Skocz do zawartości

dom w mieście


Recommended Posts

wczoraj zdobyłam biurko. Znaczy własnoręcznie dotargałam. Jest już w moim pokoju, można normalnie pisać i pracować icon_smile.gif a jako, że intelektualnie zwykle u mnie aktywnie, to brak tego elementu wyposażenia odczuwałam dotkliwie, dotkliwiej nawet niż brak łóżka, który utrzymuje się jako stan ciągły i powoduje rozmaite bóle plecowe, co po dniu latania z paniką w oczach pt "co tu jeszcze sprzątnąć" nie uzupełnia się i nie komponuje w słowo znane jako "wypoczynek". Na biurku stoi za to przezornie zasiana i uroczo wykwitła Maciejka, która wieczorem napełnia pokój cudnym zapachem. Otwarte okno, widok na księżyc i gwiazdy, świerszcze i już w zasadzie można zapomnieć, że śpię na podłodze ;)
dziś w planach dalsze budowanie ceglanego grila (wreszcie będzie co jeść, bo kuchni nie ma), sprzątanie śmieci z ogrodu, bo zaczyna się już tu przewalanie dzieciowe, grabienie miłościwie skoszonej mi wczoraj przez sąsiada trawy (ja się nie dorobiłam innych narzędzi niż sierp i kosa), dalsza wywózka rzeczy z mieszkania (nie mam kandydatów do przewożenia łóżka i kanapy), obiad u dobrej babci.. dobrze, że lato, jakoś się to ogarnia powoli, ale spora doza chaosu jest..
Link do komentarza
Cytat

Byndzie kolorować bieliznę...
Nie przejmuj się, stara woda z rur zlecieć musi. Wyleje się i będzie w porzo.



i tak właśnie się stało icon_smile.gif
wieczorem odbyło się pierwsze kąpanie icon_smile.gif


Cytat

Trochę późno, ale i ja się przyłączam Ci kibicować icon_biggrin.gif Domek bardzo fajny, a Ty super babka, że wszystko sama ogarniasz. Ja bym rady nie dała sama-chyba icon_question.gif



dałabyś, dlaczego nie? Czy facet czy kobieta, każdy może dać radę. Trzeb tylko być przekonanym do tego, że się chce. Dużo osób mi pomaga, to bardzo cenne jest. Dziś wujo przyjdzie i ziemię będzie równał i dosiewał trawę, już to trochę pracy mniej dla mnie. lodówkę dziś znajomi zniosą i pomogą przewieźć.. i tak dzięki temu idzie trochę do przodu icon_smile.gif

choć wczoraj wujostwo i ciotostwo zwiedzając moje włości litość miało w oczach, bo tu jeszcze tyle prowizorki i nie jest to tak jak często bywa - nowy dom, nowe meble, wszystko równiutko, śliczniutko że tylko oczy cieszy... U mnie graty stare, każde w innym kolorze... ;)
Link do komentarza
Cytat

No i czego nie mówiła? Plecy bym umył...



dla mnie już ciepłej wody nie starczyło, dziecka tylko się myły, ja sobie zrobię kąpiel dziś w ciągu dnia bo urlop mam na ogarnianie i siedzenie w ogrodzie ;)


Cytat

super są te schody!
Ale co w takim razie z łazienką/wc na parterze?



tam gdzie w projekcie była kuchnia mam pokój z łazienką, elegancka całkiem wyszła, z kabiną fajną icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dobrze, zrobię i jutro wrzucę, bo w moim nowym domu internet bezprzewodowy słaby, nie załaduję plików, muszę do cywilizacji pojechać ;)


No ja myślę, bo się już doczekać nie mogę.
A myślisz, że u mnie to nowości meblowe będą?
Po za kuchnią nie przewiduję takowych.
No chyba, że zdobędę maszynkę do robienia pieniędzy, tudzież Duży wygra w totka...co właściwie jest prawie równoznaczne icon_lol.gif
Link do komentarza
aaa przepraszam, bo sprawa jest taka, że nie mogę ichod siebie na serwer wrzucić, i wieczorem jeżdżę do kolegi znajomego jednego w celu opieki nad mieszkaniem a zwł pięknymi kwiatami co je ma na balkonie, bo on sobie pojechał na wywczas no i tam jest dobry net to tam chciałam to zrobić, ale byłam wczoraj taka zmęczona, że nic z tego nie wyszło, poszłam sprać przed 22.00. Zaraz biorę sprzęta ze sobą i powrzucam wszystko icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

...jeżdżę do kolegi znajomego jednego w celu opieki nad mieszkaniem a zwł pięknymi kwiatami co je ma na balkonie,...


Będzie Ci musiał baaaardzo sie odwdzięczyć...przynajmniej kolacją icon_lol.gif

Ale przynajmniej ma neta dobrego. Mnie ze starego kompa na fecebook foty nie wchodziły. Na picasę i owszem, bez problemu. A gdzie trzymasz foty?
Link do komentarza
Cytat

myślę, ze jest szansa na to, że po dzisiejszym dniu będą zdjęcia pierwszej ściany w tynku , to wieczorem wrzucę icon_smile.gif


Jednak się myliłaś, szansy nie było icon_biggrin.gif ale cóż czekam dalej na fotki i na pewno nie tylko ja jestem niecierpliwy icon_mrgreen.gif
A powiedz czy te fachowcy co Ci ocieplają dawają kratki wentylacyjne w styropian.
Link do komentarza
Tak szczerze mówiąc to w temat sie nie zagłębiałem bo ja swojego domu nie muszę ocieplać,ale widzę jak co niektórzy przy ocieplaniu styro dawają na dole ściany małe kratki takie około 5 cm średnicy co 1-1,5m ,czytałem o takim czymś kiedyś w jakieś prasie. Dla pewności wrzuć temat w googlach to se poczytasz co i jak.
Link do komentarza
Cytat

znalazłam taką odpowiedź, to panowie od mojego styropianu piszą (że nie trzeba)
http://muratordom.pl/eksperci/pytania/czy-...zinnego-/22391/


Panowie fachowcy to uważają,że dużo rzeczy nie trzeba robić bo im się nie chce,idą po najmniejszej linii oporu, zrobić robotę ,wziąć pieniążki i do domu a inwestor niech się potem martwi. Załóż temat niech ludziska się wypowiedzą.
Link do komentarza
Moim zdaniem dawanie kratek w styro jest bezzasadne - oczywiście przy ścianie 2 warstwowej. Tu nie zachodzi przewietrzanie , a nawet zgodne ze sztuką jest klejenie styropianu na opaskę + placki. W ten sposób każdy arkusz ma z tyłu zamkniętą przestrzeń i to znacznie poprawia termoizolację.
Co innego przy ścianie 3 warstwowej, tu szczeliny wentylacyjne, jak i odstęp 3 warstwy od izolacji jest bardzo wskazany.
Link do komentarza
Cytat

Panowie fachowcy to uważają,że dużo rzeczy nie trzeba robić bo im się nie chce,idą po najmniejszej linii oporu, zrobić robotę ,wziąć pieniążki i do domu a inwestor niech się potem martwi. Załóż temat niech ludziska się wypowiedzą.



Henio, nie siej fermentu....
Link do komentarza
Cytat

Henio, nie siej fermentu....


Akurat to było napisane w ogólnym znaczeniu icon_biggrin.gif kiedyś moj kolega uskarżał się że płytki z zabudowy zrobionej z płyty osb odleciały a gdy się zapytałem czym gruntowali to odpowiedział ,że Uni Gruntem icon_eek.gif ale jakiś czas te płytki wytrzymały.
A co do tych kratek to tak jak napisałem, widziałem i czy talem że takie ustrojstwo się daje ale tematu nie zagłębiałem bo mojego domku nie dotyczy.
Link do komentarza
mojego też nie, sprawdziłam. Ale zawsze warto wiedzieć i sprawdzać. A zapytam - kto z was ma listwy termoizolacyjne (takie taśmy) przy oknach?
Witam się po wypoczynku, zdjęcia jakieś zapodam może wieczorem w czasie zajmowania się kwiatami, bo już prawie dom skończony, tylko panom zabrakło nieco tynku, wystraszyli się i przerwali robotę...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
dawno mnie nie było, ale mam kłopoty z internetem tutaj...
leci tylko robota, szkoła i ciągle to sprzątanie... Do tego z litości stan posiadania w moim zoo ciągle się zmienia i na dziś są już 2 koty i 2 psy..

Cytat

O takie listwy Wam chodzi dziewczyny?

Montował je między innymi TINEK, więc warto go podpytać co i jak.
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=208217



listew finalnie nie dałam co zapewne okaże się wielkim błędem, ale jestem już bankrutem. A może raczej bankrutką. ;)
Link do komentarza
Cytat

dawno mnie nie było, ale mam kłopoty z internetem tutaj...
leci tylko robota, szkoła i ciągle to sprzątanie... Do tego z litości stan posiadania w moim zoo ciągle się zmienia i na dziś są już 2 koty i 2 psy..



listew finalnie nie dałam co zapewne okaże się wielkim błędem, ale jestem już bankrutem. A może raczej bankrutką. ;)




Też nie dałem , świadomie i z premedytacją . Problemy się robiły z kupnem , dostawą ( internet) ...odpuściłem.

Nie widzę wielkiej różnicy w braku ich posiadania icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...