Skocz do zawartości

Dom na wsi, 30 km od stolicy


Recommended Posts

Sens... widać, że dom fatalnie izolowany ( tyle paliwa) . W 1995 roku dokładnie takie same teksty widziałem, tylko dotyczyły oleju opałowego. "Spalam 3000 l oleju po 60gr /l = 1800zł ! gdzie tu sens pci ? czy izolować?" A już po trzech latach…
Mogę tylko współczuć - Drastyczny wzrost cen pali stałych w stosunku do innych nośników już jest mocno widoczny a jeszcze przyspieszy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
cytat" W okresie letnim miesięczne opłaty za elektryczność wynoszą 200 zł, w grzewczym  500 zł. Ogrzewanie budynku kosztuje zatem rocznie około 1800 zł. " chyba ktoś ma problemy z matematyką! Inaczej licząc: w zależności od miejscz zamieszkania okres grzewczy to 7-9 m-cy okres letni2-3 no nawet 5 miesięcy. To policzmy optymistycznie 5x200 zł= 1000 zł i 7x500 zł=3500 zł razem 4500zł optymistycznie, pesymistycznie 3x200 zł=600 zł i 9x500zł= 4500zł razem 5100zł/rok (dane z art. chyba , że gdzieś był błąd). Pytam więc gdzie sens?????? Pana TB też. A i jeszcze jedno na razie pompa i osprzęt są nowe i mają sprawność X za 3, 5 lat rury w ziemi??? szkoda gadać spręźarka? ile wtedy zapłacą za prąd?.
Link do komentarza
Pompa ciepła choć droga ma ten wielki sens że nie każdemu chce się pierniczyć z wąglem , czyścić komin i piec , wnosić i wsypywać do pieca wągiel( sam się nie wsypie) . Średnio co dwa trzy lata wymieniać podajnik , wynosić popiół ,załatwiać przywóz wągla itd itp oraz cuś jeszcze miałem na myśli ale zabyłech . Tak więc jak to pozbierać wszystko do kupy to z wąglem ,choć piec niby bezobsługowy , masz na okrągło brudny zapiernicz a z PC - luzik. No ale jak ktoś lubi się babrać i ma zadatki na hajera to nie poradzisz nic .
Pan TB Ci nie odpowie bo podobno dostał szlaban i tatuś mu zabronił pisania . icon_biggrin.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
do rocznych kosztów ogrzewania 1800 zł należy doliczyć 60000 zł amortyzacji pompy czyli realne wartości przy 10 letniej jej eksploatacji to 7800 zł rocznie! Za instalację gaz + kocioł c.o. węglowy plus paliwo na 10 lat zapłacił by wiele taniej a przy okazji zbędne drewno i makulaturę spalić można. No i pompa nigdy nie da takiej temperatury domu w zimie jak tradycyjne układy..
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość Zdzisław
Trzeba było sobie zainstalować moderator zimnoplazmowy. Koszty pracy aparatów są niższe od pompu ciepła adekwatne do wielkości domu a komfort termiczny wyższy. Zimą temperatury nie brakuje ani w powietrzu domu ani w zasobniku CWU...
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość kobietka
30 km od warszawy....Myślę,że przy obecnych cenach paliwa już plujecie sobie w brodę,że zamieszkaliście na wsi.Na obrzeżach owszem,na wsi ...nigdy!!!
Co do pompy nie wypowiadam się,to rzecz gustu i zasobności portfela.Generalnie droga i nieopłacalna rzecz.
Mam dom 120 metrowy na obrzeżach miasta,rodzina 3-osobowa i uważam,że nic mi więcej nie potrzeba,na pewno nie brak mi żadnej prasowalni i innych zbędnych pomieszczeń,które będę odwiedzać w domu raz na miesiąc...
Link do komentarza
Cytat

30 km od warszawy....Myślę,że przy obecnych cenach paliwa już plujecie sobie w brodę,że zamieszkaliście na wsi.Na obrzeżach owszem,na wsi ...nigdy!!!
Co do pompy nie wypowiadam się,to rzecz gustu i zasobności portfela.Generalnie droga i nieopłacalna rzecz.
Mam dom 120 metrowy na obrzeżach miasta,rodzina 3-osobowa i uważam,że nic mi więcej nie potrzeba,na pewno nie brak mi żadnej prasowalni i innych zbędnych pomieszczeń,które będę odwiedzać w domu raz na miesiąc...


Takich bzdur to dawno nie czytałem. Chyba jesteś uprzedzona do wsi skoro tak negatywnie się wypowiadasz a po drugie podszkol się w PC i wtedy zabierz głos.
Link do komentarza
Bo :
Jest to wkład z poborem powietrza do spalania z POMIESZCZENIA :bandit:

W domu z REKU MUSI być zainstalowany , rekuperator to wymian powietrza na zasadzie tyle samo wydmuchiwanego co dostarczanego , taki wkład kominkowy który pobiera 100% powietrza do spalania z poza budynku .

Z jakiego powodu ktoś , INWESTOR lub wykonawca , wybrał wkład z najniższej półki technologicznej trudno zrozumieć :bezradny:

Energooszczędny dom w który grzejemy pompą ciepła i odzyskujemy " drobne kW " z wentylacji przy pomocy rekuperatora w połączeniu z taką najprostsza SPALARKĄ drewna to jest całkowite nieporozumienie :ranting:
Link do komentarza
Cytat

Bo :
Jest to wkład z poborem powietrza do spalania z POMIESZCZENIA :bandit:


Tego to nie wiesz , bo może mają doprowadzone do niego powietrze z zewnątrz .

Cytat

W domu z REKU MUSI być zainstalowany


Wkład bierze małe ilości powietrza więc bez przesady z tym MUSI , tę nierównowagę w bilansie powietrza wdmuchiwanego i wyciąganego , zapewne z łatwością nadgoni wentylator wdmuchujący , tak myślę że bez problemu .
Link do komentarza
Cytat

..... rekuperator to wymian powietrza na zasadzie tyle samo wydmuchiwanego co dostarczanego , taki wkład kominkowy który pobiera 100% powietrza do spalania z poza budynku .



1. Rekuperator to nie wymiana powietrza, tylko odzysk ciepła.
2. Centrala wentylacyjna (WM) ma duże możliwości adaptacyjne - zwłaszcza w "samoregulacji".
3. Samodzielny (podłączony do oddzielnego kanału) wyciąg kuchenny pobiera wielokrotnie więcej powietrza i WM też sobie z tym radzi.
4. Przy WM można otwierać okna - dla przypomnienia.

Cytat

....., zapewne z łatwością nadgoni wentylator wdmuchujący , tak myślę że bez problemu .



I to przy mniejszym zużyciu energii icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...