Skocz do zawartości

Za dużo wilgoci POMOCY!!!


Recommended Posts

ja wiem o czym świadczy, jak i o innych mondrych textach Empirfiriona

otóż jesteście głupcami, szkodnikami, w końcu kretynami, twierdząc, że ziemia jest płaska, od góry niebem przykryta a od dołu piekłem,
tak sądzą tylko dyplomowani, powinno się ich izolować,
tak moi drodzy trzeba Was izolować
nie ma alternatywy
no barany, bo przecież ziemia jest okrągła(*)

no i teraz napiszcie, no jaka jest ziemia?
zaprzeczycie, że okrągła?
HA
więc miałem rację, o mośki, uczcie się ode mnie, ja wiem wszystko i dobrze, reszta to dno


(*) ściślej mówiąc o kształcie geoidy - takie masło maślane
Link do komentarza
Cytat

ja wiem o czym świadczy, jak i o innych mondrych textach Empirfiriona otóż jesteście głupcami, szkodnikami, w końcu kretynami, twierdząc, że ziemia jest płaska, od góry niebem przykryta a od dołu piekłem, tak sądzą tylko dyplomowani, powinno się ich izolować, tak moi drodzy trzeba Was izolować nie ma alternatywy no barany, bo przecież ziemia jest okrągła(*) no i teraz napiszcie, no jaka jest ziemia? zaprzeczycie, że okrągła? HA więc miałem rację, o mośki, uczcie się ode mnie, ja wiem wszystko i dobrze, reszta to dno (*) ściślej mówiąc o kształcie geoidy - takie masło maślane



Okrągła tak i bez szczeliny wy wy wy i tu się zasapał a potem zadumał nad głupota rodzaju ludzkiego.. Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ja wiem o czym świadczy, jak i o innych mondrych textach Empirfiriona

otóż jesteście głupcami, szkodnikami, w końcu kretynami, twierdząc, że ziemia jest płaska, od góry niebem przykryta a od dołu piekłem,
tak sądzą tylko dyplomowani, powinno się ich izolować,
tak moi drodzy trzeba Was izolować
nie ma alternatywy
no barany, bo przecież ziemia jest okrągła(*)

no i teraz napiszcie, no jaka jest ziemia?
zaprzeczycie, że okrągła?
HA
więc miałem rację, o mośki, uczcie się ode mnie, ja wiem wszystko i dobrze, reszta to dno


(*) ściślej mówiąc o kształcie geoidy - takie masło maślane



widzę ze bardzo się starasz
aleeeee
do TB brak porównania
to co piszesz ma sens i tu jest problem
Link do komentarza
Cytat

To Pan się nie zapoznał a pisze? wynik dotyczy szczeliny słabo wentylowanej opisanej w podanej normie - kto policzył ... program ( tu purmo choć się z w/w programem nie zgadzam ) natomiast szczelina nie wentylowana nie odprowadzi wilgoci.

Program OZC Purmo, co prawda powołuje się na tę normę, ale sprawę szczeliny słabo wentylowanej nadmiernie upraszcza (w normie opór cieplny szczeliny różnicuje się w zależności od stopnia intensywności wentylacji tej szczeliny, czyli od pola powierzchni otworu, umożliwiającego kontakt szczeliny z powietrzem zewnętrznym).
Zgodnie z normą opór cieplny przegrody ze słabo wentylowaną szczeliną waha się od oporu takiej ściany ze szczeliną dobrze wentylowaną (wtedy praktycznie pomija się opór cieplny miedzy szczeliną i środowiskiem zewnętrznym), do oporu takiej ściany ze szczeliną niewentylowaną (kiedy przyjmuje się opór szczeliny zgodnie z tabelą nr 2 zawartą w normie.
Cytat

To jeszcze raz Panu wyjaśnię--- styropian na placki to szczelina słabo lub dobrze wentylowana.

Jeżeli chce się Pan posługiwać obliczeniami zgodnymi z normą, to także określenia co to jest szczelina wentylowana powinna być z nim zgodna.
A w normie sformułowano to tak :
Cytat

5.3.2 Niewentylowana warstwa powietrza
Niewentylowaną warstwą powietrza jest taka warstwa, w której nie ma wyraźnego zapewnienia przepływu po-wietrza. Obliczeniowe wartości oporu cieplnego podano w Tablicy 2. Wartości dotyczące kierunku poziomego stosuje się w przypadku kierunków strumienia ciepła odchylonego o ± 30° od płaszczyzny poziomej.
Warstwę powietrza bez izolacji cieplnej między nią a środowiskiem zewnętrznym, ale z małymi otworami do środowiska zewnętrznego, należy także uważać za niewentylowaną warstwę powietrza, jeżeli otwory te nie są przewidziane do stałego przepływu powietrza przez warstwę i pole ich powierzchni nie przekracza:
- 500 mm2 na metr długości (w kierunku poziomym) dla pionowych warstw powietrza,
- 500 mm2 na metr kwadratowy pola powierzchni, dla poziomych warstw powietrza.
UWAGA Otwory drenażowe (odwadniające) w postaci otwartych spoin pionowych w zewnętrznej warstwie muru szczelinowego zazwyczaj spełniają powyższe kryteria i dlatego nie uważa się ich za otwory wentylacyjne.


Jak widać uwaga zawarta w normie wyraźnie przeczy temu co Pan pisze.
Aby szczelina spełniała kryterium szczeliny wentylowanej, to przy wysokości ściany 3m musiałaby mieć powierzchnię otwartą na dole i górze min. 1500mm2, czyli np. szczeliną o szerokości 1,5mm ciągła lub przy szerokości szczeliny 5mm musiałoby to być min. 300mm długości szczeliny na 1m długości ściany.

Dobrze wentylowana szczelina powinna mieć powierzchnię min. 1500mm2, co jest już praktycznie niemożliwe.

Tym niemniej, przy niechlujnie wykonanym ociepleniu (na placki) taka szczelina może mieć wymierny wpływ na opór cieplny ściany. przyklejenie styropianu na wianki eliminuje ten problem.
Link do komentarza
Cytat

Program OZC Purmo, co prawda powołuje się na tę normę, ale sprawę szczeliny słabo wentylowanej nadmiernie upraszcza (w normie opór cieplny szczeliny różnicuje się w zależności od stopnia intensywności wentylacji tej szczeliny, czyli od pola powierzchni otworu, umożliwiającego kontakt szczeliny z powietrzem zewnętrznym). Zgodnie z normą opór cieplny przegrody ze słabo wentylowaną szczeliną waha się od oporu takiej ściany ze szczeliną dobrze wentylowaną (wtedy praktycznie pomija się opór cieplny miedzy szczeliną i środowiskiem zewnętrznym), do oporu takiej ściany ze szczeliną niewentylowaną (kiedy przyjmuje się opór szczeliny zgodnie z tabelą nr 2 zawartą w normie. Jeżeli chce się Pan posługiwać obliczeniami zgodnymi z normą, to także określenia co to jest szczelina wentylowana powinna być z nim zgodna. A w normie sformułowano to tak : Jak widać uwaga zawarta w normie wyraźnie przeczy temu co Pan pisze. Aby szczelina spełniała kryterium szczeliny wentylowanej, to przy wysokości ściany 3m musiałaby mieć powierzchnię otwartą na dole i górze min. 1500mm2, czyli np. szczeliną o szerokości 1,5mm ciągła lub przy szerokości szczeliny 5mm musiałoby to być min. 300mm długości szczeliny na 1m długości ściany. Dobrze wentylowana szczelina powinna mieć powierzchnię min. 1500mm2, co jest już praktycznie niemożliwe. Tym niemniej, przy niechlujnie wykonanym ociepleniu (na placki) taka szczelina może mieć wymierny wpływ na opór cieplny ściany. przyklejenie styropianu na wianki eliminuje ten problem.




Panowie i Panie (na wszelki wypadek) - w tym przypadku była chyba mowa na końcu o chłodzeniu podłogówką i stąd zachwiane/zmienne poziomy wilgotności w budynku. Okazało się z natury (nie z NOWEJ FIZYKI TB), ze ta szczelina nie miała na mokry cukier w domu żadnego wpływu.

Udowadnianie Panu TB czegokolwiek nie ma żadnego sensu. Lepiej się skupić na poradach dla założyciele tematu.

Fizyka TB jest na tyle poważna jak on sam. Trzeba ignorować i się zaszczepić. Na wypadek zarazy.
Link do komentarza
Cytat

Program OZC Purmo, co prawda powołuje się na tę normę, ale sprawę szczeliny słabo wentylowanej nadmiernie upraszcza (w normie opór cieplny szczeliny różnicuje się w zależności od stopnia intensywności wentylacji tej szczeliny, czyli od pola powierzchni otworu, umożliwiającego kontakt szczeliny z powietrzem zewnętrznym).
Zgodnie z normą opór cieplny przegrody ze słabo wentylowaną szczeliną waha się od oporu takiej ściany ze szczeliną dobrze wentylowaną (wtedy praktycznie pomija się opór cieplny miedzy szczeliną i środowiskiem zewnętrznym), do oporu takiej ściany ze szczeliną niewentylowaną (kiedy przyjmuje się opór szczeliny zgodnie z tabelą nr 2 zawartą w normie.
Jeżeli chce się Pan posługiwać obliczeniami zgodnymi z normą, to także określenia co to jest szczelina wentylowana powinna być z nim zgodna.
A w normie sformułowano to tak :

Jak widać uwaga zawarta w normie wyraźnie przeczy temu co Pan pisze.
Aby szczelina spełniała kryterium szczeliny wentylowanej, to przy wysokości ściany 3m musiałaby mieć powierzchnię otwartą na dole i górze min. 1500mm2, czyli np. szczeliną o szerokości 1,5mm ciągła lub przy szerokości szczeliny 5mm musiałoby to być min. 300mm długości szczeliny na 1m długości ściany.

Dobrze wentylowana szczelina powinna mieć powierzchnię min. 1500mm2, co jest już praktycznie niemożliwe.

Tym niemniej, przy niechlujnie wykonanym ociepleniu (na placki) taka szczelina może mieć wymierny wpływ na opór cieplny ściany. przyklejenie styropianu na wianki eliminuje ten problem.


Szanowny Panie Henryku... jak już pisałem wielokrotnie - nie używam i nie uznaję programów typu OZC bo się nie zgadzam co do "prostopadłości" przepływu ciepła, niedoszacowaniu odbioru ciepła przez grunt a nie powietrze czy wpływu zawilgocenia na opór cieplny... ale to oddzielna kwestia.
Obliczenia więc (miał Pan rację) nie ja robiłem a dr Ludomir Duda.

Dodam jeszcze, że gdy pisałem o "ogromnej” roli szczeliny wentylacyjnej - to Szanowna Redakcja użyła terminów
Cytat

Deweloperzy i propagatorzy technologii ścian trójwarstwowych, elewacji wentylowanych.
Wentylacja (szczelina) jest między (pomieszczeniem) murem a (pustka) izolacją (na zewnątrz)

Czy to oznacza szczelinę nie wentylowaną???
Idźmy dalej… skoro ustaliliśmy, że ja nie liczę, oraz że 5-mm szczelina słabo wentylowana ma taaaaki wpływ, to proszę by Pan policzył o ile st. C byłby cieplejszy BK 500kg/m3 przy 20 cm styropianie bez szczeliny – i w przypadku o jakim Pan raczył napisać
Cytat

O ile stopni wyższa byłaby temperatura ściany gazobetonowej latem, gdyby nie było tej szczeliny wentylacyjnej (załóżmy, że ma ona 2cm grubości)?


Co przy 4x większej szczelinie i wentylacji ( niesłabej )– można przyjąć zupełne odcięcie od nagrzewania słońcem.

I druga kwestia ... co z wilgocią ( zimą) przy 20 cm styropianie bez szczeliny... nie będzie kondensacji w styropianie?
Link do komentarza
A tytuł wątku brzmi: Za dużo wilgoci POMOCY!!!
Daj już pan spokój ten szczelinie, a jak coś się nie zgadza z własnymi przemyśleniami? to se pan policz sam.
W tym wątku obliczenia były już robione... a wariacje na temat we własnym zakresie proszę.

Dlaczego ktoś ma za pana liczbami się posługiwać... one pana gryzą jakoś?
Link do komentarza
No to panowie i panie raz jeszcze zapytam o budowie nowego domu bez wilgoci i bez szczelin Czy dom wybudowany z cegły ( bo tak wygodniej z fasadą) od środka ytong ( bo łatwiej wbić gwóźdź ) a pomiędzy tym wełna mineralna 10-15, a może zostawić pustkę. Czy takie rozwiązanie nie nastręczy kłopotów z wilgocią?? Oczywiście dom całoroczny ogrzewany PC + rekuperacja..... może TB ?? Tylko poproszę bez kosmicznych obliczeń Edytowano przez toma7969 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pompa ciepła w układzie w układzie ogrzewania centralnego nie nadaje się do domów izolowanych. W domu o małych potrzebach ciepła ważna jest automatyka w każdym pomieszczeniu. Po co wydawać kasę na coś drogiego i niesterowalnego ! Pan chce inwestować w izolacje czy w ogrzewanie - tych spraw się ( jak Pan widzi nie pogodzi) izolacja termiczna służy do marginalizacji roli ogrzewania.
Link do komentarza
Cytat

No to panowie i panie raz jeszcze zapytam o budowie nowego domu bez wilgoci i bez szczelin Czy dom wybudowany z cegły ( bo tak wygodniej z fasadą) od środka ytong ( bo łatwiej wbić gwóźdź ) a pomiędzy tym wełna mineralna 10-15, a może zostawić pustkę. Czy takie rozwiązanie nie nastręczy kłopotów z wilgocią?? Oczywiście dom całoroczny ogrzewany PC + rekuperacja..... może TB ??


Oklepane rozwiązania z ceramiką wyłącznie. Opcja ze szczeliną i bez (pod spodem, ale z tymi białymi elementami wentylacji))
http://www.troy.com.pl/zdjecia/sciana3.jpg
http://www.troy.com.pl/zdjecia/sciana2.jpg
http://www.glospsb.pl/glospsb/archiwum/Wyd-03-6/abc_budowania/ekoklinkier/26.jpg

Jest tez i rysuneczek dla Pana opcji
http://www.abc-sciany.pl/img/publikacje/434_z2.jpg
Edytowano przez gites (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oklepane rozwiązania z ceramiką wyłącznie. Opcja ze szczeliną i bez (pod spodem, ale z tymi białymi elementami wentylacji))
http://www.troy.com.pl/zdjecia/sciana3.jpg
http://www.troy.com.pl/zdjecia/sciana2.jpg

http://www.glospsb.pl/glospsb/archiwum/Wyd-03-6/abc_budowania/ekoklinkier/26.jpg

Jest tez i rysuneczek dla Pana opcji
http://www.abc-sciany.pl/img/publikacje/434_z2.jpg



i tyle - według sprawdzonych przez fachowca możliwości....
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Oczywiście – 20 cm styropianu to symboliczna izolacja – raczej robi się 0.1W/m2xK – Proszę zobaczyć , że w pokojach na poddaszu przy 20 cm jest gorąco--- tam się daje nawet 50 cm.
Tak jak u Pana izoluje się w ciepłych regionach gdzie głównie chodzi klima – odprowadzająca wodę. Styropian nie wpuszcza ciepła ze słońca a zimie tam trudno pisać.
Zresztą piszący tu adigg też ma reku i 20 cm styro za ścianą, ale Jemu takie zawilgocenie nie występuje --- dlaczego? NIE MA SZCZELINY styropian jest zapewne na kołkach. Lub szczelina nie jest wentylowana.
Proszę też zauważyć, że w/w szczelina dość dobrze odcina styropian od zadania jakie mu się powierza.



już zwracałem uwagę, ale powtórzę: nie ADIGG, ale ADIQQ
Styropian jest przyklejony pianką(bez kołkowania) i na łączeniach też pianka.
Link do komentarza
Cytat

bajbaga już nie raz wyjaśniał czego te przytaczane przez TB normy? dotyczą.
Reszta rysunków była już wklejana ochnaście razy... za każdym razem te same... ale toma7969, zadałeś pytanie to TB próbuje Cię ustrzelić na swoja "jedynie poprawną" technologię.


Może dlatego, że dalej w budownictwie izolację termiczną umieszcza się przed tym czego grzać nie ma sensu... może dlatego, że wciąż wełna czy styropian przy grubości powyżej 12 cm ulega w naszej strefie klimatycznej zawilgoceniu, jeżeli nie zabezpieczymy ich paroizolacją... Nie uczyli Pana tego w szkole? Może dlatego, że więcej jak 0.1W/m2xK to szkodnictwo dla inwestora a zysk dla instalatora i budżetu państwa. Może dlatego, że na głupoty nikt nie odpowiada…
Link do komentarza
Cytat

Od wilgoci jest paroizolacja i wentylacja... a izolacja termiczna za murem to zupełnie nie pasuje do energooszczędności


Czy to znaczy że wszyscy którzy budują dookoła nas w każdym mieście w Polsce tym samym systemem co ja lub podobnym to debile??? Czy to znaczy że wszyscy nadzorujący te budowy to niedouczone beztalencia?? Czy to znaczy że większość domów w Polsce nadaje się tylko do wyburzenia?? A co na to nadzór budowlany ? A co na to inspektorzy budowlani? Po co im wszyscy płacimy tyle kasy ?
Link do komentarza
Spokojnie... powstanie jaka szkoła imienia Tomasz Niewiernego i będą te specjalistyczne nauki wykładać... kiedyś... w bardzo, bardzo odległej galaktyce.

Cytat

Może dlatego, że dalej w budownictwie izolację termiczną umieszcza się przed tym czego grzać nie ma sensu... może dlatego, że wciąż wełna czy styropian przy grubości powyżej 12 cm ulega w naszej strefie klimatycznej zawilgoceniu, jeżeli nie zabezpieczymy ich paroizolacją... Nie uczyli Pana tego w szkole? Może dlatego, że więcej jak 0.1W/m2xK to szkodnictwo dla inwestora a zysk dla instalatora i budżetu państwa. Może dlatego, że na głupoty nikt nie odpowiada…


Ten post został wygenerowany automatycznie i nie należy na niego odpowiadać
Link do komentarza
Cytat

Od wilgoci jest paroizolacja i wentylacja... a izolacja termiczna za murem to zupełnie nie pasuje do energooszczędności


:spam:
jak ten post (wraz ze zdjęciami) nie jest spamem to - co nim jest?!!!!
Redakcjo - obudź się
można jeszcze dodać, że widać tam 30cm izolację od środka
do wyrzygania


Cytat

Może dlatego, że dalej w budownictwie izolację termiczną umieszcza się przed tym czego grzać nie ma sensu... może dlatego, że wciąż wełna czy styropian przy grubości powyżej 12 cm ulega w naszej strefie klimatycznej zawilgoceniu, jeżeli nie zabezpieczymy ich paroizolacją... Nie uczyli Pana tego w szkole? Może dlatego, że więcej jak 0.1W/m2xK to szkodnictwo dla inwestora a zysk dla instalatora i budżetu państwa. Może dlatego, że na głupoty nikt nie odpowiada?


panie - jeżeli pan nie uznajesz, że dla uproszczenia i możliwości ubrania w liczby ZAKŁADA się, że strumień ciepła przepływa prostopadle do przegrody to przestań hipokryto używać jednostek W/m2xK, bo tak te wartości zostały ustalone
wyznacz sobie własne
Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że wszyscy którzy budują dookoła nas w każdym mieście w Polsce tym samym systemem co ja lub podobnym to debile???



Tak, Toma - strzeliłeś w dychę . Dokładnie i dosłownie tak mówi, pisze i myśli nasz folklor forumowy - TB o inwestorach , architektach , projektantach i kierbudach budujących i projektujących nie tak jak TB sobie ubzdurał .


Cytat

:spam:
jak ten post (wraz ze zdjęciami) nie jest spamem to - co nim jest?!!!!
Redakcjo - obudź się
można jeszcze dodać, że widać tam 30cm izolację od środka
do wyrzygania



reklamuje się - jasne jak słońce .... widać firemka cienko przędzie skoro tak zawzięcie szuka klientów na forum ...
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

się nad tym morzem wrażliwy zrobił -icon_smile.gif
Ja tam piszę zawsze Adiq - i też jest dobrze -icon_smile.gif
Idź się wykąpać i nasolić skórę -icon_smile.gif



wiesz, jak ktoś literki q od literki g nie rozróżnia, to wtedy tracę wrażliwość icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy to znaczy że wszyscy którzy budują dookoła nas w każdym mieście w Polsce tym samym systemem co ja lub podobnym to debile??? Czy to znaczy że wszyscy nadzorujący te budowy to niedouczone beztalencia?? Czy to znaczy że większość domów w Polsce nadaje się tylko do wyburzenia?? A co na to nadzór budowlany ? A co na to inspektorzy budowlani? Po co im wszyscy płacimy tyle kasy ?


Czy Pan uważa, że jak ktoś nie zna chińskiego to od razu debil? Dlaczego Pan pisze „wszyscy” Dla przykładu architekt Pana autorusha uważa, że izolacja termiczna powinna być przed tym czego ogrzewanie nie ma sensu. Ma Pan przecież swój rozum – przecież widzi Pan co się dzieje ja umieści się izolację w sposób który, pozwala na rozproszenie się, znacznej ilości ciepła zanim dotrze ono do styropianu, bo wcześniej jest mur, a dalej szczelina ( u Pana wentylowana). Ale za to doskonale chroni Pana mur przed ciepłem ze słońca. Jest wolność i może Pan spełnić soje marzenia jak Pani Dagmara – skrytykowałem jej architekta – dostałem ochrzan – okazało się, że Pani Dagmara zapłaciła więcej by dom był nieizolowany, źle wentylowany, ale za to ogrzewany węglem. Bogatemu wszystko wolno , a ja uogólniłem sprawę ( jak Pan) bo myślałem, że wszyscy marzą by takiego domu nie mieć! Widzi Pan jak łatwo się pomylić przy uogólnianiu.
Link do komentarza
Cytat

przecież widzi Pan co się dzieje ja umieści się izolację w sposób który, pozwala na rozproszenie się, znacznej ilości ciepła zanim dotrze ono do styropianu, bo wcześniej jest mur, a dalej szczelina ( u Pana wentylowana). Ale za to doskonale chroni Pana mur przed ciepłem ze słońca.


Znowu "pomroczność jasna".
Jeżeli szczelina byłaby wentylowana, jak Pan twierdzi, to nie tylko rozpraszałaby ciepło zanim dotrze ono do styropianu (w zimie), ale także latem powoduje dopływ dodatkowego ciepła do muru z pominięciem styropianu.
Jak widać jedno założenie przeczy drugiemu.

W normie, na którą się Pan powoływał jest wyraźna uwaga, że pustki powietrzne połączone szczelinami ze środowiskiem zewnętrznym (w ścianach trójwarstwowych) zazwyczaj spełniają kryterium szczeliny niewentylowanej.
Link do komentarza
Cytat

Czy Pan uważa, że jak ktoś nie zna chińskiego to od razu debil? Dlaczego Pan pisze ?wszyscy? Dla przykładu architekt Pana autorusha uważa, że izolacja termiczna powinna być przed tym czego ogrzewanie nie ma sensu.


pacz pan, po 21 latach pieprzenia o doopie maryni znalazł pan (70 latka) architekta, który jest pana sprzymierzeńcem
żenada, zważywszy, że ten sprzymierzeniec jakoś nie potrafi wskazać rozwiązań technicznych dotyczących tego co "uważa"

aha, co do chińskiego, to nawet jeżeli pan zasz to i tak jesteś pan ....

Cytat

Ma Pan przecież swój rozum ? przecież widzi Pan co się dzieje ja umieści się izolację w sposób który, pozwala na rozproszenie się, znacznej ilości ciepła zanim dotrze ono do styropianu, bo wcześniej jest mur, a dalej szczelina ( u Pana wentylowana). Ale za to doskonale chroni Pana mur przed ciepłem ze słońca.


jest to dowód wprost, że Empirfirion ma głeboko w doopie, co wszyscy piszą, fakt, pan nie dyskutujesz, pan bredzisz jak potłuczony nie zważając na niewątpliwe racje adwersarzy

swoją drogą tu nie dopuszczanie słońca jest u niego zaletą, parę postów wcześniej wadą i problemem autora,
przecudowna fizyka w służbie niezrównoważonego

Cytat

Jest wolność i może Pan spełnić soje marzenia jak Pani Dagmara ? skrytykowałem jej architekta ? dostałem ochrzan ? okazało się, że Pani Dagmara zapłaciła więcej by dom był nieizolowany, źle wentylowany, ale za to ogrzewany węglem. Bogatemu wszystko wolno , a ja uogólniłem sprawę ( jak Pan) bo myślałem, że wszyscy marzą by takiego domu nie mieć! Widzi Pan jak łatwo się pomylić przy uogólnianiu.


pan wykazałeś, żeś pan cham i tyle, tak jak chamski jest ten cytowany tekst
ŻENADA
Link do komentarza
Cytat

Może dlatego, że dalej w budownictwie izolację termiczną umieszcza się przed tym czego grzać nie ma sensu... może dlatego, że wciąż wełna czy styropian przy grubości powyżej 12 cm ulega w naszej strefie klimatycznej zawilgoceniu, jeżeli nie zabezpieczymy ich paroizolacją..



Sytuacja się odwraca i jest upalne lato - chcemy miec w domu chłodno a grzejemy do oporu ścianę od sońca - gdzie teraz umieści Pan izolację termiczną?

Czemu Pan z góry zakłada, że pominiemy paroizolację? Jeżeli ją damy, to co dalej z tymi 12 cm i skąd Pan wziął te magiczne 12 cm? Czemu nie 13 ani 14 cm?? Damy grubszy mur z cieplejszego materiału + 10 cm. Wymagania normowe spełnione. Co teraz z wilgocią w styropianie?? Mamy poniżej 12 cm. Pański argument odpada. Jest OK czy nie OK?

Ostatnie pytanie. Ocieplamy od środka, nastepnie wieszamy meble w kuchni, prowadzimy instalacje. Jak to pogodzić by nie przerwać warstwy izolacji? Do ideału tu daleko.
Link do komentarza
Panie Aleksandrze
wg naszego fizykadogórynogami - nie ma problemu
wszyscy uznają folię za paroizolację, która de facto jest paroopóźniaczem, czyli nie zatrzyma migracji pary, tylko co najwyżej ją opóźni, to raz

dwa - jeżeli przegroda nie będzie na tyle szczelna, że ciśnienie i temperatura w warstwie izolacji będzie niezależna od wnętrza pomieszczenia - to wydaje mi się, że pupa blada, jeżeli chodzi o pozbycie się problemu wilgoci, w KAŻDYM środowisku materia dąży do wyrównania "stężeń", wydaje mi się, że folia nie jest aż tak dobrą izolacją, aby do tego nie doszło (można obić blachą spawając/lutując połączenia, w ostateczności gruba folia alu klejona na zakladach, co chyba kiedyś nieśmiało proponował adam_mk)
trzy - czy izolacja od środka, czy od zewnątrz, strumień ciepła jest ten sam
"problemem" jest ta "nieobliczalnie wielka" ucieczka ciepła w grunt, czyli po rzucie ścian nośnych, tu ucieczką od problemu jest wykonanie konstrukcji w systemie szkieletu drewnianego, ale ale - przy 0,1 W/m2xK, drewno i konstrukcja mocująca stelaż (gdzieś te 30 centów wełny trza upchać) są to już jakiś tam mostki termiczne, czyli wrzód na doopie takiego rozwiązania
nieistotne dla naszego wieszcza jest fakt, że nie można uogólniać tej ucieczki ciepła do gruntu - zależy od użytych materiałów, rodzaju gruntu, jego wilgotności, sposobu izolacji, niemniej kiedyś gieniusz szafował pewnymi wartościami tych strat, teraz nabrał wódy w usta

o mocowaniu mebli można zapomnieć, bo sensownie tego się nie da zrobić, można uniknąć tegoż mocowania robiąc wolnostojące (niuansik - koszt tego)

można wszystko - ale nie w przypadku konstrukcji "tradycyjnej", vide - strop czyli stół drewniany w bańce autorushd'a, o mocowaniu wełny do skorupy już nawet nie wspominając (osobiście niechciałbym takiego twora, czyli tego stołu drewnianego w chałupie mieć, ale to oczywiście li tylko moje zdanie)


a całe te ocieplenie od środka naszego geniusza fizyki alternatywnej wzięło się stąd, że żobaczył chałupę w konstrukcji szkieletu drewnianego (zapewne z poddaszem nieużytkowym), która to została obłożona cegłą elewacyjną, której to obrazki czasami wkleja masz Empirfirion, wskazując na ideę ocieplenia od środka
i rzeczywiście - patrząc na taki przekrój można odnieść wrażenie, że te ocieplenie jest dane od środka, tym bardziej jest to realne, im mniej (niżej) się do szkoły chodziło
Link do komentarza
Cytat

Panie Aleksandrze
wg naszego fizykadogórynogami - nie ma problemu
wszyscy uznają folię za paroizolację, która de facto jest paroopóźniaczem, czyli nie zatrzyma migracji pary, tylko co najwyżej ją opóźni, to raz

dwa - jeżeli przegroda nie będzie na tyle szczelna, że ciśnienie i temperatura w warstwie izolacji będzie niezależna od wnętrza pomieszczenia - to wydaje mi się, że pupa blada, jeżeli chodzi o pozbycie się problemu wilgoci, w KAŻDYM środowisku materia dąży do wyrównania "stężeń", wydaje mi się, że folia nie jest aż tak dobrą izolacją, aby do tego nie doszło (można obić blachą spawając/lutując połączenia, w ostateczności gruba folia alu klejona na zakladach, co chyba kiedyś nieśmiało proponował adam_mk)
trzy - czy izolacja od środka, czy od zewnątrz, strumień ciepła jest ten sam
"problemem" jest ta "nieobliczalnie wielka" ucieczka ciepła w grunt, czyli po rzucie ścian nośnych, tu ucieczką od problemu jest wykonanie konstrukcji w systemie szkieletu drewnianego, ale ale - przy 0,1 W/m2xK, drewno i konstrukcja mocująca stelaż (gdzieś te 30 centów wełny trza upchać) są to już jakiś tam mostki termiczne, czyli wrzód na doopie takiego rozwiązania
nieistotne dla naszego wieszcza jest fakt, że nie można uogólniać tej ucieczki ciepła do gruntu - zależy od użytych materiałów, rodzaju gruntu, jego wilgotności, sposobu izolacji, niemniej kiedyś gieniusz szafował pewnymi wartościami tych strat, teraz nabrał wódy w usta

o mocowaniu mebli można zapomnieć, bo sensownie tego się nie da zrobić, można uniknąć tegoż mocowania robiąc wolnostojące (niuansik - koszt tego)

można wszystko - ale nie w przypadku konstrukcji "tradycyjnej", vide - strop czyli stół drewniany w bańce autorushd'a, o mocowaniu wełny do skorupy już nawet nie wspominając (osobiście niechciałbym takiego twora, czyli tego stołu drewnianego w chałupie mieć, ale to oczywiście li tylko moje zdanie)


a całe te ocieplenie od środka naszego geniusza fizyki alternatywnej wzięło się stąd, że żobaczył chałupę w konstrukcji szkieletu drewnianego (zapewne z poddaszem nieużytkowym), która to została obłożona cegłą elewacyjną, której to obrazki czasami wkleja masz Empirfirion, wskazując na ideę ocieplenia od środka
i rzeczywiście - patrząc na taki przekrój można odnieść wrażenie, że te ocieplenie jest dane od środka, tym bardziej jest to realne, im mniej (niżej) się do szkoły chodziło




Ahhhhhhhhhhhhhhch i znowu Pan wyręczył Pana TB w oświeceniu maluczkich icon_smile.gif Ja tylko marzę o jednym - chcę zobaczyć modelowy dom Pana TB wykonany wg jego założeń, które wszędzie rozpowszechnia. Jeżeli ja to zobaczę to uznam Go za wizjonera i wolność Tomku w Swoim domku. O nic więcej nie zapytam.

Szykuje się parapetówka albo polemika do końca świata.

Pozdrawiam
Link do komentarza
ach
zapomniałem dodać

NIE MA CO OCZEKIWAĆ, ŻE EMPIRFIRION PRZEDSTAWI JAKIEKOLWIEK ROZWIĄZANIE PROJEKTOWE WSKAZUJĄCE NA WYKONANIE CZEGOKOLWIEK W JEGO "TECHNOLOGII"
ZAPOMIJCIE!!!
co najwyzej parę fotek z netu, takich od czapy, zupełnie nie na temat

a jak coś mu z projektu sprezentuje autorushd bądź pracownia projektowa, która Jego kopułę projektuje, to bedzie wywijał tą dokumentacją, jak N. Chamberlain wysiadajac z samolotu po przylocie z Monachium
Link do komentarza
Cytat

Ja tylko marzę o jednym - chcę zobaczyć modelowy dom Pana TB wykonany wg jego założeń, które wszędzie rozpowszechnia.





Ja oczywiście jak i wszyscy bardzo chciałabym zobaczyć taki dom ... ale to nie wszystko . Zobaczenie zobaczeniem - oczywiście jak w zoo z rzadkimi okazami - fajnie popatrzeć ... natomiast ważne dla mnie na równi z zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi - koszty budowy i użytkowania takiego domu , a także komfort użytkowania - czyli żeby uzyskać jakieś miarodajne wyniki trzeba by poczekać co najmniej 3 sezony od zamieszkania.
Na to jednak musimy poczekać jeszcze sporo czasu , ponieważ jeśli w swojej 20-letniej karierze zawodowej Pan TB nie może poszczycić się ŻADNYM wybudowanym w ten sposób już zamieszkanym domem i przedstawić konkretów , to obawiam się, że mogę nie dożyć tej wzniosłej tak bardzo wzruszającej dla wszystkich chwili .
Mając powyższe na uwadze - pragnę zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny fakt - Pan TB jest teoretykiem - nie ma pojęcia ani wiedzy praktycznie sprawdzonej o tym o czym nam tu blebla całe dzionki .
Jakiż więc z Niego jest fachowiec? Według mnie - ŻADEN.



Cytat

Jeżeli ja to zobaczę to uznam Go za wizjonera i wolność Tomku w Swoim domku. O nic więcej nie zapytam.



pragnę zauważyć , iż jedna jaskółka wiosny nie czyni ...


Cytat

Dlaczego Pan pisze ?wszyscy? Dla przykładu architekt Pana autorusha uważa...



jedyny nie debil oprócz Pana ... no cóż ... pozazdrościć... ciężko musi Panu być na świecie ...







Cytat

a jak coś mu z projektu sprezentuje autorushd bądź pracownia projektowa, która Jego kopułę projektuje, to bedzie wywijał tą dokumentacją, jak N. Chamberlain wysiadajac z samolotu po przylocie z Monachium



icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
a ja nie przyjmuję do wiadomości , że kopuła autorushd w jakikolwiek sposób jest powiązana z TB i wyjaśnia Jego dywagacje nad złożonością Jego problemów ....
najzwyczajniej nie ... nie jest to dom standardowy w formie .... nie ma co porównywać - do czegokolwiek ...
i tyle...
Link do komentarza
Cytat

Sytuacja się odwraca i jest upalne lato - chcemy miec w domu chłodno a grzejemy do oporu ścianę od sońca - gdzie teraz umieści Pan izolację termiczną?

Czemu Pan z góry zakłada, że pominiemy paroizolację? Jeżeli ją damy, to co dalej z tymi 12 cm i skąd Pan wziął te magiczne 12 cm? Czemu nie 13 ani 14 cm?? Damy grubszy mur z cieplejszego materiału + 10 cm. Wymagania normowe spełnione. Co teraz z wilgocią w styropianie?? Mamy poniżej 12 cm. Pański argument odpada. Jest OK czy nie OK?

Ostatnie pytanie. Ocieplamy od środka, nastepnie wieszamy meble w kuchni, prowadzimy instalacje. Jak to pogodzić by nie przerwać warstwy izolacji? Do ideału tu daleko.


Dlaczego Pan mnie zadaje takie pytania, nie architektom którzy tak projektują? W domach szkieletowych wełna jest sucha, są instalacje szafki... W domach ocieplanych od zewnątrz styropian czy wełna są mokre! To można sprawdzić.
Panie Aleksandrze wrzuca Pan ocieplenia do jednego worka... Napisałem wyraźnie - w naszej strefie klimatycznej z ociepleniem od zewnątrz do 12 cm ( około 0.3W/m2 xK) nie ma problemu. Tylko, że epoka takich "izolacji" już się skończyła. Proszę sobie skorzystać ze swoich programów, ze swojej wiedzy zdobytej na uczelni i zacząć izolację od 0.15... 0.1W/m2 xK - zobaczy Pan wtedy, że zewnętrzna część izolacji z tynkiem będzie miała temperaturę ujemną, że woda z kondesacji wykrapla się w styropianie czy wełnie ( gdy nie ma paroizolacji ) dlaczego nie chce Pan korzystać z wiedzy zdobytej?
Czy to tak trudno obliczyć, że domy ocieplane od zewnątrz z centralnym ogrzewaniem zużywają sporo ponad 30kWh/m2 ? Czy tak trudno zmierzyć zawilgocenie gdy nie ma paroizolacji a jest 20 czy więcej izolacji? Czy tak trudno nawet teoretycznie podstawić to do wzorów? Czy tak trudno popytać się tych co od dawna izolację kładą przed tym czego nie chcą grzać?
Po co Pan się przyłącza do źle radzących i budujących jak Pan Jani 63 grzać wietrzyć grzać wietrzyć. Niech sobie piszą w temacie „skojarzenia” tam nikogo nie krzywdzą.
Cytat

Sytuacja się odwraca i jest upalne lato - chcemy miec w domu chłodno a grzejemy do oporu ścianę od sońca - gdzie teraz umieści Pan izolację termiczną?

To oczywiste Szanowny Panie - w tym wypadku między grzejnikiem a pomieszczeniem !
Link do komentarza
Cytat

Na to jednak musimy poczekać jeszcze sporo czasu , ponieważ jeśli w swojej 20-letniej karierze zawodowej Pan TB nie może poszczycić się ŻADNYM wybudowanym w ten sposób już zamieszkanym domem i przedstawić konkretów , to obawiam się, że mogę nie dożyć tej wzniosłej tak bardzo wzruszającej dla wszystkich chwili .
Mając powyższe na uwadze - pragnę zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny fakt - Pan TB jest teoretykiem - nie ma pojęcia ani wiedzy praktycznie sprawdzonej o tym o czym nam tu blebla całe dzionki .
Jakiż więc z Niego jest fachowiec? Według mnie - ŻADEN.


I tu się mylisz... tak przypuszczam... od wczoraj icon_biggrin.gif
Już wyjaśniam.
Konstrukcji, w których TB uczestniczył czy to jako wykonawca, czy to jako konsultant są dziesiątki... tyle że to tajne projekty, których właściciele nie życzą sobie publikowania danych o sobie i swoich inwestycjach... tak przynajmniej twierdzi TB.
Żaden z nich nie wyraził zgody, a projekt który udało się TB "przemycić" do sieci (niesłusznie został później oczerniony o jakąś tam kradzież) został później zmieniony, bo przestał być tajny.

Cytat

ach
zapomniałem dodać

NIE MA CO OCZEKIWAĆ, ŻE EMPIRFIRION PRZEDSTAWI JAKIEKOLWIEK ROZWIĄZANIE PROJEKTOWE WSKAZUJĄCE NA WYKONANIE CZEGOKOLWIEK W JEGO "TECHNOLOGII"
ZAPOMIJCIE!!!


Normalnie pod tym tekstem podpisałbym się dwie rękami, ale… od wczoraj mam zagwozdkę.
Czy to przypadkiem tyko my maluczcy nie jesteś dopuszczeni do tego kociołka wiedzy tajemnej.
Wszak TB rozsyła zaproszenia na konsultacje których udziela.
Temat tej akurat to: - „ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.”

Cytat

Bardzo zapraszam na spotkanie – temat – ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania. Zdrowe, komfortowe budownictwo 15-20 kWh/m2 rocznie nie jest wcale inwestycyjnie drogie, no chyba, że rockwool chce chronić rynek instalacyjny, gazowy, olejowy… i budżet.


Zaproszenie to kieruje do e-konsultanta Rockwool... więc gdzie ja np. byłbym godzien uczestniczyć w takim spotkaniu na szczycie.
Nie byłoby ze mnie przecież żadnego pożytku... takich jak ja się zaprasza co najwyżej na oglądanie cegieł na jakieś budowie oddalonej o 300km

Ponieważ nie było w odpowiedzi jakieś specjalnej euforii ze strony zaproszonego, mimo że forma było lekko wymuszająca, zaproszenie zostaje ponowione,
z dodanym argumentem jakoby Instytut Domów Pasywnych działał na szkodę ludzi, co prawdopodobnie miało wywołać większe zainteresowanie zaproszeniem... zapraszanego.
Projekt autorski TB musi być bardzo poważnym przedsięwzięciem, o czym zapewnia we wpisie poniżej

Cytat

Instytut Domów Pasywnych to ogromny szkodnik!
(...)
Pozdrawiam i mimo wszystko zapraszam na spotkanie- może uda się wyplenić szkody jakie narobiła idea budownictwa pasywnego. Mamy daleko posunięte plany w domach autonomicznych , więc zapraszam .


Może jednak po 20 latach ścisłej tajemnicy, z przemyślanym dalekosiężnie planem sączenia niepełnych informacji dla ogółu, projekty te… a co tam projekty… realizacje ujżą światło dzienne i będą dostępne dla ogółu… nas maluczkich, którym do tej pory nie było dane dostąpić tego zaszczytu.
Link do komentarza
[quote name='T. Brzęczkowski' date='13.07.2011, 10:44 ' post='222337']
Dlaczego Pan mnie zadaje takie pytania, nie architektom którzy tak projektują? W domach szkieletowych wełna jest sucha, są instalacje szafki... W domach ocieplanych od zewnątrz styropian czy wełna są mokre! To można sprawdzić.
Panie Aleksandrze wrzuca Pan ocieplenia do jednego worka... Napisałem wyraźnie - w naszej strefie klimatycznej z ociepleniem od zewnątrz do 12 cm ( około 0.3W/m2 xK) nie ma problemu. Tylko, że epoka takich "izolacji" już się skończyła. Proszę sobie skorzystać ze swoich programów, ze swojej wiedzy zdobytej na uczelni i zacząć izolację od 0.15... 0.1W/m2 xK - zobaczy Pan wtedy, że zewnętrzna część izolacji z tynkiem będzie miała temperaturę ujemną, że woda z kondesacji wykrapla się w styropianie czy wełnie ( gdy nie ma paroizolacji ) dlaczego nie chce Pan korzystać z wiedzy zdobytej?


OK OK tylko ta epoka cały czas trwa. Pytam kolejny raz, co z argumentacją gdy damy paroizolację.
Skoro izolacja termiczna stanowi pierwszą zaporę przed mrozem to musi zmarznąć. Gdzie tu odkrycie??
Link do komentarza
Widzisz pan, panie TB, mimo uznania mnie przez pana za "szkodnika nr 1" intensywne wietrzenie o tej porze roku pozwala mi zmieniać stan wilgoci w domu w zakresie 47-58% w zależności od pory dnia.
O grzaniu (teraz... latem) nic nie pisałem... nie lubię bardzo jak mi plecach cieknie i temperatura wewnątrz 23-26oC bardzo mi odpowiada.
Ale, co zostało już nie raz poruszane... odczucie komfortu bytowego jest względne, więc pan może i latem grzać... pańska sprawa.
Link do komentarza
Cytat

mija się Pani z prawdą, nie bez udziału świadomości... nie jestem teoretykiem tylko znam teorię- sporo osób u mnie było i wiedzą, że– wykonujemy... badamy... rozbieramy . I dodam, że mimo starań od 20 lat nikt nie znalazł osobę niezadowoloną.




ZNOWU REKLAMA!!!!!!!
tym bardziej, kiedy weźmie się pod uwagę fotki i temat - SPAM-REKLAMA

Szanowna Redakcjo - nie czujesz tego?


następnym razem zrobię fotkę swojej kanciapy na ranczo
(jest tam młotek, drabina, szlifierka stołowa, klej atlas, trochę gwoździ i węże ogrodnicze, trochę siatki, waciak i co tam jeszcze)
będzie to dowód, że zajmuję się urbanistyką, budową skyscraperów, oraz zawracaniem rzek,
a w wolnych chwilach krzyżuję i dokonuję połowów kryla na morzu Barentsa
Link do komentarza
Cytat

Widzisz pan, panie TB, mimo uznania mnie przez pana za "szkodnika nr 1" ........



Prosze się nie martwić, większośc Polaków sobie szkodzi, więc z tym numerem 1 to przesada - pachnie osobistą wycieczką. TB chce nawrócić bezskutecznie głupi naród na drogę zdrowego budynku, tylko że ma problem z komunikacją. Głowa napchana ideałami, na elementarną formę przekazu już nie starczyło miejsca.
Mózg ma ograniczona pojemność.
Link do komentarza
Cytat

ZNOWU REKLAMA!!!!!!!
tym bardziej, kiedy weźmie się pod uwagę fotki i temat - SPAM-REKLAMA

Szanowna Redakcjo - nie czujesz tego?



może i czuje , ale może uważa, że bez TB byłoby tu nudno? icon_lol.gif
któż inny dostarczyłby nam tylu emocji , tylu momentów podniesienia ciśnienia bez użycia kawy , tylu chwil szczerego prosto z trzewi śmiechu przedłużającego nam życie ? :hahaha2:

Cytat

następnym razem zrobię fotkę swojej kanciapy na ranczo
(jest tam młotek, drabina, szlifierka stołowa, klej atlas, trochę gwoździ i węże ogrodnicze, trochę siatki, waciak i co tam jeszcze)
będzie to dowód, że zajmuję się urbanistyką, budową skyscraperów, oraz zawracaniem rzek,



ja mogę zrobić wnętrza swojego blaszaka .... też mam wsjo co trza ... a nawet więcej ... piłę mam , taką jak w teksańskiej masakrze piłą mechaniczną icon_mrgreen.gif
to co? nada się? robić? :4_16_1:

Cytat

a w wolnych chwilach krzyżuję i dokonuję połowów kryla na morzu Barentsa



no wiesz? i nie zaprosiłeś? :foch: icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...