Skocz do zawartości

Protest song do redakcji


Gość adiqq

Recommended Posts

Cytat

dobrze piszesz Daga...już chciałem komponować jakiegoś protest-song do redakcji, ale masz rację, zostanę przy zgłaszaniu TB, tzn spamu icon_smile.gif



tak mi się nasunęło, w grupie siła - może jeśli Redakcja zostanie zasypana ilością zgłaszanego spamu - podejmie jakieś kroki ?
w końcu - raz już bana na kilka miesięcy dostał - bez podstaw takich rzeczy się nie robi .... więc może i tym razem Redakcja zastanowi się jak rozwiązać problem ?
z drugiej strony .... zapanuje wszechogarniające cisza , nuda i spokój .... na pewno tego chcemy? :hahaha2:
tak , tylko pytam ... :4_16_1:

Link do komentarza

powiem tak
jego posty nie są postrzegane jako żenująca autoreklama 447.gif
a zgłaszanie spamu będzie widziane jako atak na inne "myślenie" nieważne że poparte niczym, to jak widać, nikogo to nie interesuje, tak jak to, że cham pełną gębą, wyzywający od różnych innych uczestników forum => daje to carte blanche do traktowania go tak samo, co czynię
i będę, niezależnie od tego, że może to być postrzegane jako "jątrzenie"

Link do komentarza
Cytat

powiem tak
jego posty nie są postrzegane jako żenująca autoreklama 447.gif



ja spożywam wacko.gificon_lol.gif

Cytat

a zgłaszanie spamu będzie widziane jako atak na inne "myślenie" nieważne że poparte niczym, to jak widać, nikogo to nie interesuje, tak jak to, że cham pełną gębą, wyzywający od różnych innych uczestników forum => daje to carte blanche do traktowania go tak samo, co czynię
i będę, niezależnie od tego, że może to być postrzegane jako "jątrzenie"



wiesz ... absolutnie nie zamierzam nikogo przekonywać .... to był tylko taki spontaniczny pomysł icon_wink.gif ... kto zechce - zastosuje , kto nie to nie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

tutaj , w zacytowanym wątku z ręką na sercu mogę rzec, że ja byłam winna ....
chodzi o post , który nie został usunięty ... on po prostu nie dotarł wskutek chwilowych problemów z netem po mojej stronie...


Nie wiem czy o tym samym mowa, ale Twój ostatni wpis został wycięty w momencie kiedy na niego odpisywałem, więc dotarł, a w chwile później mój komentujący Twój post.

Więc chyba coś jednak nie hallo icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy o tym samym mowa, ale Twój ostatni wpis został wycięty w momencie kiedy na niego odpisywałem, więc dotarł, a w chwile później mój komentujący Twój post.

Więc chyba coś jednak nie hallo icon_evil.gif



nie zaglądałam szczerze mówiąc , wiec nie wiem na pewno .... nie widziałam tego na własne oczęta czy był czy nie ...
dostałam zapewnienie Redakcji, że nic tam nie było i nic nie zostało przez Redakcję wycinane z tego akurat tematu icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
chyba , że było, Redakcja wycięła myśląc, że to w temacie o wilgoci .... bo mnie uprzedzono, że w temacie o wilgoci pocięto mnie równo hurtem ze wszystkimi ...
to cóż się podziało?

Link do komentarza
Gość adiqq
przez któtką chwilę wilgotny temat był w katalogu śmietnikowym, zdążyłem jeszcze się zapoznać...z twoim wpisem już nie bylo mi dane...możesz streścić? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Redakcja wycięła myśląc, że to w temacie o wilgoci .... bo mnie uprzedzono, że w temacie o wilgoci pocięto mnie równo hurtem ze wszystkimi ...
to cóż się podziało?


Temat "wilgociowy"
temat o betonie komórkowym... ani one do siebie nie podobne, ani... parasol ochronny dla TB zatacza coraz szersze kręgi
Link do komentarza
Cytat

przez któtką chwilę wilgotny temat był w katalogu śmietnikowym, zdążyłem jeszcze się zapoznać...z twoim wpisem już nie bylo mi dane...możesz streścić? icon_smile.gif



o kurcze ... ciężko będzie ... icon_rolleyes.gif

coś, że wkurzona jestem, że wycięto mój post podczas kiedy TB obrażał mojego architekta , więc pośrednio i mnie inwestora bo to moje decyzje były - i nie reagowano wycinaniem ...
i zapytanie czy TB jest na forum pod ochroną jak łoś jakiś (nie obrażając łosi i tu przeprosiłam Ośkę icon_lol.gif )
nie pamiętam dokładnie .... coś w ten deseń... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

i teraz powinien nastąpić tekst, że się wypomina spamowanie, a sami kasztanimy...



niech Redakcja przeniesie do tematu o TB - w końcu jest taki na forum ... icon_wink.gif

https://forum.budujemydom.pl/Problem-z-TBrz...kim-t14559.html

Cytat

Temat "wilgociowy"
temat o betonie komórkowym... ani one do siebie nie podobne, ani... parasol ochronny dla TB zatacza coraz szersze kręgi



jeśli coś jest na rzeczy i otrzymałam błędne informacje , to się zdeczka wkurzę....
Link do komentarza
Cytat

o kurcze ... ciężko będzie ... icon_rolleyes.gif

coś, że wkurzona jestem, że wycięto mój post podczas kiedy TB obrażał mojego architekta , więc pośrednio i mnie inwestora bo to moje decyzje były - i nie reagowano wycinaniem ...
i zapytanie czy TB jest na forum pod ochroną jak łoś jakiś (nie obrażając łosi i tu przeprosiłam Ośkę icon_lol.gif )
nie pamiętam dokładnie .... coś w ten deseń... icon_rolleyes.gif


Mniej więcej tak to właśnie brzmiało... tylko emoty czerwone były. icon_wink.gif

Zanim klepnąłem odpowiedź już został wycięty... i jak pisałem, w chwilę później mój.

Dobrze że wpis Barbossy się ostał... widzi mi się że ktoś respekt czuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mniej więcej tak to właśnie brzmiało... tylko emoty czerwone były. icon_wink.gif

Zanim klepnąłem odpowiedź już został wycięty... i jak pisałem, w chwilę później mój.




no widzisz ..... bo to nie o ten chodziło ..... ten to ja kazałam wyciąć ....
ten wpis to był odpowiedzią na mój wcześniejszy wpis który niby wycięto a według mnie i Redakcji nie dotarł ....
i to o ten wcześniejszy się wszystko rozgrywa .... a ten wcześniejszy był odpowiedzią na Twój, Jani , ten:

Cytat

Może być ciekawie jak wywołany do tablicy TB się odezwie... oj może icon_biggrin.gif



niestety już nie pamiętam jak brzmiał .... icon_rolleyes.gif

rozumiesz teraz?

Ty napisałeś to:

Cytat

Może być ciekawie jak wywołany do tablicy TB się odezwie... oj może icon_biggrin.gif



potem ja coś napisałam z tego co pamiętam coś pod adresem TB .... za 5 minut sprawdzam, nie ma ....
no to haja .... że wycięli czyli wywnętrzyłam się tak:

Cytat

wkurzona jestem, że wycięto mój post podczas kiedy TB obrażał mojego architekta , więc pośrednio i mnie inwestora bo to moje decyzje były - i nie reagowano wycinaniem ...
i zapytanie czy TB jest na forum pod ochroną jak łoś jakiś (nie obrażając łosi i tu przeprosiłam Ośkę icon_lol.gif )
nie pamiętam dokładnie .... coś w ten deseń... icon_rolleyes.gif



i zaraz miałam info od Redakcji że o co chodzi , że nic nie usuwali w tym temacie ....
a ja skojarzyłam, ze miałam awarię netii chwilową w tym czasie i pewnie ten pierwszy wpis nie dotarł... więc poprosiłam grzecznie Redakcję o usunięcie tego co to się w nim tak bulwersuję, bo afera z mojej winy ...

pamiętasz ten pierwszy wpis zaraz po twoim ? jedno zdanie tam było ....
czy było tylko to moje z czerwonymi mordkami?

raczej było tak, ze faktycznie to moje pierwsze zdanie nie dotarło a mnie cholera wzięła bo myślałam, że skasowali ...
tak mi się zdo ....
zdeczka to skomplikowane .... ale skoro kwas zasiałam, to wolałabym to wyjaśnić do końca ....


burzyłam się o ten jeden jednozdaniowy wpis w tym temacie ... który raczej nie dotarł z mojej jednak winy - a raczej z winy ciula operatora który mnie ostatnio wk.... jakimiś modernizacjami i awariami podczas których mój internet służbowy żyje swoim własnym życiem ....... :ranting:
https://forum.budujemydom.pl/beton-komorkow...725#entry220725

mam nauczkę - zanim na kogoś nawrzeszczę następnym razem powinnam sprawdzić, czy mam powód....

natomiast wycięcie moich wypowiedzi w temacie o wilgoci przełknęłam w milczeniu i z godnościom osobistom , bo nie mnie jedno wycięli tylko wsjech - więc o to się nie burzyłam ....
Link do komentarza
No rzeczywiście się trochę skomplikowało (mordki były w poście z łosiem w tle)... coś kazałaś sama wyciąć (ja o nic takiego nie prosiłem, cytatu nie było, a tez wcięło), coś nie dotarło... ogólnie zamieszanie.

Kiedyś robiłem sobie backup postów TB (to na innym forum), ale widzę ze tu tez się taka opcja się przyda.
Czasami się zdarza że sam piszący zmienia treść swojej wypowiedzi, albo ją usuwa, bo nie wygodna była... ale cięcia jak leci całych fragmentów... cóż, człowiek uczy się całe życie.
To nie wątek o tym więc dalej tematu ie drążę... a i pewnie te fragmenty tez ktoś wytnie.
Link do komentarza
Cytat

No rzeczywiście się trochę skomplikowało (mordki były w poście z łosiem w tle)... coś kazałaś sama wyciąć (ja o nic takiego nie prosiłem, cytatu nie było, a tez wcięło), coś nie dotarło... ogólnie zamieszanie.



Twoje pewnie wycięli, bo było odpowiedzią na moje co to kazałam wyciąć bo sie rozdarłam niesprawiedliwie.... icon_rolleyes.gif

Cytat

Kiedyś robiłem sobie backup postów TB (to na innym forum), ale widzę ze tu tez się taka opcja przyda.
Czasami się zdarza że sam piszący zmienia treść swojej wypowiedzi, albo ja usuwa, bo nie wygodna była... ale cięcia jak leci całych fragmentów... cóż, człowiek uczy się całe życie.
To nie wątek o tym więc dalej tematu ie drążę... a i pewnie te fragmenty tez ktoś wytnie.



według mnie cięcie całych fragmentów , całych wątków , całych dyskusji też jest bez sensu ... w końcu każdy z nas , każdy piszący tu i czytający jest dorosły i sam może wyrobić sobie opinię na temat tego co aktualnie przeczytał...
powinno kasować się tylko inwektywy ....
kasowanie całych fragmentów , wątków zaognia tylko sytuację i zaburza całokształt poglądu na konkretną sprawę ...
ale to jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać...
Link do komentarza
Gość adiqq
moim zdaniem takie cięcie też nie przynoszą spodziewanych rezultatów - miałyby jedynie sens, w przypadku gdy sprawca otrzyma ostrzeżenie, warna,zółtą kartkę lub czerwoną/bana.

Od TB nauczyłem się jednego - nawet jak wypowiadam się bezpośrednio pod nim, to będę go cytować, bo lubi edytować/kasować swoje posty - Jani już o tym pisał...
Link do komentarza
Ludzie kochani , dajcie spokój .... , a musicie tak mocno brać go na serio i odpowiadać na jego posty .
Niech sobie pisze jak lubi . Ja po tym jak mnie zbanowali kiedyś gdzieś , tylko dlatego że miałem czelność wytknąć głupotę i brednie wielkiego guru forum i moderatora ,jestem zdecydowanie przeciwny takim szykanom .
Szczerze powiem że lubię czytać TB i często się dobrze ubawię . Bez niego z kim ? no z kim by tak fajno dyskutował Szanowny bajbaga .
Według mnie Pan TB to taki lokalny folklor i przyznać też muszę że często ma rację i wiedzę .
No naprawdę , smutno będzie . Więc chyba lepiej wrzucić luzik .
Link do komentarza
Cytat

Ludzie kochani , dajcie spokój .... , a musicie tak mocno brać go na serio i odpowiadać na jego posty .
Niech sobie pisze jak lubi . Ja po tym jak mnie zbanowali kiedyś gdzieś , tylko dlatego że miałem czelność wytknąć głupotę i brednie wielkiego guru forum i moderatora ,jestem zdecydowanie przeciwny takim szykanom .
Szczerze powiem że lubię czytać TB i często się dobrze ubawię . Bez niego z kim ? no z kim by tak fajno dyskutował Szanowny bajbaga .
Według mnie Pan TB to taki lokalny folklor i przyznać też muszę że często ma rację i wiedzę .
No naprawdę , smutno będzie . Więc chyba lepiej wrzucić luzik .



hm ... wiesz , tez się nieźle czasem ubawię jak czytam .... a czasem mnie szlag trafia .... zależy....
natomiast .... ja , Ty , bajbaga, Barbossa, Adiq .... i wielu "starych" wie gdzie jest racja, a gdzie jej nie ma ....
ale jest wielu "nowych i zielonych" którzy nie wiedzą.....
i zobacz ....
wejdzie taki Zenek co to se podjął wczoraj decyzję , ze dom będzie budował ... patrzy , patrzy .... w co drugim temacie TB , i sobie myśli: ileż On ma pomocnych porad - to zapewne guru i to On ma rację , Jego słuchać będę ....
a tu że tak powiem .... suprise ... icon_lol.gif

jeszcze są tacy jak Barbossa czy bajbaga którzy wytykają błędy , kłamstwa , nadinterpretację i autoreklamę .... bo im się chce ... a jak już im się nie będzie chciało?

Link do komentarza
Cytat

powiem tak
jego posty nie są postrzegane jako żenująca autoreklama 447.gif
a zgłaszanie spamu będzie widziane jako atak na inne "myślenie" nieważne że poparte niczym, to jak widać, nikogo to nie interesuje, tak jak to, że cham pełną gębą, wyzywający od różnych innych uczestników forum => daje to carte blanche do traktowania go tak samo, co czynię
i będę, niezależnie od tego, że może to być postrzegane jako "jątrzenie"



słuchaj z doświadczenia wiem że " szkodniki idioci i kretyni " to norma więc nie zniżajmy się jak mu zapodałem rabana z dopiskiem to do dziś aronii nie wyczuł .
nie denerwuj się kliknij zgłoś - myślenie jest jedno albo ktoś myśli albo myśli że myśli ot drobne różnica
nie dajmy się sprowadzić icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

to się nie obrobię icon_biggrin.gif



masz Janiego jeszcze do pomocy ... i Adiq'q ... może jeszcze ktoś się zgłosi na ochotnika ... icon_biggrin.gif
póki co - opozycja jest liczna ... nie martwmy się na zapas... icon_biggrin.gif

edit:
spać się wybieram ... dlategóż jeśli coś się jeszcze wydarzy i utną , to wyrażam ogromną prośbę o zrobienie prt scr i wrzucenie mi na priv ... odwdzięczę się miłym uśmiechem - doceńcie , bo ostatnio z rzadka mnie się zdarza ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Czyli tak jakby na Twój rachunek pracował... przyszłościowy rachunek icon_lol.gif
Niesprawiedliwym jest tylko fakt, że to nie on będzie konsekwencje (finansowe też) tych porad ponosił icon_mad.gif

Cytat

wejdzie taki Zenek co to se podjął wczoraj decyzję , ze dom będzie budował ... patrzy , patrzy .... w co drugim temacie TB , i sobie myśli: ileż On ma pomocnych porad - to zapewne guru i to On ma rację , Jego słuchać będę ....
a tu że tak powiem .... suprise ... icon_lol.gif


No siedzi później i myśli... gdzie ten świstak co w sreberko zawija icon_lol.gif
Link do komentarza
Szkoda, że tak mało o fizyce... a przecież umieszczanie styropianu za ścianą jest mało odpowiedzialne a robienie przerwy między styropianem a ścianą tu czyściutka głupota. Ciepło do w/w izolacji termicznej może nie dotrzeć. Ale widzę zawiązała się grupa, która chce fizykę zmienić, tak by to "zimno wchodziło" .

Cytat

Przed zamontowaniem reku i przed ociepleniem nie było takich problemów - a teraz są DLACZEGO to proste.
1- przed ociepleniem z dystansem latem mur miał przynajmniej kilka stopni wyższą temperaturę
2- latem źle działająca wentylacja i wyższa temperatura murów powodowały, że wilgotność względna była niższa ( odwrotnie jak zimą) a mur miał temperaturę wyższą od punktu rosy
3- 20 cm styropianu ze szczeliną znakomicie obniżyło temperaturę ścian i przedmiotów w ich okolicy.
4- Wentylacja mechaniczna wprowadziła bardzo wilgotne powietrze z zewnątrz, które schłodzone przy ścianie – oddało wodę na najlepszych przewodnikach ciepła.
To prosta wyliczanka – punkt rosy dla powietrza 25 -26 st. C i wilgotności względnej powyżej 75 % jest zbliżony do 20 st. C . Mury są nagrzewane przez słońce a oddają ciepło przez fundament i grunt – przyklejenie styropianu z dystansem na zewnątrz, odcięło źródło ciepła a nie odcięło „odejścia” – dlatego temperatura muru spadła do temperatur punktu rosy dla powietrza wewnętrznego.

Gdyby styropian był przyklejony bezpośrednio ( na kołki) więcej ciepła ze słońca dostałoby się do muru i zjawisko by nie wystąpiło. Cieplejszy mur nie schładzałby tak powietrze wentylacyjnego a więc i wilgotność względna byłaby w granicach 55-60%

Link do komentarza
Cytat

Ciepło do w/w izolacji termicznej może nie dotrzeć.


To dobrze że nie dotrze bo wtedy zostanie w domu . Żadna izolacja nie jest idealna i gdyby dotarło to ucieknie na zewnatrz , hę . icon_biggrin.gif

Mamy wolność słowa nie wolno zamykać nikomu ust , to tylko forum nie róbcie jaj .

Daggulka napisała :
Cytat

wejdzie taki Zenek co to se podjął wczoraj decyzję , ze dom będzie budował ... patrzy , patrzy .... w co drugim temacie TB , i sobie myśli: ileż On ma pomocnych porad - to zapewne guru i to On ma rację , Jego słuchać będę ....
a tu że tak powiem .... suprise ..


Dom budujemy na podstawie dokumentacji a nie forum . A popatrzcie ile emocji dzięki Panu Tomaszowi wszyscy mają.
PRECZ Z CENZURĄ .
Link do komentarza
Gość adiqq

przepraszam, ale czy 1196846324841188.jpg utożsamiasz z cenzura?

skoro domy chcesz budować li tylko na podstawie dokumentacji, to po co powstało tyle for tematycznych?
bo w dokumentacjach jest masa błędów, ot co....i na forum wchodzimy się dowiedzieć czegoś pożytecznego, a TB dostarcza (co poniektórym) tylko emocje....

Link do komentarza
Cytat

To dobrze że nie dotrze bo wtedy zostanie w domu . Żadna izolacja nie jest idealna i gdyby dotarło to ucieknie na zewnątrz...

Dlaczego nie ucieknie? Pan uważa, ze jak futro jest izolatorem to wystarczy? Nie ma znaczenia czy będzie na plecach czy na wieszaku obok.
Pisaliśmy tu o wentylacji np. dachu, ale jest ona za izolatorem nie przed.
To dobrze że nie dotrze bo wtedy zostanie w domu . Żadna izolacja nie jest idealna i gdyby dotarło to ucieknie na zewnątrz... Dlaczego nie ucieknie? Pan uważa, ze jak futro jest izolatorem to wystarczy? Nie ma znaczenia czy będzie na plecach czy na wieszaku obok.
Pisaliśmy tu o wentylacji np. dachu, ale jest ona za izolatorem nie przed.
A co do zamykania ust… jak się nie zna fizyki to tylko szczekanie ( przepraszam "śpiewanie") zostaje, to normalne, pisze już naprawdę sporo lat.
Link do komentarza
Cytat

A co do zamykania ust… jak się nie zna fizyki to tylko szczekanie ( przepraszam "śpiewanie") zostaje, to normalne, pisze już naprawdę sporo lat.


Co racja to racja... tylko przeważnie jedno i to samo, za to w coraz bardziej agresywnej formie... należysz pan do gatunku niereformowalnego
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

A co do zamykania ust… jak się nie zna fizyki to tylko szczekanie ( przepraszam "śpiewanie") zostaje, to normalne, pisze już naprawdę sporo lat.



konsekwentnie Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego nie ucieknie? Pan uważa, ze jak futro jest izolatorem to wystarczy? Nie ma znaczenia czy będzie na plecach czy na wieszaku obok.
Pisaliśmy tu o wentylacji np. dachu, ale jest ona za izolatorem nie przed.
To dobrze że nie dotrze bo wtedy zostanie w domu . Żadna izolacja nie jest idealna i gdyby dotarło to ucieknie na zewnątrz... Dlaczego nie ucieknie? Pan uważa, ze jak futro jest izolatorem to wystarczy? Nie ma znaczenia czy będzie na plecach czy na wieszaku obok.
Pisaliśmy tu o wentylacji np. dachu, ale jest ona za izolatorem nie przed.
A co do zamykania ust… jak się nie zna fizyki to tylko szczekanie ( przepraszam "śpiewanie") zostaje, to normalne, pisze już naprawdę sporo lat.


No i znowu jest wesoło , w dodatku podwójnie.
Nie , to nie tak , ciepło nie dotrze bo z zewnątrz jest izolacja i do tegoż ciepła nie dociera zimno , które że tak powiem ma właściwości odbierania ciepła tej ciepłej onegdaj ścianie .No to jak już wszystko jasne to fajnie .

adiqq- na forach tematycznych to w zasadzie zawsze można wyczytać mądrości w każdą stronę . Niestety tak to już jest i trzeba wiedzieć że forum to nie wyrocznia ani zadne opracowanie naukowe . Kto o tym nie wie to jego wina , bo niewiedza nikogo nie zwalnia z obowiązku myślenia .
Wolność słowa to wielka wartość i musimy ją pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat . Kto o tym nie wie powinien wrócić do jedynie słusznej ideologii , którą jakiś czas temu przerabialiśmy .
Czy myślicie że Pan Tomasz celowo wprowadza kogoś w błąd ......, no nie , on ma takie przekonanie , swoją ideeę FIX i nieodparte przeświadczenie o swjej wiekopomnej misji . Dlatego jestem przeciwny wszelkim próbom kneblowania i szykanowania tego gościa .


Link do komentarza
Cytat

Czy myślicie że Pan Tomasz celowo wprowadza kogoś w błąd ......, no nie , on ma takie przekonanie ,



w sumie .... oglądałam ostatnio RYTUAŁ, i tam było że opętani nigdy nie wiedzą, że są opętani icon_rolleyes.gif

Cytat

swoją ideeę FIX i nieodparte przeświadczenie o swjej wiekopomnej misji . Dlatego jestem przeciwny wszelkim próbom kneblowania i szykanowania tego gościa .



tak tak , wiemy .... kaganek oświaty ciemnym masom ..... jedyna słuszna idea i żadna inna .... fanatyczna obrona swoich poglądów ... gdzieś kiedyś na historii uczyli o takich icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Wiesz, PIS ostatnio też pisze że w polsce nie ma wolności mediów i ktoś nawet napisał że jestesmy krajem totalitarnym........
ludzie różne rzeczy piszą.....

Cytat

Czy myślicie że Pan Tomasz celowo wprowadza kogoś w błąd ......, no nie , on ma takie przekonanie , swoją ideeę FIX i nieodparte przeświadczenie o swjej wiekopomnej misji . Dlatego jestem przeciwny wszelkim próbom kneblowania i szykanowania tego gościa .



a czy to coś zmienia że robi to świadomie czy nieświadomie?!?
Link do komentarza
Sądzę że zupełnie niepotrzebne są te sugestie o opętaniu .
W sumie może okazać się że miał rację , tylko już nie wiem w jakim temacie . A tak , chodzi o tę izolację , głównie . Jednak cały czas ulegają zmianie zasady już raz kiedyś wytyczone i chyba dobrym przykładem może tu być grubość warstwy ocieplającej - kiedyś było że 14 cm bo więcej nic już nie poprawi , a teraz ile wlezie , czy jakoś tak .
Tak naprawdę też jestem za izolacją , ale tylko ścian zewnętrznych . Będę zbanowany ? icon_eek.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
nie rozumiemy się....
nikt nie kwestionuje izolacji jako takiej - to że kiedyś dawano mniej izolacji(lub wcale), to wynikało z faktu że nośniki energii były dużo tańsze niż obecnie. Wszyscy są za izolacją, prawie wszyscy dawali lub będą dawać na zewnątrz, tylko TB uważa że to powinno być karalne icon_biggrin.gif
za tą izolację na zewnątrz, TB pewnei by banował icon_biggrin.gif
Bajbaga przytoczył kiedyś print screena, ze strony w którym TB polecał 50 kwh/m2*rok na wszystko(2-3lata temu). Jakiś czas temu po wejściu na tę stronę już można przeczytać że nie jest to 50 tylko 30 kwh/m@*rok
http://www.nie-co.pl/

wybuchła dyskusja na forum, a dzisiaj wchodzę na forum i patrz pan - jak byk pisze 40
to pewnie efekt w/w dyskusji po której okazało się że te 30 to nie takie proste jak pisał TB icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

nie rozumiemy się....
nikt nie kwestionuje izolacji jako takiej - to że kiedyś dawano mniej izolacji(lub wcale), to wynikało z faktu że nośniki energii były dużo tańsze niż obecnie. Wszyscy są za izolacją, prawie wszyscy dawali lub będą dawać na zewnątrz, tylko TB uważa że to powinno być karalne icon_biggrin.gif
za tą izolację na zewnątrz, TB pewnei by banował icon_biggrin.gif
Bajbaga przytoczył kiedyś print screena, ze strony w którym TB polecał 50 kwh/m2*rok na wszystko(2-3lata temu). Jakiś czas temu po wejściu na tę stronę już można przeczytać że nie jest to 50 tylko 30 kwh/m@*rok
http://www.nie-co.pl/

wybuchła dyskusja na forum, a dzisiaj wchodzę na forum i patrz pan - jak byk pisze 40
to pewnie efekt w/w dyskusji po której okazało się że te 30 to nie takie proste jak pisał TB icon_biggrin.gif


Nie ma czegoś takiego jak izolacja termiczna za stałym odbiornikiem ciepła ... co do 30kWh 40... chodzi czasem o całkowite zużycie lub na ogrzewanie - trzeba całość czytać nie wyrywać z kontekstu. Z izolacją i zużyciem energii będzie tak jak było z reku... w 1990 sam byłem na rynku -- i kontrowersje większe były niż dziś przy izolacji. Potem była Bursa, koss, systemair i w 2000 Pan Maciek Kosowski z rekuperatory.pl Tak samo będzie z izolacjami - miedzy ociepleniem za odbiornikiem ciepła a przed jest tak kolosalna różnica w zużyciu energii i komforcie, że nawet spora ilość nieznających fizyki - tego nie zatrzyma. Tak jak rekuperatorów !
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...