Skocz do zawartości

Który projekt lepszy?


Recommended Posts

Witam,
Zastanawiam się nad wyborem jednego z tych dwóch projektów gotowych (oba domy w wersji z tradycyjnym dachem okapowym, więc wizualnie byłyby podobne; chodzi o układ i usytuowanie względem stron świata):

http://www.domyzwizja.pl/projekty/prosty1/karta_kat.pdf
http://www.domyzwizja.pl/projekty/wygodny1/karta_kat.pdf

W obu przypadkach w grę wchodzi lustrzane odbicie: wejście od zachodu, garaże od północy. Rzut parteru w "wygodnym" chyba bardziej mi się podoba jednak salon/taras usytuowany byłby od wschodu i południa, nie byłoby okna od zachodu (to pod schodami zlikwidowałabym; jedyne miejsce na spiżarnię).
Dom wg projektu "prosty 1" byłby idealnie usytuowany względem stron świata; tu z kolei mam wątpliwości co do tych okien pd.-zach, nie wiem czy dawałyby odpowiednio dużo światła: to tarasowe jest jakieś takie nieduże i schowane.

Myślę też o innym usytuowaniu na działce domu "wygodny1". Wejście i wjazd od północy, salon i duże ładne okna od południa i zachodu (widok na ogród i ulicę), kuchnia - wsch.-pd.. Niestety do garażu trzeba by zakręcać. Działka ma 25m szer. dom szer. 10m; byłoby 7m szerokości na wjazd i zakręt. Nie wiem czy to wystarczy i czy w ogóle wchodzi w grę.

Co Wy o tym sądzicie? Który projekt wybralibyście?
Z góry dzięki za pomoc

Agata
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
ktory nie wybierzesz,wiedz ze sa to domy drozsze w budowie od tradycyjnych
od groma stali,betonu z gruchy,duzo slupow...

jak masz mozliwosc jedz i ogladnij gotowe realizacje
wybudowane domy w realu troche odbiegaja od szablonu z pracowni(magia grafiki komputerowej)
w sensie gorzej sie prezentuja


buduje z charakterem 4 z tej pracowni "z wizja" i wlosy mi sie jeza na glowie
ponad 5.5 ton stali,ponad 80m3 lanego betonu...
aby nie byc goloslownym- zbrojenie na lawy fundamentowe

druga strona

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ten wygodny, to podobny jest mojego domu, z taką róznica, że ja mam troche mniejszą powierzchnię użytkową, za to dwustanowiskowy garaż i dom podpiwniczony . zerknij do mojego dziennika budowy.
SSZ wyszedł około 160tys 2 lata temu...te kosztorysy są zawyżeone, tzn tyle mogłabyś zapłacić budując kompleksowo od A do Z z firmą. Przy budowie systemem gospodarczym wyjdzie cię taniej....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...