Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Piękna unijna droga, a na niej dwa polskie słupy

Recommended Posts

Pomijając spór o gatunek - jaką trzeba mieć siłę aby przetrwać w cemencie, piachu i żwirze.
Może podobną mieli nasi rodzice - ale podejrzewam że moje dzieci nie mają nawet skrawka tamtej siły.
Kwestia hartowania?
Jak myślicie? Ile tam wcześniej siewek nie dało rady?
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
To już było. U mnie. Sprawdziłem o co coman. Chodziło o to, że obok wybudowano duży kompleks handlowy który miał w umowie zapis o postawieniu wiaty i wybudowaniu przystanku. Wykonawca aby wszystko oddać w terminie wybudował, bo pozwolenie na ścinkę drzew miał jeszcze w trakcie załatwiania.
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość mhtyl
A mnie ciekawi dlaczego i kto jest taki mądry, że tuż przy skrzyżowaniu robi się przejście dla pieszych.
Nie jedna stłuczka była z tego powodu, że zjeżdżające auto ze skrzyżowania ustępowało pieszemu pierwszeństwa a z tyłu było bum bo kierowca nie spodziewał się, że przed nim zahamuje i tym samym też blokuje się skrzyżowanie bo auto ustępując pieszym przejścia taranuje skrzyżowanie.
Gość mhtyl
Mi chodzi o ogół nie tylko o to zdjęcie, ale nawet na jednokierunkowej ktoś za Tobą może jechać.
Pasy powinny być w takiej odległości od skrzyżowania i ronda aby auto w całości zjechało ze skrzyżowania czy z ronda i go nie blokowało w razie zatrzymania się w celu ustąpienia pieszemu przejścia.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nieużytkowy strych to kubatura, która bez sensu jest grzana/chłodzona. Ja bym ja odciął przy podłodze a na razie z izolacją więźby dał sobie spokój. Na twoim zdjęciu widać jednak, że już jest za późno PIR powinien działać jako paroizolacja czyli w zasadzie od środka masz bloker wilgoci. Nie widzę jednak żadnej wentylacji w ścianie szczytowej do ewentualnego przewietrzania. Może jaki bulaj by się przydał. Apropos PIR do takich dedykowanych rozwiązań, o których wspominasz. Na screenie z filmu masz nazwę płyty.    
    • Cześć chciałbym Was prosić o radę i opinie dot. posadzki na ogrzewaniu podłogowym. Na początku grudnia dałem się namówić na wykonanie posadzki z mixokreta niestety przyszedł mróz nieocieplone poddasze więc  w domu w drugiej dobie od wylania temp wynosiła -3.   Poniżej przesyłam kilka zdjęć posadzka ma obecnie 2 miesiące. Wiem że to tylko zdjęcia ale proszę o opinię co sądzicie.    W dwóch pokojach da się wykruszyć łyżką na głębokość około 0.5 cm wierzchnią warstwę chciałem tam położyć panele. Dodam że posadzka nigdzie nie popękała. Był dodawany plastyfikator "do podłogówek", włókna i siatki. Cement II 32.5  Nie wiem czy zastosować np prosfas do wzmacniania posadzek na tą wierzchnią warstwę. Czy to normalne że pojawiają się takie wierzchnie wykruszenia czy to skutek mrozu? Więcej bym się nie dał namówić na posadzki zimą taka podłoga wytrzyma pewnie mniej niż wykonana latem. Pozdrawiam    
    • Blachodachówkę będę potrzebował w czerwcu, ale już chcę się dowiedzieć szczegółów. TO nowy budynek, dach jest dwuspadowy z lukarną, na dachu będą 4 okna dachowe. Proszę o polecenie produktu z długą gwarancją.
    • Brakuje wiatrołapu i ciągu komunikacyjnego czyli przedpokoju/korytarza. Miedzy kuchnia a pokojem dac korytarz a raczej przedpokój żeby wejść z ganku, zdjąć ubrania, buty etc. I rozejść się po pokojach.
    • Pytanie jest bardzo zasadne, a obawa o uwięzienie wilgoci w stropie pomiędzy warstwami pianki PIR słuszna. W takim układzie płyty PIR lepiej dać na skosy dachu, jako warstwę najbliższą pomieszczeniu. Czyli będziemy mieć wełnę w dachu, potem PIR z pozaklejanymi łączeniami (bariera dla pary wodnej. Nieużytkowy strych musi mieć nieznaczną wentylację, np. dzięki otworom w ścianach szczytowych.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...