Skocz do zawartości

ELEWACJA - jaki kolor?


Recommended Posts

3:0 ... z moim i małża to 4:1 z tym, że małż mój uparty jak osieł jest .... nie wiem czy dam radę przeforsować u Niego rezygnację z tego łuku ... nie posiadam takiej odzieży i umiejętności która by mi to aż tak ułatwiła :hahaha2:

niebieskiej łazienki mnie się nie udało .... rzadko się upiera , ale jak już się uprze icon_evil.gif to jak grochem se można icon_rolleyes.gif

wlazła ekipa o 8.30 ... rozkładają rusztowania ...
Link do komentarza
Cytat

czyli co, zostawiasz okolice otworu drzwiowego nietknięte?
będę czekała na efekty, ile dni ma im robota zająć?



kazałam im ścianę ganku pomalować jakby miało tego tynku tam nie być .... jak na koniec zrobią balkon, słupy i murki kamyczkach to popatrzymy na efekt końcowy i zobaczymy jak duża jest w rzeczywistości różnica w kolorach , ogólnie efekt - i wtedy zdecydujemy ostatecznie ....
zejdzie im na pewno do czwartku , bo jeszcze klatkę schodową mają mi malować w domu .... oczywiście na kolor też się nie potrafię zdecydować żeby nie było bezproblemowo... icon_evil.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Link do komentarza
Cytat

też tak myślę, że na spodzie balkonu, słupach i murkach się zakończy ... icon_smile.gif



pewnie też już za późno nie bardzo mi się te ścianki widzą ale same łuki szt.3 ładnie komponowałyby się z tym który już tam jest nad drzwiami.
jak są murki to na bank ktoś na nich siedział będzie jak ich nie ma to już musi lewitować abo się odsunąć choćby na schody
Link do komentarza
Szponiasty ... masz rację ... na murkach przesiadywali i na bank przesiadywać będą kopiąc po nich zawzięcie kopytkami - choćbym miotłą goniła - ot , dzieciarnia icon_lol.gif - dlatego właśnie murki w trwalszym niż farba kamyczku były priorytetem icon_wink.gif
murki, słupy i spód balkonu .... na razie tyle .... jak mi zrobią kamyczkiem na koniec te słupy i murki , zobaczę kolor "na żywo" to zdecyduję czy będzie jakikolwiek łuk przy drzwiach czy nie będzie , a tylko te trzy elementy i nic więcej ... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
nie będzie .... nie będzie żadnego łuku , kombinacji alpejskich i innych temu podobnych ....
zrobili dziś murki i słupy w kamyczkach , jutro zrobią spód balkonu bo klej pod płytkami na cokole musi wyschnąć ...
i tak jak jest - jest super ... wszystko ponad zepsułoby efekt ...
fotę elewacji zapodam jutro , jak będzie gotowe - a ze stanu aktualnego "w trakcie" foty są w moim dzienniku budowy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

z ciekawości zapytam, spód balkonu też pokopią dzieci? co zdecydowało by balkon od spodu marmonitem zaciągnąć?



a nie , nie .... to już czysta burżuazyjna fanaberia icon_lol.gif
a serio .... chciałam, żeby było jakieś nawiązanie do ganku .... ale przede wszystkim chciałam, żeby było trwałe na wypadek ewentualnych zacieków ... choć teoretycznie nic zaciekać nie powinno ... ale teoria teorią, a życie życiem ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Dla mnie w pewnym uproszczeniu istnieją tylko trzy kolory:
- kolor biały
- kolor drewna
- kolor kamienia
Żeby nie było pytań pomocniczych, kolor drewna to dokładnie taki, jaki ma dane drewno na elewacji po ewentualnej impregnacji lub odświeżeniu koloru preparatem barwiącym. Natomiast kolor kamienia to taki, jaki ma dany kamień na elewacji. Tematu bieli chyba nie muszę rozwijać. Nie chcę nikogo obrazić, ale ta moda na kolorki jest po prostu kiczowata. W drodze do pracy codziennie mijam kilka wiosek i aż głowa boli od tego "misz maszu". Jak wjeżdżam do biedniejszej wsi to czuję ulgę bo starsza zabudowa jest przynajmniej harmonijna, a paleta kolorystyczna ograniczona.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...