Skocz do zawartości

Ogrzewacz przep0ływowy a pojemnościowy w aspekcie oszczędności?


Recommended Posts

Na innym forum przeczytałem takie obliczenia:

"przy zużyciu 6kwh na dobe, na przepływkę rocznie wydamy jakieś 1200zł. (taryfa całodobowa)
na podgrzewacz pojemnościowy ok. 750zł.(taryfa nocna)
straty na pojemnościowym (taryfa nocna) ok. 100zł.
różnica ok. 350zł. na korzyść pojemnościowego. "

Co o tym sądzicie?

Autorus
Link do komentarza
Cytat

Na innym forum przeczytałem takie obliczenia:

"przy zużyciu 6kwh na dobe, na przepływkę rocznie wydamy jakieś 1200zł. (taryfa całodobowa)
na podgrzewacz pojemnościowy ok. 750zł.(taryfa nocna)
straty na pojemnościowym (taryfa nocna) ok. 100zł.
różnica ok. 350zł. na korzyść pojemnościowego. "

Co o tym sądzicie?


Jak to możliwe?
Przecież :
Cytat

Pojemnościowe podgrzewacze wody to przeżytek. A w domach pasywnych szkodnictwo.


Te 6kWh na dobę wystarczy na podgrzanie od 10 st. C do 50 st. C ok. 130 litrów wody.
Reszta obliczeń się zgadza. Różnice mogą wynikać z różnych cen energii elektrycznej u różnych dostawców
Link do komentarza
Cytat

Na innym forum przeczytałem takie obliczenia:

"przy zużyciu 6kwh na dobe, na przepływkę rocznie wydamy jakieś 1200zł. (taryfa całodobowa)
na podgrzewacz pojemnościowy ok. 750zł.(taryfa nocna)
straty na pojemnościowym (taryfa nocna) ok. 100zł.
różnica ok. 350zł. na korzyść pojemnościowego. "

Co o tym sądzicie?

Autorus


Dobrze sądzimy. Ale coś za coś. Pojemnościowy zajmuje miejsce i nie da się go (przeważnie) zamontować blisko odbioru (kranu). Mamy więc straty na wodzie i mniejszą estetykę.
Prepływowy możemy zainstalować chociazby pod umywalką. Ale wtedy płacimy za prąd bez ulgi.
Link do komentarza
Ja bym raczej liczył na sprawdzenie czy tak rzeczywiście jest. Bo dla mnie to nie takie oczywiste. Zależy od warunków pracy.

W moim przypadku w pracy przez ostatnie lato miałem przełączony kocioł gazowy na lato i rachunek za ogrzewanie wody i transport do dwóch kranów wyniósł ponad 400zł. Woda była wyłącznie używana do mycia rąk i naczyń. Dodatkowo kocioł pracował tylko w godzinach od 8.00 do 21.00 codziennie. Obecnie ma dwa podgrzewacze wody przepływowe, ale za wcześnie aby coś powiedzieć więcej.
Link do komentarza
Gość gawel
Moim zdaniem jeżeli chce się komfortowo korzystać z cuw to jednak bojler byłby lepszym rozwiązaniem , zapewnia porządny jednolity strumień ciepłej wody i łatwiej jest korzystać z tańszej taryfy, chociaż bojler 200-300 litrowy zajmuje już trochę miejsca. Pewnym kompromisem jest wzięcie bojlera np 150 l lub 100 i dodatkowo małego 10-20l podzlewowego do obsługi umywalki i zlewu w kuchni. Straty energii będą może porównywalne ale już ilość wody na pewno mniejsza. Pozostaje jeszcze kwestia żywotności porównywanych urządzeń bojler jest trwalszy, co do przepływówek to jakoś nie miałem odwagi zainstalować na moim zapowietrzonym wodociągu.
Link do komentarza
Cytat

Są bardzo wydajne przepływówki elektroniczne „bezciśnieniowe” ale, moim zdaniem posiadają dwie zasadnicze wady:
- stosunkowo drogie – około 1.000zł,
- są dużej mocy - wymagającej „3 fazowego” zasilania.



Myślałem właśnie o takich icon_smile.gif A ponieważ to nowy budynek wiec przeciągnięcie dodatkowego kabla nie stanowi problemu.
Jednak muszę mieć dobrego elektryka bo przełączników priorytetowych trochę będzie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...