Skocz do zawartości

Podjazd i ścieżki z łupków granitowych?


Recommended Posts

Niekoniecznie muszą być z granitowych.

Bardziej interesuje mnie jak to się eksploatuje.

Wygląda bardzo ładnie. Ale to stanowczo za mało. Mój brat będzie coś takiego wysypywał na ścieżkę, przyjedzie ok 30ton bo mniej nie wożą. A ja jeszcze nie wiem co będę robił i szukam użytkowników icon_smile.gif

Pozdrawiam

Autorus
Link do komentarza
same ułomki tworzą warstę ścieralną, nie stanowią jednak dość silnej warstwy przenoszącej obciążenia. Zabezpieczyć się przed koleinami można w bardzo prosty sposób układając podbudowę silniejszą dzięki więkjszej ilości cementu. Przy dośnieżaniu może być ciężko bo krawędzie ułomków są nierówne. Pewnie mówisz o takich bardzo małych frakcjach, które można zagrabić w razie w. Jeśli nie granit to ca masz na myśli?
Link do komentarza
Cytat

same ułomki tworzą warstę ścieralną, nie stanowią jednak dość silnej warstwy przenoszącej obciążenia. Zabezpieczyć się przed koleinami można w bardzo prosty sposób układając podbudowę silniejszą dzięki więkjszej ilości cementu. Przy dośnieżaniu może być ciężko bo krawędzie ułomków są nierówne. Pewnie mówisz o takich bardzo małych frakcjach, które można zagrabić w razie w. Jeśli nie granit to ca masz na myśli?



Brat konkretnie zamówił 20 ton dolomitu. Sprawdzę jednak najpierw jak mu to wyjdzie zanim coś postanowię icon_smile.gif
Link do komentarza
za 10 ton placilem o ile dobrze pamietam 750zl na wiosne tego roku w skladzie budowlanym
najpierw koparka usunela humus,potem poszedl gruz,na to ta kora bitumiczna(15-20cm)
mozna bez gruzu ale wtedy wiecej trzeba tego narzucic bo wbije sie w ziemie

jest to zdjecie zaraz po wysypaniu
potem kopara ubila i wyrownala to łychą ,
obecnie bardzo ciezko wbic w to palika drewnianego,a jak przyjdzie lato i upaly to zaklei sie na amen

wyglada malo widowiskowo,ale w moim przypadku chodzilo o utwardzenie aby ciezki sprzet(np grucha z betonem) mogl wjechac na dzialke nawet po deszczu.
za jakis czas jak chalupka stanie i zacznna sie prace w ogrodzie(rownanie terenu,sianie trawy) bedzie to doskonaly podklad pod kostke brukowa
Brak obrazka
Link do komentarza
Urobek z frezowania drogi nie jest kosztowny, ale jego transport. Jeśli pochodzi z drogi, gdzie między kruszywem nie wypłukało jeszcze lepiszcza, jest szansa że pod wpływem wibrowania w bardzo gorący dzień dodatkowo ulegnie wulkanizacji.

A jak nie dostanę plusika, to Wam więcej nic nie powiem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
na podjazd do garażu dałem z 30 ton kamienia o średnicy około 10 cm i mniejsze (500 zł z koparką do rozgarniania). Teraz jak się uleżało dołożę taki o granulacji ok 3-5 cm potem kliniec i będzie ok pod puzzle. Teraz zrywają niedaleko asfalt z drogi, więc może coś takiego jako druga warstwa, zapiecze się i zlasuje, to potem i autka mogą po tym jeździć.

Latem robili u nas w drodze kanalizację i wysypali najpierw grubym kamieniem, potem jak siadło po opadach przywieźli jakiś drobniejszy i tak już się ubiło i zostało - czekamy na prawdziwą drogę z prawdziwą nawierzchnią.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...