Skocz do zawartości

ELEWACJA - jaki kolor?


Recommended Posts

Cytat

Daga - a o białym nie myślałaś?
wbrew pozorom jest to kolor, na którym najmniej widać brud,
/miałam kiedyś białe auto, o wiele rzadziej jeździłam do myjni niż teraz icon_smile.gif /



ja też miałam białe - też o wiele rzadziej jeździłam ... bo nie było sensu, zaraz na powrót był uświniony icon_lol.gif

a serio - nie wiem, nie myślałam .... pomyśleć? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Oto efekt mojej zabawy z programem do kolorowania ... icon_biggrin.gif
Proszę o podpowiedzi .... który się podoba najbardziej? icon_smile.gif

1. ni beżowaty ni żółty
Brak obrazka

2. pomarańczowy
Brak obrazka

3. żółty
Brak obrazka

4. złamana biel
Brak obrazka

5. szarawy?
Brak obrazka

6. jasna brzoskwińka
Brak obrazka

7. ni to niebieski ni to morski
Brak obrazka

8. jakiś róż
Brak obrazka

9. pastelowy żółty
Brak obrazka

10. oliwka
Brak obrazka

11. niebieski jak cholera
Brak obrazka

12. róż że aż daje po oczach
Brak obrazka

13. ni to jeżynka ni to śliwka
Brak obrazka

14. lawenda
Brak obrazka

15. jasna jeżynka
Brak obrazka

16. kremik
Brak obrazka

17. jasny fiolet
Brak obrazka

18. fiolet
Brak obrazka

19. ciemny pomidor
Brak obrazka

20. ciemny pomarańcz
Brak obrazka

21. brzoskwińka ni łosoś
Brak obrazka

22.miał być biały
Brak obrazka
Link do komentarza
patrzę teraz z drugiego kompa - inne kolory ... czyli laptok mi przekłamał jak robiłam wizualizacje ... dlatego przepraszam za niekiedy nieadekwatne nazewnictwo.... icon_redface.gif
najdalej białemu do bieli ... no, ale umówmy się że to biały jest icon_biggrin.gif

w ankiecie było tylko 20 miejsc ... więc musiałam coś połączyć ... połączyłam lawendę z jasną jeżynką i pech chce , że się najbardziej podoba - tylko który? icon_eek.gif
mogę prosić głosujących o dopisanie o który kolor chodzi jeśli nie jest to jednoznaczne - tak jak w tym przypadku?
Link do komentarza
Cytat

Nie głosowałem, bo mój ulubiony kolor, a w zasadzie zestaw kolorystyczny, to czerń i jasna żółć – fakt elewacja (dom) byłaby zbyt awangardowa. :flying:



też bardzo mi się podoba ten zestaw - ale nie do pstrokatego brązowego dachu icon_lol.gif

jak najbardziej - jeśli komuś się chce i czuje potrzebę może jak najbardziej proponować inne kolory ... można jeszcze poczarować...
nie sądzę, żebym trafiła w idealny odcień i dokładnie taki znalazła jak na tych obrazkach ... ale chociaż poznam zdanie innych ku czemu dążyć... icon_wink.gif
Link do komentarza
ja to się chyba najgorzej obawiam tego jak farba wyjdzie w realu. nawet malując pokój nie raz każdy z nas (bądź prawie każdy) zaliczył skuchę bo kolor go rozczarował, pokój idzie przemalować bo to nie aż taki koszt ale przy elewacji? to już nie lada wydatek. Rok temu znajoma wybrała sobie delikatną złamaną oliwkę, na wzorniku był b. ładny wpadający w szarość, a w rzeczywistości wyszedł koszmar, wściekła zieleń. Nie wspomnę już ile nerwów małżeńskich to kosztowało bo w domu stan wojenny wprowadzony że męża się nie posłuchała i nie wzięła jakiegoś 'normalnego' koloru
Link do komentarza
Cytat

ja to się chyba najgorzej obawiam tego jak farba wyjdzie w realu. nawet malując pokój nie raz każdy z nas (bądź prawie każdy) zaliczył skuchę bo kolor go rozczarował, pokój idzie przemalować bo to nie aż taki koszt ale przy elewacji? to już nie lada wydatek. Rok temu znajoma wybrała sobie delikatną złamaną oliwkę, na wzorniku był b. ładny wpadający w szarość, a w rzeczywistości wyszedł koszmar, wściekła zieleń. Nie wspomnę już ile nerwów małżeńskich to kosztowało bo w domu stan wojenny wprowadzony że męża się nie posłuchała i nie wzięła jakiegoś 'normalnego' koloru



znam , kochana ... znam .... icon_biggrin.gif

a kolor? mam tak, że teraz już nie podchodzę do takich spraw bardzo , bardzo poważnie ....
szkoda nerw.... icon_biggrin.gif
jest jak jest .... jeśli okazuje sie , że wyszło nie tak jak oczekiwałam - to trudno , się przemaluje na inny kolor następnym razem ... icon_biggrin.gif
zdaję sobie sprawę, że oglądając wzornik koloru 10/10 cm nie jestem w stanie wyobrazić sobie go na całym domu , a wizualizacje wizualizacjami - nie trafię w odcień idealnie ...
ale też nie boję się odważnych rozwiązań.... może właśnie dlatego, że nie przykładam już tak dużej wagi jak kiedyś do tego "jak wyjdzie i czy się będzie innym podobał" ... icon_biggrin.gif
ten wątek jak i każdy inny zakładałam po to, żeby poznać innych zdanie - bo inni mają świeże spojrzenie na sprawę... czasem jest tak, że człek sobie "wpoi" jakiś kolor , który wcale nie pasuje ... ale ja bym tego nie zauważyła, bo się zawzięłam i już ...
dlatego cenię sobie zdanie innych .... i chętnie czytam porady patrzących z innej perspektywy niż moja ... icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Daggulka i jaka decyzja zapadła?



jeszcze nie .. wsjo się rozstrzygnie jak w sierpniu spotkam się z Panem , usiądę i z nim będę oglądać wzorniki i od razu o dopłaty pytać... icon_lol.gif
ale bardzo mi pomogła ankieta - przynajmniej widzę w którym kierunku zmierzać .... najbliżej mi chyba do tej jasnej jeżynki - jeśli będzie coś w ten deseń i nie zabije ceną, to wezmę ... a jeśli nie to kombinować będę z tego co będzie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

rijswijker - bardzo fajny żółty kolorek ... możesz napisać z jakiej firmy i jaka nazwa koloru (numer)? icon_smile.gif



witam,wlasnie tego sie obawialem,ze kolorek bedzie odbierany na "zolto",fakt niebieski to nie jest,ale przyznam Ci sie ze sam sknocilem fotki(kolor elewacji tymsamym) poprawiajac ich jasnosc i jaskrawosc-bo mi jakos nie wyszly za ladne-jakims tam programikiem do obrobki zdjec,krotko mowiac na zywca nie jest juz tak zolto.Ocieplalem systemowo-WEBER-tynk silikonowy kolor 115C,przed tym szedl oczywiscie systemowy podklad koloryzujacy.jesli sie nie pogniewasz doloze kilka fotek z innym swiatlem,moze beda bardziej oddawac zamierzony kolor...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość gawel
Obiecałem Daga , że zrobię fotki tego jeżynkowego domu niedaleko mnie. No więc w końcu, z racji że jestem na urlopie, w deszczu bo pogoda do dupy zrobiłem jakieś fotki proszę bardzo:

Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka

Powiem tak kolor w słoneczny dzień jest taki "milkowy" a w pochmurny jak widac poza tym jest praktyczny do brudu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...