Skocz do zawartości

nowy dom w dolnośląskim 100m2 - koszty


Recommended Posts

Witam!
Jestem nowy i plan domu mam dopiero w głowie - ale człowiek przezorny planuje dużo szybciej i spokojniej...

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?

Oto projekt domu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom...3ffd1f6ce78ee,1

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?

pozdrawiam,
szb
Link do komentarza
Takie pierwsze spostrzeżenia ...
Fajny , prosty w budowie domek , bardzo przyjemny projekt ...
Żeby zmniejszyć koszty możesz spokojnie zrezygnować z tego wykusza zadaszonego .
Balkon ? kwestia dyskusyjna .... ja mam , czasem się przydaje do suszenia prania - i tylko do tego ... icon_biggrin.gif .
Zauważyłam brak przejścia z kotłowni do garażu - ja mam i sobie chwalę .
Co do kosztów budowy - 306.000zł według kosztorysu ... przy dużej kontroli wydatków , wykończeniówce z niższej/średniej półki i sporym nakładzie pracy własnej jest to do zrobienia. Natomiast bezpieczniej będzie jeśli kredyt weźmiesz na kwotę większą - jak zostanie , wpłacisz ... lepiej tak niż jakby miało zabraknąć.
Powodzenia icon_smile.gif

Cytat

Chciałbym się dowiedzieć czy kosztorysowa cena budowy tego domu systemem gospodarczym (zakładając, że takie rzeczy jak murowanie i podstawowe roboty wykonam sam) jest ceną realną, zawyżoną czy zaniżoną?



a, tak jeszcze dopytam ...
skoro piszesz, że sam wykonasz roboty murarskie i inne - to rozumiem, że pracujesz w budowlance i się na tym znasz albo masz kogoś kto się na tym zna .... ?

Cytat

Prszę o wszelkie uwagi iporady dotyczące planowania budowy domu.
Chciałbym wiedzieć jak zachowują się obecnie ceny materiałów budowlanych i nieruchomości na dolnym śląsku (działki)?



dościślam - oczywiście wiesz , że kwota w kosztorysie to koszt budowy samego domu , bez ceny działki i papierologii , mediów i innych pobocznych rzeczy ?
ceny działek bardzo różne są.... różnica lokalizacji , dostępności mediów - robi wielką różnicę ...
ale jeśli dobrze się poszuka - można znaleźć w cenie do przyjęcia ... kwestia tego czego od tej działki oczekujesz ...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Podaj w przybliżeniu z kąt jesteś,bo ceny na dolnym śląsku nie są jednakowe, albo w którym rejonie masz zamiar kupić działkę i się budować wtedy porady będą bardziej celniejsze.
Link do komentarza
Chciałbym, aby to była działka pod Wrocławiem, najlepiej ze wschodniej strony (coś koło Leśnicy: Lutynia lub coś w pobliżu)...
Teraz ceny za 1000m2 to w granicach 90.000-130.000zł.
Moje pytanie czy koszty działek mogą pójść w dół (teraz są zawirowania na rynku, jakieś kryzysy). Moim zdaniem po czymś takim może być jakiś ruch na rynku w nieruchomości...

tak, mam kilku kolegów, którzy w branży budowlanej sporo popracowali, więc sporo rzeczy podstawowych mogą mnie nauczyć robić :P

Wydaje mi się, że opłaca mi się wstrzymać z 4-5 lat i zaoszczędzić przez ten czas trochę kasy...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...