Skocz do zawartości

dom w mieście


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam
To mój pierwszy post na tym forumi za ewentualne niedociągnięcia przepraszam.
Super domek Smithka. Przeczytałem prawie od "deski do deski" twój blog dom w mieście. Gratuluje.
Ja właśnie jestem na etapie zmian w projekcie LEO II i chciałem zapytać jakie zmiany warto zrobić by był jeszcze lepszy niż jest?
Link do komentarza
Cytat

Witam
To mój pierwszy post na tym forumi za ewentualne niedociągnięcia przepraszam.
Super domek Smithka. Przeczytałem prawie od "deski do deski" twój blog dom w mieście. Gratuluje.
Ja właśnie jestem na etapie zmian w projekcie LEO II i chciałem zapytać jakie zmiany warto zrobić by był jeszcze lepszy niż jest?


Don111 - witaj icon_smile.gif Zapraszam Cię na forum poświęcone LEO: https://forum.budujemydom.pl/LEO-I-i-II-DOMUS-t3085.html
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No to fatalnie... A jak się mieszka? icon_smile.gif



mieszka się świetnie. Kocham ten dom, z tymi zmianami które mam jest bardzo funkcjonalny.. zostało kilka szczegółów do zrobienia (na jakieś 50 000 zł których nie mam ;) ) ale idzie do przodu, są wielkie przestrzenie, co dla mnie jest podstawą w tym, żebym się czuła komfortowo..
co cenię szczególnie?
- ogrzewaną podłogę na parterze - zdecydowanie świetna decyzja
- duże proste schody z dwoma spocznikami - siedem razy powtórzyłabym ten wybór wybierając dom
- swoją dużą sypialnię nad garażem - moja prywatna przestrzeń o wielkości 25m kwadratowych, wielkie łóżko, szafa, biurko, biblioteczka, wszystko z zakazem wstępu dla dzieci - czyli wreszcie nikt mi nic nie rusza icon_smile.gif
- sień w której jest wejście do garażu - czyli bieganie tam w butach, kurtkach, po łopatę do śniegu etc, bez wchodzenia do części mieszkalnej..
no dużo by jeszcze wymieniać, a każda rzecz taka fajna icon_smile.gif
Link do komentarza
na dole było bardzo dużo zmian. Jadalna / salon jest wymiarów takich jak w projekcie ale jest połączony z otwartą kuchnią. A ta otwarta kuchnia znajduje się tam gdzie w projekcie był pokoik na parterze.

Salon jest też otwarty na schody na piętro. Daje to ogromną przestrzeń z kominkiem na kawałeczku ściany który z tego powodu został.

na miejscu tym gdzie projekt przewidywał kuchnię znajduje się pokój z łazienką. Jest całkowicie odcięty od domu i wchodzi się do niego z sieni, tak jak do garażu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
nie zrobili, koszty przyłączenia wycenili na 1100zł i teraz walczymy o to, żeby je wzięli za siebie.. ale chwilowo jestem z wizytą więc załączę co zrobiłam kiedyś..

poniżej moje schody w artystycznych ujęciach mojej córki icon_smile.gif i obok kawałek kuchni otwartej na salon i drzwi tarasowe na ogród = Dół domu nie jest wcale urządzony, to całkowita tymczasówka, bo ju nie starczło funduszy, będę się tam powoli ogarniać..

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez PaniSmith (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie zrobili, koszty przyłączenia wycenili na 1100zł i teraz walczymy o to, żeby je wzięli za siebie.. ale chwilowo jestem z wizytą więc załączę co zrobiłam kiedyś..


Hej Schmitka icon_biggrin.gif
A o radiówce nie myślałaś? Za te 1100 zł to abonament przy radiówce będziesz miała na jakieś ponad dwa lata, a prędkość w radiówce przyzwoita,bynajmniej tak jest u mnie.
Link do komentarza
i lecimy dalej..


na zdjęciach poniżej pokoje na górze. Nie wiem co tam chcielibyście zobaczyć w szczególności, to dorobię i doślę jak się jakiś normalny net trafi..

Cytat

Hej Schmitka icon_biggrin.gif
A o radiówce nie myślałaś? Za te 1100 zł to abonament przy radiówce będziesz miała na jakieś ponad dwa lata, a prędkość w radiówce przyzwoita,bynajmniej tak jest u mnie.



zaczęłam od tych co radiówkę sprzedają.. nikt praktycznie z tych co dzwoniłam nie ma tam sygnału bo.... bloki zasłaniają... icon_rolleyes.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez PaniSmith (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zaczęłam od tych co radiówkę sprzedają.. nikt praktycznie z tych co dzwoniłam nie ma tam sygnału bo.... bloki zasłaniają... icon_rolleyes.gif


To może jakiś komitet założyć ,jak będzie więcej chętnych to może założą jakiś maszt przekaźnikowy tak aby był u Ciebie sygnał.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
witam wszystkich. Ostatnio usuwałam małą awarię dachową - żle zamocowane blachy osłonowe przy kominie zrobiły nieszczelność i zaciekała woda. Przyszedł dekarz, poprawił, licze na to że już wszystko dobrze. Założył do tego kolce przeciw gołębiom, miały u mnie na dachu aż trzy gniazda... dość droga impreza brrr...

a z informacji o ogrzewaniu - sprawa wygląda tak, że przy złej regulacji rachunek przyszedł na 800zł, co jest kwotą horendalną.. musze wprowadzić kilka poprawek (czytaj zaworów i czujników)
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

witam wszystkich. Ostatnio usuwałam małą awarię dachową - żle zamocowane blachy osłonowe przy kominie zrobiły nieszczelność i zaciekała woda. Przyszedł dekarz, poprawił, licze na to że już wszystko dobrze. Założył do tego kolce przeciw gołębiom, miały u mnie na dachu aż trzy gniazda... dość droga impreza brrr...

a z informacji o ogrzewaniu - sprawa wygląda tak, że przy złej regulacji rachunek przyszedł na 800zł, co jest kwotą horendalną.. musze wprowadzić kilka poprawek (czytaj zaworów i czujników)


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Wszelki duch Shmitkę chwali , no nareszcie jesteś. Powiedz a ten rachunek to za jaki okres? i co obejmuje w sensie cuw? co? gotowanie??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...