Skocz do zawartości

szpachlowanie tynków


Recommended Posts

Cytat

Jak mam szpachlować tynki gipsowe to wolę wapienne.
Dobrze wykonanych tynków gipsowych nie trzeba szpachlować, ale połowa firm nie potrafi tak zrobić.




Wydaje mi się, że mam dobrze zrobione ale myślałem żeby je dokładnie przeszlifować, ewentualnie zrobić jakieś wyprawki i malować bez szpachlowania. Pytam bo opinie słyszałem różne nawet takie, że bez względnie trzeba szpachlować ...
Link do komentarza
Cytat

JA też miałem tynki gipsowe i niestety nie odpowiadała mi ich gładkość więc wyszpachlowałem wszystko... i teraz jest idealnie. Dopiero po zagruntowaniu wychodzi wiele wad których wcześniej nie widać. Polecam też podświetlenie ściany pod dużym kątem jakimś mocnym halogenem np. 500W.




Rozumiem, ale czy nie jest tak, że skoro to jest tynk gipsowy to można ewentualne nierówności zeszlifować zamiast szpachlować ?
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, ale czy nie jest tak, że skoro to jest tynk gipsowy to można ewentualne nierówności zeszlifować zamiast szpachlować ?



Jest jeszcze drobna gładź gipsowa (puc) którą można nakładać na przeszlifowane tynki żeby wygładzić bardziej (zamknąć pory).Tylko nie ma to większego sensu jak po takiej gładzi malujemy wałkiem lub pędzlem .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...