Skocz do zawartości

działka rolna jako rekreacyjna ?


mmm413

Recommended Posts

Witam ! Posiadam dużą dzialkę rolną ! Chcialbym na niej troche zarobić ! Mam zamiar ją ogrodzić na mniejsze działki o powierzchni ok300m2 na kazdej postawić domek ogrodowy o powierzchni 9m2 i wynajmowac ludzia jako działki rekreacyjne do odpoczynku od siedzenia w blokowiskach

Mam pare pytań! Czy moge bez doprowadzic na działce rolnej wode do kazdej z podzielonych działeczek ?
Jak wyglda sprawa dzierżawy takich działeczek ?

Link do komentarza
Też nie można – też z wielu przyczyn.

Nie wiem co to jest działka „rolno-budowlana”, ale na każdej działce można wybudować (postawić) tylko to, co uwzględnia MPZP lub w przypadku jego braku WZ.

Poza tym, nie jest to opłacalne – podatek za 1m2 gruntu wyniesie około 0,75zł (rocznie), a tak będą liczyli za całość gruntu.
Link do komentarza
Cytat

"Nie wiem co to jest działka ?rolno-budowlana?, ale na każdej działce można wybudować (postawić) tylko to, co uwzględnia MPZP lub w przypadku jego braku WZ." - przeciez moge postawić na działce rolnej na każde 250m2 budynek parterowy o powierzchni do 25m2 oczywiscie bez fundamentów itp?


Wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele cool.gif
Link do komentarza
Cytat

"Nie wiem co to jest działka ?rolno-budowlana?, ale na każdej działce można wybudować (postawić) tylko to, co uwzględnia MPZP lub w przypadku jego braku WZ." - przeciez moge postawić na działce rolnej na każde 250m2 budynek parterowy o powierzchni do 25m2 oczywiscie bez fundamentów itp?


Jako rolnik możesz postawić na zgłoszenie na każde 500 m2 budynek nie trwale połączony z gruntem o pow 30 m2.
Link do komentarza
Oj, oj……

Prawo Budowlane Art. 29.

Cytat

1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1). obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę
zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:


a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35
m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

2). wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz
przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do
25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać
dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;



mając przy tym na uwadze definicję (Rozporządzenie w sprawie WT) § 3.

Cytat

8). budynku gospodarczym - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego, budynku rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej przeznaczony również do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych,

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oj, oj……

Prawo Budowlane Art. 29.



mając przy tym na uwadze definicję (Rozporządzenie w sprawie WT) § 3.


Nie wiem co powiedzieć :bezradny: Oj miałem wczoraj trochę gorszy dzień. icon_confused.gif Żeby się zrehabilitować i przyznać się do pomyłki to zaplusikuję icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...