Skocz do zawartości

dom w mieście


Recommended Posts

Gość mhtyl
No Pani Smitko okłamała mnie Pani co do tych schodów,obiecałaś że będą fajne a nie są icon_razz.gif
Są zajefajne icon_biggrin.gif super ,robią wrażenie na zdjęciach a w realu prezentują się zapewne jeszcze lepiej.
Tylko teraz musisz o nie dbać bo jeszcze trochę robot zostało w domku a szkoda aby tak ładne schody ucierpiały.
Link do komentarza
Cytat

Fajne te schody icon_smile.gif Jeśli nie było tak w projekcie, to w rzeczywistości wyszło chyba lepiej niż w projekcie icon_smile.gif



w projekcie były wąziutkie zabiegowe bez spocznika. Pod spodem miała się zmieścić łazienka. Łazienka jest w innym miejscu, a schody używane są kilkanaście razy dziennie, muszą być wygodne. Cieszę się bardzo, że wam też się podobają icon_smile.gif
będę je osłaniać styropianem i oklejać tekturą żeby nie ucierpiały. Dziś elektryk zakłada gniazdka i włączniki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zabieram się za przyłaczenie wody, kanalizacji i deszczówki do drogi. Ze względu na rodzaj drogi (kosta brukowa) i głębokośc wykopu (3m) oraz usytuowanie studzienki (u mnie na działce) koszt przewidywany to ok 20 000zł... Trochę mnie to załamało.. :(


Cena szok,ale być może uzasadniona.Jak ja sobie pomyślę ,że za przyłącze wody wraz z projektem dałem 1000 zł to w porównaniu z Twoją wyceną to darmocha.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

projekty ehhh każdy był po 1500zł...
a teraz ze względu na drogę.... no wiesz... kładzie mi to budżet mocno :(


Wiem, słyszałem jakie są tego koszta. Znajomy we Wrocławiu jak podłączał wodę to trafił na remont drogi i za połowę ceny miał podciągniętą a tak to by słono za to zapłacił.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
święta minęły i już robotnicy moi wypoczęci powrócili do pracy icon_smile.gif
na budowę przyjechało 100m płytek rozmaitych, kleje, pianki, parapety (sama te ostatnie wybiegałam wczoraj o świcie). Miło patrzeć jak zaczyna się to mrówcze wykańczanie szczegółów dzięki którym dom zyskuje na urodzie icon_smile.gif
Regipsy szlifowane, gotowe są już do malowania, w garażu parapety zrobione z płytek (lubię takie minimalistyczne rozwiązania), to samo w salonie - podoba mi się ten pomysł, nie lubię tradycyjnych parapetów w domach, choć na piętrze jednak będą, wszystko przez kaloryfery.. musiały być..
Oczywiście wyszły kolejne problemy do poprawy, wylewka w cześci pomieszczenia gospodarczego za cienka, popękała na rurach, jest do poprawy. Zła jestem o to, bo chciałam tam w pierwszej kolejności płytki kłaść i już piec instalować, a tu poprawki... Od poniedziałku przyjeżdżają hydraulicy - kaloryfery i przyłącz wod - kan do ulicy... ja biegnę po drugą transzę kredytu i już się boję że za szybko się te pieniądze skończą...
Aaa i jeszcze drzwi znalazłam w kolorze antracyt jakie mi potrzeba. Wejściowe. Z montażem 1500zł... chyba zamówię..
Link do komentarza
woda i kanalizacja już jest. Dziś deszczówka, choć studzienka już też gotowa. Przyłącza idą pod wjazdem zatem ZIKIT ich nie przejmie.. Kolory na ściany w domu kupione, malują się, rozpierdzielone wszystko w domu, na działce i ulica ledwo się trzyma... Fakt, że w ziemi iły obniżył koszty pracy, bo całe szczęście ziemia nie groziła osunięciem..
Link do komentarza
Cytat

witam, cieszę się że tyle osób tu zagląda :P
zatem wszystkim ciekawym już załączam zdjęcia pokoi, bo prace idą naprzód, tylko już pieniędzy z drugiej transzy (której jeszcze nie dostałam) ubywa..



no jeszcze się dodały zdjęcia garażu icon_smile.gif
no tam też już płyteczki, prawda icon_smile.gif)




kolory świadczą że nie boisz się nikogo, niczego, jesteś zdecydowana i twarda
Mnie się podoba - chociaż jako tchórz chyba bym się bał tak samo
A garaż to zamiast parkowania brudnego samochodu - chyba powinnaś wynająć studentom I roku medycyny.
Będą zachwyceni - gwarantuję
Pozdrowienia icon_biggrin.gif

edit!
teraz zwróciłem uwagę że Kachna podobnie sie wyraziła jak ja
Znaczy się - coś w tym jest!!!!

Cytat

Smitka!!

A te schody to masz całkiem do moich podobne, jeno ja nie mam trzech biegów.



wiemy, wiemy - masz sześciobiegową skrzynię i dodatkowo turbosprężarkę....wiemy,wiemy.....
Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Piękne , zdecydowane kolory! Zakładam,że kobieta z twardym charakterem je wybierała;)



trzy kobiety..


dzięki wam wszystkim za komplementy icon_smile.gif

Cytat

Smithka graty wielkie icon_smile.gif
Cieszę się, że prace posuwają się do przodu i że jesteś szczęśliwa.
Pozdrówka



nie jestem chyba szczęśliwa..
kupiłam sobie dziś goździki na pocieszenie. Bardzo lubię. I ładne są i czerwone.. To mi będzie weselej w domu.

Nie starczy mi kasy z kredytu, bardzo się martwię :(
Link do komentarza
Cytat

nie jestem chyba szczęśliwa..
kupiłam sobie dziś goździki na pocieszenie. Bardzo lubię. I ładne są i czerwone.. To mi będzie weselej w domu.

Nie starczy mi kasy z kredytu, bardzo się martwię :(


To bądź Kochana, przeca to wszystko od Ciebie zależy...
Patrz, martwiłaś się cały czas... jest coraz bliżej do końca... może nie starczy na wszystko ale niedługo się wprowadzisz!!!
Jak ja się wprowadzałam to miałam zlew w kuchni i nic poza tym... wprowadziłam się z materacem i krzesełkami turystycznymi dwoma...
icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

trzy kobiety..


dzięki wam wszystkim za komplementy icon_smile.gif



nie jestem chyba szczęśliwa..
kupiłam sobie dziś goździki na pocieszenie. Bardzo lubię. I ładne są i czerwone.. To mi będzie weselej w domu.

Nie starczy mi kasy z kredytu, bardzo się martwię :(


To się zapytam najmniej wscibsko jak się da na co zabraknie?
Link do komentarza
Cytat

trzy kobiety..
dzięki wam wszystkim za komplementy icon_smile.gif
Nie starczy mi kasy z kredytu, bardzo się martwię :(


A ja tam nie jestem kobietą a też mi kolory podobają icon_biggrin.gif
Nie ma się czym zamartwiać, pomyśl że może być gorzej icon_biggrin.gif a tak na poważnie mi też już się skończyła i teraz jadę ze swoich a tu kredyt trza spłacać,dwójka dzieci i opłaty. Najważniejsze aby było zdrowie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
co do kolorków to piękne, piękne tym bardziej, że dwa z nich mam u siebie icon_biggrin.gif

Cytat

Nie starczy mi kasy z kredytu, bardzo się martwię :(


nie przejmuj się, mi też nie starczyło, nie mam łazienki na górze, mam tylko jedną lampę - w kuchni, a i tak na weekend majowy zamierzam się przeprowadzić, spać będę na dmuchanym materacu, a resztę zrobi się z czasem, całe życie przed nami icon_smile.gif
głowa do góry icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

To bądź Kochana, przeca to wszystko od Ciebie zależy...
Patrz, martwiłaś się cały czas... jest coraz bliżej do końca... może nie starczy na wszystko ale niedługo się wprowadzisz!!!
Jak ja się wprowadzałam to miałam zlew w kuchni i nic poza tym... wprowadziłam się z materacem i krzesełkami turystycznymi dwoma...
icon_lol.gif



ja się nie przenoszę przed lipcem, nie mam na to czasu, za dużo do przewiezienia... nie będzie szkoły to się zacznie przenoszenie..


Cytat

To się zapytam najmniej wscibsko jak się da na co zabraknie?



na ocieplenie fundamentów, podbitkę, ocieplenie budynku. Mam nadzieję, że ogrodzenie, łazienkę i kuchnię zrobię, żeby się dało mieszkać...


Cytat

A ja tam nie jestem kobietą a też mi kolory podobają icon_biggrin.gif
Nie ma się czym zamartwiać, pomyśl że może być gorzej icon_biggrin.gif a tak na poważnie mi też już się skończyła i teraz jadę ze swoich a tu kredyt trza spłacać,dwójka dzieci i opłaty. Najważniejsze aby było zdrowie icon_biggrin.gif



ja wszystko swoje dołożyłam do pierwszej transzy.. nie pojade już na niczym innym niż kredyt :/


Cytat

A ja tam nie jestem kobietą a też mi kolory podobają icon_biggrin.gif
Nie ma się czym zamartwiać, pomyśl że może być gorzej icon_biggrin.gif a tak na poważnie mi też już się skończyła i teraz jadę ze swoich a tu kredyt trza spłacać,dwójka dzieci i opłaty. Najważniejsze aby było zdrowie icon_biggrin.gif




mhtl to wszystko prawda. Jedyna różnica między nami, że tu u mnie trzy baby i na tym skład się kończy. Nie ma takiej możliwości, żebym ja tu coś sama zrobiła, czy dorobiła więcej niż to jest teraz... Już i tak są dni kiedy o 20.00 wracam.. chyba, że mnie kto z was u siebie na budowie w wakacje zatrudni :P
Link do komentarza
Cytat

Smithka, dasz radę...
Ja muszę fundament ocieplić i ogrodzenie by się zdało z przodka zrobić i gospodarczak straszy i ziemi brak coby trawkę posiać i... eeee tam mogłabym tak długo jeszcze wymieniać ale to wszystko kiedyś się zrobi... chyba... icon_mrgreen.gif



ja tam twardo zamierzam grać w totka... wtedy to się wszystko zrobi icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja tam twardo zamierzam grać w totka... wtedy to się wszystko zrobi icon_smile.gif


Jest jeszcze drugi warunek aby wszystko zrobić trzeba wygrać icon_biggrin.gif

Cytat

na ocieplenie fundamentów, podbitkę, ocieplenie budynku. Mam nadzieję, że ogrodzenie, łazienkę i kuchnię zrobię, żeby się dało mieszkać...


Podbitkę i ocieplenie fundamentów możesz sobie na razie odpuścić ale ocieplić budynek musisz zrobić przed odbiorem.

Cytat

ja wszystko swoje dołożyłam do pierwszej transzy.. nie pojade już na niczym innym niż kredyt :/


U mnie wyglądało to troszkę inaczej. Ja za swoje kupiłem działkę i pociągłem budowę pod stan zero wraz ze ślepą posadzką potem kredyt i teraz znowu za swoje.

Cytat

mhtl to wszystko prawda. Jedyna różnica między nami, że tu u mnie trzy baby i na tym skład się kończy. Nie ma takiej możliwości, żebym ja tu coś sama zrobiła, czy dorobiła więcej niż to jest teraz... Już i tak są dni kiedy o 20.00 wracam.. chyba, że mnie kto z was u siebie na budowie w wakacje zatrudni :P


Znam to dobrze, mam w domu trzy baby o wszystko co trzeba zrobić to tylko ja icon_biggrin.gif
Jakby by było bliżej to z miłą chęcią bym zatrudnił icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Podbitkę i ocieplenie fundamentów możesz sobie na razie odpuścić ale ocieplić budynek musisz zrobić przed odbiorem.



zgoda, ale jeśli jest ściana 1-warstwowa (np Porotherm 44 lub 50 lub BK 36,5) - to wtedy ocieplać nie musisz już - bo spełniasz wymóg normowy U ściany<0,3. Niestety jeśli tego wymogu nie spełniasz, to domu nie odbierzesz...

swoją drogą - widzę że coraz więcej ludzi zaczyna grać w totka icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

zgoda, ale jeśli jest ściana 1-warstwowa (np Porotherm 44 lub 50 lub BK 36,5) - to wtedy ocieplać nie musisz już - bo spełniasz wymóg normowy U ściany<0,3. Niestety jeśli tego wymogu nie spełniasz, to domu nie odbierzesz...

swoją drogą - widzę że coraz więcej ludzi zaczyna grać w totka icon_razz.gif


Wnioskuję ,że jest 2W ściana bo w innym przypadku mija się z celem wywalać kasę na 1W a potem docieplać,to darmowy i niepotrzebny wydatek aczkolwiek nie zaszkodziło by o ile nie grubość ocieplenia jest odpowiednia mam tu na myśli punkt rosy.
No ja w totka co kumulacja gram i przed losowaniem górnolotne plany a po losowaniu szara rzeczywistość icon_mrgreen.gif icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Wnioskuję ,że jest 2W ściana bo w innym przypadku mija się z celem wywalać kasę na 1W a potem docieplać,to darmowy i niepotrzebny wydatek aczkolwiek nie zaszkodziło by o ile nie grubość ocieplenia jest odpowiednia mam tu na myśli punkt rosy.
No ja w totka co kumulacja gram i przed losowaniem górnolotne plany a po losowaniu szara rzeczywistość icon_mrgreen.gif icon_cry.gif




icon_eek.gif co wy mi tu piszecie o tym ociepleniu, bo nic nie rozumiem icon_eek.gif



ja zapomniałam znów kupić los icon_confused.gif


bylam za to w górach i tam pięknie jest... Takich pełno:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

no pisałaś o ociepleniu, więc ci odpisaliśmy icon_biggrin.gif



no tyle to złapałam icon_cool.gif
tylko bardziej bym prosiła tak po ludzku, bo w tym języku powyżej to ja rozumiem tyle z tego, co z historyjki, którą Retro wkleił kiedyś o hydrauliku icon_rolleyes.gif
znaczy, co z tym odbieraniem i od czego to zależy i czy warto robić odbiór przed ociepleniem? Jakie to ma konsekwencje dla mnie jeśli odbiorę z ociepleniem lub bez?
Link do komentarza
Cytat

Bez ocieplenia nie dostaniesz świadectwa energetycznego , a bez świadectwa nie zakończysz budowy. O ile sie nie mylę to wystarczy styropian zaciągnięty klejem.



mój kierbud mówi, że można odbierać bez ocieplenia. Tylko go nie zapytałam, co dla mnie znaczy słabe (fatalne w zasadzie bez ocieplenia) świadectwo energetyczne?
Link do komentarza
Gość gawel
a nic nie oznacza że będziesz musiała troche odgrzewanei podkrecić

Z resztą czekaj mam zaprzyjaźniona dziewczyne co świadectwami sie zajmuje to sie dopytam i odpowiem
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

mój kierbud mówi, że można odbierać bez ocieplenia. Tylko go nie zapytałam, co dla mnie znaczy słabe (fatalne w zasadzie bez ocieplenia) świadectwo energetyczne?


Jeżeli projekt przewiduje ocieplenie to nie ma bata trza to zrobić aby dom został odebrany. Nie wiem jak jest u Ciebie ale jak ja rozpytywałem o technologię budowy swojego domku i brałem pod uwagę ścianę 2W albo 1W. Z tego co się dowiedziałem bynajmniej tak mi mówili ci co się już wybudowali ,że musi być tak jak w projekcie aby ściana spełniała normy przenikania ciepła i to było jeszcze zanim weszły te świadectwa.
Link do komentarza
Cytat

mój kierbud mówi, że można odbierać bez ocieplenia. Tylko go nie zapytałam, co dla mnie znaczy słabe (fatalne w zasadzie bez ocieplenia) świadectwo energetyczne?



...kierbud gupoty gada - ot icon_neutral.gif

Ściana zaprojektowana jako 2W - po to jest 2W żeby gwarantować barierę izolacji cieplnej w granicy 0.3 ^ .
Bez izolacji nie ma szans , żeby spełniała to kryterium - wymagane w warunkach techn.

Nie wierze , że ktokolwiek zrobi (podpisze) certyfikat energetyczny dla ściany 2W - bez izolacji - i wybazgrze , że ma mniej niż 0,3 ^ puknijsie.gif

...ale Polandia to ciekawy kraj jest ... już mnie coraz mniej absurdów tutaj dziwi , więc może i Tobie się uda ?

Mój CE dołączyłem przy odbiorze do kompletu dok. i z rozpędu nie włożyłem do teczki kopii uprawnień gościa , który je wykonał .
Po dwóch tygodniach przyszło zawiadomienie . Byłem pewien , że dotyczy braku tego papieru ...
Było to zezwolenie na użytkowanie budynku icon_mrgreen.gif - znaczy , że nikt chyba nawet tego nie czytał ? blink.gif
Link do komentarza
A to nasza Polska cała Mhtl icon_smile.gif
wywiesiłeś wczoraj flagę? :P

Sprawę ocieplenia zostawiam na później, chciałam powiedzieć, że przechodzimy do tematu łazienka. Wczoraj miałam kupić, ale niestety nie potrafię zdecydować o kolorze płytek, trudne to dla mnie i brak mi pomysłów.. Pokłóciłam się też z hydraulikiem, okropnie mnie zdenerwował, w głowie się to nie mieści.... Aż go zmienię chyba i piec zrobi mi inny, bo teksty jakie wczoraj słyszałam od pana stawiały mi włosy dęba na głowie..
Link do komentarza
Gość adiqq
dawno nie zaglądałem, ale R-32 dobrze ci to napisał...
może twój kierbud ma rację, pod warunkiem, żę twoja sama ściana bez styropianu spełnia U<0,3 czyli w praktyce porotherm 44 lub grubszy lub BK 36,5 lub grubszy - już pisałem o tym wcześniej....
no ale ty nie napisałaś jaką masz ściane...
Link do komentarza
Gość adiqq
oglądałem twoje zdjęcia z budowy - chyba faktycznie, tak na "oko" jest to poro44 - więc jeśli tak jest, to możesz robić ŚE

no i nie musisz ocieplać póki co, żeby odebrać budynek
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A to nasza Polska cała Mhtl icon_smile.gif
wywiesiłeś wczoraj flagę? :P

Sprawę ocieplenia zostawiam na później, chciałam powiedzieć, że przechodzimy do tematu łazienka. Wczoraj miałam kupić, ale niestety nie potrafię zdecydować o kolorze płytek, trudne to dla mnie i brak mi pomysłów.. Pokłóciłam się też z hydraulikiem, okropnie mnie zdenerwował, w głowie się to nie mieści.... Aż go zmienię chyba i piec zrobi mi inny, bo teksty jakie wczoraj słyszałam od pana stawiały mi włosy dęba na głowie..


Już to zrobiłem 1 :fahne2_pl:
Co do ocieplenia to jeżeli jest to porotherm 44 to po co iść w koszta z ociepleniem. Pewnie że to nie zaszkodzi ale co za dużo to niezdrowo.
Co do łazienki to proponowałbym zrobić wizualizację.
A czemu piec ma być inny, jaki tego powód?
Link do komentarza
Cytat

Już to zrobiłem 1 :fahne2_pl:
Co do ocieplenia to jeżeli jest to porotherm 44 to po co iść w koszta z ociepleniem. Pewnie że to nie zaszkodzi ale co za dużo to niezdrowo.
Co do łazienki to proponowałbym zrobić wizualizację.
A czemu piec ma być inny, jaki tego powód?



nie piec ma być inny tylko hydraulik icon_smile.gif
a to dlatego, że mnie irytuje bardzo

nie ma czasu na wizualizację, z resztą już mi się powoli w głowie układa wszystko..
Link do komentarza
Gość gawel
Co właściwe daje tak oslawiony poroterm??? icon_question.gif skoro dom Dagi postawiony z gazobetonu (czyli w do,mniemaniu z czegoś tanszego=gorszego=wzgardzonego) spełnia i wymogi formalne i praktyczne? Byłem i Dagmary i dom jest ok jak najbardziej otynkowany obustronnie i jezeli kiedys będzie jakis super styropian który uczyni z niego dom pasywny to sobie go doklei i tyle. Niech mi to ktos pojaśni bo nie rozumiem tym bardziej że mieszkam w baraczku czyli kanadyjczyku icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...