Skocz do zawartości

problem z farbą dulux


Recommended Posts

Witam, specjalnie zalogowałem się na to forum co by uzyskać pomoc. Przejdę więc do meritum. Maluję pokój. Postanowiłem zrobić go w dwóch kolorach (jasny beż i brąz). Beż ok, ale brąz który poleciła mi pani w sklepie jest przekłamany! Jest to farba dulux- czekoladowa pokusa. Na pudełku to jest piękny brązowy kolor, niestety na ścianie wyszedł obrzydliwy ceglasty, pomarańczowy kolor. Sprawdziłem też na innych powierzchniach, ciągle ten sam kolor. Czy to możliwe, żeby w pudełku była inna farba niż jest napisane? No i co ja mam teraz zrobić, bo rozumiem, że pani w sklepie nie uwzględni reklamacji, skoro farby już trochę zużyłem (myślałem, że jak wyschnie kolor będzie inny). Dodam tylko, że nie uśmiecha mi się kupować kolejnej farby.
Ps. po angielsku ten kolor to red sand, i to by się zgadzało bo kolor jest rzeczywiście taki. Tyle, że czemu na palecie to był fajny brąz?! Czuję się oszukanym klientem ww marki.
Proszę o jakąś odpowiedź, może ktoś miał ten sam problem.
Link do komentarza
niestety tak bywa , że na próbniku czy pudełku - małym kawałku wygląda to zupełnie inaczej jak na większej powierzchni ...
nie ma innej opcji jak przemalować... skoro nie możesz zdzierżyć koloru ...
możesz spróbować ewentualnie przyciemnić pigmentem tą farbę którą już masz albo wymieszać z innym odcieniem duluxa - ale to już na własną odpowiedzialność - nigdy nie wiesz co wyjdzie ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

niestety tak bywa , że na próbniku czy pudełku - małym kawałku wygląda to zupełnie inaczej jak na większej powierzchni ...
nie ma innej opcji jak przemalować... skoro nie możesz zdzierżyć koloru ...
możesz spróbować ewentualnie przyciemnić pigmentem tą farbę którą już masz albo wymieszać z innym odcieniem duluxa - ale to już na własną odpowiedzialność - nigdy nie wiesz co wyjdzie ... icon_wink.gif


Tyle, że ten kolor jest naprawde bardzo ciemny. Okropny i wstrętny do tego. Nie rozumiem czemu firma nabija klientów w balona, ten kolor na opakowaniu nie ma nic wspólnego z tym na mojej ścianie :(
Link do komentarza
Cytat

Tyle, że ten kolor jest naprawde bardzo ciemny. Okropny i wstrętny do tego. Nie rozumiem czemu firma nabija klientów w balona, ten kolor na opakowaniu nie ma nic wspólnego z tym na mojej ścianie :(



nie sądzę, żeby było aż tak źle ....
malowałam ostatnio salon dulux once jeżynowy koktail - kolor był identyczny jak na opakowaniu i wzorniku ...
skoro aż tak Ci się nie podoba - przemaluj ..... nie masz innej opcji ....
nic Ci nie da roztrząsanie że nie trafiłeś w odcień....



edit:
ewentualnie poradź się tam gdzie farbę kupiłeś z czym wymieszać, żeby odcień był jaśniejszy i przypadkiem nie sraczkowaty ... powinni zaradzić....
Link do komentarza
Gość mhtyl
A ja bym spróbował zareklamować produkt u producenta, w końcu nic to Cie nie będzie kosztowało a możesz zyskać dużo (jakby oddali równowartość farby to na pewno byłbyś zadowolony), a tak na marginesie to tą farbę dobrze wymieszałeś przed malowaniem?
Link do komentarza
Cytat

A ja bym spróbował zareklamować produkt u producenta, w końcu nic to Cie nie będzie kosztowało a możesz zyskać dużo (jakby oddali równowartość farby to na pewno byłbyś zadowolony), a tak na marginesie to tą farbę dobrze wymieszałeś przed malowaniem?


W ogóle nie mieszałem, nie wiedziałem, że trzeba.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W ogóle nie mieszałem, nie wiedziałem, że trzeba.


Więc tu może była przyczyna niepowodzenia. Każda farba która przez dłuższy czas stoi to pigment jako cięższy od roztworu osiada na dno(nazwałem po swojemu nie wiem czy fachowo)i należy farbę wymieszać aby kolor był jednolity. A instrukcji się nie czytało? Nie ładnie icon_lol.gif
Link do komentarza
nie sądzę, żeby to była przyczyna .... napisał przecież:

Cytat

Tyle, że ten kolor jest naprawde bardzo ciemny. Okropny i wstrętny do tego.



gdyby na dole osadził się pigment - farba byłaby jaśniejsza niż na obrazku ...
ale - mieszając farbę dulux którą ja malowałam nie zauważyłam, żeby jakoś drastycznie osadził się pigment , jeśli nawet to był to tak delikatny proces , ze niezauważalny ...
więc według mnie raczej nie tutaj będzie przyczyna...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie sądzę, żeby to była przyczyna .... napisał przecież:



gdyby na dole osadził się pigment - farba byłaby jaśniejsza niż na obrazku ...
ale - mieszając farbę dulux którą ja malowałam nie zauważyłam, żeby jakoś drastycznie osadził się pigment , jeśli nawet to był to tak delikatny proces , ze niezauważalny ...
więc według mnie raczej nie tutaj będzie przyczyna...


Nie malowałem jeszcze Duluxem ,ale zachodzi prawdopodobieństwo jak sam napisał że nie wymieszał farby ,nie wiadomo też jak długo farba stała, może minął okres przydatności,może też być wina producenta, mógł pomylić dekielki.
Daga a czy Ty jak malowałaś mieszałaś farbę przed użyciem? Oczekuję szczerej odpowiedzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Daga a czy Ty jak malowałaś mieszałaś farbę przed użyciem? Oczekuję szczerej odpowiedzi icon_biggrin.gif



no przeca napisałam, że mieszałam .... icon_biggrin.gif
ale przy tym mieszaniu i ostrym zaciąganiu patykiem po spodzie pudełka - nie zauważyłam , żeby spod spodu przebijał ciemniejszy kolor ... owszem , była ta farba na samym spodzie odrobinkę gęstsza ... ale to wszystko... icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

no przeca napisałam, że mieszałam .... icon_biggrin.gif
ale przy tym mieszaniu i ostrym zaciąganiu patykiem po spodzie pudełka - nie zauważyłam , żeby spod spodu przebijał ciemniejszy kolor ... owszem , była ta farba na samym spodzie odrobinkę gęstsza ... ale to wszystko... icon_smile.gif


icon_redface.gif Nie zauważyłem,właśnie wróciłem z budowy a w oczach (na okularach) trochę kurzu więc nie dowidziałem icon_biggrin.gif
Widzisz mała ,ale była różnica ,Ty wymieszałaś a on nie i może to zadecydowało o porażce wloska icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Żeby nie być zaskoczonym należy używać próbników. Kupuję kilka zbliżonych kolorów i wybieram taki kolor, który najbardziej mi odpowiada. Koszt niewielki i jaka oszczędność nerwów. icon_biggrin.gif


Ale to też nie daje stuprocentowej pewności,że jak kupi się odpowiadający kolor po wybraniu z próbnika że będzie taki sam jak próbnik. Wiem ,że praktycznie to nie występuje, ale ...
Link do komentarza
Zawsze istnieje ryzyko różnicy niestety. Z tym mieszaniem farby to też nigdy nie wiadomo, jedni mówią mieszać, inni że nie trzeba. Ja zawsze mieszałem dla świętego spokoju.

A no i lepiej nie mieszać dwóch różnych kolorów, bo w razie czego to drugi raz tego samego odcieniu możesz nie otrzymać.
Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U mnie Dulux magnolia miała być kremowa, prawie kawa z mlekiem, a wyszła blada jak - nie przymierzająć ściana icon_smile.gif, biała prawie, i tu sie zgodzę co to teorii o róznych kolorach farb na próbnikach i na ścianie. Ale nie jest tak zawsze Cafe late tegoż samego producenta wyglada identycznie w dwóch tych wariantach.
Link do komentarza
Cytat

Żeby nie być zaskoczonym należy używać próbników. Kupuję kilka zbliżonych kolorów i wybieram taki kolor, który najbardziej mi odpowiada. Koszt niewielki i jaka oszczędność nerwów. icon_biggrin.gif



Piasałam o próbniku farby, którą można pomalować kawałek ściany i sprawdzić kolor, a nie o kolorowych kartkach.
Link do komentarza
od kiedy dulux produkowany jest w Polsce - jakość tych farb drastycznie spadła. Mam pomalowanych kilka powierzchni tym bublem i mogę tylko stwierdzić - nigdy więcej ! Najgorsze są ślady po przejechaniu palcem po ścianie. Mimo zastosowania dobrego podkładu na ciemnych kolorach pozostają ślady do obtarciach.
Na jasnych kolorach tego nie widać. Kilka ścian pomalowałem śnieżką "Barwy Natury" i muszę stwierdzić, że o niebo lepiej.

A wracając do tematu - zareklamowałbym tą farbę. Kolor na ścianie tylko nieznacznie może odbiegać od wzornika, ale nie może być całkiem inny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Rzeczywiście zareklamować! Wziąć wiaderko z pozostałą farbą i pokazać na miejscu, żeby nie było wątpliwości ewentualnych ze strony sprzedawcy. Wymalowałam 4 pomieszczenia farbą duluxa i nie powiem, żeby mi się kolor nie zgadzał, a mam bardzo kolorowe te pokoje ( bo dzieciaków icon_smile.gif).
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Czego oczekujecie od farb marketowych? To jest masówka! Co seria inny kolor!
Nie dość, że drogie te farby to jeszcze ciężko się nimi maluje i są słabej jakość !

Może warto poszperać w internecie i znaleźć coś co faktycznie zasługuje na miano Farba ?

Co jak co ale to mnie najbardziej rozbroiło " Nie wiedziałem, że trzeba mieszać"

A czytać umiesz? Przeczytałeś opis na opakowaniu!?

Proszę profesjonalna chemia a nie marketowe badziewia:

http://www.majic.pl/
http://benjaminmoore.pl/
http://www.californiapaints.com/
http://www.para.pl/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...