Skocz do zawartości

malowanie pokoju w 2 kolorach


Recommended Posts

bo powinieneś szukać bardziej w odcieniach fioletu a nie różu .... to taki ... bardziej amarant , ale faktycznie ciężko znaleźć ... coś tam poszukałam, ale nie jest to to samo.... co na fotce ...

tu masz Tikkurilla...
kolor M334 - podobny ...

11.jpg

ogólnie mają fajne inspiracje ...
http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/...nie/inspiracje/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

z nobilesa najbliżej jest lato jagodowe ... ale i tak daleko od oczekiwań...
http://www.arsen.pl/do/item/02_1244/FarbaLateksowad

Brak obrazka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

magnat - chyba najbliżej s41 - magiczny rodonit ...

Brak obrazka

i jeszcze s33 - noc kairu...

Brak obrazka

magnat ponoć faktycznie kryje za pierwszym razem ... ale to wiem od sprzedawcy ,

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja swoją ciemną ścianę w salonie pomalowałam jeżynowym koktajlem z dulux'a once - bałam się jak wyjdzie , ale pokryło za pierwszym razem ... i wyszło fajnie .....

z dulux'a masz najbliżej chyba ..."moulin rouge"

Brak obrazka

2_4928_foto_budownictwo_aktualnosci.jpg


jeśli chodzi o grafit - będzie łatwiej .... poszukaj na stronach producentów.... icon_smile.gif

ja zrobiłam tak: pojechałam do OBI (można też do castoramy czy Liroy merlin - zależy co masz najbliżej) - i pooglądałam sobie wzorniki na żywo - to jest chyba najlepsze wyjście , przynajmniej mnie pomogło...
bo w jednym miejscu masz wzorniki farb wielu producentów i możesz zobaczyć na żywo , a nie nie tylko na obrazku na opakowaniu ... a to wiele wyjaśnia ... icon_smile.gif

Link do komentarza
Taki mały mój pomocnik, cos podobnego juz gdzies wklejalam:

Cytat

Prawidłowa koordynacja kolorystyczna - zasady
10 marca 2010



Nigdy nie popełnimy błędu przy koordynacji kolorystycznej naszego stroju, gdy będziemy sie trzymać poniższych zasad łączenia kolorów:
łaczymy kolory podstawowe tzn.czerwony, żółty, niebieski oraz ich odcienie,
łączymy ze sobą kolory przeciwległe/kontrastowe na "Kole Kolorów" np. kolor niebieski z pomarańczowym,
łączymy ze sobą kolory sąsiednie na "Kole Kolorów" np. kolor niebieski z zielony lub niebieski z zielononiebieskim,
łączymy ze sobą odcienie tego samego koloru podstawowego np. różne odcienie zieleni, niebieskiego czy czerwieni.



Brak obrazka
Link do komentarza
Dulux Kolory Świata miałem i spoko jest wyczytałem w duluxie Moulin Rouge
Na ścianach można łączyć jasne i ciemne odcienie fioletu. Połączenie fioletu z zielenią wprowadza do wnętrza świeżość. Fiolet połączony z pastelowymi odcieniami brązu, zieleni, beżowym daje lekkość, delikatność. Zawsze obok fioletu ładnie będzie wyglądała biel. Ostry odcień fioletu idealnie wygląda na tle szarego tła (zdjęcie poniżej)
Myślę że na tym kolorze zostanę tylko ten grafit pochodzę i poszukam żeby dobrze to wszystko pasowało.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Na ścianach można łączyć jasne i ciemne odcienie fioletu. Połączenie fioletu z zielenią wprowadza do wnętrza świeżość. Fiolet połączony z pastelowymi odcieniami brązu, zieleni, beżowym daje lekkość, delikatność. Zawsze obok fioletu ładnie będzie wyglądała biel. Ostry odcień fioletu idealnie wygląda na tle szarego tła (zdjęcie poniżej)
Myślę że na tym kolorze zostanę tylko ten grafit pochodzę i poszukam żeby dobrze to wszystko pasowało.



No, pokoik zapowiada się rewelacyjnie. Obecnie bardzo lubię wszystkie odcienie różu/maliny/fioletu (czasem trudno je dokładnie zaklasyfikować, czyż nie?), więc wyobrażam sobie, że końcowy efekt będzie bardzo dobry.
A co do tych zupełnie pierwszych pomysłów - malina lub czerwień, to znajoma zrobiła sypialnię w obu tych kolorach! Wszyscy uznaliśmy, że będzie to katastrofa, ale jest zaskakująco ok, więc teoria sobie, a praktyka... icon_wink.gif
Link do komentarza
Ja mam taki kolor- jesień paprykowa w sypialni część ściany nad łożem i reszta ścian w kolorze "jesień pieczarkowa" z nobilesa, wyszło elegancko, ale podobało mi sie też połączenie tego koloru z "mglista zima". w tym drugim wariancie jest chłodniejsze pomieszczenie, jak kto lubi icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
wg. mnie swietnie wyglada malinowy z delikatnym szarym. bardzo fajny kontrast i styl. a jesli zdecydujesz o czerwonym to pasuje do tego jedna sciana na zielono a reszta jasne (np lekko przelamana biel). tylko to juz wprowadzasz trzeci kolor. ale moja kolezanka tak ma i wyglada to naprawde super!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Tak intensywny, mocny kolor jak czerwony czy malinowy trzeba połączyć z zdecydowanie jasnym, spokojnym kolorem jak choćby kawa z mlekiem, beż, szary. Taką czerwoną ścianę fajnie można połączyć z biało- czarna tapetą w motyw kwiatowy lub w pionowe pasy. W odważnej aranżacji w stylu orientalnym (indyjskim, marokańskim) czy meksykańskim można czerwień połączyć z zielenią czy złotem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Bardzo podoba mi się łączenie dwóch kolorów w pokojach. Tylko, że malowanie jednej ściany na inny kolor wydaje mi się już trochę banalne. Jestem właśnie w fazie planowania malowania w salonie, a ostatnio widziałam ciekawy pomysł na zdjęciu w jakimś czasopiśmie, gdzie wszystkie ściany były pomalowane na intensywny odcień różu, wpadający już w fiolet a na te ściany gdzie niegdzie zachodziły szare, grafitowe pasy. Naprawdę super to wyglądało. Tylko zastanawiam się jak to zrobić. Przecież malując takie pasy trzeba użyć specjalnej taśmy do malowania, a ona przecież zerwie farbę (chyba?) Niby widziałam w markecie specjalną taśmę, taką niebieską. Może jest jakaś inna metoda żeby namalować takie pasy? Bardzo mi się podoba ten pomysł z takim niestandardowym połączeniem kolorów i motywu pasów, świetnie to wyglądało na zdjęciu.
Link do komentarza
Taśma najlepsza to ta niebieska ,tylko nie pamiętam jakiej firmy bo są inne niebieskie do niczego. Aby takie coś zrobić za pomocą taśmy ściany muszą być np z rigipsu,gładzi czy tynku gipsowego i zaraz po pomalowaniu taśmę się odrywa jeszcze za mokrej farby bo jak wyschnie to po oderwaniu będziesz miał nierówne,poszarpane linie. Do takich celów nadają się dobrej jakości farby akrylowe,lateksowe.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Lepsza mailna z szarym (choć nie wiem czy zamiast szarości nie postawiłbym na wanilie). Pierwsza opcja jest ciekawa, ale farbą w dwóch ciemnych, mocnych kolorach szybko można zrobić z pokoju "norę". Stawiaj na kontrasty: ciemny - jasny



Zgadzam się z TomciemPal, nie zaciemniaj niepotrzebnie pokoju zbyt ciemnymi kolorami.
Zamiast maliny można dać fiolet icon_smile.gif
Fiolet + szarość lub fiolet + wanilia icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...