Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
retrofood

Piękna unijna droga, a na niej dwa polskie słupy

Recommended Posts

Cytat

Z cyklu "Polskie drogi"...

Skojarzyłem to z "łaciatym"opakowanie mleka, a tu nazwałbym dosłownie Łaciata polska droga icon_biggrin.gif

Cytat

Zapomnieli wykupić grunt

W Polsce do tego nigdy by nie doszło, bo się nie zapomina.
Po prostu buduje się....choćby nie na swoim icon_biggrin.gif

Perła polskich dróg

coś kiedyś było o "nierzucaniu pereł przed wieprze" - to chyba o to chodziło w tym przysłowiu arabskim icon_smile.gif

Cytat

Nie dotyczy mieszkańców bo mieszkańcy chodzą na pieszo ,tylko przyjezdni jeżdżą samochodami icon_mrgreen.gif

Cytat

Łazienka z prysznicem? Na trasie? tak? icon_smile.gif

Tak,męska łazienka icon_smile.gif I z obsługą żeńska co plecki umyje icon_lol.gif

Tak to wychodzi jak dwie ekipy budują most z dwóch stron rzeki aby było szybciej i na środku się nie spotkali,zabrakło tyci,tyci icon_biggrin.gif

Cytat

Mokra koło Kłobucka

noale o sosi chodzi...kule.....
f piątek stawiali.....już po godzinach
no o socichodzi..................................

icon_biggrin.gif

Cytat

Tak to wychodzi jak dwie ekipy budują most z dwóch stron rzeki aby było szybciej i na środku się nie spotkali,zabrakło tyci,tyci icon_biggrin.gif

Nasi tu byli !!!

Cytat

icon_biggrin.gif

Jakby Ci powiedzieć?... to pikuś
Przedstawiam Węzeł Sośnica.
To plątanina 33km dróg na trzech poziomach i 16 możliwości zjazdu.
Jak przestrzelisz/pomylisz zjazd trzeba przejechać i kilkanaście kilometrów żeby wrócić na właściwy kierunek icon_lol.gif

Cytat

I jak tu jechać, panie premierze? Jak jechać!?

Retro znam to miejsce doskonale. To Zgierz skrzyżowanie drogi 71 z krajową 1. I z tego co kojarzę, to nie matak zakazu skrętu w prawo. Taki znak był w tym roku przez okres wymiany nawierzchni na 71 przy urzędzie miasta (jakieś 2 dni). Objazd był skierowany na 1, a tablica informacyjna była jeszcze przed McDonaldem na 71.

Tak wygląda droga rowerowa za 680 tysięcy zbudowana przez Nowe Warpno. Zdjęcia tego bubla krążą już w internecie i kompromitują podszczecińskie miasteczko

Cytat

Tak wygląda droga rowerowa za 680 tysięcy zbudowana przez Nowe Warpno. Zdjęcia tego bubla krążą już w internecie i kompromitują podszczecińskie miasteczko

Raczej nie jest to bubel, tylko zdrowe podejście do obowiązujących przepisów.
Potraktowano to "skrzyżowanie" jak przejście dla pieszych (słusznie) a "zapory" "wymuszają" zejście z roweru i przeprowadzenie go.

Cytat

Raczej nie jest to bubel, tylko zdrowe podejście do obowiązujących przepisów.
Potraktowano to "skrzyżowanie" jak przejście dla pieszych (słusznie) a "zapory" "wymuszają" zejście z roweru i przeprowadzenie go.

Pudło! To nie jest skrzyżowanie z trasą Pendolino, tylko z drogą leśną, na której obowiązuje zakaz ruchu pojazdów.

Cytat

Zdjęcia drogi rowerowej i ustawionych na niej barierek pokazaliśmy inż. Maciejowi Sochanowskiemu, który zajmuje się projektowaniem drogowej infrastruktury. Wprawiły go w zdumienie.

- Z żadnych przepisów nie wynika konieczność montażu w tym miejscu barierek - mówi Sochanowski. - One raczej zagrażają bezpieczeństwu ruchu.

w sytuacji, gdy ruchliwej ulicy nie ma, "labirynt" jest już tylko złośliwością i dyskryminacją.

Cytat

Muszę się zapisać do tego tematu, by dostawać swieże obrazki:)

Znając życie, to chyba ich nie zabraknie... icon_biggrin.gif

Cytat

nie narzekajcie

niestety już go nie ma icon_cry.gif

To kitajskie, już było. Jak zdjęcie obiegło świat, władze wypłaciły wreszcie włascicielom troche więcej i ci wreszcie zgodzili się opuścić chałupę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Z tego co pamiętam to chodzi o panele winylowe , ale kto tam wie.....
    • Cześć wszystkim!   W końcu, po kilkunastu dniach bezskutecznego poszukiwania jednoznacznej odpowiedzi na moje jakże trudne (hehe) pytania zdecydowałem się po prostu zadać je fachowcom, a nie jakiemuś amatorowi o imieniu google. Od razu przejdę do sedna, kilka lat temu pewien pokój przeszedł, nazwijmy to " remont". Ostatnio zaczałem się przyglądać ścianom, narożnikom wewnętrznym i zewnętrznym i wygląda to po prostu beznadziejnie. Z tego co mi się wydaje to panowie nałożyli tynk bez listew tynkarskich, zeby bylo szybciej i taniej, na to gladz na wieksztch powerzchniach, zagruntowali i pomalowali. Efekt tego jest taki, że narożniki są cale pofalowane, krzywe i obłe, zamiast takie jakie powinny być w odremontowanym pomieszczeniu. Ściany na większych powierzchniach wyglądają okej na piereszy rzut oka lecz z latarką w ręku jest porysowana (jak by gładź nie dotarta i gładzona krzywą pacą) jednakże co najgorsze to, że sciana jest pofalowana co da się wyczuć ręką. W innych miejscach jest duzo gorzej. W kącie gdzie idzie pion centralnego (piękne szare rury) jest jakby kolumna prodtopadłościenna, która przylega do ściany jedną płaszczyzną, i ona wygląda już tragicznie. Patrząc na nią widać kilkucentymetrowe (na oko max 3cm) fale od podłogi do sufitu, narożniki też tragiczne, a wygląda jak by była pociągnięta szarym tynkiem i na to od razu farba.    Tak więc kończąc mój wywód. Chcę zrobić remont tego pokoju, mam narzędzia, warunki itd więc kwestią jest zrobienie tego tylko tym razem dobrze, zdolności manualne też u mnie stoją na ok poziomie.    Co robić? Mogę to wszystko pomalować gruntem szczepnym i na to znowu tynk, gips i gładź? Czy może da radę to wyrównać punktowo (w co wątpię). Czy może muszę wszystko skuć do cegły i lecieć od początku (czego bardzo chcę uniknąć)?   Dziękuję z góry za odpowiedź, w razie czego mogę dorzucić zdj.
    • No właśnie stryszek nad poddaszem myślałem, że też będzie ocieplany prędzej czy później...   U mnie w ogóle są 2 takie stryszki. Gdzieś chyba w pierwszych postach dałem fotkę domu. Chce na początek zacząć walkę z tym mniejszym i zobaczyć czy wogole dam radę Ten mógłby być nie ocieplany. Do tej części wtedy już nigdy nie byłoby dostępu bo jest tak mały, że chyba nie ma sensu montować schodów żeby go zagospodarować. Żeby się tam dostać "z boku" też nie bardzo jest jak bo wywalając cegły i tak idzie tam potężny wieniec...   Nikomu nie dam tej kalenicy otwierać a mój cieśla dekarz powiedziałby, że jestem popier... gdybym mu to kazał teraz robić
    • joks parę dni temu napisał:   Tiaaaaa....a temat o gumoleum odleciał...       Czy ktoś jeszcze pamięta ooo sooo choooziiiii... w tym wątku?
    • Do wentylacji połaci dachowej wystarczy w pobliżu kalenicy poniżej gąsiorów zamontować dachówki wentylacyjne. Otwarta kalenica natomiast jest potrzebna  do wentylacji między ociepleniem a deskowaniem, ale jeżeli masz stryszek powyżej poddasza użytkowego nieocieplony to on będzie robił za otwartą kalenicę, można dać jeszcze kratki wentylacyjne w szczytach. Zresztą jak poczytałeś jak ma Tinek zrobione to chyba wiesz  o co chodzi z ta szczeliną. To jest taka rzecz bez której skutki jej braku mogą pojawić się po kilku latach, a wtedy koszt naprawy będzie o wiele większy aniżeli wykonanie jej teraz na tym etapie.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...