Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
retrofood

Piękna unijna droga, a na niej dwa polskie słupy

Recommended Posts

Bobiczek, nie chcę Cię martwić, ale to już było icon_biggrin.gif nie czytasz uważnie tematu icon_mrgreen.gif
Cytat

I wszystko było by ok gdyby nie to, że takiego znaku nie ma. Chodzi o znak zakazu z literką L.
Jest on postawiony bezprawnie, a tego kto go postawił powinna dosięgnąć odpowiednia kara.

To musiała być chyba blondynka icon_biggrin.gif

Widziałem jak tą ścieżkę budowali, jeździłem tam dość często. Nawet widziałem jak już była ukończona w tamtym roku, ale tych barierek nie było, musieli w tym roku jest wstawić.

A ja jestem ciekaw jak długo te barierki postoją icon_biggrin.gif i nie mam na myśli solidność wykonania tylko tzw złomiarzy.
Do podziału było sporo bo milion kosztowała ta impreza, więc było czym się dzielić icon_biggrin.gif

icon_evil.gif
Mylion wte.., mylion wewte... kto bogatemu znaczy GDDKiA zabroni.
A później się dziwimy że drogi/autostrady u nas mimo że nie najlepsze to jedne z najdroższych na świecie.
Płaski odcinek autostrady z Gdańska kosztował więcej za kilometr niż kilometr autostrady w Chorwacji wzdłuż wybrzeża "bity" w górach i wymagający na niektórych odcinkach podbudowy/podwieszenia. Z resztą w Hiszpanii też taniej drogi w górach budują.icon_biggrin.gif

A wystarczyło położyć rury i zasypać rów i ścieżka była by prościutka.
Licząc użyte metry puzzli do materiału który potrzebny byłby aby zlikwidować rów, wyszło by na pewno taniej zasypać rów i zrobić prosta ścieżkę.

Cytat

A wystarczyło położyć rury i zasypać rów i ścieżka była by prościutka.

Guzik prawda, nawet gdy nie ma rowu, to i tak ścieżka zakrącawuje.
A mnie to przypomina anegdotę, skąd wziął się rozstaw szyn rosyjskiej kolei. Kiedy projektowano pierwszą linie, główny projektant zapytał cara Piotra pierwszego:
- Wasze wielicziestwo, diełajem kak w Jewropie ili szyrie?
Car odpowiedział pytaniem:
- Na chuj szyrie?
Projektant skłonił głowę i oswiadczył:
- Ja poniał!
No i zrobili rozstaw "na chuj szyrie" w stosunku do rozstawu europejskiego.

A trasa przebiegu tego chodnika odpowiada najwyraźniej trasie powrotu burmistrza po nocnej naradzie u głównego projektanta. Może nawet razem wracali...

Tu natomiast mamy autostradę wiejską z pierwszeństwem przejazdu.

Ciekawe jakiej klasy jest ta podporządkowana.

Mi to się kojarzy do budek telefonicznych dla niepełnosprawnych, automaty są niżej montowane niż normalnie.

Ja tam się dziwię że ktoś się wkurzył.
U nas na Śląsku, jeżdżenie po Tychach na przykład, czy Wodzisławiu, może wywołać podobne reakcje icon_biggrin.gif

A co powiecie na takie rondo/ronda icon_biggrin.gif

A niby najbardziej skomplikowane rondo w Polsce, znak drogowy który informuje o rondzie w Żaganiu a niżej rondo Będzinie icon_biggrin.gif

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)

Raczej chodzi tu o lipę w sensie złego, marnego wykonawstwa niż o lipę jako drzewo icon_biggrin.gif
Bynajmniej mi się to tak skojarzyło.

Cytat

Raczej chodzi tu o lipę w sensie złego, marnego wykonawstwa niż o lipę jako drzewo icon_biggrin.gif

Dlaczego marnego? Drzewo jest słusznej postury.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...