Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

W jaki sposób prawidłowo montować podbitkę? Czy jadąc od góry położyć ocieplenie, potem przerwa na konstrukcję do podbitki, a potem ciąg dalszy ocieplenia? czy raczej położyć nieprzerwane ocieplenie, a na nim konstrukcję do podbitki, która "przebija" warstwę ocieplenia? I kiedy najlepiej montować podbitkę? Na sam koniec budowy, tuż przed tynkowaniem, czy też można już wcześniej położyć pasek ocieplenia do podbitki, a resztę ocieplenia na koniec budowy?? Będę wdzieczna za podpowiedź, bo moi fachowcy mają różne zdania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolacje cieplna dachu wykonuje sie jako dwuwarstwową - pierwsza warstwę wełny umieszcza sie między krokwiami a drugą pod pokryciem z płyt gipsowo-kartonowych. Ocieplenie od strony pokrycia dachowego musi buć chronione folią paroprzepuszczalna a od środka polią paroszczelną. Prace te można wykonac na dowolnym etapie budowy zaleznie od organizacji ich prowadzenia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chodzi o tę część ocieplenia, która znajduje się na zewnątrz budynku, nie w środku >> końcówka dachu z rynnami, a podbitka założona prostopadle do ściany budynku NA ZEWNĄRRZ domu
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mnie się, że ocieplanie okapu dachu ponad podbitką nie ma sensu, wystarczy przedłużyć ocieplenie ściany zewnętrznej do wysokości pokrycia dachu.
Podbitkę warto zrobić jak njprędzej po ułożeniu dachu - widziałem wróble (było ich dość sporo, które zagnieździły się pod dachem bez podbitki.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróble Szpaki i inne siedzą teraz u mnie pod dachówką i im dobrze. Podbitkę będę układał dopiero po tynkowaniu. Zawsze łatwiej jest dopasować deskę do powierzchni ściany niż potem zmywać i skrobać tynk z niej. Ocieplenie będę dawał tylko 10cm od ściany kolankowej bo więcej niema sensu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dotyczy ocieplenia ściany kolankowej a nie podbitki okapu. Ponieważ konstrukcja nośna do zamocowania podbitki musi być przymocowana do ściany, montujemy ją przed ociepleniem muru. Następnie przykleja się izolację cieplną ścian i nakłada tynk, a w ostatnim etapie mocuje panele podbitkowe.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzaj? Hm... jeszcze tego nie rozróżniam, ale dowiem się.
Z czego? wyczytałam, że panele drewnopochodne są najlepsze, bo łączą w sobie same dobre cechy podbitki drewnianej i plasikowej, a jeśli ktoś zastosował cos takiego, to niech się podzieli wrażeniami, please.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobiłem podbitkę z desek sosnowych na pióro i wpust, przybiłem ją bezpośrednio do krokwi na tzw. gwoździe kryte, podbitka pomalowana została bejcolakiem Sadolin, mnie się podoba i wielu moim gościom też
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...