Skocz do zawartości

dom w mieście


Recommended Posts

1. Grzejniki – instalacja w oparciu o http://www.stelrad.pl/g_compact.html , z całością materiałów, w cenie około 8.400zł brutto nie wygląda tragicznie – raczej jest do przyjęcia.
Oczywiście można kupić tańsze grzejniki, ale nie tego rodzaju i nie z tej półki cenowej.
Policzcie sami – szacunkowo:
- średni koszt tego grzejnika (netto, dla mocy 1.600W) to około 350zł x 12szt = 4.200zł,
- zawory + odpowietrzniki około 70zł x 12szt = 840zł,
- rury, kształtki, zawory, itp. = około 1.300zł,
- podatek VAT = 600zł
Razem = około 7.000zł, czyli robocizna wynosi około 1.400zł.



2. CWU – moim zdaniem wszystkie analizy przemawiają za tym, aby poza sezonem grzewczym ogrzewać CWU za pośrednictwem pompy ciepła, bo to inwestycyjnie tańsze rozwiązanie w stosunku do solarów - nawet z uwzględnieniem dotacji. Koszt eksploatacji porównywalny z instalacja solarną, a komfort nieporównywalny do instalacji solarnej.

3. Kocioł – tu nie jest już tak prosto, bo zbyt wiele zależy od oczekiwań, automatyki, warunków „lokalowych”, itp. Należy określić te warunki, a dopiero potem wybierać i porównywać.

Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

otóż Cooliber bardzo sobie chwali solary, uważa że nie ma z nimi kłopotu i bardzo to dobra inwestycja.


To w takim razie dopytaj go tylko o szczegoły ile i czego zainstalować i będzie ok
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

otóż Cooliber bardzo sobie chwali solary, uważa że nie ma z nimi kłopotu i bardzo to dobra inwestycja.


Tylko,że jednemu pasuje a drugiemu nie koniecznie. Dobry przykład podłogówki jak się pytałem po znajomych jak się sprawuje to jedni byli zachwyceni a wg innych to porażka i każdy z nich używał super argumentów i teraz bądź mądry i pisz wiersze icon_biggrin.gif Ja uważam,że każde rozwiązanie jest dobre i sprawdzi się ale pod warunkiem prawidłowego montażu i obsługi.
Link do komentarza
Cytat

1. Grzejniki – instalacja w oparciu o http://www.stelrad.pl/g_compact.html , z całością materiałów, w cenie około 8.400zł brutto nie wygląda tragicznie – raczej jest do przyjęcia.
Oczywiście można kupić tańsze grzejniki, ale nie tego rodzaju i nie z tej półki cenowej.
Policzcie sami – szacunkowo:
- średni koszt tego grzejnika (netto, dla mocy 1.600W) to około 350zł x 12szt = 4.200zł,
- zawory + odpowietrzniki około 70zł x 12szt = 840zł,
- rury, kształtki, zawory, itp. = około 1.300zł,
- podatek VAT = 600zł
Razem = około 7.000zł, czyli robocizna wynosi około 1.400zł.



2. CWU – moim zdaniem wszystkie analizy przemawiają za tym, aby poza sezonem grzewczym ogrzewać CWU za pośrednictwem pompy ciepła, bo to inwestycyjnie tańsze rozwiązanie w stosunku do solarów - nawet z uwzględnieniem dotacji. Koszt eksploatacji porównywalny z instalacja solarną, a komfort nieporównywalny do instalacji solarnej.

3. Kocioł – tu nie jest już tak prosto, bo zbyt wiele zależy od oczekiwań, automatyki, warunków „lokalowych”, itp. Należy określić te warunki, a dopiero potem wybierać i porównywać.




zapytałam pana po ile te grzejniki są - powiedział, że ok 200zł/szt - to było jeszcze zanim poprosiłam o wycenę szczegółową. Poza tym babajaga - to jest cena bez vat czyli netto. No i po tym jak pan został poproszony o wycenę szczegółową, to już się nie oddzywa. Jutro przychodzi zatem nowy hydraulik.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zapytałam pana po ile te grzejniki są - powiedział, że ok 200zł/szt - to było jeszcze zanim poprosiłam o wycenę szczegółową. Poza tym babajaga - to jest cena bez vat czyli netto. No i po tym jak pan został poproszony o wycenę szczegółową, to już się nie oddzywa. Jutro przychodzi zatem nowy hydraulik.


Ja do swojego domu 135 m2 p.u. zapłaciłem za cały materiał (rurki miedziane, alu-pex kisan na podłogówkę, bojler ,naczynie wyr., grzejniki itd itp)oprócz pieca dałem 10 000 zł z Vatem.

U mnie jak przyszedł hydraulik na budowę to wypisał mi potrzebny materiał i nie wnikał czy ja ko kupię czy on to załatwi.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

zapytałam pana po ile te grzejniki są - powiedział, że ok 200zł/szt - to było jeszcze zanim poprosiłam o wycenę szczegółową. Poza tym babajaga - to jest cena bez vat czyli netto. No i po tym jak pan został poproszony o wycenę szczegółową, to już się nie oddzywa. Jutro przychodzi zatem nowy hydraulik.


Szmidka i bardzo dobrze icon_wink.gif . Dozylismy takich czasów że rzadko kto może sobie pozwolić na zapłacenie pierwszej tzw wyjściowej ceny i wykonawca o tym wie daje górką, bo zdaje sobie sprawę że inwestor może być zdesperowany, zmęczony i może nie mieć gdzie mieszkać poza tym to przecież CENTRALNE na to nie pożałuje. I łyknie cenę i wykonawca ma wypas na swoim wynagrodzeniu, upustach z hurtowni i na vacie różnica pomiędzy 23/8 %. Ale nie ma tak dobrze bo jeżeli takich sory jeleni paru straci to w końcu odpuści. Jeżeli zapytasz się o konkrety i z należytym stopniem szczegołowości to już na starcie będą wiedzieli że lepiej albo nie odpowiadać albo uczciwie się potargować. I jeszcze 2 sprawy żadnych zaliczek bo nie ma takiej potrzeby termin płatności za wyposażenie za zwyczaj dla firm to 14 dni (albo i więcej) to nie jest mc drive że już musisz zapłacić mówiąc w skrócie zanim zaplacisz za to wyposazenie to juz powinno być zainstalowane i uruchomione. I ostatnia sprawa czyli gwarancja i usuwanie usterek ja bym sobie wynegocjował jakiś procent z ich wynagrodzenia robocizny tytulem zabezpieczenia to mobilizuje bo jak czegoś nie bedą chcieli naprawić to 2 majle z ostrzezeniem i naprawi kto inny a ty odetniesz kupony
Link do komentarza
Ceny podałem netto i doliczyłem do tego 8% podatku VAT. icon_biggrin.gif

Zastanawia mnie jednak to, że do ogrzewania swojego domu podchodzisz na zasadzie (parafrazując) „będę zadowolooooona” – przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Dlaczego ?
Z prostej przyczyny – piszesz o wszystkim, tylko nie o tym czy masz jakieś wyliczenia co do mocy poszczególnych grzejników w każdym pomieszczeniu, a moc grzejnika, to też jego koszt.
Bez określonych mocy, każdy kosztorys będzie „ślepy”.

Wykonałaś w części pomieszczeń podłogówkę, ale nic nie napisałaś czy była próba szczelności –ale wnioskuję z tego, że jakiś hydraulik już był. Może jemu zleć wykonanie pozostałych elementów ogrzewania, bo jak coś nie „zagra”, to nie będzie winnego.
Ze zgrozą doczytałem, że chcesz na wylewki teraz kłaść płytki - bez wygrzania podłogówki !!!!????

Być może przesadzam, ale intencje mam dobre. icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Masz racje Rysiu (jak zwykle) ja bym wziął kalkulator i wyliczył sobie moc grzejników po co walić wielkie zeby potem były letnie bo termostat wyłączy. W niektórych pomieszczeniach bym zrezygnował jak np kuchnia czy wiatrolap(w wiatrołapie nie mam) (w kuchni mam ale nie mam podłogówki i żałuje) No i tez mam watpliwości co do tego pospiechu, bo bez wietrzenia i suszenia to ja marnie widze te wykonczeniówkę (chyba że Szmidka może jest po ścianą i musi zamieszkac wtedy to zło konieczne i da sie zrobic ale do tej imprezy z 5 t węgla trzeba doliczyć skromnie liczać i jakieś osuszacze (wynajem)
Link do komentarza
Gość mhtyl
A ja Wam powiem tak,że jeżeli gościu był i wyliczył jej koszta to dla mnie logiczne że uwzględnił potrzebną moc grzejników.
A z drugiej strony to dziwi m,nie fakt robienia instalacji na raty, przeważnie robi się w całości i za jednym zamachem. Wtedy dużo błędów można się pozbyć i wyłapać ewentualne usterki po sprawdzeniu - zalaniu wodą instalacji i przepaleniu w piecu.
Link do komentarza
Gość gawel
Dokładnie , pamiętam jak miałem zrobioną instalację wodną i była zamknięta w jedną pętle i pod ciśnieniem podłączona do wodociągu raz gdzieś się "specjalistom" pilarka omsknęła to od razu bylo wiadomo
Link do komentarza
chłopaki, próby szczelności są porobione wszystkie, cała instalacja sprawna, starczy tylko grzejniki założyć, reszta już zrobiona. Chyba nie zakładaliście grzejników przed ocieplaniem dachu, malowaniem i wylewkami? I wycenę dostałam od gościa, który mi podłogówkę robił właśnie i robił na podstawie projektu, żeby pomieszczenia były dogrzane.. rany Babajaga... traktujesz mnie jak blondynkę skoro zakładasz, że robię to bez żadnego planu, tylko tak na oko.. wiesz, tak samo jak ten hydraulik.. a napisałam ci o wacie, widzę, że nie zrozumiałeś - ty w cenie 7.800zł zrobiłeś obliczenia różne:
[quote babajaga ]
1. Grzejniki ? instalacja w oparciu o http://www.stelrad.pl/g_compact.html , z całością materiałów, w cenie około 8.400zł brutto nie wygląda tragicznie ? raczej jest do przyjęcia.
Oczywiście można kupić tańsze grzejniki, ale nie tego rodzaju i nie z tej półki cenowej.
Policzcie sami ? szacunkowo:
- średni koszt tego grzejnika (netto, dla mocy 1.600W) to około 350zł x 12szt = 4.200zł,
- zawory + odpowietrzniki około 70zł x 12szt = 840zł,
- rury, kształtki, zawory, itp. = około 1.300zł,
- podatek VAT = 600zł
Razem = około 7.000zł, czyli robocizna wynosi około 1.400zł. [qute]

a ja ci odpisałam, że oferta tego hydraulika to 7.800zł plus 8% vat Edytowano przez PaniSmith (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przepraszam bardzo, ale chyba niezbyt dobrze doczytałem – bo teraz wynika, że instalacja gotowa, a tylko trzeba „powiesić” grzejniki, a to zmienia postać rzeczy i ewentualnej kalkulacji.

Co do tego VAT, to i zrozumiałem i policzyłem dobrze. Brutto jest 8.400 (7.000 + 1.400) . Netto 7.800zł.

Podatek VAT (8%) jest Twoim kosztem i tak go wliczyłem.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

I tak trzymać Szmidka 1000 zł to może niewiele ale weź zarób i odłóż i to netto dla mnie to dużo ja piędzmi nie sram z przeproszeniem


Na firanki do kuchni będzie miała icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale co chcesz powiedzieć - że co tam tysiąc - nic to nie jest warte i nie było się o co chandryczyć?


To chciałem powiedzieć ,że każdy grosz zaoszczędzony na jednym można przeznaczyć na coś drugiego.
A tak poza tym to jak mogłaś mnie o to posądzić icon_smile.gif zawsze życzyłem Ci jak najlepiej.
Link do komentarza
Cytat

Ja też nienawidzę firanek. icon_confused.gif Siedzisko kurzu i nic więcej.



dokładnie!


Cytat

To chciałem powiedzieć ,że każdy grosz zaoszczędzony na jednym można przeznaczyć na coś drugiego.
A tak poza tym to jak mogłaś mnie o to posądzić icon_smile.gif zawsze życzyłem Ci jak najlepiej.



tak mnie tylko ten pomysł firanek zaskoczył.... to już bym wolała wiertarkę sobie kupić..
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

tak mnie tylko ten pomysł firanek zaskoczył.... to już bym wolała wiertarkę sobie kupić..


Tak se walnąłem te firanki icon_biggrin.gif Ładna ta wiertarka za 1000 zł icon_mrgreen.gif ale nie wnikam to Twoje pieniążki icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
witam po przerwie feryjnej na doładowanie baterii coby do lata dociągnąć.... Samochód już jeździ, mrozu mało zatem powoli zaczyna się ruch w interesie.. Po kolejnych konsultacjach pan od pieca i ogrzewania przekonał mnie do wykonania przyłącza gazu i pieca gazowego... cóż samej kobiecie się z groszkiem męczyć... a ceny pieca podobne.. no to chyba ma rację i zmiany będą w projekcie... więc sprawa z ogrzewaniem staje, nowe projekty się będą robić... ale po urlopie jeszcze nie dzwoniłam do niego, zrobię to zrobię...
jutro przyjeżdżają schody! Bardzo mnie to cieszy, bo wreszcie po ludzku będzie można chodzić- poza tym sliczne, drewniane, jak lubię icon_smile.gif)
koszt też bardzo dobry - jako, że w zimie zamawiane kiedy to przestoje są... Z powodu mrozu stanęły prace zw z malowaniem, ekipa na 1,5 miesiąca poszła na inną budowę... nie będę chyba tak długo czekać, jutro biorę wolne w pracy i jadę zamówić płytki, popatrzę na drzwi i framugi bo promocje są teraz, może nawet panele kupię i biorę inną ekipę (jeśli są wolni)... Do 3 dni będą zdjątka ze schodów!
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
o jezu poczytałąm o tym człowieku... no ja mam wycenę 6000zł za całośc z barierkami (ale drewniane), noi płatne po zrobieniu, na boga!!

no i gość dostał zlecenie na początku lutego, sam dzwoni czy może wejść i robić, ustala termin... zobaczymy co przywiezie, ale jednak różnica w pracy jest.. dodam, że miałam pana z polecenia jednak.. Edytowano przez PaniSmith (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie masz się co martwic bo takie cuda to ewenement na skalę krajową icon_smile.gif ale dobrze wiedzieć co w trawie piszczy. Bądźmy dobrej myśli ,że ten fachowiec co u Ciebie będzie robił to nie ten sam icon_biggrin.gif Tak czy owak już wiesz jak schody nie powinny wyglądać i na co zwrócić uwagę i co najważniejsze jak dobry fachowiec to nie bierze pieniążków przed zakończeniem swojej pracy bo się nie obawia,że mu ktoś nie zapłaci za spieprzoną robotę (chociaż znam takich inwestorów ,że mimo dobrze wykonanej roboty to i tak nie zapłacili) bo jest solidny i rzetelny.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

jutro dam znać jak robota ruszyła, wszak wierci mocowania obok rur do podłogówki... cała w stresie jestem...


Ja o tym u siebie pomyślałem i tam gdzie przyjdą schody podłogówki , wtopiłem zbrojenie dla wzmocnienia i dałem więcej wylewki aby podest był mocniejszy.Aby nie przewiercił podłogówki może użyć wykrywacza o ile taki posiada.
Link do komentarza
Gość gawel
Tak po prawdzie to u mnie schody nie sa jakoś specjalnie przykrecone do podłogi ja mam samonośne drewniane i jest słup i 2 dechy które się opierają i to wszystko nie panikowałbym
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tak po prawdzie to u mnie schody nie sa jakoś specjalnie przykrecone do podłogi ja mam samonośne drewniane i jest słup i 2 dechy które się opierają i to wszystko nie panikowałbym


Prawda Piotr ,u mnie tez tak będzie a dałem zbrojenie i grubszą posadzkę aby w tym miejscu w razie czego nie pękła od nacisku schodów.
Link do komentarza
fotek dziś nie zrobiłam choć schody już prawie gotowe. Jutro zrobię i wkleję, musze przyznać, że mnie zachwyciły, są lepsze niż sobie wyobrażałam - choć proste zupełnie. Ale takie właśnie chciałam. Dębowe, jasne. Bardzo dobrze rozwiązane w tej przestrzeni którą mam... dobrze, że są zanim kupiłam płytki bo totalnie nie pasują do niczego co planowalam. Ale też nie wybierałam koloru schodów tylko cenę, zatem resztę dopasuję do schodów - i bardzo się cieszę że to w tą stronę poszło icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Co się odwlecze to nie uciecze icon_biggrin.gif
Dzisiaj by były fotki z niedokończonych schodów i byłby pewien niedosyt przy oglądaniu a tak jutro już będą ukończone i będzie pełny entuzjazm jak zobaczymy fotki. Zresztą Pani domu już się podobają więc wierzę na słowo,że są cudowne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co się odwlecze to nie uciecze icon_biggrin.gif
Dzisiaj by były fotki z niedokończonych schodów i byłby pewien niedosyt przy oglądaniu a tak jutro już będą ukończone i będzie pełny entuzjazm jak zobaczymy fotki. Zresztą Pani domu już się podobają więc wierzę na słowo,że są cudowne icon_biggrin.gif



zrobione na projekcie gdzie miały być zabiegowe - wyliczone dobrze, nie za wysokie, wszystko w standardzie.. wykończone jak trzeba.. jutro zdjęcia, zobaczycie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...