Skocz do zawartości

jakie wybrac okna do podaszy


Recommended Posts

Cytat

interesuja mnie okna do podzszy jakie trzeba wybrac i czym sie kierowac przy wyborze okien



Kiedyś "przerabiałem" ten temat. Moim zdaniem tylko plastik. I do poddaszy i do reszty chałupy. Przekonanych do drewna nie zamierzam przekonywać, to rzecz gustu. Sasiedzi którzy maja plastikowe okna bez wzgledu na jakość nie maja problemu (nie połaciówki). Ci co mają drewno maja problem, bo im po kilku latach jedno sie wypaczyło, albo oś przecieka itp. W jednostkowych przypadkach ale jednak.

Połaciówki sa bardziej narażone na działanie wilgoci i czynników atm., drewno jakim by nie było pokryte lakierem bedzie wymagać malowania po kilku latach (pleśń, odchodzi farba). I pracuje jakkolwiek by nie było reklamowane ze jest wysezonowane. Nie wiem jak jest teraz na rynku, kiedyś plasikowe połaciówki miało tylko ROTO. Mam od 3 lat ich 4 okna z roletami zew. (3 mechaniczne 1 elektryczna) i sa ok. Połaciówki kupowałem najdroższy model bo najlepsze, niestety ekipa od więźby była partacza i za mały dała mi roztaw pomiędzy krokwiami dlatego 1 Roto musiałem wymienić na węższe a że szybko potrzebowałem zamontować to włozyłem model słabszy, czego żałuję trochę, bo funkcjonalność droższego jest znacznie większa. Dobrze że to nad schodami i nie korzystam z niego (de facto jest doświetleniem koryr\taze,
Link do komentarza
Pozwolę sobie nie zgodzić z Twoja opinią.
Okna połaciowe są narażone na znacznie większe obciążenia termiczne, no może za wyjątkiem tych od strony północnej, niż okna montowane pionowo, a wiadomo że profile PVC dobrze tego nie znoszą.
Może nawet nastąpić trwałe odkształcenie profilu.
Pod tym względem drewno ma zdecydowaną przewagę i uważam że ten czynnik należy brać pod uwagę.
Konserwacja powłoki lakierniczej raz na 6-10 lat, a tyle przeważnie upływa czasu kiedy ten zabieg jest konieczny, jest w tym przypadku znacznie mniejsza niedogodnością.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pozwolę sobie nie zgodzić z Twoja opinią.
Okna połaciowe są narażone na znacznie większe obciążenia termiczne, no może za wyjątkiem tych od strony północnej, niż okna montowane pionowo, a wiadomo że profile PVC dobrze tego nie znoszą.
Może nawet nastąpić trwałe odkształcenie profilu.
Pod tym względem drewno ma zdecydowaną przewagę i uważam że ten czynnik należy brać pod uwagę.
Konserwacja powłoki lakierniczej raz na 6-10 lat, a tyle przeważnie upływa czasu kiedy ten zabieg jest konieczny, jest w tym przypadku znacznie mniejsza niedogodnością.


I tu masz rację. Nie będę powielał Twojej wypowiedzi,ale ja też to bym tak ujął.
Link do komentarza
Cytat

Pozwolę sobie nie zgodzić z Twoja opinią.
Okna połaciowe są narażone na znacznie większe obciążenia termiczne, no może za wyjątkiem tych od strony północnej, niż okna montowane pionowo, a wiadomo że profile PVC dobrze tego nie znoszą.
Może nawet nastąpić trwałe odkształcenie profilu.
Pod tym względem drewno ma zdecydowaną przewagę i uważam że ten czynnik należy brać pod uwagę.
Konserwacja powłoki lakierniczej raz na 6-10 lat, a tyle przeważnie upływa czasu kiedy ten zabieg jest konieczny, jest w tym przypadku znacznie mniejsza niedogodnością.



Powiem tak. Są ci, którzy będa wychwalać tylko Canony a inni tylko Nikony. I tak samo jest z oknami. Ja pisze tylko jak jest u mnie. Połaciówki sa plastikowe, od rana do późnych godzin popołudniowych ostro świeci na nie słońce (na 2, pozostałe 2 sa od północy). Ani te w cieniu, ani te w słońcu (a jest b. ostre) sie przez 3 lata nie odkształciły, uszczelki się nie wypaczyły itp. I w życiu nie zamieniłbym się na drewniane z przyczyn, które wczesniej opisałem. A stanowią one u mnie głównie doswietlenie pokoi, i zazwyczaj ich nie otwieram (otwieram "normalne" okna w pokojach, do których zamontowałem moskitierę).
Link do komentarza
Tu nie chodzi o chwalenie jakies marki, tylko raczej o szersze spojrzenie na problem, nazwijmy to systemu okiennego (drewno - PVC)
Cytat

(...) zazwyczaj ich nie otwieram (otwieram "normalne" okna w pokojach, do których zamontowałem moskitierę).


Nie twierdzę że tak jest, ale to że ich praktycznie nie użytkujesz jako okna, a tylko jako doświetlenie pomieszczenia może być, w tym przypadku na plus, przyczyna że są dalej proste i szczelne.
A nawet jakby nie były to o tym nie wiesz bo ich nie używasz.
Ale jeszcze raz napiszę... nie twierdzę że tak jest, albo być musi.
Link do komentarza
Cytat

Tu nie chodzi o chwalenie jakies marki, tylko raczej o szersze spojrzenie na problem, nazwijmy to systemu okiennego (drewno - PVC)

Nie twierdzę że tak jest, ale to że ich praktycznie nie użytkujesz jako okna, a tylko jako doświetlenie pomieszczenia może być, w tym przypadku na plus, przyczyna że są dalej proste i szczelne.
A nawet jakby nie były to o tym nie wiesz bo ich nie używasz.
Ale jeszcze raz napiszę... nie twierdzę że tak jest, albo być musi.



jak myję to je otwieram, a myje kilka razy w roku. I jak jest upał i chcę przewietrzyć bardziej pokoj to też otwieram. I powtarzam, so zwolennicy drewna, sa plastiku i nie zamierzam bawic się w niekączące się dysputy. Po prostu piszę jak jest u mnie po 3 latach uzytkowania i jak jest u sasiadów, którzy maja plastik lub drewno (zwykłe okna). I wiekszość tych co byli bardzo za drewnem stwierdzili, ze teraz by kupili plastik (bo drewno pracuje, i przeciekają okna, lub przez nie za bardzo wieje). A na forach zazwyczaj wypowiadaja się ludzie budujacy, a tych co mieszkają od kilku lat i PRAKTYCZNIE przetestowali dany materiał nie jest duzo.

HOWGH.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dla tych którzy jeszcze się zastanawiają, mam rolety zewnętrzne na okna roto zasilane solarami w rozmiarze 6/11 i 6/14 (po 2 szt.). Rolety są nowe w kartonach i pochodzą z legalnego źródła. Niestety zamówiłem w niewłaściwym rozmiarze, bez możliwości zwrotu. Odsprzedam po cenie niższej od katalogowej (do uzgodnienia). Mam możliwość dokupienia w tym rozmiarze okien wysokościowych R7 roto w rewelacyjnej cenie. W całości można zaoszczędzić kilkadziesiąt procent cen katalogowych. Wszelkie informacje dla zainteresowanych na priv. Zapraszam.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

ja okna mam w ramach drewnianych ze względu na to, że takie ramy pracują, a przy dachu jest to ważne, aby mieć jakąś elastyczność, zwłaszcza że przy zakupie dachówki którą chce, czyli Creatona ceramicznego będą wyglądać idealnie



Teraz przy okazji różnych imprez sportowych widać w TV reklame Veluxa, kiedyś jak Nasi grali w piłkę widziałem Fakro na ekranie, czasami ROTO. Także dobrać okno do warunków i się nie zapatrywac na markę. Bo ten rynek okien dachowych w Polsce został podzielony na 3. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Teraz przy okazji różnych imprez sportowych widać w TV reklame Veluxa, kiedyś jak Nasi grali w piłkę widziałem Fakro na ekranie, czasami ROTO. Także dobrać okno do warunków i się nie zapatrywac na markę. Bo ten rynek okien dachowych w Polsce został podzielony na 3.



Witam serdecznie,

Dokonują wyboru okien dachowych należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników związanych z przeznaczeniem pomieszczeń, wymaganiami termoizolacyjnymi oraz samą funkcjonalnością okien. Duże znacznie ma też obsługa posprzedażowa.

Pozostawiając kwestię wyboru producenta chciałbym zwrócić uwagę na poprawność montażu. Nawet jeżeli wybierzemy najcieplejsze okna dachowe z najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła a zaniedbany zostanie montaż - może okazać się, że mimo wszystko będą problemy.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie,

Dokonują wyboru okien dachowych należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników związanych z przeznaczeniem pomieszczeń, wymaganiami termoizolacyjnymi oraz samą funkcjonalnością okien. Duże znacznie ma też obsługa posprzedażowa.

Pozostawiając kwestię wyboru producenta chciałbym zwrócić uwagę na poprawność montażu. Nawet jeżeli wybierzemy najcieplejsze okna dachowe z najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła a zaniedbany zostanie montaż - może okazać się, że mimo wszystko będą problemy.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO



Powtarzam to jak mantre przy każdej okazji w temacie stolarki. Potem cień pada na markę a wykonawca otrzepuje łapki, inkasuje pieniądze. Dlatego autoryzowany monter to nie przypadek.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...