Skocz do zawartości

Wentylacja w łazience


Recommended Posts

Witam ,kupiłem wentylator łazienkowy(kanałowy) zamontowałem na suficie ,nad łazienką znajduje się strych nie ocieplony .Na strychu wypuściłem rury 100 pcv i podłączyłem pod wentylator ,drugi koniec puściłem do komina wentylacyjnego ,długość 4m .Nie mogłem wyjść rurą poza dach ponieważ jest to większy koszt .Pytanie moje czy te 4metry rury powinienem ocieplić wełną przed zimą czy nie trzeba?Dziękuję
Link do komentarza
Cytat

Witam ,kupiłem wentylator łazienkowy(kanałowy) zamontowałem na suficie ,nad łazienką znajduje się strych nie ocieplony .Na strychu wypuściłem rury 100 pcv i podłączyłem pod wentylator ,drugi koniec puściłem do komina wentylacyjnego ,długość 4m .Nie mogłem wyjść rurą poza dach ponieważ jest to większy koszt .Pytanie moje czy te 4 metry rury powinienem ocieplić wełną przed zimą czy nie trzeba?Dziękuję



Tak trzeba zaizolować żeby kondensat z zroszonej rury zimą nie lał się do łazienki .Proszę sprawdzić czy działanie wentylatora nie zaburzy wentylacji w domu (cofka ) .
Link do komentarza
Cytat

Niema cofki ,wentylator posiada żaluzje które po wył.zamykają się automatycznie.Ocieplić wełną?


Ocieplić wełną.
Wentylator wymusza ciąg większa ilość powietrza przemieszcza się i w miejsce tego powietrze które wywalasz w trakcie pracy wentylatora musi dostać się nowe powietrze z zewnątrz do mieszkania (którędy owędy) innym kanałem w innym pomieszczeniu domu ? .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...