Skocz do zawartości

izolacja fundamentow


Recommended Posts

bardzo prosze o wskazowke w sprawie izolacji fundamentow.Poniewaz buduje dom w Hiszpanii na calej pwierzchni law zostaly wychodzace prety zbrojeniowe

DSC01446.jpg


nie wiem teraz jak to wszystko zaizolowac.Widzialam przed zalaniem calosci, ze folia byla tylko tam gdzie zwir ale nie dotykala wylanych wczesniej law.
pytanie czy moge przed stawianiem scian nosnych zaizolowac jakos ten fundament? moze masa bitumiczna?
prosze o jakies wskazowki bo boje sie ze bedzie za pozno,jezeli juz nie jest.Oni tu nigdzie nic nie izoluja a na mnie patrza jak na kretynke jezeli tylko wspominam o foliach izolacyjnych czy styropianach.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Te pręty to chyba pod wieniec zostały ?
A co do Hiszpanii - Hiszpania to nie Polska. Z tego co widać na zdjęciu to w tle jeziorko - a ziemia sucha jak pieprz - czasami nie ma potrzeby izolowac - po co komu izolacja na pustyni ?
śnieg i typowa wiosenno-jesienna aura w postaci deszczu i roztopów ci chyba nie groza - jak już potrzebujesz to zamow beton z dodatkiem środka wodousczelniajacego. Popatrz na lokalne domy i porozmawiaj z mieszkancami - bedziesz wiedziec najlepiej

Tak jeszcze sobie patrzę - widze płytę fundamentową i chyba dodatkowe wience beda robione - czyli chyba narazony na wstrzasy sejsmiczne rejon to jest - izolacje mozesz dac od zewnatrz po wylaniu tego wienca - i od srodka jak beda sciany stawiane - tutaj nie dawalbym srodkow na bazie bitumow - wstrzasy moga rozerwac powlokę i dupa z izolacji bedzie. Ale to sie popytaj ludzi.
Link do komentarza
Po pierwsze, nie jest to ława fundamentowa lecz płyta, która w warunkach klimatu Hiszpanii może być wykonywana na powierzchni (nie ma zagrożenia przemarzaniem).

Co do izolacji przeciwwilgociowej to też nie jest konieczna do ułożenia na płycie, gdyż wystarczy izolacja podpodłogowa.

Z opisu nie wynika jakie mają być ściany zewnętrzne domu- wyprowadzone zbrojenia sugerują wylewane z betonu i wtedy też mozna zrezygnować z izolacji poziomej ścian. Trzeba też pamiętać, że przenoszenie rozwiązań polskich na
grunt Hiszpanii nie ma sensu - inny klimat, inne tradycje i doświadczenia.
Link do komentarza
bardzo,bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz.Czytam czesto to forum i staram sie porownywac budownictwo w kraju do naszej budowy tutaj,jednak wychodzi na to ze w Hiszpanii jakos inaczej buduja.Betony tez maja inne symbole,u nas zastosowano HA 250 (podobno hydroszczelny)ale nie wiem bo nie ma takiego symbolu w Polsce i nie moge porownac.To ze klimat cieplejszy i narazony na wstrzasy, wplywa napewno na inna technologie budowy,widzialam jednak tyle tu fuszerki i boje sie ze cos mi tu odwala nie tak, a na pozniejsze naprawy zabraknie kasy. Zdecydowalismy budowac dom z styrostone (pustaki styropianowe wypelniane betonem)dlatego chyba te prety.Mamy tu kolege ktory budowal w tym systemie i bardzo sobie to chwali.Fajnie chlodno u niego latem a zima cieplutko.
Draagon to nie jeziorko, to rzeka Ebro -podobno marzenie kazdego wedkarza (sumy po 100 kg)
Jeszcze raz dziekuje za porady. icon_smile.gif
Link do komentarza
Żeby nie zakładac nowego tematu zapytam tutaj.Chodzi mi też o izolacje scian fundamentowych.Mój teściu pracuje za granicą w budowlance i troche doradza ale nie zawsze wiem czy bedzie to dobrze.Jestem na etapie ścian fundamentowych.Wysmarowałem je tym czarnym dziadostwem i chciałem na to dac 5cm styropianu.Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?
Link do komentarza
Cytat

Żeby nie zakładac nowego tematu zapytam tutaj.Chodzi mi też o izolacje scian fundamentowych.Mój teściu pracuje za granicą w budowlance i troche doradza ale nie zawsze wiem czy bedzie to dobrze.Jestem na etapie ścian fundamentowych.Wysmarowałem je tym czarnym dziadostwem i chciałem na to dac 5cm styropianu.Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?


Wątek omawiany x razy. Nie zaszkodzi - tylko po co??????
Link do komentarza
Cytat

Teściu doradza że oni kiedyś za granicą dawali jeszcze pod to jakąś specjalną pape.Czy to ma sens wogole?Papa ma byc niby za darmo bo została u tych ludzi co tam robił i powiedział że mu ją dają.Czyli było by : abizol + papa + styropian + folia kubełkowa.Pchac się w to czy nie ma sensu?



jak masz to za darmo i jak jeszcze za darmo ktoś by to zrobił to nie zaszkodzi.
ale inwestować w to, to raczej bez sensu (z szacunkiem dla teścia8-) )
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...