Skocz do zawartości

Protest song do redakcji


Gość adiqq

Recommended Posts

Było tu o cichych wentylacjach - których nie słychać. Z Szanownym Indianom kłóciliśmy się jak z Panem Henrykiem, aż spróbował:
Cytat

Indiana
Superużytkownik
Dołączył: 25.10.2008
Posty: 673
cytuj
Wysłany: 26.06.2011, 10:45 Temat postu: Re: GWC i REKUPERATOR
Wiem - tylko lubię się podroczyć z panem Tomaszem

Swoją drogą, dzięki takim dyskusjom postanowiłem spróbować zastosować rury 80 - a teraz to podstawa w moich instalacjach dla domków. TB ma też niestety sporo racji, niestety, jeśli widać w projekcie gdzie są 4 nawiewy i 4 wywiewy 10 przepustnic, to krew zalewa

Link do komentarza
Cytat

Czy myślicie że Pan Tomasz celowo wprowadza kogoś w błąd ......, no nie , on ma takie przekonanie , swoją ideeę FIX i nieodparte przeświadczenie o swjej wiekopomnej misji . Dlatego jestem przeciwny wszelkim próbom kneblowania i szykanowania tego gościa .



Przekonanie to jedno i każdy ma do tego prawo, ale posługiwanie się kłamstwem jako dowodem, popierającym – już nie jest dopuszczalne.
Dowód – słynna tabelka o grubości izolacji.
Pierwsza wersja, to „tak robi cała Europa, a tabelka jest z NORMY UNIJNEJ”, ostatnia, że cywilizowani ….., a w Polsce szkodnicy po politechnice …..
Prawda zaś jest taka, że ta tabelka jest wyciągnięta z odpowiednika Rozporządzenia w sprawie WT ale w Szwecji, ale jest to ALTERNATYWNE wymaganie dla domu o powierzchni mniejszej niż 100m2, ale ogrzewanego elektrycznością.
Można dodać i inne, ale to bez znaczenia, bo jeśli podasz sprostowanie takich wypowiedzi, to usłyszysz od rzeczonego, żeś niewykształcony , głupi, szkodnik, cham, itp.


Mało tego – swoje „przekonanie” wpina wszędzie, często bez związku z tematem. Potrafi rozwalić i rozwala, każdy temat.

Uważasz, że takie zachowania są dopuszczalne i powinny zostać „bez echa” ?
Link do komentarza
Tak , są dopuszczalne ...., w imię swobody wypowiedzi . Ale karanie i prześladowanie to totalitaryzm . Polemizować wolno.

Cytat

Wiesz, PIS ostatnio też pisze że w polsce nie ma wolności mediów i ktoś nawet napisał że jestesmy krajem totalitarnym........
ludzie różne rzeczy piszą.....


Wiesz adiqq mnie to ostatnio ptak nas..ł na kapelusz jak byłem szedłem na spacer z pieskiem . Tak sobie myślę że pewnikiem musiał być z PIS-u , co ? . Ale to nie PIS podniósł podatek VAT , czym spowodował impuls inflacyjny a skutki tego widzimy po cenach towarów w sklepach . Ale to nic , bo ciemnemu narodowi można wciskać kit że to skutek wzrostu cen na świecie . Ciekawe że też wzrost płacy za pracę nie chce nas dotknąć i wyrównać nasze wynagrodzenia z zachodnimi , nie .
Osobiście mam w nosie jednych i drugich , ale jak mało zarabiam i jeszcze ktoś każe mi płacić większy haracz , przy tym wmawiając że to dla mojego dobra i ratowania finansów publicznych ( no by się fajnie rządziło), to mam go w nosie i mu nie wierzę . Co więcej wolę tych co głupstwa plotą niż tych co mi wyciągają kasę z kieszeni , w zamian nie dając nic.
To tak na marginesie . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak , są dopuszczalne ...., w imię swobody wypowiedzi .




Jeśli ktoś pisze, że 2 + 2 = 5 i powołuje sie przy "dowodzie" na matematykę, twierdząc, że na całym świecie jest tak samo i tylko u nas niedouczeni…. - to mam to zostawić, w imię swobody wypowiedzi, bez echa – zwłaszcza, że ktoś może na tym bazować ?

Jeśli w ramach swojego „tłumaczenia”( bo TB nie dyskutuje, jak sam napisał), obraża – to mam to pominąć milczeniem – zwłaszcza, że jak ktoś zrobi to w stosunku do niego to „kabluje” do Redakcji – a może nadstawić drugi policzek, bądź stwierdzić, że deszcz pada – też w ramach jego swobody wypowiedzi ?

Jeśli zachodzi, uzasadnione podejrzenie, że jest to, dość specyficzny, ale jednak marketing, to też jest to w ramach jego swobody wypowiedzi ?



Czy TB jest świętą krową ?
Link do komentarza
Cytat

... co do 30kWh 40... chodzi czasem o całkowite zużycie lub na ogrzewanie - trzeba całość czytać nie wyrywać z kontekstu.



A jaki to kontekst może wynikać z faktu, ze na stronie napisane jest ze strony :

KOD
Reglamentacja ciepła (RT2000, R2000) zmusza do zmniejszenia potrzeb ciepła do 40 kWh na metr kwadratowy rocznie.


Oraz Pańskim stwierdzeniem, że dom ma zużywać 30kWh/m2 na WSZYSTKO – jakim cudem ?
Link do komentarza
Powiedzałem co o tym myślę , wy róbcie co chcecie . Przestrzegam jednak przed zapędami do karania i prześladowania . Jeżeli TB " kabluje" to bardzo źle , cóż nikt nie jest ideałem .
Słowa totalitaryzm użyłem jako synonimu tych chęci do karania , jasne że nie mającego raczej wiele wspólnego z faktyczną semantyczną stroną tego wyrazu - drogi adiqq .
Link do komentarza
Cytat

Było tu o cichych wentylacjach - których nie słychać. Z Szanownym Indianom kłóciliśmy się jak z Panem Henrykiem, aż spróbował:


A tu taka mała przeciwwaga z innego forum tego "pozytywu" któryś pan sobie zapisał dla potomności.
Szukać innych... eee, chyba nie trzeba... wszak wszyscy czytać umieją.
Cytat

O! Jest czesciowy winowajca moich rozterek, dzisiaj przypadkowo trafilem na Twoja dyskusje z Tomaszem Brzeczkowskim na forumbudowlane.pl no i sam nie wiem
Dotychczas myslalem tak jak Ty, ale ten drugi... albo ignorant, albo....



Nic nie obcinałem... cytat w oryginale.
Link do komentarza
Jak leci... jak leci... żadnego manipulatorstwa.

I kolejna wypowiedź, ale wynik już 50:50

Cytat

gość ma pojęcie i czasem całkiem dobre pomysły ale ciężko mu idzie myślenie w niektórych kwestiach jak sie czegoś czepi to jak rzep ogona psiego, nie puści nawet gdyby sie ten ogon palił

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ale to nie PIS podniósł podatek VAT .To tak na marginesie .
,


Ale to PIS ma Kaczyńskiego i Maciarewicza...i wszystko jasne ;)
Ojciec Biznesmen też sprzyja PIS-owi....
Oni też mają "swoje prawdy",które ciemny lud kupi icon_smile.gif
To tak na marginesie.
Link do komentarza
Barbossa - dokładnie , o to chamstwo chodzi ...
wybudowałam dom taki jaki chciałam .... ale nie piszę, że to jedyne słuszne rozwiązanie , i każdy ma tak samo budować...

ludzie budują w różnych technologiach , wymieniają się doświadczeniami, zadają pytania , piszą jak to jest u nich ... ale nie piszą , że ich rozwiązanie to jedynie słuszne rozwiązanie , a każdy kto buduje inaczej to kretyn i idiota ....
nikt inny oprócz Pana TB tak na forum nie robi i tak się nie zachowuje .....

edit: literówki (nie liter i nie literatki icon_lol.gif )
Link do komentarza
Fakt że nie jestem na tym forum od zawsze , więc pewno o wszystkim nie wiem . Jednak w ostatnim czasie jakoś nie zauważyłem ataków i obrażania ad personam przez TB , bo jakieś stwierdzenia że budowanie tak a nie inaczej to szkodnictwo czy głupota - jest czymś zupełnie innym . Myślę że TB nie przekracza tej , dla mnie bardzo istotnej granicy. Ale rozumiem że nie wszyscy tak to postrzegają i obrażają się jak leci za wszystko i wszystko biorą do siebie.
Tak przypominam sobie jakiś temat (chyba bardzo stary) , w który TB napisał do usera " jak można być tak tępym" , czym wprawił mnie w wielkie zdumienie i do dzisiaj czyję niesmak za to do niego .
Jednak ostatnio nie zauważyłm żadnych takich , natomiast Barbossa ze szczególną pogardą i zawziętością , nieustannie atakuje go . I to jest fakt , przez wielu chyba jakoś jakby zupełnie pomijany i bagatelizowany , co powoduje coraz większą agresję i brak tolerancji w/w także w stosunku do innych uczestników tego forum .
Link do komentarza
Cytat

Jednak w ostatnim czasie jakoś nie zauważyłem ataków i obrażania ad personam przez TB



Zostają na bieżąco usuwane ... kiedy dyskusja robi się gorąca i zaczynają padać inwektywy - Redakcja tnie wątki ...
Jeśli nie siedzisz często i nie bierzesz udziału w tych dyskusjach , nie śledzisz ich - to normalne , ze tego nie zauważysz - nie zdążysz ...
Link do komentarza
Cytat

Tak przypominam sobie jakiś temat (chyba bardzo stary) , w który TB napisał do usera " jak można być tak tępym" , czym wprawił mnie w wielkie zdumienie i do dzisiaj czyję niesmak za to do niego .


W skali od 1 do 10 przytoczone przez Ciebie stwierdzenie TB sklasyfikowałbym gdzieś tak w połowie skali... "4 do 5" obstawiam.
Wież mi na słowo, że potrafi się rozkręcić i wali tak na poziomie 7-9 punktów.
"10" zarezerwowałem dla dla przekleństw (inwektyw bardzo niecenzuralnych) ... to fakt... tego poziomu Tb nie sięga. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
heh, twoje print screeny barbossa to samo złoto icon_smile.gif
jest tak jak Daga pisze, jak nie bierzesz udziału w tych gorących dyskusjach, to potem ich nie uświadczysz, bo są zyg-zygowane icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...