Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
retrofood

Piękna unijna droga, a na niej dwa polskie słupy

Recommended Posts

Pomijając spór o gatunek - jaką trzeba mieć siłę aby przetrwać w cemencie, piachu i żwirze.
Może podobną mieli nasi rodzice - ale podejrzewam że moje dzieci nie mają nawet skrawka tamtej siły.
Kwestia hartowania?
Jak myślicie? Ile tam wcześniej siewek nie dało rady?

To już było. U mnie. Sprawdziłem o co coman. Chodziło o to, że obok wybudowano duży kompleks handlowy który miał w umowie zapis o postawieniu wiaty i wybudowaniu przystanku. Wykonawca aby wszystko oddać w terminie wybudował, bo pozwolenie na ścinkę drzew miał jeszcze w trakcie załatwiania.

A mnie ciekawi dlaczego i kto jest taki mądry, że tuż przy skrzyżowaniu robi się przejście dla pieszych.
Nie jedna stłuczka była z tego powodu, że zjeżdżające auto ze skrzyżowania ustępowało pieszemu pierwszeństwa a z tyłu było bum bo kierowca nie spodziewał się, że przed nim zahamuje i tym samym też blokuje się skrzyżowanie bo auto ustępując pieszym przejścia taranuje skrzyżowanie.

Mi chodzi o ogół nie tylko o to zdjęcie, ale nawet na jednokierunkowej ktoś za Tobą może jechać.
Pasy powinny być w takiej odległości od skrzyżowania i ronda aby auto w całości zjechało ze skrzyżowania czy z ronda i go nie blokowało w razie zatrzymania się w celu ustąpienia pieszemu przejścia.

Co byś nie napisał, to barierki zostały zamontowane tylko na jednym przejściu, więc nie o położenie pasów tutaj szło.

Mi konkretnie nie chodzi o to zdjęcie icon_biggrin.gif ja o większości skrzyżowań jakie u nas można spotkać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...