Skocz do zawartości

koszty zagospodarowania poddasza


Recommended Posts

Witam,
Planuję zabudowę poddasza w domku jednorodzinnym 64m2. Ponieważ chałupka jest z 1965 r. cegła pustak strop jest wykonany z trzciny i gliny na które położone są deski. Mam wycenę doprowadzenie tego strychu do stanu do zamieszkania - 64 x 300 zł. Czy jest to kwota akceptowalna jeżeli będzie tylko robione ocieplenie, wymiana podłogi, doprowadzenie jakiegoś oświetlenia? Aha dom pod Warszawą.
pzdr,
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Planuję zabudowę poddasza w domku jednorodzinnym 64m2. Ponieważ chałupka jest z 1965 r. cegła pustak strop jest wykonany z trzciny i gliny na które położone są deski. Mam wycenę doprowadzenie tego strychu do stanu do zamieszkania - 64 x 300 zł. Czy jest to kwota akceptowalna jeżeli będzie tylko robione ocieplenie, wymiana podłogi, doprowadzenie jakiegoś oświetlenia? Aha dom pod Warszawą.
pzdr,


Wydaje mi się że opis zakresu prac do wykonania jest zbyt ogólny aby można było się wypowiedzieć na temat kosztu.
Należało by podać informacje o powierzchni do ocieplenia, powierzchni do zabudowy płytami GKB i GKBI, ilość punktów elektrycznych, odległość od tablicy rozdzielczej, możliwość wpięcia dodatkowych obwodów w tablicy istniejącej.
Zazwyczaj takie wyceny przeprowadza się po wizji lokalnej i ciężko będzie coś zaproponować na forum.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
Planuję zabudowę poddasza w domku jednorodzinnym 64m2. Ponieważ chałupka jest z 1965 r. cegła pustak strop jest wykonany z trzciny i gliny na które położone są deski. Mam wycenę doprowadzenie tego strychu do stanu do zamieszkania - 64 x 300 zł. Czy jest to kwota akceptowalna jeżeli będzie tylko robione ocieplenie, wymiana podłogi, doprowadzenie jakiegoś oświetlenia? Aha dom pod Warszawą.
pzdr,



Witam ponownie,
Jestem po ociepleniu poddasza, płaciłem 48 zł/m2, w umowie mam zapiasane "ocieplenie sufitu, scian (bez malowania) wełną, folią, kg. Jako laik w budownictwie myslałem, ze jest to kwota razem z "przygotowaniem do malowania' tym bardziej ze szef ekipy zamowil gips, gladź szpachlową i narożniki metalowe, siatkę. Teraz mówi, że nie można szpachlować bo dach, ocieplenie "pracuje" i najwczesniej mozna to zrobić za 6 m-cy. Oczywiście przed rozpoczeciem prac nic nie mówił, ze musi byc okres przerwy i dlaczego zamówił towar, który mi teraz kwitnie na podwórku? Uprzejmie proszę o opinię.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam ponownie,
Jestem po ociepleniu poddasza, płaciłem 48 zł/m2, w umowie mam zapiasane "ocieplenie sufitu, scian (bez malowania) wełną, folią, kg. Jako laik w budownictwie myslałem, ze jest to kwota razem z "przygotowaniem do malowania' tym bardziej ze szef ekipy zamowil gips, gladź szpachlową i narożniki metalowe, siatkę. Teraz mówi, że nie można szpachlować bo dach, ocieplenie "pracuje" i najwczesniej mozna to zrobić za 6 m-cy. Oczywiście przed rozpoczeciem prac nic nie mówił, ze musi byc okres przerwy i dlaczego zamówił towar, który mi teraz kwitnie na podwórku? Uprzejmie proszę o opinię.



Największa bzdura jaką słyszałem. Mam tu na myśli czas przerwy. Są oczywiście przerwy technologiczne ale nie na tym etapie i nie taki czas. Co do przygotowania do malowania to niestety musi to być określone w umowie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...