Skocz do zawartości

ogromny rachunek za gaz.


Recommended Posts

Wiitam, potrzebuję porady. Dostałam dziś okropnie duży rachunek za gaz. Wynajmuje mieszkanie 70m. Mamy piec dwufazowy. Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł. W mieszkaniu mieszkaja 2 osoby. Jako, ze te miesiace byly cieple ogrzewanie na piecu było calkowicie wylaczone i ogrzewal on tylko wodę. Więc gaz schodził tylko na ok 3-4 prysznice dziennie.
W kwietniu piec się zaciął i przyszedł administrator, który coś ponaciskał na piecu i działał on bez problemu. Ale może wlasnie wtedy coś zrobił z licznikiem?
Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nawet gdyby grzały grzejniki to nie ma mowy aby tyle gazu poszło.Grzejniki by musiały być czerwone a to na pewno by się zauważyło.Najprawdopodobniej coś pomylili przy spisywaniu licznika,albo w zakładzie gazowym komputer przestawił pozycję i rachunek przyszedł za kogoś innego.Moim zdaniem nic jak tylko udać się do źródła które wystawiło fakturę i tam starać się wyjaśnić sprawę.A tak na przyszłość to dobrze sobie spisywać liczniki czy prądu ,wody czy gazu i wtedy od razu można wiedzieć w razie wątpliwości co było przyczyną.
Link do komentarza
Cytat

Za miesiące kwiecien maj czerwiec przyszedl rachunek 1700zł.

Jakie mogą być przyczyny tak dużego rachunku i jak mogę rozwiązać sprawę? Wspomnę jeszcze, że rachunki w okresie grzewczym (grzejniki w 2 pokojach oraz ogrzewanie podlogowe w kuchnii i lazience) przychodziły ok. 300zł!




Najprawdopodobniej, doliczyli zużycie zimowe (jednorazowa wplata) – po korekcie odczytu z licznika.
Link do komentarza
Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy.On ma ogrzewanie na gaz i w zimie za gaz płacił po 300 zł a tak jak teraz to 50 - 80 zł przy domku jednorodzinnym p.u. około 100 m2.Tak więc w grę wchodzi tylko błąd nieważne kogo czy tego co spisywał licznik czy jakieś tam pani która wystawia faktury.
Link do komentarza
Cytat

mhtyl nie obraź się, ale ja nawet jak miałam gaz tylko do grzania wody, na blokach, to nigdy nie miałam takiego rachunku......śmiem wątpić czy się myją icon_biggrin.gif


Czuć od niego nie było icon_biggrin.gif Tak mi powiedział a ja mu licznika ani rachunku nie sprawdzałem.Tak dla wyjaśnienia jest to rodzinka 3 osobowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...