Skocz do zawartości

Co zrobić z podłogą?


Recommended Posts

Witam
Kupiłem mieszkanie w starej kamienicy i chciałbym położyć na podłogę panele i kafelki,podłoga jest drewniana jak na zdjęciu,nie ma w niej szczelin,niektóre deski skrzypiały to przybiłem je i już nie skrzypią. Chcę porobić ścianki działowe i właśnie mam problem , bo niewiem czy zerwać tą podłogę ,zrobić wylewkę i wtedy na to ściany ,kafelki i panele czy najpierw ściany na deski bez zrywania,potem wylewka i panele + kafelki ??Jak jest lepiej??Czy może na te deski jeszcze płyty osb dać??
Proszę o odpowiedź

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam
Kupiłem mieszkanie w starej kamienicy i chciałbym położyć na podłogę panele i kafelki,podłoga jest drewniana jak na zdjęciu,nie ma w niej szczelin,niektóre deski skrzypiały to przybiłem je i już nie skrzypią. Chcę porobić ścianki działowe i właśnie mam problem , bo niewiem czy zerwać tą podłogę ,zrobić wylewkę i wtedy na to ściany ,kafelki i panele czy najpierw ściany na deski bez zrywania,potem wylewka i panele + kafelki ??Jak jest lepiej??Czy może na te deski jeszcze płyty osb dać??
Proszę o odpowiedź



Co do podłogi to widać ze jeszcze w niezłym stanie ale niestety trzeba przemyśleć czy zerwać ją oczyścić wnętrze stropu -wywalić z niej glinę i włożyć izolację z wełny mineralnej .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Skoro to stara kamienica trzeba wg. mnie najpierw zbadać jak i z czego wykonany jest strop oraz w jakim jest stanie. Może być tak, że jest tam np. strop kleina i łuki wyrównane są gruzem. Jeśli na to dasz beton to obciążenie może być zbyt duże. Radzę zasięgnąć porady np. jakiegoś projektanta. Może konieczne okazać się wykonanie obliczeń wytrzymałościowych.
Tu znaczenie też ma powierzchnia.
Potem jeśli to okaże się możliwe to raczej zerwać podłogę, wywalić gruz czy co tam jest i zrobić lekką izolację i wylać beton. Dopiero na to ścianki działowe (żeby rozłożyć obciążenie).
Przynajmniej ja tak bym się do tego wszystkiego zabrał.
Pomyśl przy okazji czy nie warto byłoby zrobić czegoś z tymi kaloryferami we wnękach? Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...