Skocz do zawartości

Internet bezprzewodowy jak to u Was jest?


Gość gawel

Recommended Posts

Na terenie na którym mieszkam nie ma możliwości technicznych na posiadanie przyłącza kablowego, dlatego korzystałem już kolejno z różnych dostawców Orange Edge, Bluconecta Ery i obecnie Play (niestety :bandit: )
Około 2 lat temu kiedy kupowałem blueconkt Ery to po Orange była rewelacja, stabilność połączenia i bardzo duża szybkość niestety limit transferu był zupełnie okrojony w stosunku do szybkości a i cena przy większych limitach niestety zbyt wysoka. Przez 1 rok internet działał bez zarzutu po tym okresie liczba odbiorców zwiększyła sie do tego stopnia że korzystanie z netu jest juz niestety niemożliwe (bez wzięcia czegoś na uspokojenie uprzednio). Połączenie jest sygnał w normie a net stoi . Po 1,5 roku również PLay okazał się identyczny. Ręce opadają . Lokalny dostawca internetu zaproponował owszem w miarę warunki techniczne ale opłaty w cenie sexu (co najmniej).

I co tu robić? Więc mam na testowaniu do jutra Orange CDMA , warunki 5GB za 53 zł , transfer od 22 do 6 rano bez limitu i można dokupić w detalu dodatkowe GB. Rozwiązanie jest oparte na starej sieci NMT 450i i trzeba mieć modem (planuje zakupić za około 250 zł) Modem ma antenki odbiorcze i nadawcze wifi . Powiem tak działa to rewelacyjnie prędkość na wejściu 0,5-1,8 Mbs na wyjściu 0,2-0,6 Mbs . Tylko tak co tu zrobić jeżeli się okaże że po kilku miesiącach przestanie to działać ??? Jakie macie pomysły na net "bez kabla"? I czy warto w to zainwestować?
Link do komentarza
Cytat

cóż Piotruś....chyba Ci nie pomogę....my mamy radiówkę, ale od lokalnego dostawcy...też jest różnie ale generalnie ok


No wiem miałem okazje wypróbowac i sadząc po ilości gaci nieźle chodzi.
Link do komentarza
Sprawdzając internet mobilny powinno się sprawdzić u operatora danej sieci czy w naszej miejscowości jest dobry zasięg. Zresztą porządny i rzetelny operator sam powinien to sprawdzić. Ja mam Iplusa, szału nie ma ale wyboru za dużego nie miałem płacę za niego 44 zł. Jest teraz u mnie radiowy, dalszy sąsiad go ma i śmiga że ho ho płaci za niego 40 zł. Na razie będę trzymał się Iplusa,ale gdy się przeprowadzę to walnę sobie ten radiowy na nowym domku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

no to ja mam taką radiówkę (są u nas bardzo popularne), tyle że postawiła ją firma...płacę 55/m za 3Mb(w nocy 6Mb)



Mam bardzo podobną radiówkę. W sumie zero problemów. Ściągam aż furczy. ;)
W kopule to niestety zostaje tpsa. Ale co zrobić. Przynajmniej liczę że stabilna. Bo w radiówce czasami jest z tym różnie.
Link do komentarza
Kilka lat korzystałem z radiówki (firmowej) D 5Mb/s / U 750Kb/s, w nocy x2 i oczywiście żadnych limitów transferowych, ale ostre burze z wyładowaniami kosztowały mnie dwie płyty główne i zasilacz.
To w sumie największy mankament tego rozwiązania.
Chłopak córy jest przyłączony do sieci sąsiedzkiej i przy podobnych parametrach łącza kosztuje go to 40 złociszy w miesiącu.
Link do komentarza
Zasięg to pół sukcesu, chodzi o to że BTSy są przeciązone i co z tego że mam dobry sygnał i ustanowione polączenie jeżeli nie ma transferu lub jest na poziomie 1kbs , to jest gehenna a nie internet ten los podzielil po kolei orange, era a teraz i plus oraz play poza tym mieszkam w martwym punkcie wszystkie BTSy sa daleko http://mapa.btsearch.pl/
Ponadto opeatorzy ze względów ekonomicznych zchodza z czestotliwośicami coraz niżej dlatego że mogą rozmieszczać BTSy w większych odstepach.
Link do komentarza
z musu używam teraz tego bezprzewodowego playa, bo po burzy padła w środę w nocy radiówka i wcale ci się nie dziwię...działa trochę lepiej niż u ciebiem ale miodu nie ma...na dłuższą metę tak bym nie wytrzymał...
Link do komentarza
Cytat

z musu używam teraz tego bezprzewodowego playa, bo po burzy padła w środę w nocy radiówka i wcale ci się nie dziwię...działa trochę lepiej niż u ciebiem ale miodu nie ma...na dłuższą metę tak bym nie wytrzymał...



przesył (nie pytaj jaki , bo nie wiem- a umowy mnie sie nie chce szukać) pozwala na swobodne surfowanie po stronach .... natomiast jeśli chodzi o "ściąganie" to już byłby kłopot ....
Link do komentarza
Mnie najbardziej rozśmieszyła wypowiedź prezes UKE Streżyńskiej, że ona z neta w komórce nie korzysta... bo jest za drogi.
Ale to chodziło o ten oferowanych w sieciach komórkowych.
Czy jest sens zakładać Wi-Fi? Jak ktoś nie ma innej możliwości to tak, inaczej polecam po prostu ten po kablu.
Link do komentarza
Mój ojciec pod Warszawą korzysta z Playa, ale raz przyniósł od znajomego by sprawdzić jak działa Orange CDMA i byłem zachwycony. Obecnie CDMA oferuje tylko Orange i to rzeczywiście jest lepsze od standardowych EDGE, 3G, HSDPA (3G+).
Niemniej jednak stałe łącze to stałe. Zorientuj się czy w Twojej okolicy nie ma dostawcy internetu poprzez Wi-Fi, montują to na antenach kierunkowych i to fajnie działa, prawie tak samo jak stałe łącze, prędkości ma normalne, zazwyczaj brak limitów i często możliwość posiadania własnego IP (np. do łączenie się z centralą alarmową lub domowym serwerkiem - ftp, monitoring i inne)
Link do komentarza
Gość adiqq
bezprzewodowy na karte, bez abonamentu - przynajmniej u mnie sprawdza się jako rezerwowy, jak akurat szlag trafi wi-fi. Gdybym miał tylko z niego korzystać, pewnie bym osiwiał icon_smile.gif
Link do komentarza
Na radiówce, nie na radiówce...
Się okazuje, że fszyscy wiszą na necie jakimś szemranym, a trzaskają bity jakby wprost byli zsieciowani...
Ja mam CDMA od roku.
Daje radę.
Choć, bywa, że jakieś serwisowe sprawy-serwisanci wyłączają go w różnych porach. I w weekend kiepsko chodzi.
Ale generalnie - warto.
Link do komentarza
Gość adiqq
radiówka jest ok...od 11 do 23 3Mb/s, od 23-11 6Mb/s, siła sygnału bardzo dobra...więc o co kaman?
a mógłbym mieć jeszcze szybsze łącza..tylko po co, skoro te co mam wystarcza?!?
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jest tragicznie z radiówkami bo oferty zarówno dostawców globalnych jak i lokalnych są oszukane. Tych 1 z powodu zbyt licznej liczby odbiorców przez co pomimo połączenia nie ma transferu i tych 2 z powodu tak niskiego transferu ze i tak nie da się korzystać z netu nawet w zakresie podstawowym. Nie wiem co doradzić ale na pewno w miarę mozliwości przetestować usługe zanim się podpisze umowę terminową z resztą w tej chwili nie ma problemu bo można wziąc np play za dobrą stawkę na kartę
Link do komentarza
Cytat

Tak czy inaczej temat trzeba odnowić,ponieważ teraz bardzo reklamuje się internet LTE,jako ten najszybszy. Może ktoś już korzysta i może napisać swoją opinię na ten temat?



Super sprawa jeśli jest się w zasięgu (a wcale nie jest o to łatwo poza większymi miastami), minus długie umowy i dość mocno wyśrubowane limity. Plus- realne transfery (piszę realne bo nie znam nikogo kto wyciągnął 100mbitów jak w folderach reklamowych) od 20 do 65mbitów, czyli jest szybko. Za rok będzie już rozstrzygnięty przetarg na kolejne częstotliwości pod lte czyli z dużą dozą prawdopodobieństwa również pozostali operatorzy wystartują ze swoimi ofertami.
Link do komentarza
Wszystko zależy od indywidualnych wymagań. Ja np nie pokusiłbym się (przynajmniej na razie) na łącze od mobilnego dostawcy - nie wyobrażam sobie 5 gb limitu miesięcznie w takich cenach (może 15 za 40 zł by mnie skusiło). Aktualnie mam radiówkę która generalnie działa dobrze (o ile nie ma śnieżycy, czy burzy piaskowej ;p), w dzień 2Mb po 22 4Mb i żadnych limitów łącza za 40 zł/m.

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest ugadanie się z kilkoma sąsiadami i postawienie routera dzielącego mocne łącze któregoś z największych dostawców "kablowych". Znam kilka osób które mają łącze postawione w ten sposób i są z niego zadowoleni. Jednak dobrze aby na miejscu była osoba która się na tym zna, aby w wypadku awarii móc szybko naprawić usterkę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Korzystałem z mobilnego Play 15GB 49 zł łacze do 2 mega w nocy bez limitu. i powiem że byłem bardzo zadowolony


Czyli już nie jesteś zadowolony? icon_biggrin.gif
Ja miałem I Plusa ,ale miałem bo musiałem bo nic lepszego nie było pod ręką ale już nie mam - mam radiówkę (od niedawna działa na naszym terenie) i jest o niebo lepiej ba jest super.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam. I ajk z tym internetem, ma ktoś może obecnie Play. Chcę coś kupic do siebie, tpsa nie chce pociągnąć 70 m kabla, oponoć się im nie opłaca, a więc zostaje mi internet radiowy /słabo idzie/ i coś bezprzewodowego i właśnie myślałem na Play. Jest 15 lub 20 gb, przeglądanie stron bez utraty limitu. Ja i tak mało ściągam, jednak dziecko trochę gra przez neta i tu pytaniwe do bardziej obytych na ile mu starczy te 15 gb do grania.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...