Skocz do zawartości

ogromny rachunek za gaz.


Recommended Posts

Wiitam, potrzebuję porady. Dostałam dziś okropnie duży rachunek za gaz. Wynajmuje mieszkanie 70m. Mamy piec dwufazowy. Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł. W mieszkaniu mieszkaja 2 osoby. Jako, ze te miesiace byly cieple ogrzewanie na piecu było calkowicie wylaczone i ogrzewal on tylko wodę. Więc gaz schodził tylko na ok 3-4 prysznice dziennie.
W kwietniu piec się zaciął i przyszedł administrator, który coś ponaciskał na piecu i działał on bez problemu. Ale może wlasnie wtedy coś zrobił z licznikiem?
Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nawet gdyby grzały grzejniki to nie ma mowy aby tyle gazu poszło.Grzejniki by musiały być czerwone a to na pewno by się zauważyło.Najprawdopodobniej coś pomylili przy spisywaniu licznika,albo w zakładzie gazowym komputer przestawił pozycję i rachunek przyszedł za kogoś innego.Moim zdaniem nic jak tylko udać się do źródła które wystawiło fakturę i tam starać się wyjaśnić sprawę.A tak na przyszłość to dobrze sobie spisywać liczniki czy prądu ,wody czy gazu i wtedy od razu można wiedzieć w razie wątpliwości co było przyczyną.
Link do komentarza
Cytat

Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł.

Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!




Najprawdopodobniej, doliczyli zużycie zimowe (jednorazowa wplata) – po korekcie odczytu z licznika.
Link do komentarza
Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy.On ma ogrzewanie na gaz i w zimie za gaz płacił po 300 zł a tak jak teraz to 50 - 80 zł przy domku jednorodzinnym p.u. około 100 m2.Tak więc w grę wchodzi tylko błąd nieważne kogo czy tego co spisywał licznik czy jakieś tam pani która wystawia faktury.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl nie obraź się, ale ja nawet jak miałam gaz tylko do grzania wody, na blokach, to nigdy nie miałam takiego rachunku......śmiem wątpić czy się myją icon_biggrin.gif


Czuć od niego nie było icon_biggrin.gif Tak mi powiedział a ja mu licznika ani rachunku nie sprawdzałem.Tak dla wyjaśnienia jest to rodzinka 3 osobowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...