Skocz do zawartości

Naziemna cyfrówka


Recommended Posts

Cytat

a np to
wiedzy w necie aż za dużo



Mathir chyba tyle na poczatek powinno Ci zapewnić lekturkę. I tak wszystko skończy się na zasięgu i antenach zasłonietych drzewami.

Nadajniki naziemne to te same ograniczenia, co przy telewizji analogowej.

Anten jest od...do...

Szykuje sie kolejny biznes i walka "cyfrówek" o utrzymanie klienta.

Teraz o tunerze - ten wydaje się "cudownie" tani i funkcjonalny. Przypomiana raczej przystawkę. Przy okazji jest to link do równie ciekawej strony o zagadnieniach TV/SAT.

W miarę popularyzacji tej technologii wybór powinien być wykładniczo większy.
Link do komentarza
Gość gawel
To nie tak do końca można porównać w tej chwili jakośc dvbt i analogu przełączając tv w odpowiedni tryb pracy. I różnica jest jak miedzy g.... a twarogiem z przeproszeniem. Już nie wspomnę o HD . Cyfrówka nie ma śnieżenia obraz jest czysty i wyrazisty.
Link do komentarza
Cytat

To nie tak do końca można porównać w tej chwili jakośc dvbt i analogu przełączając tv w odpowiedni tryb pracy. I różnica jest jak miedzy g.... a twarogiem z przeproszeniem. Już nie wspomnę o HD . Cyfrówka nie ma śnieżenia obraz jest czysty i wyrazisty.




Owszem, o ile antena złapie dobry sygnał. Polecam lekturkę

DVB-T w Polsce
http://www.dipol.com.pl/wdrazanie_dvb-t_w_polsce_bib210.htm

Spis treści:

* Harmonogram cyfryzacji telewizji na terenie Polski
o MUX 1
o MUX 2
o MUX 3
* Jakie korzyści niesie za sobą cyfryzacja telewizji
*
* Jaki telewizor do DVB-T?
* Jaka antena do DVB-T?
* Pomiar cyfrowych sygnałów telewizji naziemnej
* Kable i złącza - jak dobrać?
* Tunery combo - czy warto?
* Przykład instalacji w domu jednorodzinnym

Podlinkowałem tez rozdział o sygnale dla DVB-T. Jeżeli komuś temat jet bliski, może zerknąć.

Źródło: www.dipol.pl
Link do komentarza
Gość gawel
Nawet jeżeli sygnal jest na poziomie 25% obraz jest ekstra. Poza tym można zastosować wzmacniacz antenowy dużej mocy. W analogu było to niemożliwe bo obraz był z zakłóceniami, wraz z sygnałem wzmacnialiśmy również zakłócenia. W cyfrówce tego problemu nie ma
Link do komentarza
Cytat

Nawet jeżeli sygnal jest na poziomie 25% obraz jest ekstra. Poza tym można zastosować wzmacniacz antenowy dużej mocy. W analogu było to niemożliwe bo obraz był z zakłóceniami, wraz z sygnałem wzmacnialiśmy również zakłócenia. W cyfrówce tego problemu nie ma



Tak wywnioskowałem z wypracowania o sygnale. Szykuje się rewolucja tehnologicznna.
Link do komentarza
Gość gawel
Ja odbieram sygnał w Łazach do Ruśca w linii prostej to jest z 10km W sumie Tv odbiera nawet na spinaczu biurowym. Fajnie też ogładą się tv na laptopie przez tuner USB. Ale zasięg kończy się w Białobrzegach Radomskich na południe i wiem że Łowicz też odbiera bez problemu od strony zachodniej. Jestem w pozytywnym szoku od kwietnnia br i na razie mi nie przeszło. icon_eek.gif że w tym kraju coś się w końcu udało pozytywnego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
"Od poniedziałku ponad 80 proc. Polaków ma dostęp do programów nadawanych na drugim multipleksie cyfrowym - TVN, TVN7, Polsatu, Polsatu Sport News, TV4, TV6 i TV Puls. Wcześniej sygnał docierał do 46 proc. populacji.

Operatorem technicznym tego multipleksu jest TP EmiTel. Do programów nadawanych obecnie ma dołączyć TV Puls2.

W niedzielę spółka uruchomiła 21 nowych nadajników. Dzięki temu od poniedziałku programy można oglądać: w Białymstoku, Dęblinie, Elblągu, Katowicach, Kielcach, Kłodzku, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lęborku, Lublinie, Opolu, Przemyślu, Przysusze, Rabce, Suwałkach, Szczawnicy, Tarnowie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i okolicach tych miejscowości."
Link do komentarza
Cytat

Jak się będziesz tak tajniaczył to i tak Ci nikt niczego nie podpowie. Bo jak, skoro Ty znikąd?




Skoro zwykła "siatka" złapie sygnał a jakość o wiele lepsza, to operatorzy telewizji cyfrowych musza sie poważnie zastanowić nad cenami pakietów. Jest to tez pole do popisu dla dostawców NETU, uszczkną trochę dla siebie rozbierając ofertę telewizji kablowych na części. O ile cena końcowa nie będzie przekraczała ceny dotychzasowych pakietów.

Coś musi być na rzeczy poniewaz klatki schodowe na osiedlach już zasypywane sa ofertami dostawców o 10-15 procent tańszymi niż dotychczas. ja sam połasiłęm się na pakiet UPC (TV+net), ale kto mógł przewidzieć.
Link do komentarza
Spokojnie, też zasila mnie w media UPC i puki co nie żałuję.
Sygnał cyfrowy naziemny rzeczywiście daje wspaniałą jakość obrazu, ale dalej nie ma standardów HD... no i znacznie skromniejsza oferta programowa.
Choć jak dla mnie pakiety TV od operatorów kablówki mogłyby być zredukowane o 70%, pod warunkiem że to ja dobieram ofertę programową icon_biggrin.gif

Będzie trzeba trochę poczekać, aż znowu rynek się unormuje, tym bardziej że z kolei operatorzy telefoniczni zaczynają dostarczać również sygnał TV, a swoje sieci rozbudowują w oparciu o technologię światłowodową... czyli tradycyjnie, po zakończeniu umowy analiza dostępnych opcji rynkowych icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna?
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...