Skocz do zawartości

Problem z instalacą elektryczną w mieszkaniu


Recommended Posts

Witam, Zainstalowałem nową instalację elektryczną w mieszkaniu wraz z nowymi kablami itd. Skrzynka elektryczna w mieszkaniu jest na pewno dobrze podłączona a problem mam z zasilaniem z korytarza. Otóż nad licznikiem mam wkręcony bezpiecznik (automat) 16A, gdy mam w mieszkaniu podłączony jeden kontakt bezpośrednio do kabla zasilającego to wszystko jest ok, gdy podłącze ten sam kabel zasilający do nowej skrzynki elektrycznej (w której wszystkie bezpieczniki są wyłączone) i włączę automat na korytarzu to prąd nie dochodzi do mieszkania. Co dziwne, korka nie wywala, jest cały czas włączony ale prądu w kablu zasilającym nie ma. Gdy odłączę od skrzynki w mieszkaniu i podłącze do starego gniazdka o którym pisałem wyżej i nacisnę guzik na automacie to po 5 sekundach dopiero mam prąd, czasami muszę mocniej docisnąć ten guzik żeby zadziałało. I moje pytanie jest następujące, co może być przyczyną takiej anomalii?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Po mojemu to elektryk musiał coś spieprzyć albo walnięty jest bezpiecznik, wymień bezpiecznik i sprawdź. Co mi mogę jeszcze doradzić to ,to że retrofood na pewno Ci pomoże, on lubi takie wyzwania.
Link do komentarza
Cytat

Witam, Zainstalowałem nową instalację elektryczną w mieszkaniu wraz z nowymi kablami itd. Skrzynka elektryczna w mieszkaniu jest na pewno dobrze podłączona



Dobrze podłączona i nie działa... no, no! A to jucha!

Niestety, moja podpowiadajka ze szklaną kulą wyjechała na wakacje, kawa ostatnio została tylko rozpuszczalna, więc nawet nie ma fusów i wywróżyć się nie da.
Trza zwykłego elektryka z miernikami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...