Skocz do zawartości

Dom Ani, Adama i Stasia


Recommended Posts

Witam wszystkich blogowiczów. Nadszedł czas kwiecień 2011 - wybór projektu, maj- czerwiec 2011r zaczynamy kupować materiały. Decyzja o pozwoleniu (prawomocna) będzie 02.07.2011r. Ekipa ma przyjść od sierpnia 2011r.
Nasz wymarzony dom to wariacja na bazie projektu REPREZENTACYJNY Muratora. Co z tego wyniknie mam nadzieję do końca tego roku przedstawić na blogu. Dom będzie budowany z pustaka ceramiczego HELUZ FAMILY 50 U=0,15, klej na cienką spoinę. Każdy pustak mam zamiar zasypać do połowy szerokości ale na całej wysokosci perlitem, wówczas oczekuję U ok 0,11. Cały materiał przywiozłem z Czech - pozdrowienia dla hurtowni DEK w trzyńcu. Powrotu do zdrowia mojego sprzedawcy p. Jarosława. Wyszło ok 8 tys taniej a i VAT mają tylko 20%. Pustaki już są. Więżba będzie w poniedziałek. Dachówk Creaton Premion Finesse czarna glazura czeka w depozycie w zaprzyjaźnionej hurtowni. Jednym słowem finałowe odliczanie. Przygotowania do tego etapu zajeły nam ok. 2 lat. Mamy nadzieję , że będzie dobrze.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich blogowiczów. Nadszedł czas kwiecień 2011 - wybór projektu, maj- czerwiec 2011r zaczynamy kupować materiały. Decyzja o pozwoleniu (prawomocna) będzie 02.07.2011r. Ekipa ma przyjść od sierpnia 2011r.
Nasz wymarzony dom to wariacja na bazie projektu REPREZENTACYJNY Muratora. Co z tego wyniknie mam nadzieję do końca tego roku przedstawić na blogu. Dom będzie budowany z pustaka ceramiczego HELUZ FAMILY 50 U=0,15, klej na cienką spoinę. Każdy pustak mam zamiar zasypać do połowy szerokości ale na całej wysokosci perlitem, wówczas oczekuję U ok 0,11. Cały materiał przywiozłem z Czech - pozdrowienia dla hurtowni DEK w trzyńcu. Powrotu do zdrowia mojego sprzedawcy p. Jarosława. Wyszło ok 8 tys taniej a i VAT mają tylko 20%. Pustaki już są. Więżba będzie w poniedziałek. Dachówk Creaton Premion Finesse czarna glazura czeka w depozycie w zaprzyjaźnionej hurtowni. Jednym słowem finałowe odliczanie. Przygotowania do tego etapu zajeły nam ok. 2 lat. Mamy nadzieję , że będzie dobrze.


Trochę przesadzone te U... 50-cm porotherm Ti plan wypełniony fabrycznie ma 0.14W/m2xK. Mam jeszcze pytanie = co z wilgocią?

porotherm_50_T_i_Plan.pdf

porotherm_50_T_i_Plan.pdf

Link do komentarza
Witam. Ja też trochę w to nie chciałem wierzyć, ale to są dane z karty produktu producenta. Na ostatnich targach budowlanych w Bielsku Białej skonfrontowałem właśnie HELUZA FAMILY 50 z YTONGIEM, POROTHERMEM HI (trochę cieplejszy ale zdecydowanie droższy) i czymś takim jak HOTBLOK (www.hotblok.pl). Cenowo HELUZ najatrakcyjniejszy, i ten niski współczynnik to wg. producenta "wina" kruchości materiału - rzeczywiście te pustaki aż "dzwonią". Jak się sprawdzą w praktyce zobaczymy. Co do wilgoci to czytałem inne Pana wypowiedzi i zasiał Pan pewne ziarnko niepokoju. Początkowo chciałem zasypać każdy pustak w całości (koszt ok 7 tys - 18litr/pustak) Ale myślę że zostanę na pierwszej warstwie bardzo porządnie odizolowanej od fundamentu zasypanej w całości, natomiast w każdej następnej zostawiam 10 cm pustki - 20 cm perlit - 20 cm pustka licząc od zewnętrznej ściany. Myślę że nie powinno być większego problemu z wilgocią, PERLIT o granulacie do 1- 3mm powinien nie zatkać szczelnie przestrzeni między porowej pustaka. Pozdrawiam.

Wg. moich założeń to to taka pseudo ściana 3 warstwowa w pustaku jednowarstwowym. Ciekaw jestem opini innych.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
attachment=10725:Zasyp_pr...wanym.d..pdf]Witam forumowiczów ponownie. Rozpoczęliśmy na "całego" 11.07.2011r - przyjechała więźba. A od 12.07.2011 rozpoczęły się prace ziemne trwały 4 dni i stopa pod fundament wylana została 15.07.2011r. Narazie wszystko idzie sprawnie. Jednak zostaję przy technologii zasypania całej przestrzeni międzyżebrowej pustaka perlitem ekspandowanym. Uzasadnienie w załączniku. Z chęcią wysłucham opinii innych co otym sądzą.Od poniedziałku 18.07 cd;-) szczególnie od p.T.Brzęczkowskiego.

Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf

Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf

Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf

Zasyp_przestrzeni_miedzyzebrowych_perlitem_ekspandowanym.d..pdf

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wilgoć zniszczy izolację - poniżej 0.3W/m2 xK musi od wewnątrz być paroizolacja. Zewnętrzna część ściany będzie miała (przy 0.15 temperaturę ujemną - woda z dyfuzji , wykropli się wcześniej - degradacja ściany gotowa.
Poza tym, nie ma dziś sensu stawiać ściany gorszej niż 0.1W/m2 xK!!! To nieekonomiczne!


Szanowny Kolego chciałem zauważyć,że to jest dziennik budowy a nie porady czy rady ,a po drugie to już dla mnie robi się nudne (delikatnie rzecz ujmując) podawanie w koło tych samych cyferek,liczb i regułek :ranting: Nie rób Pan chlewu z dziennika budowy niemiecadam, bo obrzydnie mu budowanie i prowadzenie dziennika.
Link do komentarza
Cytat

Z chęcią wysłucham opinii innych co otym sądzą.Od poniedziałku 18.07 cd;-) szczególnie od p.T.Brzęczkowskiego.



bardzo Cię proszę - jeśli masz wątpliwości ... poszukaj na forum tym czy innym , zadaj pytanie w wątkach tematycznych ... to są dobre drogi szukania wiedzy na tym forum .... nie u Pana Brzęczkowskiego który będzie Cię namawiał do jedynie słusznej drogi którą On głosi ... nie koniecznie jedynej dobrej ...
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...