Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo przepraszam, ale pisąłam ten post juz ale nie wiem gdzie jest :(

W sobote zostały mi zamontowane drzwi i powiem że mam pare zastrzeżeń i nie wiem czy słusznie.
Futryna została zamontowana metalowa, ale ona jest jakas bardzo nieestetyczna + bardzo brzydko pomalowana farba olejną na brąz. Wygląda jakby była stara jak swiat. W ogóle futryna ta ma wejście na dolny zamek po obu stronach...hm
Górny zamek mam na 3 bolce ale już otwór w ościeżnicy jest jeden duży ....

Same drzwi no niby ok ale przyglądając im się dokładnie to jak sa zamknięte odstają trochę od góry. Widać to z korytarza bo są to drzwi otwierające na zewnątrz. Pomimo że jest uszczelka jest to widoczne, odnosze wrażenie że sa w taką łódkę.

Prosze podpowiedzcie czy to tak ma wyglądac?
Sprawa pilna bo nie wiem co robić.


Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Co to za drzwi?... a czy to możliwe... może tak... gdzie kupowałaś i za ile?




Za 1240. Drzwi jakies drewniane a firma chodziła po bloku i oferowała swoje usługi.
Mało tego póki co nie mam żadnego dokumentu gwarancji ani tez faktury. Mam tylko ta umowe zlecenie.

Wymieniali juz innym mieszkańcom i każdy w zasadzie ma cos inaczej zamontowane, nawet kolor uszczelek są inne. Kazda futryna jest inna.

Wiem, że moge w ciągu 10 dni odstapic od umowy tylko czy to robic.


Oznaczenie drzwi na tej umowie jest takie: drzwi drewniane D-10/WZM/ Edytowano przez Ania4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No nie wiem... drzwi "No name"... sprzedawca - montażysta z ulotki na progu. Jaki salon mają?
Z opisu widać że wykonane są jako "super" uniwersalne, mające pasować zawsze i wszędzie.
Zgłaszałaś swoje zastrzeżenia... jaka była reakcja?
Zresztą... ościeżnica do bani, drzwi w banan wygięte... dobrze że przynajmniej wewnątrz-klatkowe... te są mniej wymagające... ale rozważ, całkiem poważnie żeby sobie je zabrali z powrotem.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

No nie wiem... drzwi "No name"... sprzedawca - montażysta z ulotki na progu. Jaki salon mają?
Z opisu widać że wykonane są jako "super" uniwersalne, mające pasować zawsze i wszędzie.
Zgłaszałaś swoje zastrzeżenia... jaka była reakcja?
Zresztą... ościeżnica do bani, drzwi w banan wygięte... dobrze że przynajmniej wewnątrz-klatkowe... te są mniej wymagające... ale rozważ, całkiem poważnie żeby sobie je zabrali z powrotem.





Mało tego pan twierdził że są z mojego miasta a na pieczątce widnieje Sopot :( Kilka razy juz dzwoniłam na tel.komórkowy ciężko sie dodzwonić. raz był Pan montażysta na poprawce ponieważ się zorientowałam, że nie załozył w ogóle tych bolców antywyważeniowych.
W ogóle inni mają zawiasy regulowane a ja mam spawane zresztą nawet ściana jest okopcona w okół zawiasów. Powiedzieli ze takie spawane tez sa ok. Że framuga jest inna buuuuu

W ogóle te framugi sa chyba z jakiegos odzysku.



Montażysta to montażysta a ten szef to inna osoba. O mam link do tego http://www.drzwidrawex.pl/page7.php


Jeszcze ten zamek dolny jest jakby za bardzo głęboko od tej obudowy metalowej. Tez taki mówią że ma byc.

co robić? Edytowano przez Ania4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Na stronie z linka nie umiem odnaleźć takich oznaczeń drzwi jak masz w umowie. Najlepiej byłoby znaleźć takie drzwi i porównać: zamontowane z tymi z umowy.
Jeśli wykonane drzwi są niezgodne z oferowanymi, to można spróbować odstąpić od umowy, a jeśli zamontowane nieprawidłowo, to tylko reklamować nieprawidłowości.
Spróbowałbym też przejść się do spółdzielni i dać ślusarzowi parę złotych poprosić go żeby obejrzał i skomentował.
Link do komentarza
Cytat

Na stronie z linka nie umiem odnaleźć takich oznaczeń drzwi jak masz w umowie. Najlepiej byłoby znaleźć takie drzwi i porównać: zamontowane z tymi z umowy.
Jeśli wykonane drzwi są niezgodne z oferowanymi, to można spróbować odstąpić od umowy, a jeśli zamontowane nieprawidłowo, to tylko reklamować nieprawidłowości.
Spróbowałbym też przejść się do spółdzielni i dać ślusarzowi parę złotych poprosić go żeby obejrzał i skomentował.





Nie ma własnie takich drzwi na stronie. Ok ale jest jeszcze kwestia ewentualnych póxniejszych roszczeń reklamacyjnych, ponoc mają 2 lata na co nie mam zadnych dokumentów. Gdzie ja potem bedę ich szukała w Sopocie czyli jakies 500 km :( Oszukali mnie że sa z Bielska!!!!!
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Za 1240. Drzwi jakies drewniane a firma chodziła po bloku i oferowała swoje usługi.
Mało tego póki co nie mam żadnego dokumentu gwarancji ani tez faktury. Mam tylko ta umowe zlecenie.

Wymieniali juz innym mieszkańcom i każdy w zasadzie ma cos inaczej zamontowane, nawet kolor uszczelek są inne. Kazda futryna jest inna.

Wiem, że moge w ciągu 10 dni odstapic od umowy tylko czy to robic.


Oznaczenie drzwi na tej umowie jest takie: drzwi drewniane D-10/WZM/


Jednym zdaniem jak mogę to skomentować to - Złapali frajera. Trza było przed montażem tych drzwi pisać na forum o poradę a teraz to musztarda po obiedzie. Z tego co opisujesz to ja w Biedronce za 1/3 ceny którą zapłaciłaś za swoje drzwi widziałem o 100 % ładniejsze bynajmniej od Twoich.Jak masz możliwość odstąpienia od umowy to odstępuj i niech sobie te drzwi w buty wsadzą,toszto sama kaszana te drzwi wraz z futryną i montażem.Za 1200 zł w pierwszej lepszej hurtowni kupisz drzwi z prawdziwego zdarzenia. Dla porównania przeglądnij sobie portale producentów drzwi liczących się na rynku i zobaczysz jakie są ceny.
Tak z ciekawości wrzuć parę fotek tych drzwi,jak możesz oczywiście. Te drzwi jak rozumiem są wewnętrzne.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Nawet nie wiecie jak Oni szybko mi to montowali, w sensie żadnej decyzji nie mogłam podjąć. :( Ale teraz pisałam na forum prawnym, ze jest mozliwośc odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Boze może wybrne z tego.

Mało tego drzwi sa otwierane na zewnątrz czyli na klatke, z tego co już wyczytałam tak być NIE może.

W ogóle szybko raty ble ble ble, nawet nie mam umowy ratalnej która podpisałam ;( bo mi jej nie dali. Edytowano przez Ania4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Do mieszkania mam oryginalne otwierane do środka i one zostały a te sa dorobione jako drugie i otwierane na zewnatrz.



Też tak miałem w spadku po poprzednich lokatorach. Już teraz wiem czemu nikt nie zgłaszał sprzeciwu - nie widział ich na oczy z mieszkania i szpar tez nie, a traktował jako dodatkowe zabezpieczenie.

Spółdzielnia/wspólnota nic na ten temat nie wie???? Nie zna tej firmy, nie ma z nimi kontaktu???

Szkoda pieniażków na takie badziewie (przepraszam za szczerość). Juz lepiej kupić drzwi wzmocnione jako jedyne do mieszkania i od nowa zamontować przez firme z miasta - sprawdzoną, poleconą itd.
Link do komentarza
Cytat

Nawet nie wiecie jak Oni szybko mi to montowali, w sensie żadnej decyzji nie mogłam podjąć. :( Ale teraz pisałam na forum prawnym, ze jest mozliwośc odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Boze może wybrne z tego.
Mało tego drzwi sa otwierane na zewnątrz czyli na klatke, z tego co już wyczytałam tak być NIE może.
W ogóle szybko raty ble ble ble, nawet nie mam umowy ratalnej która podpisałam ;( bo mi jej nie dali.


Z tym wypowiedzeniem nie będzie łatwo. Trzeba je doręczyć, uzasadnić, powołać się na umowę zawartą, a Pani jej nie ma. Proszę zapytać na tym forum prawnym jak jak wypowiedzenie sformułować i jak je wręczyć. Trzeba sie spieszyć. Jeśli nie wystarczy priorytet polecony, to cieńko to widzę, bo gdzie ich Pani znajdzie i kto potwierdzi pisemnie odebranie wypowiedzenia. Teraz to oni będą twierdzić, że dali Pani i fakturę i umowę, a Pary prace odebrała bez zastrzeżeń, a zrobili właśnie tak, bo Pani tak akurat chciała. W większych miastach zwykle są jeszcze jakieś poradnie ochrony konsumentów. Byłem tam kilka razy z reklamacjami. Pomogli.

Nie chciałbym Pani straszyć ale jeśli firemka jest z Bielska, a działa na wybrzeżu, to można obawiać się też o duplikaty kluczy ... Była Pani przy tym jak otwierali fabryczne opakowania wkładek do zamków? Nawet jeżeli tak, to nie jest powiedziane, że wcześniej sobie ich nie dorobili ... Nic, koniec tego straszenia. Życzę wytrwałości, konsekwencji i przede wszystkim POWODZENIA!!! Proszę napisać jak poszło.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Firmy tego typu działają w kraju od lat.
Schemat jest podobny: przedstawiciel- naciągacz jedzie rozwieszać ulotki na klatkach schodowych zugerujących okazję - "zapisy na drzwi". "Drzwi z zamkami GERDA, super cena, darmowe raty, telewizor gratis itp. " Przez 2 tyg przyjmują zgłoszenia telefoniczne. Potem przedstawiciel jedzie zbierać zamówienia przy okazji łapiąc kolejnych klientów - sąsiadów.
Przychodzi do montażu, przyjeżdza ekpia, próbuje wieszać nowe skrzydło na starej oscieznicy - o ile sie da (tzn. jak jest technicznie taka możliwość a Klient nie protestuje).
Jak się nie da wymieniają futrynę na zwykłą metalową z marketu za 50zł.
Drzwi są też tanie - skrzydło za góra 200 zł, w tym wkładka Gerda za 15zł. I to cała wymiana.
Naciągacze, oszuści.
Niestety ten wątek może być tylko przestrogą. Na wielu forach są podobne tematy :(
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Bardzo przepraszam, ale pisąłam ten post juz ale nie wiem gdzie jest :(

W sobote zostały mi zamontowane drzwi i powiem że mam pare zastrzeżeń i nie wiem czy słusznie.
Futryna została zamontowana metalowa, ale ona jest jakas bardzo nieestetyczna + bardzo brzydko pomalowana farba olejną na brąz. Wygląda jakby była stara jak swiat. W ogóle futryna ta ma wejście na dolny zamek po obu stronach...hm
Górny zamek mam na 3 bolce ale już otwór w ościeżnicy jest jeden duży ....

Same drzwi no niby ok ale przyglądając im się dokładnie to jak sa zamknięte odstają trochę od góry. Widać to z korytarza bo są to drzwi otwierające na zewnątrz. Pomimo że jest uszczelka jest to widoczne, odnosze wrażenie że sa w taką łódkę.

Prosze podpowiedzcie czy to tak ma wyglądac?
Sprawa pilna bo nie wiem co robić.



Niestety nic już z tym nie zrobisz znając nasze realia. Czasami warto dołożyć parę zł i kupić coś lepszego. Ja wymieniałam drzwi wewnętrzne zapłaciłam dosyć drogo ale jestem w 100% zadowolona.
Link do komentarza
Cytat

Kto tanio kupuje dwa razy kupuje icon_smile.gif



Akurat nie jest to prawda, akurat w tym przypadku.

1. To jest tzw. ościeżnica uniwersalna – prawa/lewa i należy ja „dostosować” do własnych potrzeb.
2. Ościeżnica jest tylko zagruntowana – należy ją pomalować.
3. Drzwi można „wyrównać” dokręcając górny zawias w skrzydle lub ościeżnicy.
4. Należy „dowiercić” (dopasować) ościeżnicę do rygli zamka.

Pkt. 1, 3 i 4 „realizuje” (powinien) instalator w ramach montażu, jak była taka usługa.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Szkoda, że wcześniej nie zapoznałeś się z ofertą firmy Cz???????k (...)


:ban:
Zauważyłem, ze zwykle wstawiają te reklamy w piątki wieczorem. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że reklama powisi do poniedziałku w południe. A to aż 3 dni darmowej reklamy excl.gif
Chociaż ja nie wiem, kto się da nabrać na takie prostackie chwyty ...
Link do komentarza
Tylko dziwi mnie to ,że On już jest od jakiegoś czasu więc zna dobrze reguły tu panujące,ba nawet ma 2 pomocne rady.No cóż wszystkie sposoby są dobre do osiągnięcia zamierzonego celu. A można to zrobić bardziej subtelnie i mniej drażniąco:)
Link do komentarza
Cytat

Tylko dziwi mnie to ,że On już jest od jakiegoś czasu więc zna dobrze reguły tu panujące,ba nawet ma 2 pomocne rady.No cóż wszystkie sposoby są dobre do osiągnięcia zamierzonego celu. A można to zrobić bardziej subtelnie i mniej drażniąco:)


Brawo dla redakcji, że miała odwagę wywalić spamera. Tolerowanie takich nachalnych reklam szybko może sprawić, że forum przestanie być ciekawe. I będzie tylko przyciągało handlarzyków a nie Budujących.
Link do komentarza
Cytat

Brawo dla redakcji, że miała odwagę wywalić spamera. Tolerowanie takich nachalnych reklam szybko może sprawić, że forum przestanie być ciekawe. I będzie tylko przyciągało handlarzyków a nie Budujących.


Tylko Redakcja zapomniała edytować jeszcze jeden post bo tam ostała się jego reklama ,patrz na post który napisał sepoy.
Nikt nikomu nie zabrania reklamowania się,do tego jest stworzony słup ogłoszeniowy i tam można do woli się udzielać icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...