Skocz do zawartości

Czy potrzeby jest kosztorys inwestorski?


Recommended Posts

Witam
Kupiłem projekt domu wraz z kosztorysem budowlanym. Znajomy powiedział mi że taki kosztorys wogóle nie odzwierciedla kosztu budowy. Polecił mi zlecenie wykonania kosztorysu inwestorskiego przez kosztorysanta. Podobno taki kosztorys jest bardziej dokładniejszy.
Czy rzeyczywiście warto wydać dodatkowe pieniądze na ten kosztorys inwestorski?
Czy tamten kosztorys z biura projektowego jest nic nie wart?
Czy ktoś z was zlecał opracowanie takiego kosztorysu i czy cena w tym kosztorysue była zbliżona do rzeczywistej?
Bardzo prosze o poradę.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam
Kupiłem projekt domu wraz z kosztorysem budowlanym. Znajomy powiedział mi że taki kosztorys wogóle nie odzwierciedla kosztu budowy. Polecił mi zlecenie wykonania kosztorysu inwestorskiego przez kosztorysanta. Podobno taki kosztorys jest bardziej dokładniejszy.
Czy rzeyczywiście warto wydać dodatkowe pieniądze na ten kosztorys inwestorski?
Czy tamten kosztorys z biura projektowego jest nic nie wart?
Czy ktoś z was zlecał opracowanie takiego kosztorysu i czy cena w tym kosztorysue była zbliżona do rzeczywistej?
Bardzo prosze o poradę.


Jak nie wiesz co z kasą robić to rób ten kosztorys icon_biggrin.gif Masz kosztorys wraz z projektem i to powinno Ci wystarczyć do powiedzmy celów poglądowych. Nawet gdy będziesz robił kosztorys dla banku to i tak to będzie kosztorys robiony pod bank i nie będzie on w 100% odzwierciedlał rzeczywistości. Ja robiłem kosztorys dla banku w ten sposób aby zmieścić się z kwotą i to był pic na wodę. A tak w ogóle to do czego potrzebny jest Ci ten kosztorys?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kosztorys jest mi potrzebny żebym wiedział dokładnie ile co mnie będzie kosztować. Szczególnie jesli będe zatrudniał wykonawcę to musze porównać jego oferę z kosztorysem, żebym nie płacił więcej niż jest w kosztorysie


Kosztorys jak zrobisz dziś to "jutro" już będzie się różnił. Ja jak kupowałem bloczki w maju płaciłem 11,5 za szt a gdy dokupywałem w październiku to już skasowali mnie za te same 13,5 w tej samej hurtowni. A co do kosztorysu to chcesz zatrudnić wykonawcę aby zrobił Ci stan deweloperski czy chodzi Ci tylko o samą robociznę. Tak czy siak uważam ,że nie warto robić kosztorysu,warto natomiast zebrać od kilku wykonawców wycenę, i wtedy będziesz miał jako taki obraz kosztów i co najważniejsze kosztorys będziesz miał za darmo.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...