Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pastorek23

Drzewa przed posesją

Recommended Posts

Witam. Przed moim domem rosną 3 duże drzewa. Chciał bym je wyciąć ale wiem że to nie takie proste. Do kogo mam się z tym zwrócić by dostać na to pozwolenie. Nie chodzi o koszty bo te mogę pokryć tylko o to by zezwolili.
Jak swoją chęć wycięcia drzew opisać.

Że dlaczego .......?

Tak aby pozwolili wyciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gmina
Wydział Srodowiska lub coś podobnego
wniosek => pozwolenie w drodze decyzji - jeżeli tak, to raczej bez opłat dla "cywili"
choć nie zawsze musi być to pozytywna (dla Ciebie) decyzja

a opisać? zagrożenie dla mienia, jeżeli takie zaistnieć może
ale jak przeszkadza, bo sobie chcesz tam wjazd zrobić, to niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam artykuł: Nielegalna wycinka drzew na działce może nas zrujnować

Fragment artykułu:

Procedura administracyjna

Osoba występująca o pozwolenie na wycinkę powinna złożyć w urzędzie gminy lub miasta wypełniony wniosek (zazwyczaj w formie obowiązującego w danej gminie specjalnego druku). Jeśli nie ma takiego druku, należy sporządzić go samodzielnie w formie podania. W większości urzędów, jeśli nie ma druku takiego wniosku, jest w zamian wywieszony do użytku ogólnego jego wzór.

Uwaga! O zezwolenie na usunięcie drzewa może się ubiegać tylko jego właściciel, współwłaściciel lub osoba posiadająca pełnomocnictwo właściciela (tzw. zgodę właścicielską). Należy pamiętać, aby we wniosku podać numer telefonu umożliwiający kontakt w celu ustalenia terminu komisji decydującej o załatwieniu sprawy. Do wypełnionego wniosku należy dołączyć następuje dokumenty:

* kopię dokumentu stwierdzającego prawo własności do działki, na której rośnie drzewo do wycinki;

* szkic lub mapę, na którą należy nanieść miejsce zlokalizowania drzewa, o wycinkę którego występujemy. Ponadto, szkic musi zawierać informacje dotyczące granic działki oraz trwałych elementów, które na niej się znajdują (np. istniejących w bliskiej odległości od drzewa zabudowań);

* wykaz drzew i krzewów przewidzianych do usunięcia. Jeśli jest to jedno drzewo wystarczy podać we wniosku jego parametry, czyli gatunek i wielkość obwodu pomierzonego na wysokości 130 cm nad poziomem gruntu. Wniosek, wraz z wymienionymi wyżej załącznikami należy złożyć w kancelarii, sekretariacie lub wydziale obsługi mieszkańców.

Należy pamiętać o sporządzeniu kopii wniosku w celu potwierdzenia jego przyjęcia w urzędzie, z datą jego złożenia. Od tej chwili zaczyna się procedura postępowania administracyjnego. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego (KPA) organ wydający decyzję na załatwienie sprawy ma jeden miesiąc. Po tym terminie, jeśli urząd prowadzący postępowanie wcześniej, czyli przed upływem jednego miesiąca, nie poinformuje petenta o konieczności przedłużenia postępowania z uwagi na złożo SKO) o niedotrzymaniu terminu rozpatrzenia jego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...