Skocz do zawartości

Dom do 200 tyś. Wybór projektu i rady doświadczonych


Recommended Posts




Witam, moderatorów z góry przepraszam jeżeli to nie jest odpowiedni dział na tego typu tematy i jeśli jest to konieczne proszę o przeniesienie!

Rodzice prosili mnie o rozejrzenie się w temacie domów ponieważ chcemy wybudować dom, na ten cel rodzice mają 200.000zł, w tej kwocie ma być wykonane wszystko (tzw. pod klucz) włącznie z projektem, pozwoleniami itp co jest do tego potrzebne... Więc proszę kogoś o polecenie jakiegoś projektu dla rodziny 2+3, najlepiej gdyby miał 5 pokojów gdzie można spać nie wliczając w to salonu, w razie gdyby goście chcieli nocować czy coś... Może być to dom z garażem, ale nie koniecznie, ważne aby było w projekcie przewidziane c.o na węgiel, drewno, ekogroszek.. Kosztorys budowy domu może oficjalnie przekraczać określoną wyżej sumę, bo nie na pewno jakiś swój (i to nie mały) wkład w to włożymy bo nie mamy lewych rąk do pracy, bo w domu gdzie obecnie mieszkamy naprawdę dużo zrobiliśmy własnoręcznie, np, instalację elektryczną, hydraulikę, sami wstawialiśmy okna i drzwi, kładliśmy płyty gipsowe i panele ścienne i podłogowe do tego c.o. całe sami tata sam (skonstruował piec) więc wiele możemy zrobić sami. Wszystkim nam bardzo podobają się domy z bala, ale nie wiem czy nie mamy zbyt małego budżetu, a jeżeli jest odpowiedni to proszę o taki właśnie projekt i polecenie sprawdzonej ekipy.. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Rodzice prosili mnie o rozejrzenie się w temacie domów ponieważ chcemy wybudować dom, na ten cel rodzice mają 200.000zł, w tej kwocie ma być wykonane wszystko (tzw. pod klucz) włącznie z projektem, pozwoleniami itp co jest do tego potrzebne... Więc proszę kogoś o polecenie jakiegoś projektu dla rodziny 2+3, najlepiej gdyby miał 5 pokojów gdzie można spać nie wliczając w to salonu, w razie gdyby goście chcieli nocować czy coś...


Jeśli domek ma być dla 5 osób(wg.mnie ok.200m2),to kwota przeznaczona na to jest zdecydowanie za niska zwłaszcza,że ma być z projektem,z przyłączami,pod klucz.
Jeśli dołożysz jeszcze 300000zł to projektów jest multum w necie,nic tylko wyszukać odpowiedniego.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli domek ma być dla 5 osób(wg.mnie ok.200m2),to kwota przeznaczona na to jest zdecydowanie za niska zwłaszcza,że ma być z projektem,z przyłączami,pod klucz.
Jeśli dołożysz jeszcze 300000zł to projektów jest multum w necie,nic tylko wyszukać odpowiedniego.




No z tymi metrami to bez przesady, bo tu mam PROJEKTl 136m i ma właśnie 5 pomieszczeń które można zagospodarować na sypialnię (pokój dla dzieci, tylko myślałem, że polecicie mi jeszcze jakieś inne ciekawsze projekty, a jeśli chodzi o przyłącza to na działce są wszystkie niezbędne media tj. prąd, woda, kanalizacja i internet i tak jak pisałem wiele możemy zrobić własnym nakładem prac
Link do komentarza
Cytat

No z tymi metrami to bez przesady, bo tu mam PROJEKTl 136m i ma właśnie 5 pomieszczeń które można zagospodarować na sypialnię (pokój dla dzieci, tylko myślałem, że polecicie mi jeszcze jakieś inne ciekawsze projekty, a jeśli chodzi o przyłącza to na działce są wszystkie niezbędne media tj. prąd, woda, kanalizacja i internet i tak jak pisałem wiele możemy zrobić własnym nakładem prac




Te trzy pomieszczenia po 7,  8,5 i 9 metrów to są dość szumnie nazywane pokojami.
Link do komentarza
Gość mhtyl
W tej cenie ciężko będzie się Wam zmieścić,ale jest to wykonalne. Projekt musi być generalnie prosty,bez żadnych wykuszów ,lukarn ,balkonów itp. ściany domu w kształcie kwadratu czy prostokąta, dach dwu spadzisty,dom bez piwnicy. Co do p.u. te 136 m jest wiele projektów które spełniają Wasze oczekiwania.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A jeśli chodzi o domy z drewna jak się sytuacja przedstawia? Dodam, że posiadamy wiele sporych kamieni tak, że jeśli budowalibyśmy z bali to taki kamienny fundament ładnie by się prezentował i taniej by wyszedł.


Nie łudź się ,pod dom z drewna robi się "normalny" fundament. A co taniej by wyszło? Dom z drewna czy fundament? Dom z drewna na pewno nić taniej nie wyjdzie,natomiast fundament to znikomy procent kosztów do całego domu. Fundament jak jest solidny to solidny jest cały dom.Kamieniem to możesz obłożyć wystającą część ściany fundamentowej żeby ładniej wyglądało.
Link do komentarza
Cytat

A jeśli chodzi o domy z drewna jak się sytuacja przedstawia? Dodam, że posiadamy wiele sporych kamieni tak, że jeśli budowalibyśmy z bali to taki kamienny fundament ładnie by się prezentował i taniej by wyszedł.


Ma być tanio... ma być ciepło... ma być ekologicznie... masz dużo kamieni na wykończenie przyziemia... poGooglaj za damami ze słomy i gliny.
Wbrew pozorom, to wcale glinianka nie wychodzi.
Link do komentarza
Cytat

Ma być tanio... ma być ciepło... ma być ekologicznie... masz dużo kamieni na wykończenie przyziemia... poGooglaj za damami ze słomy i gliny.
Wbrew pozorom, to wcale glinianka nie wychodzi.



Strawbale - googluj icon_smile.gif Ale jak damy to mają byc to ja nie wiem icon_smile.gif Takie trochę wsiowe straszydła w żyto icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, moderatorów z góry przepraszam jeżeli to nie jest odpowiedni dział na tego typu tematy i jeśli jest to konieczne proszę o przeniesienie!

Rodzice prosili mnie o rozejrzenie się w temacie domów ponieważ chcemy wybudować dom, na ten cel rodzice mają 200.000zł, w tej kwocie ma być wykonane wszystko (tzw. pod klucz) włącznie z projektem, pozwoleniami itp co jest do tego potrzebne... Więc proszę kogoś o polecenie jakiegoś projektu dla rodziny 2+3, najlepiej gdyby miał 5 pokojów gdzie można spać nie wliczając w to salonu, w razie gdyby goście chcieli nocować czy coś... Może być to dom z garażem, ale nie koniecznie, ważne aby było w projekcie przewidziane c.o na węgiel, drewno, ekogroszek.. Kosztorys budowy domu może oficjalnie przekraczać określoną wyżej sumę, bo nie na pewno jakiś swój (i to nie mały) wkład w to włożymy bo nie mamy lewych rąk do pracy, bo w domu gdzie obecnie mieszkamy naprawdę dużo zrobiliśmy własnoręcznie, np, instalację elektryczną, hydraulikę, sami wstawialiśmy okna i drzwi, kładliśmy płyty gipsowe i panele ścienne i podłogowe do tego c.o. całe sami tata sam (skonstruował piec) więc wiele możemy zrobić sami. Wszystkim nam bardzo podobają się domy z bala, ale nie wiem czy nie mamy zbyt małego budżetu, a jeżeli jest odpowiedni to proszę o taki właśnie projekt i polecenie sprawdzonej ekipy.. Z góry dziękuję i pozdrawiam!



W lutym tego roku byłem przekonany, że uda mi się postawić domek za 200 tysięcy zł. Dołączyłem tym samym do grona optymistów z takim o to projektem.
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/mirella/
Koleżanki koledzy z forum szybko uświadomili mi wady tego projektu, z których największą był brak miejsca na kocioł na paliwo stałe.
Po jakiś czasie poszukiwań wybraliśmy inny projekt, mianowicie
http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoI
Plan był ambitny 200 tysięcy i dużo pracy rodziny.
Do tej pory wydałem około 10 tysięcy, przepisanie działki, adaptacja projektu gotowego, projekt, projekt przyłączy, przygotowanie terenu pod budowę itd.
Pracę, które będą wykonywał we własnym zakresie (rodzina) to przyłącza wody, prądu i kanalizacji, instalacje sanitarne w domu i CO, instalacja elektryczna, tynki wewnątrz, ocieplenie dachu, podłogi panele, glazura, biały montaż, malowanie.
Na dzień dzisiejszy ponieważ będę brał kredyt, przygotowany kosztorys to 230 tysięcy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...