogranicza możliwość powstania wykwitów. Proces ten ustaje po pewnym czasie, a z wykwitami radzi sobie zwykle sama natura - jest to jednak dla inwestora próba cierpliwości. Samo mycie elewacji nie zawsze bywa skuteczne - należy wcześniej zeszczotkować osad na ile jest to możliwe i dopiero pozostałość usunąć za pomocą czystej ciepłej wody. Warto prace te wykonywać w ciepłe, słoneczne dni, tak by elewacja mogła szybko wyschnąć. Na rynku dostępne są środki chemiczne na bazie kwasów organicznych - tzw. czyściki do klinkieru (Alkutex AC firmy Remmers, Botact R72 firmy Botament itp). Zastosowanie ich nie gwarantuje jednak pozbycia się wykwitów po jednorazowym zastosowaniu."
Link do komentarza
Cytat

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo



nie powiem za co bym go powiesiła .... nie wyszedłby ode mnie dopóki by tego sam osobiście nie doczyścił....
Link do komentarza
Cytat

nie powiem za co bym go powiesiła .... nie wyszedłby ode mnie dopóki by tego sam osobiście nie doczyścił....



Po fakcie to już tylko preparaty pozostają - kary cielesne raczej nic nie dadzą icon_smile.gif

Prawdopodobnie domowy sposób i rozcieńczony kwas też by się sprawdził. Cały czas mówię o klinkierze a nie o karaniu murarza icon_smile.gif.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo , myje to wodą ale efektu nie ma.Jesli to mozliwe to bardzo prosze o informacje jakim preparatem chemicznym to zmyc.




Witam.

Najlepszym sposobem na umycie płytek klinkierowych jest mobilna myjnia parowa. Wykorzystanie gorącej pary pod ciśnieniem sięgającym 8 barów jesteśmy w stanie usunąć najtrwalsze zabrudzenia. Co istotne można to uczynić nie korzystając z chemii!

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.

Najlepszym sposobem na umycie płytek klinkierowych jest mobilna myjnia parowa. Wykorzystanie gorącej pary pod ciśnieniem sięgającym 8 barów jesteśmy w stanie usunąć najtrwalsze zabrudzenia. Co istotne można to uczynić nie korzystając z chemii!

Pozdrawiam


Jakby coś jeszcze o kosztach było... :(
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam. Wracając do czyszczenia klinkieru /parą chyba nie za bardzo gdyż się ulotniła icon_biggrin.gif / mam podobny problem pozostałości po fudze i biały nalot. Mi doradzono wymyś płynem SZOP, a następnie posmarować olejem do klinkieru. Myłem, bialy nalot jeszcze wychodził. Zobacxzę jak będzie wyglądał jutro i kawałek przetrę tym olejem.
Może jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Wracając do czyszczenia klinkieru /parą chyba nie za bardzo gdyż się ulotniła icon_biggrin.gif / mam podobny problem pozostałości po fudze i biały nalot. Mi doradzono wymyś płynem SZOP, a następnie posmarować olejem do klinkieru. Myłem, bialy nalot jeszcze wychodził. Zobacxzę jak będzie wyglądał jutro i kawałek przetrę tym olejem.
Może jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam




Mój post nr 2. Wymieniłem kilka preparatów.

Tutaj na deser - porada producenta klinkieru

"Proponuję w ciepły słoneczny dzień, kiedy elewacja będzie sucha za pomocą średnio twardej szczotki spróbować zeszczotkować ile się tylko da owego osadu a następnie to czego nie da się juz usunąć potraktować tą samą szczotką, ale i wodą z octem lub zakupionym tzw. czyścikiem do klinkieru na bazie kwasów organicznych. Po tym zabiegu całość obficie spłukać woda i ewentualnie powtórzyć. Kiedy elewacja będzie wyglądała zadowalająco pokryć elewacje olejem do klinkieru - nakładając za pomocą pędzla 1-2 warstwy i zostawić do wyschnięcia. Proszę nie stosować Śródków do impregnacji na bazie silikonu!!! "
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Czytałem cały wątek, ale wcześńiej wyczyściłem szopem i niestety nadal wychodzi biały nalot. Muszę poczekać do wiosny aby było ciepło i wtedy zastosuję się do rad podanych w wątku.
Pozdrawiam




Można poczekać na cieplejsze dni - zima nie ma ochoty nadejść - i sprawdzić jeden ze środków. W ciągu dnia bywa nawet do 10 stopni na plusie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Mój post nr 2. Wymieniłem kilka preparatów.

Tutaj na deser - porada producenta klinkieru

"Proponuję w ciepły słoneczny dzień, kiedy elewacja będzie sucha za pomocą średnio twardej szczotki spróbować zeszczotkować ile się tylko da owego osadu a następnie to czego nie da się juz usunąć potraktować tą samą szczotką, ale i wodą z octem lub zakupionym tzw. czyścikiem do klinkieru na bazie kwasów organicznych. Po tym zabiegu całość obficie spłukać woda i ewentualnie powtórzyć. Kiedy elewacja będzie wyglądała zadowalająco pokryć elewacje olejem do klinkieru - nakładając za pomocą pędzla 1-2 warstwy i zostawić do wyschnięcia. Proszę nie stosować Śródków do impregnacji na bazie silikonu!!! "



Dlaczego nie należy stosować środków do impregnacji na bazie silikonu? Ostatnio kładłem płytki elewacyjne - klinkierowe o kolorze żółtym, zaś fuga czarna. Niestety zaczęły się problemy... Koleś kazał mi zaimpregnować płytki przed fugowaniem i jak zacząłem przemywać to płytki nie można było ich domyć, bo powstawała tłusta ciemna smuga. Niestety ten preparat jest na bazie bazie silikonu http://www.selena.pl/cms/?__page_id=172 Albo ze mnie jest lama albo ten preparat się do tego nie nadaje. Oczywiście do wyczyszczenia jest parę płytek, bo robiłem to na próbę. Czy takim środkiem powinno pokrywać się klinkier przed fugowaniem? Edytowano przez radwan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego nie należy stosować środków do impregnacji na bazie silikonu? Ostatnio kładłem płytki elewacyjne - klinkierowe o kolorze żółtym, zaś fuga czarna. Niestety zaczęły się problemy... Koleś kazał mi zaimpregnować płytki przed fugowaniem i jak zacząłem przemywać to płytki nie można było ich domyć, bo powstawała tłusta ciemna smuga. Niestety ten preparat jest na bazie bazie silikonu http://www.selena.pl/cms/?__page_id=172 Albo ze mnie jest lama albo ten preparat się do tego nie nadaje. Oczywiście do wyczyszczenia jest parę płytek, bo robiłem to na próbę. Czy takim środkiem powinno pokrywać się klinkier przed fugowaniem?




I tu zagadka - Silikony Polskie mają środek Sarsil do klinkieru ale z wyjątkiem

"Nie impregnować powierzchni nie chłonnych (np. klinkier szkliwiony) lub wilgotnych"

Jeżeli zaś chodzi o ten preparat z Twojego podlinkowania to powinien dac sie zmyć takimi rozpuszczlnijkami jak: benzyna lakiernicza, aceton
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Dlaczego nie należy stosować środków do impregnacji na bazie silikonu? Ostatnio kładłem płytki elewacyjne - klinkierowe o kolorze żółtym, zaś fuga czarna. Niestety zaczęły się problemy... Koleś kazał mi zaimpregnować płytki przed fugowaniem i jak zacząłem przemywać to płytki nie można było ich domyć, bo powstawała tłusta ciemna smuga. Niestety ten preparat jest na bazie bazie silikonu http://www.selena.pl/cms/?__page_id=172 Albo ze mnie jest lama albo ten preparat się do tego nie nadaje. Oczywiście do wyczyszczenia jest parę płytek, bo robiłem to na próbę. Czy takim środkiem powinno pokrywać się klinkier przed fugowaniem?


Po pierwsze nie należy klinkieru smarowac przed fugowaniem(fugowałem już elewacje posmarowana wcześniej i rzeczywiście ...hmh nie było lekko,poza tym fuga tez powinna być zaimpregnowana )i tu nie ma znaczenia jakiego srodka uzyjemy.Po drugie lepszym rozwiązaniem są impregnaty hydrofobowe niz silikony czy olejki.Preparat hydrofobowy głęboko penetruje płytke az do pełnego nasaczenia i pozwala oddychać ścianie w przeciwienstwie do olejów które tylko lakierują powierzchnie przez co sa mniej trwałe.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

też miałam problem z klinkierem, u mnie do czyszczenia najlepiej sprawdził się dynasil, od czasu do czasu warto też go użyć nawet jak nic nie jest pobrudzone, do impregnacji icon_smile.gif


Zakładam, że Dynasil Klinkier

Tu można doczytać o składzie - tak czy inaczej - uwaga na oczy itp itd.

I to nie jest czyścik a impregnat - proszę o tym pamiętać. Możliwe, że rozpuszczalnik w nim zawarty zadziałał jako "zmywacz"
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Owszem "pachnie" ale bez chemii sie tu nie obejdziemy, a czasem trzeba też zaimpregnowac coś w pomieszczeniu. Myślę, że zachowanie zasad ostrożności i odpowiednie wietrzenie pomieszczenia wystarczy.



Ok, zatem muszę uwierzyć na słowo albo użyć środków, które nie powodują zawrotów głowy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Się wtrącę, a konkretnie podpowiedzcie mi czy parapety marmurowe należy czymś zaimpregnować, czy mogą się na nich pojawiać plamy.
Pozdrawiam



Szczególnie od kawy, soków. Marmur to nie granit.

W ofercie HG Polska jest taki produkt a nazwa samego impregantu jest na miarę zastosowania

HG IMPREGNAT OCHRONNY - kamień naturalny 250 ML

oraz płyn do regularnej kosmetyki marmuru

HG CZYSTY, BŁYSZCZĄCY MARMUR
Link do komentarza
Cytat

Szczególnie od kawy, soków. Marmur to nie granit.

W ofercie HG Polska jest taki produkt a nazwa samego impregantu jest na miarę zastosowania

HG IMPREGNAT OCHRONNY - kamień naturalny 250 ML

oraz płyn do regularnej kosmetyki marmuru

HG CZYSTY, BŁYSZCZĄCY MARMUR



Witam. Dzięki za odpowiedź, i jedno i drugie może być użyteczne i spełnić swoją rolę. Muszę któryś zastosować i zobaczymy jaki będzie efekt.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Dzięki za odpowiedź, i jedno i drugie może być użyteczne i spełnić swoją rolę. Muszę któryś zastosować i zobaczymy jaki będzie efekt.
Pozdrawiam




A najciekawsze jest to, że produkty dostępne w marketach budowlanych. Czyli dostępność "od ręki"

Pierwszy - wiadomo, a drugi - regularnie odświeżać.

Alternatywa impregnatu
SARSIL? H-14/R
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo , myje to wodą ale efektu nie ma.Jesli to mozliwe to bardzo prosze o informacje jakim preparatem chemicznym to zmyc.



Witam,

Proponuję zastosowanie naszego systemu do klinkieru,w skład którego wchodzą 2 produkty:
SARSIL CZYŚCIK bruk, klinkier, kamień - do usuwania tych białych nalotów (wykwity wapienne)
SARSIL klinkier - impregnat silikonowy do zabezpieczania klinkieru i fug przed wodą ( dodatkowo ożywia kolor impregnowanego klinkieru)

więcej informacji uzyska Pan na naszej stronie www.silikonypolskie.pl lub tel: 17 24 07 924




Cytat

Bardzo prosze o informacje dot.czyszczenie plytek klinkierowych."Fachowiec" polozyl plytki klinkierowe na czarną zaprawe-tak umazał te płytki ze prawie nie widac jakiego sa koloru,malo tego to jeszcze zaschlo , myje to wodą ale efektu nie ma.Jesli to mozliwe to bardzo prosze o informacje jakim preparatem chemicznym to zmyc.



Proponuję zastosowanie naszego systemu do klinkieru,w skład którego wchodzą 2 produkty:
SARSIL CZYŚCIK bruk, klinkier, kamień - do usuwania tych białych nalotów (wykwity wapienne)
SARSIL klinkier - impregnat silikonowy do zabezpieczania klinkieru i fug przed wodą ( dodatkowo ożywia kolor impregnowanej fubi i klinkieru)

więcej informacji uzyska Pan na naszej stronie www.silikonypolskie.pl lub tel: 17 24 07 924
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...